Среда, 08.01.2025, 18:17
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 16
Гостей: 16
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Туризм

Реферат на тему Науково технічний прогрес в перукарській справі
Реферат на тему Науково технічний прогрес в перукарській справі.

Науково технічний прогрес в перукарській справі
Мати красиве і здорове волосся – бажання кожної людини. Домогтися його допомагає правильне використання операцій миття голови.
Миття голови застосовується майже у всіх видах перукарський робіт. Це дуже важлива операція від якої залежить якість подальшої обробки волосся.
Миття голови переслідує три цілі: гігієнічну – усунення забруднень з поверхні волосся і шкіри; деформаційну – усунення слідів попередньої зачіски; підготовчу – розм’якшення луску вального шару волосся.
Для розуміння гігієнічної цілі миття голови необхідно пам’ятати, що в результаті цієї операції разом з нальотами пилу а іншими забрудненнями змивається і жир, який виділяється сальними залозами голови. Жирне волосся погано піддається обробці, бо жир, покриваючи тонким нальотом лікувальний шар, закриває пори і гальмує проникнення у волосся засобів фарбування і завивки. Знежирення волосся можна вважати не тільки гігієнічною, але й підготовчою операцією.
Якщо волосся зберігає сліди попередніх укладок, або певну форму головних уборів, для цього обробки необхідно спочатку вимити голову потім волосся розчесати.
Підготовча ціль миття голови полягає у розм’якшенні зовнішнього лускуватого шару волосся під впливом миючих засобів , що сприяють швидкій і безперешкодній їх взаємодії з іншими хімічними препаратами.
Укладка волосся за допомогою фена має ???? перевагу, бо не забирає у клієнта і майстра багато часу, при цьому хвилі отримуються більш ?????? і близькими до природних. Із застосуванням фена виконують такі роботи: всі види завивки зачісок, відтяжку заломлення волосся на голові і в бороді, установку волосся на ???? при стрижках.
Наконечник спрямовує струмінь повітря вузьким плоским потоком і таким чином волосся надає йому бажаного напрямку одночасно підсумуючи форму хвилі. Температуру повітряного струменя регулюється наплиненням або віддаленням фена.
Звичайно опір наконечника має форму чотирикутника шириною до 1 см і довжиною до 3-4 см.
Укладка відбувається при чистому вологому волоссі. Попередньо його можна змочити відваром льняного насіння або фіксуючим засобом для уклади волосся.
Завивку зачіски з проділом повітряним струменем починають з більш широкої частини зачіски, в напрямку від проділу, якщо проділ розташований з правого боку голови клієнта, то майстер стоїть спереду з правої сторони, якщо проділ з лівого боку, то – спереду з лівої. Якщо ж проділ розташований посередині голови, то волосся з лівого боку майстер завиває, стоячи спереду клієнта з правої сторони, а волосся з правого боку – стоячи спереду з лівої сторони.
Напрям хвилям надається в залежності від напрямку волосся в зачісці клієнта. Якщо клієнт розчісує волосся прямо, без нахилу вгору, лінії ідуть паралельно проділу. При розчісуванні волосся з нахилом назад лінії йдуть навкіс до проділу.
Завжди, при будь-якій зачісці, під час завивки повітряним струменем волосся має бути спрямоване в сторону від майстра. Щоб не обпекти шкіру клієнта, струмінь повітря спрямовують на голову не прямо, а положисто.
При переході завивки хвиль углиб зачіски голову клієнта нахиляють трохи вниз у сторону майстра. Кінці волосся з допомогою гребінця згинають униз, а потім формують лінії хвилі так, як роблять локони з короткого волосся: спочатку зворотну хвилю, а потім лицеву, щоб волосся не падало на лице.
Нахил хвилі залежить від більш або менш положистого положення гребінця по відношенню до проділу. Волосся зсувають спочатку до проділу, а потім, при створенні другого краю хвилі, відсувають від проділу.
Завиваючи хвилі паралельно проділу волосся спочатку відсовують назад, а при створенні другого краю хвилі – вниз до обличчя, також паралельно проділу. Решту хвиль створюють ???? на положенням гребінця, яким було створено перший і другий край хвилі.
При завивці зачіски з проділом посередині на потиличній частині голови одну лінію поступово звужують до закінчення проділу, а другу, зустрічно, незначно розширюють і приєднують до ?????? частини другої хвилі.
Особам з довгим волоссям, повним, з масивними рисами обличчя роблять великі хвилі; особам з коротким волоссям, худим, з дрібними рисами – дрібні хвилі.
На розгляд майстра і на бажання клієнта можна робити одну – дві хвилі спереду, з боків і ззаду.
При укладці волосся із зачісуванням назад без нахилу спочатку роблять першу лінію хвилі, згинаючи її направо. Волосся беруть на гребінець маленькими прядками для утворення овальних хвиль, але з таким розрахунком, щоб другі лицьові хвилі падали до скронь, тобто так само як при холодній і гарячій завивці волосся із зачісуванням назад.
Попередні хвилі роблять вужчі, поступово розширюючи їх до центра, а по краях звужуючи їх. Хвилі роблять суцільними лініями, тобто спочатку спереду перший край ліній хвилі, далі весь другий край, третій і так дальше. В міру наближення до маківки голову клієнта поступово нахиляють.
При нахилі зачіски направо завивку волосся починають з лівої лобної виїмки. Першу лінію хвилі створюють, зсувають волосся в лівий бік, а при створенні другої лінії – на право з нахилом до лиця. Потім по цих лініях роблять решту ліній хвиль. При нахилі зачіски наліво завивку починають із правої лобної виїмки. Першу лінію краю хвилі роблять, зсуваючи волосся на право, а при створенні другої лінії – наліво, до лиця. Решту ліній хвиль роблять овальними, ряд за рядом.
Після закінчення завивки волосся збризкують лаком для волосся, просушують феном закріплюючи і поглинаючи створені хвилі.
Технологічний процес холодної укладки. Цей спосіб завивки відомий. Як холодна укладка волосся хвилями. Укладці холодним способом піддається волосся еластичне і м’яке, а також з овальною або еліпсоподібною формою поперечного перетину. Волосся жорстке і ??? укладати холодним способом складніше, а виконана на такому волоссі зачіска тримається значно менший час.
Засвоюючи загальні прийоми холодної укладки волосся хвилями на спеціальній грядці, яку прикріплюють булавками до ????? або болванки. Для надання волоссю еластичності, його змочують спеціальною рідиною для укладки. Звичайно у перукарнях використовують для цього відвар льняного насіння, який готують заздалегідь.
Технологія приготування відвару проста: скип’ятивши 1 л води, висипають 5-6 чайних ложок льняного насіння, розчин кип’ятять 15-20 хв і дають охолонути. Потім відокремлюють зерно льняного насіння з відвару, процідивши його крізь марлю. Щоб відвар мав приємний запах, можна додати в нього трохи одеколону. Змочивши прядку заздалегідь приготовленим відваром, можна починати укладку. Металевим гребінцем з рідкими зубцями необхідно розчесати прядку, підтримуючи її основу лівою рукою, - спочатку рідкими зубцями, а потім частими. Краса і збереження хвиль залежить від того, наскільки ретельно розчесано волосся. Тому для оформлення хвиль треба користуватися гребінцем з частими зубцями. Якщо ширина прядки така, що за один прийом неможливо охопити все волосся тим боком гребінця, де розташовані часті зубці, треба зробити це у два або більше прийомів. Припустимо прядка волосся дозволяє у два захвати забезпечити її обробку. Починають укладку волосся хвилями з того боку прядки, куди буде спрямовано волосся першої хвилі: якщо направо – з правого боку прядки, якщо наліво – з лівого боку. Порушувати цей порядок не слід, щоб хвиля була рівною і ???? по всій ширин прядки.
Технологічний процес холодної укладки з напрямом волосся в першій хвилі направо. Після розчісування прядки необхідно притиснути волосся з правого боку середнім пальцем лівої руки у 3-4 см від основи. Далі треба взяти гребінець у праву руку і ввести його частою стороною зубців у волосся впритул до середнього пальця і паралельно йому зубці гребінця при цьому розташовують перпендикулярно до прядки волосся. Далі рухом гребінця вздовж його площини зсовують волосся захопленої частини прядки направо на 1-1,5 см. При переміщенні волосся направо між середнім пальцем лівої руки, що притискує волосся і гребінцем утворюється перша лінія – крон. Після утворення крону, не виймаючи зубців гребінця з волосся, нахиляють його обушок до себе під кутом 450, а вказівним пальцем лівої руки щільно притискують волосся між гребінцем і вже утворено лінією хвилі. Водночас вказівний палець лівої руки має ковзати по зовнішньому від майстра боці гребінця від його обушка до кінчиків зубців. Враховуючи, що гребінець перебуває під кутом 450, до прядки, вказівний палець лівої руки, ковзаючи по її площині вниз, буде стискувати лінію хвилі так, що остання опиниться між ним і середнім пальцем. Потім розчісують волосся, розташоване нижче вказівного пальця лівої руки і переходять до обробки лівого боку прядки.
Волосся лівого боку прядки притискують середнім пальцем лівої руки на такій же відстані, від її основи, як і в першому випадку. Це необхідно для того, щоб лінією хвилі цього боку збіглася із зробленою лінією.
Потім вводять у волосся гребінець і рухом його вправо з’єднують утворений при цьому крон з уже наявним на правому боці прядки.
Після цього нахиляють ??? гребінця до себе, а вказівним пальцем лівої руки в цей час притискують волосся між гребінцем і лінією хвилі і розчісують від пальця. Після утворення першої лінії хвилі по всій ширині прядки, необхідно приступати до виконання другої лінії.
Другу лінію слід починати з лівого боку прядки. До цього відступають від першої лінії на 3-4 см і затискують волосся середнім пальцем лівої руки. Потім вводять зубці гребінця у волося впритул до середнього пальця і його рухом вліво, утримують другу лінію хвилі. Далі притискують його вказівним пальцем лівої руки і розчісують волосся, починаючи від пальця. Після цього переходять на правий бік прядки і такими ж прийомами закінчують другу лінію хвилі. Таким чином отримується перша хвиля, обмежена верхнім – першим, і нижнім – другим кроном.
Подібними прийомами обробляють і наступні хвилі. Причому кожну наступну хвилю слід починати з того боку прядки, куди буде спрямовано хвилю.
Перший крон був утворений рухом гребінця вправо і обробка прядки починається з правого боку. Такий же напрям був наданий і хвилі.
Другий крон, був утворений рухом гребінця вліво і з цього ж боку прядки почалося цього обробка. Але другий крон першої хвилі є одночасно і першим кроном другої хвилі, тому друга хвиля буде спрямована вліво.
Таким чином від напряму переміщення волосся гребінцем при утворенні першого крону будь-якої за рахунок хвилі, залежить і напрям самої хвилі.
Останню хвилю обробляють інакше: після утворення останнього крону кінці волосся розчісують від вказівного пальця лівої руки не вниз, як звичайно, а в той бік, куди потрібно було б зсунути гребінцем волосся для утворення наступного крона.
Після відпрацювання навиків холодної укладки хвиль на прядці, можна переходити до виконання зачісок.
Технологічний процес виконання зачіски з косим проділом.
Після змочування волосся спеціальною рідиною його розчісують і роблять проділ. Якщо проділ знаходиться зліва обробку починають справа, і навпаки. Особливу увагу треба приділяти розташуванню виступаючих хвиль. Враховуючи, що бічний проділ поділяє волосся на нерівні частини, кількість хвиль на них буде неоднаковою: звичайно на більшій ділянці волосся на одну хвилю більше.
Визначивши потрібну кількість хвиль і прядок їх розміщення на волоссі голови, починають укладку. Відступаючи від проділу на 3-4 см і затискують волосся середнім пальцем руки. Якщо необхідно отримати більш різку зворотну лобну хвилю, її обробку починають за 5-6 см від проділу. Потім вводять зубці гребінця у волосся біля середнього пальця і рухом його вліво надають волоссю потрібного напрямку від лоба. Далі нахиляють ???? гребінця до себе, а вказівним пальцем лівої руки притискують волосся біля утвореної лінії хвилі. Після цього ретельно розчісують волосся, починаючи від вказівного пальця. При цьому треба стежити за тим, щоб нижні шари волосся були добре причесані. Потім переміщають середній палець лівої руки на 3-4 см від отриманого крону і притискують ним волосся. Вводять зубці гребінця у волосся біля середнього пальця і надають їм напряму вправо. При цьому слід пам’ятати, що при рухові гребінця вправо доцільно починати обробку з правого боку ділянки волосся.
Отже, завершуючи обробку другого крону зворотної лобної хвилі, практично починають виконувати виступаючи лобну хвилю. Саме на ній знаходиться в цей момент вказівний палець лівої руки. Всі прийоми її проробки розглянуто вище.
При виконанні холодної укладки волосся хвилями головну увагу слід приділяти не тільки порядкові розташування хвиль на волоссі, але й точному поєднанні ліній лівого і правого боку голови. В залежності від моделі зачіски ці лінії поєднують у різний спосіб. У зачісці з бічним проділом хвилі повинно поєднуватися на потиличній частині голови. При цьому другий крон першої хвилі великої ділянки волосся поєднується з першим кроном першої хвилі меншої ділянки. Таким чином перша хвиля меншої ділянки буде поєднана з другою зворотною хвилею більшої. Отже, якщо хвиля на одній ділянці голови є виступаючою, то на другій вона буде зворотною.
У зачісці з прямим проділом розташування хвиль інше. Прямий проділ поділяє волосся на дві рівні частини. Тому кількість і розташування хвиль має бути симетричним, тобто хвилі лівого боку голови не повинні відрізнятися від хвиль правого боку.
Поєднують хвилі на потиличній частині голови. При цьому перша зворотна хвиля будь-якого боку голови поєднується з першою виступаючою хвилею протилежного боку.
Технологічний процес вироблення хвиль при виконанні зачісок без проділу.
Цей спосіб нічим не відрізняється від розглянутих вище. Хвилі на потилиці поєднують у тому ж порядку: виступаючі хвилі одного боку голови – із зворотними хвилями другого боку. Основний напрям розчісування волосся – від обличчя до потилиці.
Звичайно в зачісці без проділу форма хвилі на ділянках волосся, що обробляють обличчя, відрізняється від форми хвилі на потилиці, хвилі, що входять до обличчя. Мають звужену форму і розширюються на потиличних ділянках. Ураховуючи, що зачіска без проділу звичайно ха-ся крупним ????? лінії крону першої хвилі виконувати її слід не всією площиною зубців гребінця, а лише його кінцем.
Після виконання хвиль на всіх ділянках або частині волосся на голову надівають сітку, яка забезпечить надану волоссю форму під час просушування. За допомогою вказівного і середнього пальців лівої руки і гребінця треба підправити лінії хвиль на інші елементи зачіски і після цього просушити волосся. Після просушування сітку знімають, волосся розчісують гребінцем та щіткою і оформляють зачіску.
Операція завивки – укладки.
Хоч укладки волосся холодним способом за допомогою гребінця і пальців не є сучасним винаходом, фактично використання завивки волосся цим способом почалося із введення короткої стрижки і хімічної завивки. Якщо до цього часу вона обмежувалася тільки укладанням природно-хвилястого волосся, то нововинайдена завивка холодним способом, робиться за допомогою води, гребінця і техніки пальців. Їх перевага у порівнянні з технічною завивкою, полягала в абсолютній нешкідливості для волосся і більшій ?????, то й сама хвилястість мала більш природний вигляд.

РОЗДІЛ 8. ОХОРОНА ПРАЦІ І ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ В ПЕРУКАРСЬКІЙ СПРАВІ.
Техніка безпеки: електроустаткування, електроапаратура та електроінструменти повинні зберігатися у справному стані, бути безпечними в роботі і мати захист при випадковому дотиканні до струмоносних елементів. При виявленні будь-яких несправностей робота з устаткуванням мусить бути припинена до усунення цих несправностей.
Перукареві забороняється:
Розбирати електроапарати, інше електроустаткування і робити самостійно будь-який ремонт.
користуватися для чищення електроапаратів, що мають нагрівні елементи, спирти або засобами, д складу яких входять спирт.
При користуванні різальними інструментами треба:
зберігати їх у спеціальних футлярах;
не передавати різальний інструмент у відкритому вигляді;
не допускати зберігання різального інструменту в кишенях;
не залишати у відкритому вигляді на робочому місці;
не залишати у відкритому вигляді у туалеті.
Категорично забороняється зберігати легкозаймисті і горючі речовини, в безпосередній близькості від печей.
Забороняється ???? білизну на стаціонарних фенах і поблизу печей.
Забороняється користуватися ???? вставками “жучками”, замість згорілих електропробок.
Запасний вихід повинен бут завжди вільним.
Курити і запалювати сірники дозволяється тільки у відведених для цього місцях.
Навіть під час короткочасної відсутності на своєму робочому місці перукар зобов’язаний вимкнути місцеве індивідуальне освітлення і нагрівні прилади.
Категорично забороняється закривати папером, серветками елекролампочки та штепсельні розетки.
Всі елекронагрівні прилади повинні мати вогнетривкі підставки.
Кожна перукарня має бути обладнана вогнегасниками – не менше 1 на 100 квадратних метрів.
На випадок пожежі треба негайно викликати пожежну команду по телефону 10 і до її прибуття вжити всіх необхідних і доступних заходів для гасіння джерела загорання.
Охорона праці – це система правових соціально-економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження здоров’я здоров’я і працездатності людини в процесі праці.
Соціально-економічне значення охорони праці. Створення безпечних і здорових умов праці сприяє підвищенню її продуктивності та значення собі вартості продукції.
Це відбувається за рахунок регулярного входу на роботу, ??? стомлення працюючих. Раціонального використання робочого часу. Собі вартість продукту знижується при зменшенні витрат на оплату пільг або на працездатність людей.

Література
В.Д. Корнєв “Моделювання і художнє оформлення зачісок”
Л.В. Смирнова “Уроки перукарського мистецтва”
В.Д. Корнєв “Формування волосся і зачісок”
М.В. Константинов “Перукарська справа”
І.С. Сором’ятнікова “Історія зачіски”
222 модних зачісок
Конспект уроків:
Виробниче навчання
Історія зачіски
Моделювання зачісок
ОХП
Перукарська справа
Постиж
Санітарія і гігієна
225 модних зачісок
Журнали: “Дзеркало моди”, “Ліза”
Л.Г. Гузиря “Сучасна перукарська справа”
Г.Г. Куценко “Основи гігієни і виробничої санітарії”
О.Д. Ляпич “Перукарська майстерність”
Категория: Туризм | Добавил: Aspirant (06.05.2013)
Просмотров: 704 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: