Пятница, 03.05.2024, 13:56
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Туризм

Реферат на тему МОДУЛЬНІСТЬ ТА ГНУЧКІСТЬ ДОЗВІЛЛЄВИХ ФОРМ ДИТЯЧОГО ОЗДОРОВЧО-ЕКОЛОГІЧНОГО ЦЕНТРУ ЯК ОСНОВА ПРОФІЛАКТИКИ ФІЗИЧНОГО РОЗВИТКУ Д
Реферат на тему МОДУЛЬНІСТЬ ТА ГНУЧКІСТЬ ДОЗВІЛЛЄВИХ ФОРМ ДИТЯЧОГО ОЗДОРОВЧО-ЕКОЛОГІЧНОГО ЦЕНТРУ ЯК ОСНОВА ПРОФІЛАКТИКИ ФІЗИЧНОГО РОЗВИТКУ ДІТЕЙ І ПІДЛІТКІВ У ПОЗАУРОЧНИЙ ЧАС.

Серед таких понять, як педагогічна система, система виховної роботи — дидактична система — виховна система займає особливе місце, будучи каркасом педагогічної системи, спрямована на управління процесом розвитку особистості через створення сприятливих умов для формування ціннісного ставлення до світу, культури, оточуючого середовища, власного «Я», місця в соціумі серед інших людей. Розвиток дитини передбачає гру, творчу діяльність у сфері дозвілля, задоволення і розвиток індивідуальних інтересів.

В дитячому оздоровчо-екологічному центрі (ДОЦ), як сучасному позашкільному закладі, який є відкритою виховною системою, органічно створюється виховний простір, що надає можливість сприяти поліколективності: розмаїттю гуртків, студій, секцій, клубів на будь-який смак. Таким чином, має місце модульність та гнучкість всього виховного процесу, який стає педагогічно цілеспрямованим, організаційним середовищем для дитини, її уяви, усвідомлення і почуттів.

Цілісність і гнучкість виховного процесу надає дитині можливість прийняття рішень, свободи вибору, творчої діяльності, вибору колективів проектування різних соціальних ролей, освоєння культурних природних інформаційних просторів (середовища).

Важливо те, що кожна вікова і соціальна група дітей збагачує виховний простір Центру, робить його емоційним і, водночас, раціональним, формує традиції, створює неповторне обличчя позашкільного закладу. Тобто, у виховному просторі позашкільного закладу має місце диференціація й інтеграція відносно дитини, підлітка, молодої людини.

Позашкільна діяльність — це ідеальне середовище для застосування рольових ігор, занурення в культуру історичних епох.

З моменту створення Центру Концепцією діяльності педагогічного колективу є формування культури здоров’я дітей і підлітків, екологічного світосприйняття через улюблену діяльність.

Профілі навчання:

Оздоровчо-екологічний відділ

1. екологія;

2. валеологія;

3. біологія;

4. оздоровча гімнастика;

5. оздоровча хореографія;

6. оздоровчі групи раннього розвитку «Бджілка»;

7. кабінет моніторингу здоров’я;

8. лабораторія фізичної реабілітації і соціальної адаптації;

9. коригуюча гімнастика;

10. спортивне орієнтування;

11. клуб дітей-інвалідів «Журавлик»

Відділ народних мистецтв

1. народна студія образотворчого мистецтва;

2. зразкова студія кераміки;

3. зразкова студія лозоплетіння;

4. зразкова студія народного розпису;

5. школа вжиткового рукоділля.

Молодіжні об’єднання для старшокласників

МАН

Центр проводить навчально-виховну, просвітницьку, науково-методичну, експериментальну, превентивну, психологічну, соціальну, інформаційну, організаційно-масову, навчально-тренувальну, спортивну та оздоровчу роботу.

Дитячий оздоровчо-екологічний центр — це сучасний позашкільний заклад з відкритою виховною та освітньою системою, яка дозволяє впроваджувати модульність і гнучкість. Оздоровчий компонент ефективно інтегрується у програмне забезпечення гуртків та нові форми оздоровчої і просвітницької роботи.

В Дитячому оздоровчо-екологічному центрі відкрито кабінет моніторингу здоров’я гуртківців і лабораторія фізичної реабілітації та соціальної адаптації.

Кабінет створено для розробки та втілення в життя найбільш успішних методів профілактики, збереження та зміцнення здоров’я, в якому зібрано інформаційні матеріали для викладачів ДОЕЦ, батьків, вихователів груп продовженого дня та класних керівників шкіл району.

Складено Порадник для батьків та Енциклопедію оздоровчо-профілактичних знань.

Фахівцями ДОЕЦ ведеться обстеження та паспортизація фізичного і психологічного стану дітей. Діти з порушенням постави і плоскостопістю відвідують Лабораторію з фізичної реабілітації та соціальної адаптації за коригуючими програмами цих порушень.

Протягом року методистом-валеологом ДОЕЦ, професором, доктором медичних наук Удовицькою О.В. проводиться просвітницька робота серед батьків і педагогів за окремим планом.

Розроблені профілактично-оздоровчі комплекси, які впроваджуються та інтегруються в структуру гурткових занять.

Дитячий оздоровчо-екологічний центр в числі 15 закладів освіти України в березні 2004 року увійшов до Європейської мережі шкіл сприяння, зміцнення та збереження здоров’я та отримав Сертифікат Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я на право координувати роботу із створення Регіональної мережі ЄМШЗЗ в районі.

Особливе місце в позашкільній діяльності займає дитяче самоврядування, яке полягає не в тому, щоб діти включалися до існуючої піраміди відносин керівництво-виконання, а в набутті гуртківцями власного досвіду демократичних відносин в колі різноманітних подій, колективних творчих справ і форм їх сприйняття, в усвідомленні дії механізмів особистості в навчанні плануванню і організації життя, постановки та реалізації цілей і рефлексивному аналізу результатів, побудові і реалізації процесів удосконалення особистості.Керівник позашкільного закладу, який повинен виступати як лідер складної, нелінійної, багато аспектної діяльності, повинен бути компетентним на організаційному рівні управління і на рівні усвідомлення суттєвості процесів інтеграції і виховання підростаючого покоління.
Категория: Туризм | Добавил: Aspirant (06.05.2013)
Просмотров: 255 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: