Воскресенье, 01.12.2024, 12:06
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Туризм

Реферат на тему Реструктуризація підприємства
Реферат на тему Реструктуризація підприємства.

Намагатися оздоровити підприємство, забезпечити його ефективну роботу простим збільшенням оборотних коштів через “вливання” кредиті
в та інвестицій - це те ж саме, що намагатися підвищити ефективність праці хворої людини збільшенням харчів у її раціоні, а

Намагатися оздоровити підприємство, забезпечити його ефективну роботу простим збільшенням оборотних коштів через “вливання” кредитів та інвестицій - це те ж саме, що намагатися підвищити ефективність праці хворої людини збільшенням харчів у її раціоні, або, бажаючи їхати на машині і виявивши, що вона не працює, штовхати її наміченим шляхом. Підприємство буде, звичайно, працювати, якщо час від часу робити фінансові “вливання” зовні, але чи є сенс у роботі такого підприємства? Самовіддано штовхаючи машину ми все одно не досягнемо цілі (ціль - легко, швидко, з комфортом дістатися визначеного місця)
Головною метою діяльності підприємства є не надання готельних послуг, а отриманя прибутку. І підприємство можна назвати таким, що успішно працює, не тоді, коли воно працює, а тоді, коли воно працює так, що знаходить попит на ринку.
Підприємства, які недостатньо успішно працюють, тобто не мають прибутку, або бажають збільшити, максимізувати прибутки, потребують проведення заходів по оздоровленню. Комплексне оздоровлення підприємства з метою його виходу з кризи та забезпечення подальшого розвитку називають реструктуризацією. [7]
Комплексне оздоровлення або реструктуризація підприємства є комплексною інновацією, що спрямована на оптимізацію всіх функцій підприємства, забезпечення досягнення більшого економічного ефекта підприємством.
За визначенням, реструктуризація підприємства, або комплексне оздоровлення, включає в себе кардинальні зміни на підприємстві, що охоплюють всю функції підприємства, майже всі його підрозділи. Причому, метою проведення подібного комплексу змін на підприємстві є саме підвищення ефективності роботи всіх функцій підприємства. Тобто, можна зробити висновок, що комплекс реструктуризації підприємства є саме комплексною інновацією.
Реструктуризація підприємства включає ринкову орієнтацію підприємства, підвищення гнучкості підприємства, активний розвиток, тощо, що означає перехід підприємства на інноваційний тип розвитку.
Про комплексність та інноваційність змін на підприємстві під свідчить, також, той факт, що на підприємстві замінюються принципи роботи, концептуальний підхід до діяльності підприємства.
Перший крок оздоровлення - комплекс заходів по виходу з кризового становища часто називають санацією.
Досить є часто виникає проблема із розумінням термінів «реструктуризація» та «санація», що використовуються різними авторами.
Так, під «санацією» досить часто розуміють заходи, що здійснюються на підприємстві-банкруті та реалізуються зовнішнім керівним органом або ліквідаційною комісією, супроводжуються зовнішнім фінансуванням, тощо.
Тобто під санацією розуміють заходи, якими супроводжується процес банкрутства, і які здійснюються на підприємствах, що признані банкрутами, або тими, що скоро будуть оголошені банкрутом. У зв`язку з цим, підприємства, що ще тримаються, які ще не визнані неплатоспроможніми і банкрутами, вважають, що їм “ще непотрібні заходи по санації”. Цей підхід є хибним. Насправді, під санацією розуміють оздоровлення підприємства, забезпечення ефективності його функціонування, оптимальності всіх його функцій, і лише як одна із можливих складових оздоровлення розглядається антикризове управління. А оздоровлення потрібне не лише фірмам, які опинилися у глибокій кризі, а навіть тим, які працюють відносно успішно, отримують прибутки, але бажають покращити своє становище, оптимізувати свою діяльність. Навіть успішно діючі підприємства мають проблеми, які з часом можуть поглибитись і призвести до кризи. Чим раніше ці проблеми будуть ліквідовані, тим легшим і успішнішим буде оздоровлення. Як і у випадку з оздоровленням людини, ймовірність успіху оздоровлення залежить від стадії хвороби, і на стадії глибокої кризи підприємство не завжди є виліковним.
Неоднозначно трактується і термін «реструктуризація». Під реструктуризацією інколи розуміють простий поділ великого підприємства на складові частини, тобто дроблення структури, створення автономних підприємств із єдиного цілого. Зміна організаційної структури, дроблення, ділення, виділення економічно уособлених підрозділів є лише елементами реструктуризації, а не є її необхідними складовими або ціллю. Організаційні зміни, що будуть або не будуть здійснені, залежать від цілей реструктуризації і від тих шляхів досягнення цілей, які будуть обрані.
Досить часто терміни санація та реструктуризація розуміються як одне поняття, використовуються як синоніми та означають оздоровлення підприємства, реорганізацію, виведення його з кризи.
Ми будемо розуміти санацію як складову частину реструктуризації, перший крок, який здійснюється перш ніж буде прийнято рішення про шляхи розвитку підприємства, буде визначена ефективна стратегія розвитку та здійснені кроки по її реалізації.
Заходи по оздоровленню/санації - перший крок:
? заміна керівництва (або залучення зовнішніх консультантів)
? аналіз ситуації: чи може підприємство вижити?
? закріплення функції фінансового контролю за керівництвом, заміна стратегії, заміна виробів і ринків (концентрація зусиль на основних рентабельних сегментах, вихід із збиткових об-ластей
? зниження накладних витрат
? продаж активів, що не використовуються
? санація у області організації, покращення маркетингу і його орієнтація на найбільш прибуткові частини ринку, підвищення про-дуктивності праці, тощо
? санація у області фінансової діяльності [36]
Санація - це початок оздоровлення підприємства, заходи, спрямовані на те, щоб фірма, що заходиться у кризі, змогла працювати економічно і успішно.
Цього можна досягти за рахунок:
? притоку нового капіталу і зменшення (реструктуризації і оптимізації) витрат, відстрочки виплати заборгованості,
? раціоналізації і оптимізації діяльності, структури витрат,
? кращої зайнятості робочих місць (використання робочої сили), отимізації використання ресурсів,
Основою змін (реструктуризації) на підприємстві є його орієнтація на ринок, зміна підходу до діяльності підприємства: від “надавати послуги, які можемо надавати» до “надавати такі послуги, які потрібні ринку, те що знаходить платоспроможний попит, те що можна вигідно продати”
Для того, щоб підприємство було успішним, прибутковим, воно має успішно вирішити головну проблему: які послуги надавати і для кого. В залежності від того чи правильно вирішено цю проблему, залежить чи буде мати попит дані послуги, а, отже чи буде підприємство отримувати прибуток, адже прибуток з`являється саме у той момент, коли послуги реалізовуються, знаходить попит.
Які готельні послуги будуть знаходити попит на ринку?
Перш за все, ті, що потрібні, тобто ті, які задовільняють певну потребу споживачів. Це необхідна умова. Але ще не достатня.
Але в умовах ринку, у нормальному конкурентному середовищі всі намагаються пропонувати потрібні послуги, і пропозиція завжди перевищує попит. У покупця є можливість вибирати серед різноманітних готельних комплексів багатьох фірм. Даний готельний комплекс буде конкурентоспроможним, коли співвідношення між якостями послуг та ціною буде максимальним.
Таким чином, щоб готельні послуги підприємства стали конкурентоспроможним необхідно підвищити їх якість (не абстрактну якість, а забезпечити найкращу відповідність визначеним потребам споживача, для цього необхідно визначити, за якими критеріями споживач оцінює якість, які атрибути є визначальними, а які несуттєвими) та забезпечити ціну, що була б не вищою ніж у аналогічних товарів. Причому за однаковою з конкурентом ціною мають пропонуватися послуги більш корисні для споживача ніж послуги конкурента.
Отже, для того, щоб підприємство змогло успішно працювати, мають бути здійснені заходи по підвищенню якості готельних послуг та по зниженню їх ціни з метою забезпечення конкурентоспроможності.
Є певні об`єктивні та суб`єктивні причини недостатньої (неконкурентоспроможної) якості та занадто високої (неконкурентоспроможної) ціни.
Можливими причинами неконкурентоспроможної, високої ціни є:
? Високий відсоток прибутку, що закладений у ціні.
? Висока собівартість ( у т.ч. за рахунок високих витрат на робочу силу, високих накладних витрат, витрат на систему управління, за рахунок високих накладних витрат на фінансування підрозділів підприємства, що не є прибутковими, що є затратними одиницями
? Нарешті, потрібно пам`ятати, що ціна є зависокою відносно тієї користі, тих споживчих якостей, які отримує покупець у обмін на визначену суму грошей; або відносно конкурентів, тобто у порівнянні із іншими аналогічними готельними послугами, їх ціною та корисністю. Ціна, також, завжди здається споживачу зависокою, поки він не усвідомив тих користей, які він отримує при отриманні готельних послуг. Так що ціна може бути психологічно зависокою у зв`язку з недостатністю інформації про якость обслуговування та комфорт в умовах даного готельного комплексу.
Не треба виключати можливість неконкурентоспроможності готельних послуг у зв`язку із занизькою ціною. Це можливе у випадку готельних послуг, за якими наявна пряма залежність попиту від ціни. Найчастіше таке явище спостерігається, коли послуги в готелі орієнтовані на цільову групу багатих клієнтів, для яких працює ефект снобізму , у випадку іміджових туристичних комплексів, для яких основним крітерієм вибору є висока якість, а рівень ціни у покупця асоціюється із рівнем якості.
Можливі причини неконкурентоспроможності товару за якістю:
? Готельні послуги, які надаються задовільняють не ті потреби, які актуалізовані у покупця.
? Готельні послуги, які надаються задовільняють не всі потреби, які є актуалізованими у споживача.
? Готельні послуги, які надаються не повністю задовольняють деякі потреби.
? Готельні послуги, які надаються не відповідають критеріям якості, за якими покупець оцінює і здійснює вибір
? Інформація про колибу є неповною, покупець не може визначити всі якості і оцінити його корисність для себе
Можна запропонувати наступні заходи по підвищенню споживчих якостей готельних послуг у колибі Козацька, яка знаходиться в с. Марківці:
1. Визначення цільових груп туристів
2. Визначення мотивів туристів у даному туристичному районі
3. Визначення критеріїв вибору готельного комплексу, критеріїв прийняття рішення та їх ваги
4. Визначення додаткових потреб споживачів.
5. Встановлення, які з цих потреб підприємство може задовольнити шляхом додаткових функцій, шляхом супутніх послуг
6. Порівняння товару з аналогічними товарами-конкурентами та товарами-субститутами, вивчення того, які конкурентні переваги за якістю мають ці товари, встановлення можливості додати споживчі якості товарів-конкурентів при змінах у Вашому товарі.
7. Визначення того, якими якостями можна знехтувати без зниження споживчої якості готельних послуг
8. Встановлення того, які зміни у якості потрібні (з урахуванням критеріїв вибору готельних послуг споживачем та ваги цих критеріїв) для забезпечення конкурентоспроможності.
Після визначення того, що конкурентоспроможність готельних послуг за якістю має бути підвищена, виходячи із перелічених вище дій досліджують ринок, планують дії, формують бюджет, реалізація плану супроводжується контролем та здійснюються необхідні корективи. Якщо це можливо, проводять апробацію цих послуг і колибі.
Можна запропонувати наступні заходи по зниженню ціни готельних послуг:
. Визначення, чи чутливий попит до змін у ціні (встановлення границь і проміжків чутливості). Якщо попит не чутливий, ціну знижувати не є доцільним. Якщо для збільшення об”ємів попиту необхідно буде знизити ціну на занадто велику величину (неприйнятну для підприємства) подальші дії недоцільні, знизити ціну до конкурентного рівня є неможливо.
2. Визначення цінової еластичності попиту. Зниження ціни лише тоді приводить до збільшення загального доходу та прибутку (при незмінній собівартості), коли Ви зможете в результаті надавати настільки більше готельних послуг, що величина прибутку буде більшою за розрахункову (початкову).
4. Визначеня, чи можна знизити ціну за рахунок очікуваного зниження собівартості через економію на масштабах. Цього можна очікувати тоді, коли у ціні значну частку займають постійні витрати (із збільшенням кількості послуг, що надаються витрати на одиницю продукції зменшуються)
5. Визначення заходів по зниженню реальної собівартості за рахунок економії на матеріалах, праці, енергії, тощо (програми зниження витрат)
6. Виділення реальної собівартості товару (економічне відособлення), відділення витрат на підтримання затратних підрозділів, об”єктів СКП, тощо.
Після визначення того, що конкурентоспроможність готельних послуг за якістю має бути підвищена, виходячи із перелічених вище дій досліджують ринок, планують дії, формують бюджет, реалізація плану супроводжується контролем та здійснюються необхідні корективи. Якщо це можливо, проводять апробацію.
Комплекс реорганізаційних заходів на підприємстві, які мають на меті не лише вихід підприємства з кризи але і забезпечення подальшого розвитку підприємства, називають реструктуризацією. Реструктуризація, як правило, включає в себе структурні зміни на підприємстві, що пов`язані із зміною стратегії, змінами у асортименті послуг, тощо, але не можна розуміти реструктуризацію лише як зміну оргструктури, або поділ підприємства. Дуже часто поділ підприємства на окремі господарські суб`єкти або виділення самостійних підприємств не лише не підвищує конкурентоздатність підприємства, конкурентоздатність товару, а навпаки, знижує і може призвести до банкрутства. Реструктуризація є комплексом заходів, що мають бути здійснені для досягнення єдиних цілей, що є узгодженими і здійснюються за певною програмою. Дослідження підприємства і розробка програми реструктуризації можливе за двома напрямами: від загального до конкретного, від загальних цілей і показників загальної ефективності роботи до причин низької продуктивності, тощо, а потім до більш детального вивчення окремих областей діяльності організації та підхід з іншого боку, коли вивчають по черзі кожну функцію з надією досягти в кінці збалансованого синтезу. Другий напрям часто означає багато непотрібної для кінцевого результату роботи і, крім того може відвести у сторону від вірного напряму роботи. Рух від загального до конкретного допомагає обмежити попередні діагнестичні дослідження на підприємстві питаннями першочергової важливості . Є два методологічних підходи до розробки програми реструктуризації: Метод структуризації проблем (ієрархія проблем) і Побудова дерева цілей (ієрархія цілей). Ці методи не завжди виділяються окремо, найчастіше вони застосовуються разом і доповнюють один одне. Метод побудови дерева цілей (структуризації цілей та завдань) більше відповідає наведеному вище напряму “рух від загального до конкретного”. Інше методологічні підходи, які можна виділити із практичних прикладів реструктуризації підприємств полягають у комбінації двох наведених вище а також у використанні методу аналогій (реструктуризація за аналогом) або методу поступових змін (“реструктуризація за здоровим глуздом”). Метод реструктуризації за аналогом не може привести до успішного результату у багатьох випадках. Підприємства є неповторними і проблеми вони мають свої власні ( хоча дуже часто вони мають однакові причини), тому “натягнути чужий досвід на плечі свого підприємства” дуже важко і не завжди корисно. Ті шляхи, які привели до успішних результатів на одному підприємстві не завжди можуть бути прийнятними на іншому. Метод поступових змін полягає у поступовій еволюції підприємства. За цим методом не розробляється програма реструктуризації підприємства, а просто здійснюються окремі кроки, які підказує здоровий глузд, конкретні пропозиції підприємств, аналоги, та нова інформація, нові знання, які отримає керівництво. Найчастіше зміни на такому підприємстві проходять дуже довго, завжди супроводжуються навчанням, підвищенням кваліфікації керівництва та окремих спеціалістів. Ці підприємства потребують комплексної програми навчання персоналу і, насамперед, навчання керівництва.
Категория: Туризм | Добавил: Aspirant (06.05.2013)
Просмотров: 426 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: