Среда, 08.05.2024, 03:00
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Туризм

Реферат на тему Засоби для укладання волосся. Способи та техніки укладання волосся.
Реферат на тему Засоби для укладання волосся. Способи та техніки укладання волосся.

Можливість застосування різноманітних варіантів укладання волосся, створення об'єму, а також фіксації та збереження заданої форми забезпечують сучасні засоби для укладання.
До косметичних засобів для укладання волосся належать лаки (спреї), пінки (муси), гелі, а також помади, воски, лосьйони, моде-люючі креми. Більшість препаратів для укладання волосся містять вітамінні додатки та фільтри від ультрафіолетових променів, захи-щають волосся, зберігають його пружність, еластичність, блиск.
Пінки (муси) для укладання надають волоссю об'єму, пишності, еластичності. Волосся не склеюється і легко розчісується.
Пінку наносять гребінцем або руками на вимите волосся, підсу-шене рушником, прочісують по всій довжині волосся — від коренів до кінців.
Пінки виготовляють різного ступеня фіксації — нормальної, сильної, максимальної.
Лаки (спреї) для волосся — це засоби для заключної фіксації зачіски.
Лак укриває волосся тоненькою плівкою, яка захищає його від впливу навколишнього середовища, добре зберігає форму зачіски, надає пишності, шовковистого блиску. Якісний лак швидко виси-хає, не склеює волосся і легко вичісується.
Виробники косметичних засобів пропонують лаки для різних типів волосся, а також різного ступеня фіксації. Новинками є «спрей-об'єм» та «спрей-блиск».
Гелі для укладання волосся містять інгредієнти, які захищають волосся від ушкоджень під час розчісування, гарячого укладання. Розрізняються гелі за ступенем фіксації та способом нанесення (гелі, гелі-спреї). Гелі рекомендують використовувати для створення ефекту «мокрого волосся». Через властивість гелю обтяжувати во-лосся не рекомендується застосовувати його на тонке, м'яке волосся.
Для створення стильних гладких зачісок гелі наносять на воло-ге волосся. І навпаки, щоб підкреслити окремі пасма, гель наносять на сухе волосся.
Лосьйони для укладання волосся мають властивості конди-ціонера, надають волоссю м'якості, пишності, блиску, полегшують розчісування, укладання, забезпечують фіксацію форми. Випуска-ються лосьйони для різних типів волосся, в тому числі ослабленого, фарбованого. Лосьйони рівномірно наносять на вимите, підсушене рушником волосся, розподіляють по всій довжині гребінцем із ши-рокими зубцями.
Моделюючі креми — це нове покоління засобів для укладання волосся. Крем наносять долонями на волосся перед укладанням пальцями, феном, гребінцем.
Крем дає змогу збільшити об'єм волосся, не обтяжуючи зачіску, поновити її форму вологими руками.
Воски актуальні для створення зачісок на короткому волоссі. Віск допомагає сформувати пасма, надає волоссю гнучкості, блиску. Розподіляють віск долонями по всій довжині волосся або на окремі пасма. Віск рекомендують застосовувати для фарбованого волосся з хімічною завивкою.
СПОСОБИ ТА ТЕХНІКИ УКЛАДАННЯ ВОЛОССЯ
Укладання волосся засноване на його здатності розтягуватися при зволоженні на 50-60%, зберігати нетривалий час надану форму після висушування або змінювати конфігурацію під впливом підви-щеної температури й зафіксовувати її після остигання.
Залежно від таких властивостей волосся, існують техніки укла-дання, подані нижче.
Холодний спосіб:—
виконання хвиль пальцями та гребінцем;—
укладання волосся кільцями на пальцях та з фіксуванням шпильками;—
укладання волосся за допомогою бігуді, папільйоток;—
укладання волосся за допомогою фена. Гарячий спосіб:—
укладання волосся електрощипцями (плойками).
При виконанні зачісок застосовують техніки збільшення об'єму волосся, надання елементам зачіски більшої міцності, які теж мож-на віднести до процесу укладання волосся, а саме:—
начісування — збивання пасма волосся на всю товщину пасма з обох боків;—
тупірування — збивання пасма волосся з внутрішнього боку без наскрізного проникнення зубців гребінця.
Загальна послідовність процесу вкладання волосся:—
визначення напрямку волосся в зачісці;—
вибір способу вкладання волосся;—
вибір та підготовка інструменту;—
вибір засобу для укладання волосся та фіксації зачіски;—
миття волосся;—
нанесення на волосся фіксуючого засобу;—
здійснення накручування;—
висушування волосся;—
розчісування волосся;—
надання зачісці форми, начісування, тупірування, фіксація укладеного волосся лаком.
Виконання начісування і тупірування волосся
Начісування виконують після ретельного розчісу-вання волосся. На потрібній частині волосяного покриву відділяють пасма завширшки 1-1,5 см. Середню частину пасма розчісують і захоплю-ють великим і вказівним пальцями лівої руки, відтя-гують пасмо перпендику-лярно до поверхні голови. Правою рукою вводять гребінець у волосся на відстані 5-6 см від ко-ренів. Рухом гребінця в бік основи пасма (до коренів) починають начісувати пасмо. Рух гребінця вниз завершу-ють при першому відчутті його гальмування. Наступ-ний крок починають із вве-дення зубців гребінця у волосся на 1-2 см вище попереднього рівня.
Переміщувати пальці лівої руки вгору по пасму та вводити гребінець у волосся слід узгоджено. Коли гребі-нець рухається вниз, пальці лівої руки міцно утримують волосся, коли ж гребінець починає рух угору, ліва рука послаблює захват і руха-ється по пасму в тому ж напрямку. Таким чином пас-мо обробляють з обох боків.
При тупіруванні пасмо необов'язково відтягувати перпендикулярно до поверх-ні голови, — його відтягу-ють до того місця, яке воно буде займати в готовій зачісці. Начісують во-лосся лише до половини довжи-ни пасма і з того боку, який буде внутрішнім при оформленні за-чіски. Після тупірування волос-ся пригладжують щіткою або гребінцем, викладають хвилями, локонами, буклями та фіксують лаком.
Укладання волосся холодним способом
Холодне укладання може виконуватись на всій масі волосся або на окремих ділянках. Холодному вкладанню піддається волосся усіх типів і структур, але найбільш придатне для цього хвилясте во-лосся, на якому надана форма зберігається довше.
Укладання здійснюється на вологому волоссі з використанням за-собів для укладання. Пальцями рук, бігуді або щіткою пасму волосся задають форму, яка фіксується гарячим або холодним повітрям.
З інструментів та пристосувань використовують фени, сушуари, клімазони, гребінці, щітки, затискачі, шпильки, сітки для волосся.
Технологія укладання волосся хвилями
Волосся миють, видаляють рушником зайву вологу, наносять засіб для укладання.
Пасмо волосся розчісують гребінцем з рідкими, а потім частими зубцями, притримуючи основу пасма лівою рукою. Середнім паль-цем лівої руки притискають розчесане пасмо з правого боку, відсту-пивши на 2-3 см від проділу.
Гребінець вводять частими зубцями у пасмо волосся щільно і паралельно до середнього пальця лівої руки, зуб-цями під кутом 90° до пасма. Рухом гребінця вздовж його площини зру-шують волосся пасма праворуч на 1-1,5 см, утворюючи гребінцем між середнім пальцем лівої руки лінію першої хвилі.
Не виймаючи зубців з волосся, на-хиляють обушок гребінця на себе під кутом 45°, вказівним пальцем лівої ру-ки щільно притискають волосся між гребінцем та утвореною лінією хвилі. Другу лінію хвилі формують на відстані 2-3 см від першої.
Волосся лівого боку пасма притис-кають середнім пальцем лівої руки на такій же відстані від основи, як і в першому випадку. Зубцями гребінця, введеного в пасмо, зрушують його ліворуч з утворенням другої лінії хвилі, вказівним пальцем лівої руки за-тискають волосся, розчісують його від пальця. Аналогічно формують правий бік хвилі.
Укладене волосся накривають сіточ-кою і висушують природним шляхом або за допомогою сушуара. Сіточку знімають після повного висихання волосся, яке розчісують, надаючи за-чісці м'якої форми. Формуючи хвилі, слід пам'ятати, що:—
перший крон не окреслюють яскраво, лише злегка намічають;—
зворотні хвилі вужчі, ніж лицьові;—
від крайової лінії росту волосся хвилі вужчі, на потиличній зоні розширюються.
Крони формують поступово. Спочатку захоплюють частину хвилі з прямою ще несформованою ділянкою пасма, орієнтуючись на ширину дуги хвилі та розташування крону.
Якщо хвилі роблять по всій поверхні голови, потрібно:—
врахувати анатомічну будову голови;—
виконати проділ або визначити положення уявного проділу, відносно якого планується розташувати хвилі;—
визначити, за якою схемою сполучатимуться хвилі.
Рис.7 .16 Сполучення хвиль з боковим проділом
Сполучення хвиль у зачісці з боковим проділом виконується за такою загальною схемою (рис. 7.16):
1) перший крон першої ли-цьової хвилі з більшого боку спрямований до кінця проділу і там закінчується;
2) другий крон першої лицьо-вої хвилі через маківку виходить на перший крон зворотної хвилі з меншого (протилежного) боку;
3) перший крон другої лицьо-вої хвилі з більшого боку сполу-чається з другим кроном першої лицьової хвилі з меншого боку;
4) другий крон другої лицьо-вої хвилі з більшого боку на по-тилиці зводиться нанівець.
З більшого боку від проділу можна сформувати три хвилі, що виступають, — лобну, скроневу, шийну, з меншого боку — тільки дві: скроневу і шийну.
Помилки, яких слід уникати при укладанні волосся хвилями:—
захоплення гребінцем занадто довгого пасма волосся, внаслідок чого утворюється хвиля глибокої форми, але через нетри-валий час вона ослаблюється та псує форму зачіски;—
недостатня фіксація хвиль, слабке виконання крону, що при-зводить до розтягування або сплющування хвиль;—
волосся при зачісуванні нагору викладене проти його природ-ного напрямку, що робить укладання нестійким;—
використані затискачі, «невидимки» залишають слід на волоссі.
Укладання волосся кільцями
Цей вид укладання надає зачісці природних, м'яких ліній, однак вимагає чіткої техніки й акуратності виконання. Кільця можуть бути пласкими та об'ємними.
Пласкі кільця виконуються на волоссі середньої довжини. Впливати на модель зачіски можна, урізноманітнюючи напрямки та форми завитків. Наприклад, завитки з відкритим центром утворюють рівні, гладкі хвилі й однакові згини; завитки із закритим центром утворюють хвилі, що зменшують-ся до кінця (вони рекомендуються для тонкого волосся або коли необхідно створити враження пухнастості). Якщо із завитка ви-пустити кінчики волосся, формується хвиля, широка до кінців і вужча біля основи. Якщо завитки спрямовані від обличчя, ство-рюється загальна кругла форма, а якщо до обличчя - овальна форма зачіски.
Завитки можуть бути накручені з прямокутною, трикутною (для пасом біля обличчя), дугоподібною, квадратною основою (для будь-якої частини голови).
Технологія виконання. На волосся наносять засіб для укла-дання, розчісують, надають волоссю необхідного напрямку, роз-поділяють на зони. Відділяють вузьке пасмо волосся однієї із зон, утримують його правою рукою, із сильним натягуванням накру-чують на вказівний палець лівої руки (рис. 7.19).
Пальцями лівої руки притримують завиток, «хвостиком» гребінця ослаблюють намотування І знімають волосся з пальця.
Рис. 7.19. Накручування пасма на палець
Розчесане пасмо потрібно намотувати на палець рівномірно, як стрічку, так, щоб кінець пасма утворив останній завиток локона.
Пасмо, накручене у формі кільця, кладуть на голову плоско й закріплюють шпильками або кліпсами. Кільця викладають у потрібному напрямку. Волосся накручують усе або частково при комбінованому способі укладання (рис. 7.20 а).
б
Рис 7.20. Способи закріплення кілець Із волосся· а — викладення закріплених кілець, б — закріплення кілець в один оберт
Коротке підстрижене волосся потиличної та скроневих зон можна накрутити на палець на один оберт (рис. 7.20 б) і затиснути «вусиками» або шпильками.
Вигляд хвилі або локона за-лежить від акуратності та ретель-ності виконання накручування. Укладене волосся сушать під клімазоном або сушуаром, поперед-ньо надівши на волосся сіточку.
Об'ємні кільця виконують на довгому волоссі. Пасмо волосся відділяють квадратом 1,5x1,5 см, захоплюють указівними пальця-ми обох рук, виконують накручу-вання. Отримане кіль-це знімають із пальців і закріплюють біля основи затискачем, висушують.
Укладання волосся за допомогою бігуді
Холодне завивання волосся на бігуді — давно відомий спосіб ут-ворення локонів, який надає волоссю більшої пружності, об'ємності та забезпечує тривале зберігання наданої форми. Широко застосо-вується в перукарській практиці і сьогодні.
Укладаючи волосся за допомогою бігуді, необхідно враховувати:—
якість волосся (тонке—товсте, м'яке—жорстке, густе—рідке);—
довжину волосся (коротке, середньої довжини, довге);—
тип обличчя;—
форму стрижки;—
призначення зачіски.
Для закріплення форми перед накручуванням на бігуді волосся зволожують спеціальними засобами для укладання. Накручування зберігається до наступного миття волосся.
У процесі накручування застосовують бігуді різної форми та розміру, щітки, затискачі, гребінці, сіточку для волосся, сушуар.
Форму та розмір бігуді підбирають відповідно до бажаного кінцевого результату, типу та довжини волосся. Природність укла-дання за допомогою бігуді, загальний вигляд зачіски залежать від методу й техніки накручування на бігуді.
Основними методами накручування є горизонтальний і верти-кальний, які зумовлені розміщенням бігуді.
Горизонтальний метод дає змогу підняти корені волосся, нада-ти йому пишності та об'єму (рис. 7.22). Пасмо відтягують перпенди-кулярно до поверхні голови у напрямку, протилежному росту во-лосся. Пасмо формується з основи смужок прямокутної форми на волоссі будь-якої довжини.
Вертикальний метод застосовують для формування спускних локонів без підняття волосся біля коренів (рис. 7.23). Довжина во-лосся має бути не меншою 12-15 см.
1 2
Рис. 7.22. 1. Горизонтальний метод накручування волосся
Рис. 7.23. 2. Вертикальний метод накручування волосся
Залежно від розміщення бігуді та напрямку накручування во-лосся розрізняють такі способи:
лицьовий — бігуді однакового або почергово різних діаметрів дають змогу отримати стійкі, м'які хвилі, які надають зачісці пиш-ності;
рельєфний — чергуванням бігуді різного діаметра, а також різною спря-мованістю накручування отримують великі стійкі хвилі;
зустрічний — різноспрямоване на-кручування забезпечує стійкі хвилі і локони на довгому волоссі;
«ялинка» — чергування зустрічного і протилежного напрямку накручування надає пишності волоссю біля обличчя, застосовується для довгого волосся;
«шаховий» — шаховий порядок розміщення бігуді дозволяє рівномірне укладання при довгих каскадних стрижках.
радіальний — бігуді розміщують на однаковій відстані від центру майбутньої зачіски.—
ширина пасма волосся біля основи має дорівнювати довжині бігуді;—
товщина пасма волосся біля основи має не перевищувати діаметра бігуді;—
пасмо волосся слід відтягувати під кутом 90° до поверхні голови;—
пасмо слід натягувати сильно і рівномірно для всього волося-ного покриву;
- на волоссі більшої довжини товщина пасма зменшується.
Варіанти тримання бігуді під час накручування:
1) вказівні пальці обох рук згори пасма, великі пальці знизу, притримують і прокручують пасмо під час накручування волосся тім'яної, верхньоскроневої і верхньопотиличної зон (рис. 7.30 а);
2) великі пальці згори пасма, вка-зівні знизу притримують і прокручу-ють пасмо під час накручування во-лосся середньо- та нижньопотиличних і нижньоскроневих зон (рис. 7.30 б).
а
Рис 7.30 Варіанти тримання бігуді під час накручування
Послідовність накручування волосся на бігуді:—
відокремлене за правилами накручування пасмо беруть у ліву, а бігуді - у праву руку, кладуть пасмо на корпус бігуді;—
притримують вказівним і великим пальцями обох рук кінець пасма;—
роблять перший оберт бігуді, задаючи силу натягу пасма;—
продовжують накручувати пасмо ковзаючими рухами вказів-них і великих пальців обох рук, доки бігуді не торкнеться голови;—
закріплюють накручене на бігуді пасмо прогумованою тасьмою або шпилькою, якщо фіксуючої прогумованої тасьми немає.
Для отримання різної об'ємності та форми зачіски, укладеної за допомогою бігуді, накручування виконують під різним кутом натяг-нення до поверхні голови (рис. 7.32).
Рис. 7. 32. Вплив кута накручування волосся на форму пасма:
а — кут 45° у напрямку до чола, б — кут 90°; в — кут 45° у напрямку до потилиці
У формоутворенні майбутньої зачіски важливу роль має довжи-на волосся Одна и та ж схема накручування на бігуді на волоссі різної довжини дає неоднакові форми (рис 7.33)
Рис 7.33 Залежність формоутворення зачіски від довжини волосся.
Поєднуючи різні варіанти накручування бігуді, заздалегідь пе-редбачають форму зачіски та її окремих частин. (рис 7 .34, 7 .35)
Рис. 7.35. Накручування на бігуді з урахуванням зачіски
Рис. 7. 35. Накручування на бігуді з урахуванням зачіски (продовження)
Рис 7 35 Накручування на бігуді з урахуванням зачіски (продовження)
Рис 7 35 Накручування на бігуді з урахуванням зачіски (закінчення)
Технологія горизонтального накручування волосся на бігуді.
Волосся миють, підсушують рушником, наносять засіб для укла-дання, розчісують волосся. На тім'яній зоні двома вертикальними проділами від крайової лінії росту волосся на лобі до маківки виділяють доріжку завширшки таку, як довжина бігуді. Волосся скроневих зон розчісують униз за ростом.
«Хвостиком» гребінця відокремлюють горизонтальним проді-лом пасмо з основою, що відповідає діаметру бігуді; розчісують та відтягують пасмо перпендикулярно до поверхні голови.
Накручування виконують від кінчиків волосся до коренів. Перше пасмо по крайовій лінії росту волосся накручують з відтя-гуванням на обличчя, всі інші — за правилами та послідовністю накручування.
Від маківки доріжку для накручування продовжують через се-редню частину потилиці до крайової лінії росту волосся на шиї. Далі накручують волосся лівої та правої потиличних, потім скро-невих зон.
Щоб запобігти утворенню заломів по крайовій лінії росту волосся на лобі та на скронях, прогумовану тасьму з двох перших бігуді знімають і з'єднують затискачами.
Установлюють час висушування волосся, надівають сіточку, здійснюють процес висушування під ковпаком сушуара.
Перш ніж розкручувати бігуді, необхідно дати їм охолонути для кращої фіксації локонів. Бігуді починають розкручувати з нижньопотиличної зони, щоб волосся не сплутувалося. Накручене волосся розчісують за допомогою двох щіток від кінців до коренів.
Зачіску оформляють із використанням начісування або тупірування, фіксують надану форму лаком.
Особливості вертикального методу накручування волосся на бігуді. Розподіл волосся на доріж-ки, ширина яких дорівнює довжині бігуді, виконується проділами на-вкруг голови. Напрямок накручу-вання волосся може бути до лиця, від лиця, чергуватися по доріжках або бути асиметричним в один бік.
Волосся тім'яної зони та маківки накручується залежно від майбутньої зачіски, розташування проділів.
Послідовність накручування виконується за тими правилами, що і при горизонтальному, але з по-чатком у нижній зоні (рис. 7.36).
Рис. 7.36. Вертикальний метод накручування
Різновидом вертикального методу накручування с спіральне накручування, за яким пасмо волосся з квадратною основою накру-чується на бігуді спеціальної спіралеподібної форми (рис. 7.37).
Причини неякісного укла-дання волосся за допомогою бігуді:—
порушення вимог щодо на-кручування на бігуді;—
невимите волосся;—
недостатнє або надмірне нанесення засобу для укладання волосся;—
заломи коренів волосся;—
заломи кінчиків волосся;—
нещільне накручування бігуді відносно поверхні голови;—
недостатнє висушування або пересушування волосся;—
недостатнє остигання во-лосся перед розчісуванням;—
слабка фіксація укладки.
Рис. 7 37. Вертикальне накручування на спеціальні бігуді
Укладання волосся за допомогою фена
Укладання волосся феном — це процес моделювання вологого волосся під впливом потоку теплого повітря від ручного фена. Користуючись феном, можна:—
висушити волосся;—
надати напрямку кінцям пасом волосся;—
підняти волосся біля коренів, надати йому об'єму;—
укласти волосся за різними фасонами зачісок;—
випрямити та витягнути волосся.
Техніка укладання волосся за допомогою фена вибирається залежно від структури, довжини, якості та кількості волосся, а також від типу стрижки й зачіски.
Феном краще працювати на сильному, густому волоссі, але засто-сування правильно підібраних кондиціонерів, фіксуючих засобів дає позитивний результат на волоссі будь-якого типу.
Зачіски, які укладають феном, потребують точної стрижки. Саме точна стрижка дозволяє за допомогою фена створити оригінальні різновиди зачісок на одній основі, зберегти рухливість і натураль-ність волосся (рис. 7. 38).
Рис. 7. 38. Варіанти укладання волосся на базі однієї стрижки
Ряд технік роботи з феном передбачають укладання волосся за допомогою пальців рук, але більшість із них базується на викорис-танні щіток і гребінців.
У сучасній перукарській практиці знайшли поширення такі ме-тоди укладання волосся за допомогою фена і щіток, як «бомбаж» і «брашинг». Використання різних щіток зумовлюється довжиною волосся.
Метод «бомбаж». Укладання волосся методом «бомбаж» засноване на підніманні прикореневого волосся та його фіксації висушуванням за допомогою однойменної пласкої щітки. Прийом укладання визначають відповідно до напрямку волосся в зачісці та працюють у наведеній нижче послідовності.
Вимите волосся підсушують під клімазоном або видаляють надлишок вологи рушником. На волосся рівномірно наносять засіб для укладання, приділяючи особливу увагу кореням. Ретельна обробка коренів волосся фіксуючим засобом забезпечує більшу об'ємність зачіски.
Волосся розчісують. Для зручності волосяний покрив роз-поділяють на зони. Пасма під час роботи піднімають під кутом до поверхні голови, щоб забезпечити доступ нагрітого повітря до ко-ренів та всього пасма волосся.
Розпочинати укладання феном можна з будь-якої зони, — на вибір впливає форма майбутньої зачіски або манера роботи перукаря.
Пасма скронево-бокових зон укладають у напрямку від обличчя до маківки, тім'яної зони — від маківки до обличчя.
Обов'язковою умовою є початок висушування й укладання з нижніх пасом волосся. Спочатку висушують нижні, потім верхні пасма, накладаючи їх одне на одне так, щоб сухе волосся не контак-тувало з вологим (рис. 7.39).
Пасма визначають рівними проділами шириною, що не переви-щує ширини щітки. Щітку вводять зубцями у відчесане пасмо біля коренів у напрямку, протилежному росту волосся. Прикореневу частину волосся трохи піднімають перпендикулярно до поверхні голови. Потік нагрітого повітря спрямовують на зубці щітки, вису-шують волосся. Фен утримують на відстані 5-10 см від місця про-сушування. Довге волосся, як і коротке, сушать від коренів до кінців (рис 7.40). Після висушування під струменем гарячого повітря волоссю необхідно дати час на охолодження.
Рис. 7.39. Укладання
методом «бомбаж»
Рис. 7.40. Сушіння прикореневої частини волосся
Заключні операції з укладанням волосся за допомогою фена та щітки передбачають можливість виконання начісування, тупірування, надання зачісці форми та фіксацію лаком.
Метод «брашимг». Техніку вкладання волосся за допомогою фена та круглої щітки «брашинг» застосовують для відтягування волосся, створення об'єму. Для роботи з волоссям різної густоти та довжини потрібно мати декілька круглих щіток різного діаметра. Підготовчі роботи виконують у загальній послідовності. Волосся поділяють на пасма, враховуючи його довжину.
Укладання починають із потиличної зони від крайової лінії рос-ту волосся (рис 7.41). Пасма відділяють шириною, яка не переви-щує ширини щітки. Пасмо підхоплюють щіткою, прочісують, щоб забезпечити рівномірну товщину пасма та легку проникність щітки у волосся. Волосся відтягують під кутом до поверхні голови. Кут відтягування пасма волосся залежить від того, наскільки об'ємною повинна бути зачіска, але не має перевищувати 90°. Потік нагрітого повітря спрямовують на зубці щітки. Під час просушування волосся щітка весь час рухається уздовж пасма, надаючи зачісці потрібного напрямку. Кінці пасма волосся натягують щіткою, прокручуючи її, та одночасно підсушують волосся феном. Перш ніж перейти до ро-боти з наступним пасмом, необхідно впевнитись, що волосся пасма, з яким працювали, повністю сухе, дати час для охолодження волос-ся на щітці для чіткої фіксації форми пасма.
Для прискорення процесу охолодження волосся застосовують декілька щіток «брашинг» або фіксують пасмо на щітці струменем холодного повітря за допомогою фена.
Укладання волосся феном з насадкою «дифузор». Дифузор, на відміну від інших насадок до фена, забезпечує рівномірність розповсюдження потоку нагрітого повітря, зменшує тиск і швидкість струменя, отже, береже волосся. Цей спосіб укладання особливо рекомендується для створення природних хвиль на кучерявому, хвилястому волоссі.
Волосся після миття і нанесення фіксуючого засобу розчісують гребінцем із широкими зубцями та надають гребінцем або пальцями форму, наближену до бажаної.
Волосся акуратно висушують, для чого дифузор неодноразово підводять близько до волосся та віддаляють від голови. Укладання здійснюють пальцями.
Якщо необхідно випрямити кучері або дещо згладити форму хвилі, повільно й обережно пропускають майже сухі кучері через пальці. Якщо потрібна кучерявіша зачіска, пасмо волосся захоплю-ють долонею, затискають у кулаці. Просушування виконують, відпускаючи та знову збираючи волосся пульсуючими рухами під потоком повітря з дифузора .
Довге волосся сушать безпосередньо на поверхні дифузора. Фен рухають круговими рухами або вперед у напрямку до голови і назад.
Причини неякісного укладання волосся за допомогою фена:—
надмірне або недостатнє нанесення засобу для укладання волосся;—
невимите волосся;—
недостатньо просушене волосся;—
пересушене волосся;—
недостатньо просушені та підняті корені й кінці волосся;—
кінці пасом укладені в неправильному напрямку;—
надмірне нанесення лаку для волосся.
Укладання волосся гарячим способом
Для надання волоссю форми та створення зачіски гарячим способом застосовуються спеціальні електроінструменти — елек-трощітці різної конструкції.
На сухе волосся, що знаходиться в природному стані, діють підвищеною температурою. При нагріванні змінюється структура во-лосся, його роговий шар розм'якшується. Волосся стає еластичнішим, легко піддається деформації, розтягуванню, завиванню в локони, накручуванню, формуванню хвиль. Після охолодження волосся зберігає надану форму.
Укладання волосся за допомогою електрощипців.
Перед тим, як розпочати роботу електрощипцями, обов'язково треба вимити волосся та висушити його. Небажано наносити на во-лосся пінку, лак або гель, щоб волосся не прилипало до металевих стержнів.
Електрощипці не рекомендується використовувати на блондованому волоссі та волоссі після хімічної завивки, тому що висока темпе-ратура може завдати волоссю великої шкоди. Жорстке й сиве волосся можна обробляти щипцями, нагрітими до вищої температури.
На якість завивання впливають:—
кут натягування волосся при накручуванні на щипці; опти-мальним вважають кут 90° відносно осі обертання інструмента;—
товщина затиснутого щипцями пасма; вона залежить від довжини волосся і визначається:
для невеликої довжини
за правилами накручування бігуді; для середньої
на третину менше;
для значної —
удвічі менше.
Для рівномірного прогрівання волосся товщина основи пасма не повинна перевищувати 4 см.
При укладанні волосся електрощипцями застосовують гре-бінець із «хвостиком», яким зручно відокремлювати пасма для накручування, шпильки або затискачі для фіксації пасом.
Завивання локонів
За формою та розміщенням локони бувають:
прямі — розміщені горизонтально;
косі — під кутом 45° до вертикалі або горизонталі;
вертикальні — у вигляді спіралі з волосся завдовжки 20-25 см.
Розрізняють горизонтальний і вертикальний способи завиван-ня локонів.
Горизонтальний спосіб включає техніки «вниз», «догори», «вісімкою».
Вертикальним способом виконують спіральні та спускні локони.
Горизонтальний спосіб завивання локонів. Спосіб «униз» за-стосовується в різних зачісках. Потрібно враховувати, що круглі локони, виконані цим способом, обтяжують зачіску, тому їх слід робити дрібнішими, легкими.
Спосіб «догори» надає зачісці легкості, локони утворюють більшу хвилю. Цей спосіб рекомендується у комбінації з іншими способами.
Спосіб «вісімки» дає можливість накручувати волосся спіралеподібно, завивати комбіновані (м'яті) локони. Під час роботи кінці волосся постійно знаходяться в середній частині робочих повер-хонь щипців, що забезпечує найбільш сприятливі умови для їх на-кручування, міцності зачіски. Завивання короткого волосся цим способом неможливе.
Слід зауважити, що:—
оформлення зачіски можливе тільки після повного охолод-ження волосся;—
для того, щоб локон був пружнішим і тривкішим, необхідно утримувати щипці довше з того боку пасма, який у локоні буде внутрішнім.
Послідовність завивання волосся способом «униз» (рис. 7.46):—
пасмо відділяють за правилами накручування на бігуді, ретель-но розчісують, відтягують перпендикулярно до поверхні голови;—
щипці беруть у праву руку, пасмо — в ліву;—
щипці у відкритому положенні підносять до пасма, затиска-ють його між жолобком та валиком і повільно проводять від основи до кінця пасма, прогріваючи волосся;—
затиснутий кінець пасма накручують на щипці до основи пасма;—
для запобігання опіку шкіри голови біля основи пасма під щипці підкладають гребінець;—
щипці 5-7 секунд тримають до повного прогрівання пасма;—
щипці відкривають, виймають їх із локона;—
локон фіксують шпилькою або затискачем, залишають ости-гати природним шляхом.
Спосіб «догори». Локони виконуються так само, як і способом «униз», але при накручуванні волосся щипці заводять у пасмо жо-лобком униз, а валиком догори.
Послідовність виконання способу «вісімкою»:—
пасмо волосся розчісують доти, поки гребінець не почне вільно проходити від коренів до кінців волосся;—
визначають кількість локонів та їх розміщення;—
відокремлюють частину волосся для одного локона;—
волосся беруть у ліву руку, підводять до пасма щипці;—
пасмо захоплюють робочою частиною щипців і повертають їх упівоберта до себе; роблять повний оберт щипцями, залишивши валик повернутим у бік основи пасма, а жолобок до себе (ліва рука в цей час натягує пасмо);—
після нагрівання всього пасма волосся відтягують щипці від місця захвату пасма на достатню відстань і якомога швидше вико-нують ними наступний оберт;
Рис 746 Способи накручування волосся елекгрощипцями—
під час обертання щипців у правій руці лівою рукою шюдять кінці волосся вниз із другого боку пасма, виконуючи «вісімку» (та-ке положення кінці волосся повинні займані через кожен повний оберт щипців) якщо при першому обери кінці були ліворуч, то при другому оберті вони будуть праворуч,—
кінці локона проробляють так, як І при Інших способах завив-ки локонів,—
при накручуванні наступного локона пасмо волосся захоплюють на тій же висоті, що й попереднє.
Вертикальний спосіб завивання локонів. Для формування ло-конів Із довгого волосся електрощипці тримають вертикально, а па-сма накручуються на них по спіралі (рис 7 47). Після того, як усе волосся буде накручене, необхідно дати час, щоб воно охолонуло, а потім оформляти зачіску.
Рис 7. 47 Вертикальне накручування щипцями
Виконання спіральних локонів. Спіральні локони прикраша-ють зачіску і спрямовуються до обличчя з одного чи з обох боків (рис. 7.48)
Методика виконання - тонке пасмо волосся від-діляють, прочісують гребінцем, прогладжують щипцями, щоб па-смо прогрілось по всій довжині.—
щипці заводять з кінців па-сма, формують завиток,—
щипці повертають у верти-кальне положення, накручують пасмо спіралеподібно до кореня, витримують декілька секунд:—
роблять оберт у протилеж-ний бік і, послаблюючи зажим, обережно виймають щипці
При завиванні локонів право-го боку зачіски щипці тримають ручкою вниз Пасмо починають накручувати від замка щипців до кінця 3 лівого боку щипці три-мають ручкою вгору та накручу-ють пасмо від кінця до щипців
Локони не розчісують, викладають у зачіску й фіксують лаком.
Рис 7.48 Спіральні локони
Виконання спускних локонів. Локони цього виду як оформлення зачіски виконуються на середньому і довгому волоссі будь-якої час-тини волосяного покриву голови. Для цього пасмо волосся відділяють, прочісують гребінцем. Щипцями, які знаходяться в горизонтальному положенні, прогладжують пасмо по всій довжині. Щипці повертають у вертикальне положення, оформлюють кінець пасма до його повного розташування між валиком і жолобком. Пасмо щільно накручують знизу вгору, щоб кожний наступний виток пасма заходив на третину ширини попереднього витка. Спускні локони, як і спіральні, мають бути спрямовані до обличчя. Цей вид локонів потребує додаткового оформлення. Усередині локона виконують тупірування, пасмо вичі-сують і повертають у попереднє положення, фіксують лаком.
Використання щипців-гофре. За допомогою щипців-гофре можна отримати різноманітні ефекти на прямому волоссі, на всій його масі або на окремих пасмах. Щипці-гофре мають набір плас-тин для різного ефекту гофрування та пласкі пластини для вирів-нювання хвилястого волосся, так звані щипці-праски (рис. 7.49 я).
є
Рис 74.9 Використання щипців-гофре для вирівнювання
(а) та гофрування (б) волосся.
Послідовність гофрування волосся:—
на чисте сухе волосся наносять лак або лосьйон для укладання, розчісують;—
волосся скроневих і потиличної зон відділяють горизонталь-ним проділом, решту закріплюють зверху затискачами. Пасмо відо-кремлюють уздовж проділу й розміщують його між пластинами гоф-рувального апарата на необхідній висоті. Витримують 5 секунд І відпускають пластини, обережно просуваючи щипці вниз по пасму. Так виконують гофрування по всій довжині пасма, повторюючи дії на кожному наступному пасмі довкруж голови (рис. 7.49 б); горизон-тальним проділом відділяють наступний ярус волосся й аналогічно гофрують його (рис. 7.50). Волосся після гофрування не розчісують.
Рис 7 50 Гофроване волосся у зачісці
Комбіноване укладання волосся. Перукар, виконуючи зачіску поєднує декілька прийомів укладання волосся та різноманітний Інструмент Наприклад, феном надають форму окремим зонам і створюють загальний об’єм щипцями-праскою вирівнюють волосся або формують локони за допомогою папісток, затискачів, бігуді та шпильок спеціальної конструкції. Вибір техніки — за майстром.

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Ветров А. Парикмахер - стилист. — Ростов-на-Дону: Феникс, 2003.
2. Вольфрам К. Идеальные ногти: Способы моделирования // Nand & nails. - 2003. - №4. - С. 32-33.
3. Гутиря Л. Г. Сучасна перукарська справа. — Харків: Фоліо, 1997.
4. Дрибноход Ю. Маникюр, педикюр.: Профессиональный курс. (Сер. «cosmetical&professional»). — СПб.: Весь, 2002. — 256 с.
5. Константинов А. В. Парикмахерское дело. — М.: Высшая школа, 1987.
6. Корпев В. Д. Мы причесываем женщин. — М.: Стройиздат, 1991.
7. Кулешкова О. Н. Технология и оборудование парикмахерских работ. — М.: Академия, 2002.
8. Куприянова И. Н. Современные прически: женские, мужские, дет-ские. — М.: Эксмапресс, 2002.
9. Луканова О. В., Федорова Л. В. Технология парикмахерских услуг. — Ростов-на-Дону: Март, 2002.
10. ЛяпичА.Д. Парикмахерское мастерство. — К.: Будівельник, 1982.
11. Маникюр. Ростов-на-Дону: Владне, 2001. — 256 с.
12. Марек Збшнев. Парикмахерское дело. — Минск: Высшая школа, 1996.
13. Моделирование причесок: Иллюстрированное методическое посо-бие. - К.: 1990.
14. Панченко О. А. Прическа. Укладка. Завивка. — СПб.: Папирус, 1999.
15. Панченко О. А. Мелирование и прическа. — СПб.: Корона-принт, 2000.
16. Пономарчук А. Ростковые зоны и рост ногтя // Ногтевая эстетика. — 2004. - №5.- С. 38-39.
17. Смирнова Л. В. Уроки парикмахерского искусства. — СПб.: Парителы, 2002.
18. Сокол Е. Дезинфекция как наука // Ногтевая эстетика. — 2004. — №1.- С. 48-50.
19. Энциклопедия парикмахерского искусства. — М.: Веге, 1999.
20. «Зеркало моды». - К.: - 1999-2004.
Категория: Туризм | Добавил: Aspirant (06.05.2013)
Просмотров: 3597 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: