Четверг, 28.11.2024, 18:48
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 11
Гостей: 11
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Туризм

Реферат на тему Матеріали, які використовуються в перукарській справі.
Реферат на тему Матеріали, які використовуються в перукарській справі.

Матеріали, які використовуються в перукарській справі.
У перукарській справі вимкористовуються такі матеріали: духи, одеколони, туалетні води, лосьйони, мила, шампуні, креми, вазелін як допоміжний матеріал при фарбуванні волосся, лаки, пінка, бальзами, гелі, гель-спрней. гель-віск, туш для волосся, спирти, гліцерин.
Одеколони – це приємно-пахучі, водно-спиртові розчини парфумерної композиції із запахом ківіткового або фантазіцйного спрямування. Використовують одлеколони в перукарській роботі з метою ароматизуючою, освіжаючою, дезинфікуючою.
Туалетні води – це водно-спиртові розчини, біологічно активні речовини, кислоти, луги і ароматичні речовини. Призначення туалетнизх вод у перукарчській справі – для очистки шкіри від бруду, жиру, для зняття засобів декоративної косметики, для протирання сухої чутливої шкіри замість води і мидла.
Лосьйони – косметичний засіб пао догляду зав волоссям, представляє собою багатий вміст вітамінів, настояння лікарсмьких речовин, соків. Використання лосьйонів набагато ширше, ніж туалетних вод. Їх використовують: як очисне освіження, зм’якшення шкіри голови, для закріплення волосся, для укладки волосся і збереження зачіски, для зменшення пітливості шкіри, використовують, як засіб після бриття, як засіб від зменшення подразнень, як тонізуючі і відбілюючі препарати.
В роботі перукатя використовується цілий ряд миючих засобів зх метою особистої гігієни. Перукар викорисовує туалетне мило і шампунь, а аткож бальзам для якісного виконання роботи. Перукар мусить використовувати різноманітні шампуні для миття волосся інколи рідке мило або бальзам. Для підтримки санітарного стану перукарні використовують синтетичні миючі засоби.
Спеціальні медичнгі мила в перукарській справі використовують по догляду за сухою або жирною шкірою обличчя, голови, рук.
Борне мило використовують по догляду за жирною шкірою.
???, гліцеринове мило використовує перукар по доглчяду за сухою шкірою голови.
Дегтярське мило – це мило, яке лікує запальні процеси шкіри.
Шампунь – це жирний засіб для миття волосся, міцстить впиттуючі речовини, аромаьтизатори, іноді кондиціонери або барвики. По призначенню шгампуні поджіляються на дві групи: для миття волосся і для миття волосся з підфарбовуючим ефектом. Шампуні виготовлені на основі поверхнево-активних речлвин, нга подразнюють і не обезжирюють шкіру, вони легко поєднуються з засобами по догляду за шкірою та волоссям, що зхабезпечує добрий ефеккт поживи коріння волосся.
Для того, щоб підтримувати шкіру в нормальному стані перукаті у своїй справі використовують велику кількфість кремів. Креми полсідають третє місце після засобів по догляду за зубами і волоссям.
Крем – це в’язкий косметичний засіб у вигляді пахучої суміші різноманітниїх жирів і жироподжібних речовин з водою, соками чи водн6ими витяжками з рослинної сировини, призначений для зовнішнього застосування. Креми викорисотовують з метою очищення, пом’якшенння і живлення шкіри, захисту від сонячного проміння та шкідливого атмосферного впливу, а також для лікування при сухій чи жирній шкірі обличчя і вугровій висипці передчасному старінні шкіри. Кремиякі виготовлені на основі жиру мають зхисну функцію, підживлюючу, а інколи і відбілюючу. У складі жирних кремів є воски, які утворюють на шкірі захисну плівку. Креми виготовлені на основі рослинних жирів для підживлювання шкіри призначені по догляду за сухою шкірою. Емульсійні креми містять в собі воду. Використовують ці креми по догляду за нормальною і жирною шкірою облияччя, рук і ніг. Безжирові креми використовують по догляду за дуже жирнолю шкірою обличчя.
Вологоутримуючі креми мають здлатність утримувати і зберігати вологу в клітинах шкіри. Ці креми знижують швидкість випаровування води з верхнього шару шкіри. А також по догляду за шкірою можна викоритстовувати туалетні води. Їх використоують для зняття макіяжу, чистки сухої, чутливої шкіри, для жирної шкіри і вперукарнячх замість одеколону.
Гліцерин – це продукт переробки жирів.
Гліцерин перукарі використовують, як складник в косметичних кремах. Гліцерин ще також сприяє зволоженню шкіри, а також пом’якшує шкіру.
Креми виготовлені на основі біологічно-активних жирів, використовують у вечірній час. Є ще цілий ряд кремів, які призначені для захисту шкіри від опіків сонця. Ці креми ще викориистовують з лікувальними цілями шкіри.
Лак для волосся – це аерозольний засіб для закріплення зачіски і надання волоссю блиску і об’єму. Кольорові лаки застосовують також для підкрашування волосся. На сьогоднішній день лаки поділяються на три групи фіксації: це сильнофікесуючі, слабофіксуючі і середньої фіксації. Лак має здатність швидко висихати, а також запобігає дії вологи, знімає статичну електрику. Пінки бувають сильної, середньої і слабкої фіксації. Вони не бобтяжують і не склаюють волосся. ДЖля пошкодженого волосся дужче часмто перукарі використовують пінки-бальзами. Вони просочуються у кожен волосок і виконує захисну плівку, яка захищає волосся від гарячого проміння. Цю пінку ??? непотрібно.
Бальзами перукар виткористовує з метою покращення, пом’якшення волосся. Бальзами полегшують розчісування волосся. Надає волоссю блиску і м’якості. В бальзами входчять багато рослинних екстрактів, які проникають в волосся аж дол самих кінчиків і робляить волосся сильнішим. Крім того у вміст бальзамів входять рослинні протеїи, які закріпляються на волоссі і закріляють його, захищаючи від шкдливих зовнішніх дій.
Гель – це косметичний засіб для укладки волосся. Гелі представляють собоюб прозору або напівпрозору желеподібну масу. Гелі призначені для виготовлення гладких зачісмок і мокрого ефекту волосся. Гель потрібно наносити на сухе чи вологе чисто вимите ворлосся гребінцем або пальцями. А потім уложити волосся у зачіску або покрутити волосся у локони, хвилі або в спіралі.
Гель-спрей – це гель сильнішої фіксації. Цей гель має пульвилізатор, який рівномірно наносить гель на волосся. Його чяасто перукарі використовують, як засіб для укладки волосся на бігуді або коли потрібно виконати мокрий ефект волоссю. Гель-спрей допомагає припідняти волосся від коріння і укласти на окремі прядки. Такий гель-спрей слабекої фіксації допоможе хзберегти природній волос, а сильної фіксації – надасть форму зачісці.
Гель-віск надає блиску зачісці. Цей гель-віск дозволяє підкреслити окремі прядки волосся. Цей гель наноситься на волосся дуже просмто. Потрібно взяти невелику кількість геля, взявши кінцями пальців, нанести на всю довжину волосся.
Туш для волосся – це декоративний засіб „макіяж” для волосся. Туш надає волоссю цілу райдугу модних кольорових прядейц. Туш дуже зручна і проста у виекористангні, легко змивається при першому митті волосся. Туш на волосся наноситься спеціфальною кісточкою, нгагадуючи кісточку для туші.
Спирти викристовують у перукарській справі як речовини, які знижують температуру замерзання парфумерно-косметичних виробів, запобігають їх висиханню, являються добрими розчиннниками їхніх речовин, а також добрими дезінфікаторами і консерваторами. В перукарськеій справі використовується етиловий спирт і спирт денатурат, як дезінфікуючий засіб перукарських інструментів методом пропалювання, протирання.
4. Технологія виконання модельної жіночої зачіски на волоссі різнолї довжини для овального типу обличчя.
Зачіска – це структурна фігурна укладка волосся на основі стрижки або хзіимічної завивки з мождливими декорративними накладними елементами. Зачіска створюється з натурального і штучного волосся. Вона сприймається в нерозривному зв’язку з макіяжем і одягом. У чоловіків – у сполученню хз бакембардами, вусами і бородою. Перукар, коли виконує зачіску, повинен пам’ятати про стиль і моду.
Стиль – це художня мова епохи, якою вона виражає економісчне, соціальне і політичне становище суспільства на даний період.
Мода – це поняття красивого, розуміння гармонії в зачісках і стрижках у порівнянні із індивідуальністю, соціальним становищем людини.
Зачіски, як чоловічі, так і жіночі, поділяються на видовищні і побутові.
Побутові зачіски – це повсякденні і вечірні. Повсякденна зачіска повинна бути красивою, паідходити до індивідуальних особливостей клієнтки і відповідати професії. Повсякденна зачіска не повинна бути переобтяжена елементами зачіски, як декоративними, так і накладними, а також не слід використовувати сильно-фіксуючі матеріали. Для ділової жінки-підприємця, директора, депутата рекомендуються зачіски у класичному стилі, орієнтуючись на основу зачіски.
Вечірня зачіска виконується на замовлення клієнтки. У вечірніх зачісках допускається начісування волосся і фіксування зачіски сильнофікесуючими матеріалами. А також при такому виді роботи можна використовувати дкекоративні елементи (парик, ???, косу, заколки, невидимки із камінцями). Дуже гарно дивить вечірня зачіска тоді, коли є поєднання кольорів волосся різноманітних відтінків, тобто це мілірування або кольорування.
Побутові зачіски повинні відповідати напрямові моди, індивідуальним особливостям клієнта, роду діяльності, бути зручними, практичними.
Видовищні зачіски – це зачіски спеціального призначення (для наречених, балів, маскарадів); конкурсні (в історичному стилі, класичні, фантазійні, авангардні). Ці зачіски ще також призначені для виступу на сцені (в театрі, цирку).
Путові зачіски значно відрізняються від видовищних. Так як побіутові зачіски на мають такої складності. При їх виконанні роботі не використовується велика кількість фіксуючих засобів, а також недоречно було б прикрасити цю зачіску декоративними елементами. Головне завдання перукаря – це прикрасити жінку зачіскою: підкреслоити природіні достоїнства обличчя і приховати його недоліки. Тому, вибираючи зачіску, майстер мусить детально визначити особливості зовнішнього вигляду клієнтки. Вибрати зачіску жінці з правильними рисами і овалом обличчя, з красивою шиєю, природно простіше. Але таке вдале поєднання зустрічається не так дуже й часто. У зачісці дуже важливийц силует, який більше, ніж решта деталей, напрям моди. Маайстер має копозийційно правильно об’єднетивсі елементи зачіски. Майстер повинен запропонувати варіант зачіски, який зробить жінку красивішою, чарівнішою, підкреслить її індивідуальність. Часто-густо зачіска не прикрашає обличчя і навіть підкреслює його недоліки. Приміром, при вузькому довгому обличчі роблять зачіску високо над лобом, відкриваючи вуха, чим ще більше видовжують обличчя. При повному і круглому обличчі нерідко затагують волосся на скронях, скріплюючи його на потилиці і відкриваючи тим самим усе обличчя, підкреслюючи його округлість. Жінки маленького росту намагають споруджувати башту, думаючи, що це зробить їх вищими на зріст. Вищою від цього жінка не стає, а пропорція її порушується.
При молделюванні зачісок розрізняють такі типи обличчя: овальні, круглі, прямокутні. трикутні. Майстри-перукарі вважають, що для моделювання зачісок ідально пілходить овальний тип обличчя. Для обличчя такого типу підходять зачіски, виконані в будь-якому стилі. Для овального обличчя характерний плавний перехід ліній лоба, висків, скулів і підборідка, які підкреслюють овал. Можливі навіть такі контрасти у виконанні, як чубчик, або відсутність чубчика, висока або низька зачіска, відкриті або закриті вуха. проділ будь-якого типу, або навпаки, відсутність його, симетрична або асиметрична зачіски.
Ще також для овального обличчя характерні засчіски як високі або низькі, гладке волосся або кучеряве. Для такого типу обличчя підійдуть як довге волосся, так і будь-яка стрижка.
Деякі зачіски можна виконувати за допомогою фена, хімічної завивки або простої стрижки ножицями. Букдь-яка зачіска – це творча роботанад зміною зовнішнього вигляду людини. За допомогою зачіски можна зменшити або збільшити ріст людини, змінити пропорції обличчя, а також приховати повноту людини.
Головне в сучасних зачісках – не форма, а краса самого волосся з відтінковими пасмами.
5. Інструменти і пристрої, які використовуються в роботі перукаря.
Перукарські інструменти – це знаряддя праці майстра-перукаря. за допомогою якого він виконує різні види перукарсчьких робіт, в рехзультаті використання прерукарських інструментів волосся змінює свій вигляд, форму і структуру. До перукарських інструментів відносяться різні види гребінів, нижиць, бритви, машинки для стрижки влосся. електричні щипці (плойка), ручний електричний фен (сушка для волосся), бігуді, палички-коклюшки (для хімічної завивки), масажні щітки.
Пристролї – це допоміджні інструменти перукаря. які сприяють виконанні того чи іншого виду перукарської роботи. До пристроїв відносяться зажими, щіточки-помазки, резинові рукавички, утеплюючі ковпачки, пластмасові мисочки.
Розрізняють перукарські інструменти по групах:
Інструменти для розчісування:
гребінці;
масажні щітки.
Ріжучі інструменти:
ножиці;
бритва;
машинки для стрижки волосся.
Інструменти для укладки:
бігуді;
електричні щипці (плойка);
ручний електричний фен.
Для завивки волосся:
палички-коклюшки;
комплекс для хімічної завивки волосся;
Характеристика інструментів для розчісування в перукарні використовують комбіновані гребінці для коротких стрижок. Такий гребінець має форму корпуса з густими і рідкими зубчиками. Ці види гребінців виготовляють з дюралюмінію для того, щоб вони не магнітили волсся і перукар міг якісно виконати стрижку. Цей гребінець к\складається з обушка, зубчиків і торсевої сторони. Цим гребінцем можна виконувати укладку волосся для створення об’єму основного призначення при коротких чоловічих стрижках. Для жінорчих стижок викеористовують гребінець з ру4чкоюхвоостиком, виготовлений теж із дюралюмінію. Цей же гребінець використовує перукар при накрутці волосся на бігуді. Такий самий гребінгець, але виготовлений із пластмаси, перукар використовує, коли робить хімічну завивку. Для фарбування волосся перукареві необхідно мати пластмасовий гребінець з рідкими зубчиками і великою ручкою. Перукареві теж необхідно мати масажну щітку, яка має мати фігурний вигляд із вмонтованими в корпус зубчиками із дюралюмінію. Щітки перукар використовує при укладці волосся фееном, при моделюванні засічок, для надання силуету зачісці, для розчісування з метою масажу шкіри голови.
Плоска щітка – для розчісування волосся, масжа шкіри голови і коріння волосся. Бажано, щоб зубчики масажної щітки були круглими. Із натурального ворсу щітка знімає намагнічування волосся, за допомогою цієї щітки можна зробити любу форму зачіски. по яденяким даним така щітка може служити як засіб від лупи, а іноді полегшує головну біль. кругла щітка миоже замінити електрощипці та бігуді. Нанести на волосся пінку для укладки волсся. прядку за прядкою накручувати волосся на щітку і сушити феном. Величина локонів буде залежати від діаметра вибраної перукарем щітки.
В перкукарні ще також перукар використовує ріжучі інструменти. До цієї групи відносяться норжиці, машинки для стрижки волосся, бритви. Перукарські ножиці поділяють прості ножиці і філіровочні. Ножиці повинні бути виготовлені із нержавіючої сталі, тиому що вони поваинні бути гострими. Щоб перевірити, чи нгожиці гострі. потрібно перерізати шматочок вати. Ножиці середнього розміру повинні бути приблизно рівними 17см. Ширина полотен однакова, довжина одного полотна повинна дорівнювати довжині ричажка з кільцем. Обидві частини ножиць скраплені гвинтом. Полотна ножиць повинні бути трошки закрученими. Призначення таких ножиць – проріджувати волосся. Філіровочні ножиці мають таку саму форму, як і звичайні ножиці. але полотна можуть мати зубчики з двох сторін, або з однієї.
Другим ріжучимм інструментом є Машинка для стиджки волосся. Цей інструмент використовується в більшості випадків в чоловічому залі. Розрізняють машинки механічні і електричні. Механічна машинка приодиться в рух з допомогою двох ручок, які зхакінчуються стрижучими пластинками. На основі цієї машинки виготовлені електричні машинки, що приводяться в рух електричним струмом.
Складові частини цієї машинки такі:
пластмасовий корпус, на якому крівпляться дві ріжучі пластинки, що щільно прилягають одна до одної;
кабельний шнур із вилкою;
вимикач;
збоку до ріжучих пластино кріпиться ричажок, чкий регулює відстань однієї пластинки відносно другої, від чого буде залежати висота зрізаного волосся;
на корпусі з правої сторони кріпиться гайка, за допомогою якої регулюється частота вібрацій, а значить швидкість і якість стрижки волосся.
У своїй роботі перукар використовує ще такий ріжучий інструмент, як бритва. Розрізняють бритви безпечні і небезпечні, а також філіровочну. Складові частини небезпечної бритви:
Клинок і ручка з’єднані гвинтом. Ручка являється футляром для клинка. Клинок складається з робочого полотна, шийки і хвостика. Робоче полотно має обушок і жало.
Безпечна бритва – це стьанок, зроблений по формі небезпечної бритви. У полотні цього станка закладають лезо.
Філіровочсна бритва використовується для виконання пластичних стрижок. Ця бритва складається з ручки, до якої прикріпили дві пластинки з зубчиками, між які вставляються лезо.
У жіночому залі використовують інструменти для укладки влолосся. До цього типу інструментів відносяться:
бігуді;
електричні щипці (плойка);
ручний електричний фен;
Бігуді – це циліндр з отворами. Бігуді повинні бути виготовлені з дюралюмінію. Розрізняють чотири типи бігудів:
Має ризинку і планочку;
Має тільки ризинку;
Їжачки (мають шипи);
Для вертикальної накрутки.
Накручукють волосся на бівгуді злегка вологе. Для того, щоб зачіска довше трималась, перед накруткою волосся на бігуді можна змочити фіксуючим засобом. Сушити накручене волосся краще природним способом, або обережно можна підсушити волосся феном або ???. Головне – не допускати лягати спати з бігудями на голові. Це шкідливо не тільки для волосся, але й для здоров’я взагалі.
Для укладки волосся використовують ще й електричнів щипці і елекетричний фен.
Складові частини електричних щипців: валок і жолобок, який закінчується ричажком – це робочі частини і вони куріпляиться до пластмасової ручки. До ручки прикріплена підсобка, але не завжди. Щипці мають електричний шнурз вилкою. У валку щнаходяться нагрівальні елементиу вигляді спіралі. Роболчі частини покриті нікелем, який не проводить елекутричний струм, створює гладеньку поверхню на валку і надає естетичнгий вигляд виробу.
На електричні щипці волосся обов’язково потрібно крутити тільки сухе. За допомогою щипців волосся швидко накручується . Використову3вати ш\щипці часто не рекомендується, так як від постійного контактування волосся з гарячим металом волосся може стати ламким і пошкодженим. Якщо волосся дуже тонке і слабке, то від використання електрощзипців потрібно відмовитись.
Електричний фен.
Електричний фен використовується як в жіночому, так і в чоловічому залах для висушування волосся і надання йому об’єму.
Складові частини фену такі: пластмасовий корпус, у якому розміщені: електромоторчик, нагрівальні елементи (спіраль) і вентилятор, електрострум з вилкою. На поверхні корпуса є вмикач і перемикач електричного струму. Фен може мати ручку, прикріплену до корпуса і цілий ряд насадок, якими можна виконувати елементи зачісок: хвилі, локони.
Електричним феном можна висушити волосся, надати йому об’єму і зробити укладку. Укладка виконується на чисте вимите волосся з допомогою круглої або плоскої щітки. З допомогою фена і круглої щітки в кінці волосся можна накручувати в різних напрямках, в залежності від вибраної зачіски. Щоб не пошкодити шкіру голови і не пошкодити волосся, потрібно струмінь повітря направляти з відстані 5-10 см. Дуже часте використання фена – це навантаження на волосся. Фен потрібно вибирати по можливості з переключателем швидкості повітря. Для укладки бажано використовувати саму меншу швидкість, тому що зменшується нагрузка на волосся. Сушити волосся потрібно природним способом, а фен використовувати тоді, колди в цьому є велика необхідність.
а також таким головним інструментом є інструмент для завивки волосся. Розрізняють інструмент по видам завивки. Хімічна завивка є горизонтальна, вертикальна і спіральна. Ці назви залежать від способу накручування волосся на палочки, які називають коклюшки.
ДЛля горизонтальбної завивки використовують палики-коклюшки, які мають фігурну формуРозрізняють пластамасові і дерев’яні коклюшки. На волоссі закріпляються за допомогою ризинки.
Для спіральнорї завивки перукареві необхідно мат палички, які на поверхні мають спіралі у вигляді різьби і гачком. Фіксуються на волоссі за допомоггою пружинки. Для вертикальної завивки розрізняють конусоподібні палички, в нижній частині мають отвір для протягування вище пасма волосся. Фіксуються на волосся за допомогою резинового кільця.
Для термічної завивки необхідний цілий комплекс інструментів у вигляді металічниїх стержнів, футлярів-???, затискачів і ряд іфнших пристроїв.
Категория: Туризм | Добавил: Aspirant (06.05.2013)
Просмотров: 2873 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: