Пятница, 24.01.2025, 08:57
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Туризм

Реферат на тему Правові засади туристичної діяльності в Російській Федерації
Реферат на тему Правові засади туристичної діяльності в Російській Федерації.

Туристська діяльність – це професійна діяльність фізичних і юридичних осіб по організації подорожей.

Відносини між туроператором (турагентством) і туристом регулюються через укладення відповідного договору між ними.

У силу договору про надання туристичних послуг туристична фірма переводить на туриста права вимоги по зобов'язаннях надати послуги, що відповідно до договору про надання туристичних послуг повинні входити в подорож.

Предметом договору про надання туристичних послуг (об'єктом правовідносини, що виникають з такого договору) є діяльність туристичної фірми, у результаті якої турист стає кредитором по зобов'язаннях отримати послуги, які входять у подорож.

Така діяльність туристичної фірми – це власне кажучи надання послуг.

Як висновок, правовідносини, які виникають в результаті висновку договору про надання туристичних послуг, це відносини між туристом (кредитором - 1) і туристичною фірмою (боржником – 1), об'єктом якого є переклад на туриста прав Кредитора-2 по зобов'язаннях зробити послуги, що входять у подорож, різними боржниками – 2 (Постачальниками послуг).

Необхідно відзначити, що в силу соціальної спрямованості туристичної політики Російської Федерації в рамках захисту прав споживачів (турист – це споживач) туристична фірма відповідає за належне виконання своїх зобов'язань Постачальниками послуг перед туристом.

У відповідності зі статтею 1 Федерального закону «Про основи туристичної діяльності» під туром розуміється комплекс послуг по розміщенню, перевезенню, харчуванню туристів, екскурсійні послуги, а також послуги гідів-перекладачів і інші послуги, надані в залежності від цілей подорожі.

Таким чином, тур це комплекс послуг, наданих у рамках подорожі, які відбувається.

Предмет угоди – туристичний продукт.

Відповідно до Російського Федерального закону «Про основи туристичної діяльності» між туристичною фірмою і туристом укладається договір закупівлі-продажу туристичного продукту.

А що таке туристичний продукт? Згідно все того ж закону під туристичним продуктом розуміється право на тур. Отже, туристичний продукт – право на комплекс туристичних послуг, наданих у рамках подорожі.

Хотілося б відзначити неточність закону у виборі формулювань, тому що предметом угоди між туристом і туристичною фірмою стає право на комплекс послуг. Для спрощення розуміння краще назвати речі своїми іменами. Адже предметом угоди, по суті, є комплекс права вимоги з приводу надання туристичних послуг у рамках подорожі. Право на комплекс послуг і комплекс прав вимоги з приводу надання таких послуг, узагалі ж, поняття ідентичні, але для розуміння з юридичної точки зору, краще було б застосовувати поняття «комплекс прав вимоги з приводу надання туристичних послуг», хоча закріплення в Цивільному Кодексі серед об'єктів цивільних прав послуг не перешкоджає застосуванню поняття, яке використовується у Федеральному законі «Про основи туристичної діяльності».

У будь-якому випадку туристичний продукт варто розглядати як комплекс майнових прав із приводу надання туристичних послуг. У складі туристичного продукту туристична фірма передає туристу комплекс майнових прав (прав вимоги, зобов'язальних прав), при наявності яких турист має право вимагати від боржників (авіаперевізника, готелю, ресторану і т.п.) виконання зобов'язань по наданню відповідних послуг на користь туриста.

Таким чином, чинне законодавство Російської Федерації розглядає туристичну фірму як продавця комплексу майнових прав із усіма наслідками, що звідси випливають, а туриста, як покупця такого комплексу майнових (зобов'язальних) прав (покупця туристичного продукту). Хоча штучне визнання передачі туристичного продукту (як комплексу майнових прав) можливе тільки шляхом продажу такого комплексу прав представляється необґрунтованим.

Федеральний закон «Про основи туристичної діяльності» вводить такі поняття як формування, просування і реалізація туристичного продукту.

Під формуванням туристичного продукту (як комплексу майнових прав) варто розуміти таку діяльність туристичної фірми, при якій така туристична фірма безпосередньо вступає в зобов'язальні правовідносини з виконавцями туристичних послуг з метою перекладу прав вимоги по таких зобов'язаннях на туриста.

Під просуванням розуміється діяльність по рекламуванню туристичного продукту, у тому числі публічна оферта такого туристичного продукту.

Під реалізацією розуміється відповідно відчуження туристичного продукту (переклад комплексу майнових прав) на користь покупця.

Порядок висновку договору закупівлі-продажу туристичного продукту.

Треба відзначити, що Федеральний закон «Про основи туристичної діяльності» порядок висновку договору (купівлі-продажу туристичного продукту) ставить у залежність від того, чи відбувається формування туристичного продукту за конкретною заявкою туриста, або туристу продається вже сформований туристичний продукт, причому сформований незалежно від попереднього вираження волі цього туриста.Приміром, якщо турист погоджується купити туристичний продукт, наявний в туристичної фірми, то для продажу туристичного продукту укладається договір в одному порядку, а якщо турист бажає купити такий туристичний продукт, характеристики якого пропонуються ним самим і для його продажу туристична фірма повинна сформувати цей туристичний продукт, порядок висновку договору буде іншим.

Відповідно до цивільного законодавства договір вважається заключеним у момент одержання акцепту особи, що направило оферту, якщо між сторонами, у необхідній у підлягаючих випадках формі, досягнуто згоди по всіх істотних умовах договору. Таким чином, договір закупівлі-продажу туристичного продукту буде вважатися укладеним у момент одержання акцепту, коли між сторонами будуть погоджені всі істотні умови такого договору. Істотні умови договору закупівлі-продажу туристичного продукту перераховані в статті 10 ФЗ «Про основи туристичної діяльності». Договір закупівлі-продажу туристичного продукту повинен бути укладений у писемній формі. ФЗ «Про основи туристичної діяльності» визнає акцептом видачу туристичної путівки туристу.

Відповідно до ЦК РФ боржник відповідає за невиконання, або неналежне виконання зобов'язання, що виникло з договору, у виді відшкодування збитків, заподіяних таким невиконанням, або неналежним виконанням. Причому відповідальність настає у випадку винного невиконання, або неналежного виконання, за винятком випадків, коли відповідно до чи закону договором відповідальність настає незалежно від провини особи, що порушило зобов'язання. Відповідно до ЦК РФ особа відповідає за порушення зобов'язання незалежно від наявності провини, якщо таке зобов'язання зв'язане з веденням підприємницької діяльності. Туристичні фірми, як правило, при продажі туристичних продуктів здійснюють підприємницьку діяльність (з метою витягу прибутку). Таким чином, туристична фірма відповідає за порушення зобов'язань, що виникли з договору закупівлі-продажу, у будь-якому випадку, крім порушення внаслідок настання обставин нездоланної сили.

Федеральний закон «Про основи туристичної діяльності» вводить зовсім незрозумілу норму, відповідно до якої турист вправі зажадати від туристичної фірми надання послуг, що входять у тур, поза залежністю від того ким ці послуги виконуються. Представляється, що зазначений законодавчий акт або сприймає туристичну фірму як виконавця всіх послуг, що входять у тур, але яка поклала виконання на третіх осіб, або в такий спосіб виражає соціальну складову державної політики в області захисту прав споживачів, покладаючи відповідальність за невиконання, або неналежне виконання зобов'язань по наданню послуг, що входять у тур, на туристичну фірму.

Розмір збитків, заподіяних порушенням зобов'язання, ФЗ «Про основи туристичної діяльності» обмежує дворазовим розміром вартості туристичного продукту.

Відповідно до Закону РФ «Про захист прав споживачів» відповідальність продавця також настає в будь-якому випадку, крім випадків, коли порушення зобов'язань відбулося внаслідок настання обставин нездоланної сили (форс-мажор).

Продавець також відповідає за недоліки товару, на який не встановлений гарантійний термін, якщо споживач доведе, що вони виникли до передачі товару чи споживачу з причин, які виникли до цього моменту.

Відповідно до Федерального закону «Про основи туристичної діяльності» туристська путівка:

- є акцептом оферти туристичної фірми на продаж туристичного продукту;

- підтверджує факт передачі туристичного продукту туристу;

- є невід'ємною частиною договору закупівлі-продажу туристичного продукту;

- є документом первинного обліку в туристичної фірми.

Згідно тому ж закону ваучер це документ, що встановлює права туриста на послуги, що входять до складу туру, і підтверджуючий факт їх надання.

Використана література:

Туристична діяльність в Російській Федерації / За ред. Смирнова В.С. – М., 2002.

Право и туризм. – М., 2001.

Юридические вопросы в туриндустрии. – М., 2000.
Категория: Туризм | Добавил: Aspirant (06.05.2013)
Просмотров: 288 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: