Среда, 08.01.2025, 17:06
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 12
Гостей: 12
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Військова кафедра

Реферат на тему ВІЙСЬКОВА ДИСЦИПЛІНА
Реферат на тему: ВІЙСЬКОВА ДИСЦИПЛІНА.

ПЛАН
Військова дисципліна, її суть і значення.
Обов’язки військовослужбовців щодо дотримання військової дисципліни.
Заохочення та стягнення, що накладають на солдатів, матросів, сержантів і старшин

1. Військова дисципліна, її суть і значення
Без військової дисципліни не може існувати жодна сучасна армія. У період розбудови Збройних Сил нашої Батьківщини військова дисципліна має особливе значення.
Складна вій-ськова техніка також посилює вимоги до дисципліни кожного воїна. Без міцної військової дисципліни й організова-ності у мирний час неможливо вирішити такі важливі для становлення Збройних Сил завдання, як виховання висо-ких морально-бойових якостей у воїнів і формування у них умінь, знань, навичок, необхідних для захисту держави.
Свідомий характер військової дисципліни робить її стій-кою, міцною, непохитною. Боротьба за зміцнення дисцип-ліни, проти розбіжностей у трактуванні вимог законів України, військових статутів — одне з найважливіших завдань командирів і начальників, а також самих військо-вослужбовців.
Військова дисципліна — це суворе й точне дотриман-ня всіма військовослужбовцями порядку і правил, уста-новлених законодавством України і статутами Збройних Сил України.
Військова дисципліна ґрунтується на усвідомленні кожним військовослужбовцем військового обов'язку та особистої відповідальності за захист народу України, його свободи і незалежності.
Україна як незалежна європейська держава прагне стати правовою, цивілізованою країною, а тому активно працює над вдосконаленням та розробкою нових законів, що визначають норми, правила діяльності, поведінки людей, регулюють соціальні відносини, забезпечують нормальне функціонування та розвиток суспільства.
Важливою складовою суспільства є Збройні Сили. З метою їх нормальної життєдіяльності, зміцнення законності, гарантування прав і свобод військовослужбовців в Україні створено систему законодавства з питань військової служби. Військове законодавство є невід'ємною частиною національного права.
Найвищу юридичну силу в нашій країні має Основний закон — Конституція України. Вона є державно-правовою основою військового законодавства. Воїни Збройних Сил користуються всією повнотою прав і несуть усі обов'язки громадян України, що передбачені Конституцією. Права воїнів не тільки проголошуються, а й реально забезпечуються. Серед них — права на недоторканність особи, матеріальне забезпечення, освіту, житло, охорону здоров'я, свободу совісті та ін. Ніхто не повинен обмежувати військовослужбовців та членів їх сімей у правах і свободах, визначених законодавством України. Військовослужбовці, як і всі громадяни України, мають виковувати конституційні обов'язки: дотримуватися законів держави, сумлінно служити, поважати правила громадського життя.
Наведемо приклад з минулого про свідомий характер військової дисципліни. В березні 1943 р. в районі залізнич-ного переїзду біля с.Таранівка, що на Харківщині, гітлерів-ці, підтягнувши резерви, вирішили відрізати підрозділи Радянської Армії. Шлях фашистам перегородила військова частина. Найвідповідальнішу ділянку фронту займав взвод лейтенанта П. Широтна (помер 30.06.1968 p.). Воїни рете-льно готували позиції до оборони. Ворог кинув на окопи пі-хоту і танки. Зав'язався нерівний бій. Протитанкову гарма-ту радянських бійців було виведено з ладу. Положення ста-ло критичним. Тоді старший сержант І. Вернигоренко (по-мер 26.01.1984 р.) кинувся з гранатами на ворожий танк, знищив його і, важко поранений, довго утримував позицію.
Якщо в підрозділі міцна дисципліна, то в ньому ефек-тивніше відбувається навчання солдатів (матросів); вони швидше оволодівають довіреною їм зброєю і технікою.
На заняттях у класі, на полігоні, танкодромі, в добово-му наряді й на вахті військовослужбовець повинен діяти від-повідно до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України.

2. Обов’язки військовослужбовців
щодо дотримання військової дисципліни
Громадянин, який носить почесне звання захисника Батьківщини повинен завжди памятати про свої обов’язки, обовязки військовослужбовця. І в першу чергу це стосується обов’язків щодо дотримання військової дисципліни.
Дотримання військової дисципліни обов'язкове для вій-ськовослужбовця в бою і в повсякденному житті, в строю і поза ним, в розташуванні військової частини і поза нею.
Військова дисципліна зобов'язує:
дотримуватися Конституції України і законів України;
неухильно виконувати вимоги Військової присяги, вій-ськових статутів, накази і розпорядження командирів (на-чальників);
стійко переносити труднощі військової служби, не шко-дувати своєї крові і самого життя при виконанні військового обов'язку;
бути пильним і суворо зберігати військову та державну таємницю;
бути чесним, правдивим; ретельно вивчати військову справу;
берегти довірену зброю, військову техніку, військове та громадське майно;
виявляти повагу до командирів (начальників) і старших; дотримуватися правші військової ввічливості і віддання честі;
не допускати самому й утримувати інших від порушень громадського порядку;
допомагати, командирові (начальникові) у встановленні військової дисципліни і порядку.
3. Заохочення та стягнення, що накладають на солдатів, матросів, сержантів і старшин
Заохочення як форма визнання успіхів і заслуг е важ-ливим засобом виховання військовослужбовців і зміц-нення військової дисципліни. Командирам і начальни-кам Дисциплінарним статутом Збройних Сил України надаються великі права для заохочення воїнів за сумлінне й ретельне ставлення до військової служби, за ус-піхи в бойовому навчанні. Якщо командир (начальник) вважає, що надані йому права недостатні, він може клопотати про заохочення військовослужбовців, які відзначилися, владою старшого командира. За одну й ту саму заслугу військовослужбовцеві може бути оголо-шено лише одне заохочення. Визначаючи вид заохо-чення, враховують характер заслуг військовослужбовця та його ставлення до служби за попередній час.
Щодо солдатів (матросів) застосовуються такі зао-хочення: оголошення подяки (мал. ); надання до-даткової відпустки на термін до 5 діб; дозвіл на одне додаткове звільнення із розташування військової части-ни чи з корабля на .берег поза чергою у дні та години, встановлені для цього командиром частини; нагородже-ння грамотою, дипломом, цінним подарунком або грошовою премією; повідомлення батькам або колек-тиву за місцем роботи чи навчання військовослужбовця до його призову на службу про зразкове виконання ним військового обов'язку й про отримані заохочення; нагородження особистою фотокарткою біля розгорнуто-го Бойового прапора військової частини; нагородження нагрудним знаком «Відмінний фахівець», а тих, хто проходить службу за контрактом, — «Відмінний фахі-вець Збройних Сил України»; присвоєння військового звання «старший солдат» («старший матрос»); занесен-ня прізвища до Книги поішши військової частини (ко-рабля); скасування раніше накладеного дисциплінарно-го стягнення.
Відомо, що в армійському і флотському середовищі є особи, які не дорожать військовою честю і порушують вимоги законів, Військової присяги і статутів. Такі воїни завдають великої шкоди справі підвищення бойової го-товності частин і кораблів. До солдатів і матросів, які виявляють недисциплінованість, застосовуються суворі заходи впливу.
Командирам (начальникам) надаються всі права для утримання міцного порядку в підрозділі (на кораблі). Ко-мандир не має права залишати без уваги жодної провини підлеглого. Накладати стягнення за порушення військової дисципліни — це обов'язок командира (начальника) згідно з Військовою присягою і військовими статутами.
На солдатів (матросів) строкової служби можуть бути накладені такі стягнення: зауваження; догана; сувора догана; позбавлення чергового звільнення з розташуван-ня військової частини або з корабля на берег; призначен-
ня поза чергою в наряд на роботу — до 5 нарядів; позбав-лення нагрудного знака «Відмінний фахівець»; позбав-лення військового звання «старший солдат» («старший матрос»); арешт з наглядом на гауптвахті до 10 діб.
На солдатів (матросів), які проходять службу за кон-трактом, монсе бути накладено таке стягнення: зауваже-ння; сувора догана; призначення поза чергою в наряд на роботу — до 5 нарядів; арешт з наглядом на гауптвахті до 10 діб; позбавлення нагрудного знака «Відмінний фа-хівець Збройних Сил України»; позбавлення військового звання «старший солдат» («старший матрос»); звільнен-ня з військової служби за службовою невідповідністю.
Солдати (матроси) за вчинені ними злочини несуть кримінальну відповідальність згідно з чинним законо-давством. З метою громадського осуду порушників військової дисципліни і громадського порядку проступ-ки військовослужбовців за рішенням командира (началь-ника) можна обговорювати на зборах особового складу (мал. 20). Рішення зборів є рекомендаційними для ко-мандирів (начальників).
Накладене на солдата (матроса) дисциплінарне стяг-нення за вчинений злочин не звільняє його від криміна-льної відповідальності.
При визначенні виду і міри стягнення враховуються ступінь провини, її характер, попередня поведінка винуватця, обставини, за яких провина була скоєна, а та-кож те, скільки часу перебуває солдат (матрос) на служ-бі і чи добре знає порядок служби.
Суворість дисциплінарного стягнення збільшується, якщо винний скоював провину неодноразово, або брав участь у груповому порушенні військової дисципліни і громадського порядку, або провина була скоєна при ви-конанні службових обов'язків, під час бойового чергува-ння, в нетверезому стані, або провина викликала значне порушення порядку.
Солдатам (матросам) стягнення оголошуються осо-бисто або перед строєм. Дисциплінарне стягнення вико-нується, як правило, негайно і тільки у виняткових ви-падках його можуть відкласти, при цьому не більш ніж на місяць.

Список використаної літератури:
Дисциплінарний Статут Збройних Сил України. – К., 1994.
Допризовна підготовка юнаків. – К., 2000.
Основи військової підготовки. Підручник / За ред. Єфремова О.М. – К., 1996.
Категория: Військова кафедра | Добавил: Aspirant (15.07.2013)
Просмотров: 879 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: