Воскресенье, 28.04.2024, 16:22
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Туризм

Реферат на тему Порядок прийомки поставленої продукції по якості
Реферат на тему Порядок прийомки поставленої продукції по якості.

План
Вступ
1. Порядок прийомки поставленої продукції по якості;
2. Якість і комплектність продукції;
3. Акт прийоми продукції. Акт про скриті недоліки продукції;
4. Претензійна діяльність.
Додатки
Висновок
Вступ
Основним завданням юридичної служби є організація правової роботи спрямованої на правильне застосування, неухильне додержання та запобігання невиконанню вимог актів законодавства, інших нормативних документів підприємством, а також їх керівниками та працівниками під час виконання покладених на них завдань і функціональних обов’язків.
Хоча юридична служба не має право брати участь в прийманні продукції, але вона організовує навчання представників від громадськості, а також матеріально відповідальних осіб у питаннях правильної організації і проведення приймання продукції. Ці заходи вона проводить для того, щоб не допустити продаж недоброякісних товарів і використання недоброякісної продукції у виробництві. В своїй роботі вона керується стандартами, технічними умовами, договорами, якщо особливості приймання окремих видів продукції (товарів )не встановлені, то інструкцією П-6 при прийманні вантажу від органів транспорту підприємство-одержувач відповідно з діючими на транспорті правилами перевезень вантажів зобов’язано перевірити, чи забезпечена схоронність вантажу під час перевезення. Саме через навчання та роз’яснення особам, які приймають участь в прийманні продукції юридична служба здійснює одну зі своїх головних функції - боротьба з розкраданнями, нестачами, розтратами, безгосподарністю.
1. Порядок приймання поставленої продукції по якості.
При прийманні вантажу від органів транспорту одержувач у всіх випадках, коли це передбачено правилами, що діють на транспорті, зобов’язаний зажадати від органа транспорту складання комерційного акта, а при доставці вантажу автомобільним транспортом - оцінки товарно-транспортної накладної або складання акта.
При безпідставному відмовленні органа транспорту від складання зазначених вище актів одержувач зобов’язаний відповідно до діючими на транспорті правилами оскаржити це відмовлення і зробити приймання продукції в порядку, передбаченому Інструкцією П-7 „Про порядок приймання продукції за якістю”.
При прийманні вантажу від органів транспорту і підприємство-одержувач відповідно до діючими на транспорті правилами перевезень вантажів зобов’язано перевірити, чи забезпечена схоронність вантажу під час перевезення, зокрема:
а) перевірити у випадках, передбачених у зазначених правилах, наявність на транспортних засобах (вагоні, цистерні, баржі, трюмі судна, автофургоні і т.п.) або на контейнері пломб відправника або пункту відправлення (станції, пристані, порту), справність пломб, відбитки на них, стан вагона, інших транспортних засобів або контейнера, наявність захисного маркірування вантажу і справність тари;
б) перевірити відповідність найменування вантажу і транспортної накладної, маркірування на ньому даним, зазначеним у транспортному документі;
в) перевірити, чи були дотримані встановлені правила перевезення, що забезпечують запобігання вантажу від ушкодження і псування (укладання вантажу, температурний режим, льдозабезпечення й ін.), терміни доставки, а також зробити огляд вантажу.
У випадку одержання від органа транспорту вантажу без перевірки кількості місць, ваги і стани його одержувач у порядку, установленому правилами оформлення видачі вантажів, зобов’язаний зажадати від органів транспорту, щоб на транспортному документі була зроблена відповідна оцінка, згідно інструкції П - 6 „Про порядок приймання продукції за кількістю” від 15.06.1965 року.
Зазначені підприємства й організації зобов’язані зберігати продукцію, що підлягає перевідправленню, в умовах, що забезпечують схоронність якості і комплектність неї. Приймання продукції по якості і комплектності виробляється на складі одержувача в наступний термін:
а) при іногороднім постачанні - не пізніше 20 днів, а швидкопсувної продукції - не пізніше 24 годин після видачі продукції органом транспорту або надходження її на склад одержувача при доставці продукції постачальником або при вивезенні продукції одержувачем;
б) при одноміському постачанні - не пізніше 10 днів, а швидкопсувної продукції - 24 годин після надходження продукції на склад одержувача.
В районах Крайньої Півночі, у віддалених районах і інших районах дострокового завезення приймання продукції виробничо-технічного призначення виробляється не пізніше 30 днів, а швидкопсувної продукції - не пізніше 48 годин. Після надходження продукції на склад одержувача. У зазначених районах приймання промислових товарів народного споживання виробляється не пізніше 60 днів, продовольчих товарів (за винятком швидкопсувних) - не пізніше 40 днів, а швидкопсувних товарів - не пізніше 48 час. після надходження їх на склад одержувача.
Продукція, що надійшла в справній тарі, приймається по якості і комплектності, як правило, на складі кінцевого одержувача.
Покупці - бази збутових, постачальницьких, заготівельних організацій, оптових і роздрібних торговельних підприємств і інші покупці, що перевідправляють продукцію в тарі або упакуванні первісного виготовлювача (відправника), повинні робити приймання продукції по якості і комплектності у випадках, передбачених обов’язковими правилами або договором, а також при одержанні продукції в ушкодженій, відкритій або немаркованої тарі, у тарі з ушкодженою пломбою або при наявності ознак псування.
2. Якісь і комплектність продукції.
Вибіркова (часткова) перевірка якості продукції з поширенням результатів перевірки якості якої-небудь частини продукції на всю партію допускається у випадках, коли це передбачено стандартами, технічними умовами, особливими умовами постачання, іншими обов’язковими правилами або договором.
При виявленні невідповідності якості, комплектності, маркірування продукції, що надійшла, тари або упакування вимогам стандартів, технічних умов, кресленням, зразкам (еталонам) договорові або даним, зазначеним у маркіруванні і супровідних документах, що засвідчують якість продукції, одержувач припиняє подальше приймання продукції і складає акт, у якому вказує кількість оглянутої продукції і характер виявлених при прийманні дефектів. Одержувач зобов’язаний забезпечити збереження продукції неналежного якості або некомплектної продукції в умовах, що запобігають погіршення її якості і змішання з іншою однорідною продукцією.
Приймання продукції по якості і комплектності на складі постачальника виробляються у випадках, передбачених у договорі. Торговельні організації мають право незалежне від перевірки якості товарів, активувати виробничі недоліки, якщо такі недоліки будуть виявлені при підготовці товарів до роздрібного продажу або при роздрібному продажі протягом чотирьох місяців після одержання товарів.
Відповідно до Інструкції „Про порядок приймання продукції за якістю” П-7 від 25.04.66 р. перевірка якості і комплектності продукції, що надійшла в тарі, виробляється при розкритті тари, але не пізніше зазначених вище термінів, якщо інші терміни не передбачені в договорі в зв’язку з особливостями продукції, що поставляється. Машини, устаткування, прилади й інша продукція, що надійшла в тарі і має гарантійний термін служби або збереження, перевіряються по якості і комплектності при розкритті тари, але не пізніше встановлених гарантійних термінів.
Одночасно з прийманням продукції по якості виробляється перевірка комплектності продукції, а також відповідності тари, упакування, маркірування вимогам стандартів, технічних умов, Особливих умов, інших обов’язкових для сторін правил або договору, кресленням, зразкам (еталонам).
Установлений порядок приймання продукції, що поставляється в тарі, застосовується також при прийманні бандеролей або опломбованих пачок (зв’язувань) у тих випадках, коли без порушення цілості бандеролі або упакування або без зняття пломби неможливе вилучення продукції з пачки (зв’язування).
Приймання продукції виробляється уповноваженими на те керівником підприємства-одержувача або його заступником компетентними особами. Ці особи несуть відповідальність за строге дотримання правил приймання продукції.
Підприємство-одержувач зобов ‘язаний:
а) створити умови для правильного і своєчасного приймання продукції, при яких забезпечувалася б її схоронність і запобігалося псування продукції, а також змішання з іншою однорідною продукцією;
б) стежити за справністю засобів іспиту і виміру, який визначається якість продукції, а також за своєчасністю перевірки їх у встановленому порядку;
в) забезпечити, щоб особи, що здійснюють приймання продукції по якості і комплектності, добре знали і строго дотримували дійсної Інструкції, а також правила приймання продукції по якості і комплектності, установлені відповідними стандартами, технічними умовами, основними й особливими умовами постачання, іншими обов’язковими правилами;
г) систематично здійснювати контроль за роботою осіб, на яких покладене приймання продукції по якості і комплектності, і попереджати порушення правил приймання продукції.
Приймання продукції по якості і комплектності виробляється в точній відповідності зі стандартами, технічними умовами, основними й особливими умовами постачання, іншими обов’язковими для сторін правилами, а також по супровідних документах, що засвідчують якість і комплектність продукції, що поставляється, (технічний паспорт, сертифікат, посвідчення якості, рахунок-фактура, специфікація і т.п.). Відсутність зазначених супровідних документів або деяких з них не припиняє приймання продукції. У цьому випадку складається акт про фактичну якість і комплектність продукції, що надійшла, і в акті вказується, які документи відсутні.
В усіх випадках, коли стандартами, технічними умовами, основними й особливими умовами постачання, іншими обов’язковими правилами або договором для визначення якості продукції передбачений добір зразків (проб), особи, що беруть участь у прийманню продукції по якості, зобов’язані відібрати зразки (проби) цієї продукції.
Добір зразків (проб) виробляється в точній відповідності з вимогами зазначених вище нормативних актів. Відібрані зразки (проби) опечатуються або пломбуються і забезпечуються етикетками підписаними особами, що беруть участь у доборі.
Про добір зразків (проб) складається акт, що підписується всіма особами, що беруть участь у цьому. В акті повинне бути зазначено:
а) час і місце складання акта, найменування одержувача продукції, прізвища і посади осіб, що приймали участь у доборі зразків (проб);
б) найменування виготовлювача (відправника), від якого надійшла продукція;
в) номер і дата рахунка-фактури і транспортній накладній, по яким надійшла продукція, і дата надходження її на склад одержувача, а при доставці продукції постачальником і при відпустці продукції зі складу постачальника - номер і дата накладної або рахунка-фактури, по якій здана продукція;
г) кількість місць і вага продукції, а також кількість і номера місць, з яких відбиралися зразки (проби) продукції;
д) указівка про те, що зразки (проби) відібрані в порядку, передбаченому стандартом, технічними умовами, Основними і Особливими умовами постачання, іншими обов’язковими правилами і договором, з посиланням на їхній номер і дату;
е) чи постачені відібрані зразки (проби) етикетками, утримуючі дані, передбачені стандартами або технічними умовами;
ж) опечатані або опломбовані зразки (проби), чиєю печаткою або пломбою (відбитки на пломбах);
з) інші дані, що особи, що беруть участь у доборі проб, знайдуть необхідним включити в акт для більш докладної характеристики зразків (проб).
З відібраних зразків (проб) один залишається в одержувача, другий направляється виготовлювачеві (відправникові) продукції. В усіх випадках, коли це передбачено стандартами, технічними умовами, іншими обов’язковими правилами і договором, відбираються додаткові зразки (проби) для здачі на аналіз або іспит у лабораторії або науково-дослідні інститути.
Про здачу зразків (проб) на аналіз або іспит робляться відповідні оцінки в акті добору зразків (проб).
Відібрані зразки (проби) продукції повинні зберігатися одержувачем, виготовлювачем (відправником) до дозволу суперечки про якості продукції, а у випадках передачі матеріалів про випуск недоброякісної продукції в органи прокуратури і суду - до дозволу справи в цих органах.
За результатами приймання продукції по якості і комплектності за участю представників, складається акт про фактичну якість і комплектності отриманої продукції.
3. Акт прийоми продукції по якості. Акт про окриті недоліки продукції.
Акт про сховані недоліки продукції повинний бути складений протягом 5 днів по виявленні недоліків, однак не пізніше чотирьох місяців із дня надходження продукції на склад одержувача, що знайшов сховані недоліки, якщо інші терміни не встановлені обов’язковими для сторін правилам.
Коли сховані недоліки продукції можуть бути виявлені лише в процесі її обробки, виробленої послідовно двома або декількома підприємствами, акт про сховані недоліки повинний бути складений не пізніше чотирьох місяців із дня одержання продукції підприємством, що знайшло недоліки.
Акт про сховані недоліки, виявлених у продукції з гарантійними термінами служби або збереження, повинний бути складений протягом 5 днів по виявленні недоліків, але в межах установленого гарантійного терміну.
Якщо для участі в складанні акта викликається представник виготовлювача (відправника), то до встановленого 5-денного терміну додається час, необхідне для його приїзду. Акт про сховані недоліки товарів, гарантійний термін на які обчислюється з моменту їхнього роздрібного продажу, може бути складений також у період збереження до продажу, незалежно від часу одержання товарів.
Схованими недоліками визнаються такі недоліки, що не могли бути виявлені при звичайній для даного виду продукції перевірці і виявлені лише в процесі обробки, підготовки до монтажу, у процесі монтажу, іспиту, використання і збереження продукції.
Приймання вважається зробленим вчасно, якщо перевірка якості і комплектності продукції кінчені у встановлений термін. Акт повинний бути складений у день закінчення приймання продукції по якості і комплектності.
У цьому акті повинне бути зазначено:
а) найменування одержувача продукції і його адреса;
б) номер і дата акта, місце приймання продукції, час початку і закінчення приймання продукції; у випадках, коли приймання продукції з участю представників зроблено з порушенням установлених термінів приймання, в акті повинні бути зазначені причини затримки приймання, час їхній виникнення й усунення;
в) прізвища, ініціали осіб, що приймали участь у прийманні продукції по якості й у складанні акта, місце їхньої роботи, займані ними посади, дата і номер документа про повноваження постачальника на участь у перевірці продукції по якості і комплектності, а також указівка про те, що ці особи ознайомлені з правилами приймання продукції по якості;
г) найменування й адреси виготовлювача (відправника) і постачальника;
д) дата і номер телефонограми або телеграми про виклик представника виготовлювача (відправника) або оцінка про те, що виклик виготовлювача (відправника) основними й особливими умовами постачання, іншими обов’язковими правилами або договором не передбачений;
е) номери і дату договору на постачання продукції, рахунок-фактури, транспортній накладній (коносамента) і документа, який засвідчує якість продукції;
ж) дата прибуття продукції на станцію (пристань, порт) призначення, час видачі вантажу органом транспорту, час розкриття вагона, контейнера, автофургона й інших опломбованих транспортних засобів, час доставки продукції на склад одержувача;
з) номер і дата комерційного акта (акта, виданого органом автомобільного транспорту), якщо такий акт був складений при одержанні продукції від органа транспорту;
й) умови збереження продукції на складі одержувача до складання акта;
к) стан тари й упакування в момент огляду продукції, зміст зовнішнього маркірування тари й інших даних, на підставі яких можна зробити висновок про те, у чиєму упакуванні пред’явлена продукція- виготовлювача або відправника, дата розкриття тари і упакування. Недоліки маркірування, тари й упакування, а також кількість продукції, до якого відноситься кожний із установлених недоліків;
л) при вибірковій перевірці продукції - порядок добору продукції для вибіркової перевірки з указівкою підстави вибіркової перевірки (стандарт, технічні умови, Особливі умови постачання, інші обов’язкові правила і договір);
м) за чиїми пломбами (відправника або органа транспорту) відвантажено й отримана продукція, справність пломб, відбитки на них; транспортне відправницьке маркірування місць (по документах і фактично), наявність або відсутність пакувальних ярликів, пломб на окремих місцях;
н) кількість (вага), повне найменування і перерахування пред’явленої до огляду і фактично перевіреної продукції з виділенням продукції забракованому, підлягаючому виправленню в виготовлювача або на місці, у тому числі шляхом заміни окремих деталей, а також продукції, сорт якої не відповідає сортові, зазначеному в документі, що засвідчує її якість. Докладне опис виявлених недоліків і їхній характер;
о) підстави, по яких продукція переводиться в більш низький сорт, з посиланням на стандарт, технічні умови, інші обов’язкові правила;
п) кількість некомплектної продукції і перелік відсутніх частин, вузлів і деталей і вартість них;
р) номера стандартів, технічні умови, креслення, зразки (еталони), по яких вироблялася перевірка якості продукції;
с) номер бракувальника підприємства-виготовлювача продукції, якщо на продукції такий номер зазначений;
т) чи зроблений добір зразків (проб) і куди вони спрямовані;
у) інші дані, по яких, на думку осіб, що беруть участь у прийманню, необхідно вказати в акті для підтвердження неналежного якості або некомплектності продукції;
ф) висновок про характер виявлених дефектів у продукції і причина їхнього виникнення.
Акт повинний бути підписаний всіма особами, що брали участь у перевірці якості і комплектності продукції. Особа, не згодне з змістом акта, зобов’язано підписати його з застереженням про свою незгоду і викласти свою думку. В акті перед підписом осіб, які приймали участь у прийманні, повинне бути зазначено, що ці особи попереджені про те, що вони несуть відповідальність за підписання акта, що містить дані, не відповідної дійсності.
Якщо між виготовлювачем (відправником) і одержувачем виникнуть розбіжності про характер виявлених дефектів і причини їхнього виникнення, то для визначення якості продукції одержувач зобов’язаний запросити експерта бюро товарних експертиз, представника відповідної інспекції по якості або інший компетентної організації.
До акта повинні бути прикладені:
а) документи виготовлювача (відправника), що засвідчують якість і комплектність продукції; б) пакувальні ярлики з тарних місць, у яких установлені неналежна якість і некомплектність продукції; в) транспортний документ (накладна, коносамент);
г) документ, що засвідчує повноваження представника, виділеного для участі в прийманні;
г1) акт складений відповідно до пункту 16 дійсної Інструкції;
д) акт добору зразків (проб) і висновок за результатами аналізу (іспиту) відібраних зразків (проб);
е) інші документи, що можуть свідчити про причини псування (погіршення) якості продукції або некомплектності її (комерційні акти, для швидкопсувних вантажів зведення про льодозабезпеченні, температурному режимі, а також відомість подачі і прибирання вагонів, пам’ятка прийомоздавача при вивантаженні вантажу засобами товароотримувачів на місцях загального користування й ін.).
Акт, що встановлює неналежну якість або некомплектність продукції, затверджується керівником підприємства-одержувача або його заступником не пізніше триденного терміну після складання акта.
У тих випадках, коли приймання продукції вироблялося в вихідний або святковий день, акт приймання повинний бути затверджений керівником підприємства-одержувача або його заступником у перший робочий день після вихідного або святкового дня.
У необхідних випадках керівник підприємства або його заступник направляє матеріали прокуратурі для залучення до установленої законом відповідальності осіб, винних у випуску недоброякісної або некомплектної продукції.
Акти, складені бюро товарних експертиз або інспекцією по якості продукції, затверджуються в порядку, установленому відповідними положеннями про інспекції і бюро товарних експертиз.
Акт про сховані недоліки, виявлених у продукції, складається в порядку, передбаченому дійсною Інструкцією якщо інше не передбачено Основними й Особливими умовами постачання, іншими обов’язковими правилами і договором.
У відношенні товарів, неналежна якість яких виявлено споживачем після покупки їх у магазинах, одержувач (покупець) замість акта, повинний представити виготовлювачеві (відправникові):
а) заява споживача про обмін товару і висновок магазина з указівкою найменування товару, його виготовлювача (відправника) і постачальника, ціни товару, характеру недоліків і причинах їхнього виникнення, часу продажу, обміну, ремонту товарів або повернення ‘їхньої вартості;
б) документи, передбачені Правилами обміну промислових товарів, куплених у роздрібній торговельній мережі, що підтверджують неналежну якість товарів;
в) розписку споживача про обмін товару або про одержання його вартості.
Виготовлювач (відправник) або одержувач (покупець) при наявності основ вправі опротестувати висновок інспекції по якості, бюро товарних експертиз або науково-дослідного інституту (лабораторії) у їхню вищестоящу організацію. Копія цієї заяви направляється іншій стороні. Якщо відповідна вищестояща організація визнає доводи виготовлювача (відправника) або одержувача (покупця) обґрунтованими, то у встановленому порядку призначається повторна експертиза.
Повторна експертиза продукції може бути зроблена також з доручення арбітражу або судово-слідчих органів.
Виготовлювач (відправник, постачальник) вправі перевірити ще раз якість продукції, забракованої і повернутої одержувачем (покупцем) у порядку й у випадках, передбачених основними й особливими умовами постачання, іншими обов’язковими правилами і договором.
Акти приймання продукції по якості і комплектності реєструються і зберігаються в порядку, установленому на підприємстві-одержувачі.
У випадку прийняття одержувачем (покупцем) продукції, переведеної в більш низький сорт, ця продукція відповідно до актом про результати приймання перемаркірується за рахунок виготовлювача (відправника).
У договорі повинне бути передбачено, ким виробляється перемаркірування: виготовлювачем (відправником) або одержувачем (покупцем).
4. Претензійна діяльність.
Претензії, які виникають із перевезення вантажів, включаючи повну або часткову втрату вантажу, порушення строків чи інших умов доставки вантажу, пред’являються Перевізнику, з яким укладено Договір на перевезення.
Передача права на пред’явлення претензії засвідчується написом на товарно-транспортній накладній про його переу ступку такого змісту: „Право на пред’явлення претензії передане”. Права на пред’явлення претензії має бути засвідчений підписами керівника, головного (старшого) бухгалтера і печаткою підприємства, яке робить цей напис.
Право на пред’явлення претензій вантажовідправником або вантажоодержувачем може бути передане юридичній або фізичній особі за довіреністю.
Претензійну роботу щодо поставленої неякісної продукції на підприємстві веде юридична служба, а в разі її відсутності - головний бухгалтер. Юридична служба тісно співпрацює з усіма підрозділами на підприємстві. Перед складанням претензії вона збирає усі необхідні докази щодо поставленої неякісної продукції. На підставі зібраних доказів юридична служба складає претензію, яку вона обов’язково візує. Ця претензія направляється підприємству, яке поставило неякісну продукцію разом з додатками. Додатки до претензії додаються лише в тому випадку якщо відповідач не має цих документів.
Документом, який підтверджує оплату вантажовідправником вартості вантажу, може служити документ банку або довідка, підписана керівником і головним (старшим) бухгалтером підприємства, яке заявило претензію, відносно того по якому рахунку і в якій сумі, коли і кому була проведена оплата вартості вантажу. Ця довідка має бути засвідчена печаткою.
До претензії про постачання продукції неналежної якості або некомплектної повинні бути прикладені акт і документи, якщо їх немає у виготовлювача (відправника, постачальника), а також документи, що підтверджують реалізацію швидкопсувної продукції за вказівкою органів.
У випадку пред’явлення претензії про відшкодування різниці у вартості продукції (уцінки) у зв’язку з перекладом її в більш низький сорт одержувач зобов’язаний прикласти до претензії документи, підтверджуюче оприбуткування продукції фактично отриманим сортом. Торгуючі організації зобов’язані представити підписану керівником організації (або його заступником) і головним бухгалтером довідку про реалізації продукції за ціною того сорту, у який вона переведена, або про зроблену переоцінку, якщо продукція ще не реалізована, а також довідку за підписами тих же посадових осіб про перемаркірування продукції відповідним сортом.
У претензії не можна об’єднувати вимоги, для розгляду яких потрібні товарно-транспортні накладні, з вимогами, для яких ці документи не потрібні.
У претензії слід зазначити:
повне найменування і поштові реквізити заявника претензії та Перевізника, якому претензія пред’являється; дату пред’явлення і номер претензії;
обставини, на підставі яких пред’явлено претензію, докази, що підтверджують ці обставини, посилання на відповідні правові норми;
вимоги заявника;
суму претензії по кожному окремому виду вимог (за повністю втрачений вантаж чи часткову його втрату або недостачу, зіпсуття, ушкодження, за прострочення доставки та ін.), коли вони підлягають грошовій оцінці, платіжні реквізити заявника претензії;
перелік документів, що додаються до претензії, а також інших доказів.
Претензія підписується керівником чи заступником керівника підприємства та надсилається адресатові рекомендованим або цінним листом чи вручається під розписку.
Висновок.
Юридична служба має велике значення як на підприємстві, так і в системі догляду за точним виконанням і дотриманням чинного законодавства. Основне завдання юридичної служби - організація правової роботи, спрямованої на правильне застосування, неухильне додержання та запобігання невиконанню вимог актів законодавства, інших нормативних документів міністерством, підприємством, а також їх керівниками й працівниками під час виконання покладених на них завдань та функціональних обов’язків.
Юридична служба не має право брати участь в прийманні продукції але оскільки приймання продукції важлива ланка в роботі підприємств, юридична служба повинна рекомендувати керівнику підприємства: призначати відповідальних за приймання продукції (товарів) за кількістю та якістю, затвердити в установленому порядку список компетентних працівників як представників громадськості для приймання продукції (товарів) за якістю та кількістю.
Організує претензійну і веде позовну роботу, представляє у встановленому законодавством порядку інтереси підприємства в судах, інших органах під час розгляду правових питань і спорів, дає правову оцінку претензіям, що пред’явлені підприємству чи підприємством у зв’язку з порушенням його майнових прав і законних інтересів.
Товариство з Обмеженою Відповідальністю „Нептун”
від 16.03.2003р.
ТЕЛЕФОНОГРАМА № 72
В автомашині КРАЗ державний номер 759-10 СІА, яка належить Вашому підприємству за товаротранспортною накладною № 632 від 16.03.2003 р. на нашу адресу поставлена продукція, а саме папір.
У період її приймання 16.04.03 р. виявлена неякісна продукція в кількості 500 кг., яка не відповідає умовам договору № 32 від 12.02.2003 р. і має 2 сорт, потягла за собою збитки в сумі 1200 гривень. Просимо направити Вашого представника для здавання продукції 13.10.2003р.
Директор підпис С.І.Коваленко
Передав: М.Ф. Третяк
Прийняв: Т.Я. Ващенко
ІІ. Практична частина
№ 56 від 2512.04 р.
Протокол розбіжностей додоговору № 25 від 25.12.2004 р.
Редакція постачальника | Редакція покупця
1 | 2
У цій графі вказуються пункти договору, проти яких покупець заперечує.
Наприклад: пункт 8 договору за текстом | У цій графі вказується нова редакція відповідного пункту договоруЮ яка пропонується покупцем.
Наприклад: пункт 8 викласти в такій редакції: „Поставка продукції здійснюється залізничним транспортом в контейнераї, відповідно з мінімальною нормою відвантаження – 3 тони”
„Постачальник” „Покупець”
підпис/печатка підпис/печатка
Віза юрисконсульта Віза юрисконсульта
У підготовці проектів договорів повинні брати участь керівники підприємств, їх заступники, керівники структурних підрозділів, служб, спеціалісти, юрисконсульти. Така організація договірної роботи в організаціях вимагає чіткого розмежування обов’язків між різними структурними підрозділами, службами.
Юридична служба організації разом з іншими структурними підрозділами повинна організувати роботу по укладенню договорів, брати участь у підготовці проектів договорів, візувати їх.
Юридична служба бере участь в організації виконання договірних обов’язків в організації і контролює їх виконання.
Ступінь участі юридичної служби, порядок проходження документів встановлюється наказом по організації або спеціальним стандартом залежно від кількості договорів і структурних підрозділів, в компетенцію яких входять підготовка проектів договорів.
?Юридична служба повинна візувати договірні документи лише за наявністю віз всіх зацікавлених підрозділів і за умови, що ці документи складені правильно по суті та по формі. При візуванні документів слід звернути увагу на відображення в ньому всіх суттєвих умов, необхідних для належного виконання обов’язків за договором, повноту і чіткість викладеного тексту договору.
Тільки після того, як проект договору буде завізований юридичною службою, він передається керівнику організації на підпис у встановленому порядку.
В процесі укладання договорів юридична служба надає постійну методичну допомогу структурним підрозділам і особам, які виконують договірну роботу, дає роз’яснення та консультації з питань застосування законодавства.
Список використаної літератури:
1. Конституція України.
2. Господарсько-процесуальний кодекс України, прийнятий 6 листопада 1991 року зі змінами 25 липня 2001 року.
3. Законом України „Про транспорт”
4. Постанова Кабінету Міністрів України від 27 серпня 1995 року № 690 м. Київ „Про загальне положення про юридичну службу”.
5. Правила перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні від 14 жовтня 1997 року.
6. Статут залізниць України від 02. 07. 02 року.
7. Інструкція про порядок приймання продукції за якістю П-7 від 25.04.66 р.
8. Інструкція П - 6 про порядок приймання продукції за кількістю від 15.06.1965 року.
9. Газета „Юридичний вісник України” № 34 від 27 липня - 2 серпня 2002 року.
10. Горевий В, І. Юридична служба в АПК. - Навчальне методичний посібник., Суми, 1998, с. 229.
11. Притика Д. М., Тітов М. І., Щербина В. С. Та ін. Господарський процес: Навчальний посібник. Видання друге, доповнене - Харків: Консул, 2001.-Ч. II.-432с.
Категория: Туризм | Добавил: Aspirant (06.05.2013)
Просмотров: 900 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: