Понедельник, 27.01.2025, 11:55
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Туризм

Реферат на тему Класифікація барвників для волосся
Реферат на тему Класифікація барвників для волосся.

Залежно від принципу взаємодії з волоссям, складу та кінцевого результату фарбування барвники поділяють на групи.
1. Барвники першої групи
До цих барвників належать препарати для блондування, освітлювання та знебарвлювання волосся.
Освітлювальний засіб діє на роговий шар волосся. Його лужний компонент відкриває луски; засіб проникає всередину, вступає в реакцію з натуральним пігментом волосся, окиснює його. Пігмент утрачає свій колір, повністю або частково руйнується, набуває здат-ності розчинятися у воді, вимивається з волосся, залишаючи в ньо-му порожнини. Окисник руйнує також кератинові зв'язки волосся, тому освітлене волосся стає легшим і ламкішим. Процес блондування має поетапний перебіг, колір пігменту міняється так: черво-ний, червоно-оранжевий, оранжевий, жовто-оранжевий, жовтий, світло-жовтий.
За допомогою барвників першої групи виконують такі перу-карські операції:—
освітлення — зміну природного кольору волосся на півтону, декілька тонів (як самостійну або підготовчу операції з фарбування волосся);—
знебарвлення — повне освітлення до надання кольору «блон-дин» (як самостійну або підготовчу операції з фарбування);—
протравлювання — видалення з волосся штучних пігментів попереднього барвника перед наступним фарбуванням; підготовка сивого та темного волосся до фарбування світлими барвниками;—
мелірування — освітлення окремих пасом волосся;—
балаяж — освітлення кінчиків волосся (як самостійну або підготовчу операцію).
Барвники першої групи випускаються у вигляді порошкових відбілювальних засобів (препаратів типу «Блондоран») з окисниками.
Порошки можуть утворити пил під час змішування з окисником або бути безпиловими.
Виробники випускають готові до використання окисники у вигляді:—
прозорої рідини з концентрацією перекису водню 6, 9 і 12% (препарати типу «А — ксид»);—
кремоподібних емульсій з концентрацією 4, 6, 9 і 12%, що міс-тять лікувальні й ароматичні добавки (препарати типу «А — ксон»).
Барвник та окисник змішують до отримання суміші однорідної консистенції.
Якщо освітлення волосся виконують за допомогою пер-гідролю, то потрібний розчин готують із 30% пергідролю. На-приклад, для отримання 100 мл 9-нроцентного перекису водню потрібно взяти 30 мл 30-процентного пергідролю, 70 мл води (100мл-30мл = 70мл).

2. Барвники другої групи
За допомогою барвників другої групи, або хімічних барвників, досягають повної (кардинальної) зміни кольору волосся на трива-лий час.
На відміну від барвників першої групи, хімічні барвники можуть освітлювати волосся на 3-4 тони, освітлювати волосся й одночасно фарбувати його у бажаний колір, робити колір волосся світлішим або темнішим від натурального.
Хімічні барвники складаються з двох компонентів: фарбуючого препарату й окисника.
Під час операції фарбування здійснюється окиснення пігменту волосся, його перетворення у безбарвну речовину з одночасною активізацією штучного пігменту фарбуючого засобу й отриманням нового кольору. Взаємодія барвника волосся відбувається у такій послідовності: під дією лужних компонентів фарбуючого засобу розкриваються луски волосся, барвник проникає всередину, окис-ник освітлює натуральний пігмент і проявляє штучні пігменти барвника, молекули якого в процесі реакції значно збільшуються і заповнюють порожнини волосся.
Хімічні барвники застосовують для надання таких перукарсь-ких послуг:—
фарбування в новий колір;—
фарбування «тон у тон»;—
тонування освітленого волосся;—
відновлення відтінку;—
фарбування відрослих коренів;—
фарбування сивого волосся;—
кольорового мелірування — фарбування окремих пасом. Безумовними перевагами хімічних барвників є їх висока
стійкість проти дії зовнішніх чинників, впливу води, сонця, повітря, можливість отримання нових насичених кольорів та нюансів, зафарбовування й тонування сивого волосся.
Препарати для фарбування виготовляють кремоподібними або у вигляді густої рідини; вони комплектуються готовими до застосування окисниками. Останнє покоління хімічних барвників високотехнологічне, забезпечує стійкий результат і водночас мак-симально зберігає структуру волосся.
До складу кремоподібної фарби вводять речовини, які забез-печують оптимальне зчеплення елементів фарби зі структурою во-лосся, оптичні речовини для надання волоссю блиску. Окисники пропонуються у вигляді стабілізуючих препаратів, які регулюють рівномірне виділення кисню протягом усього часу взаємодії барв-ника з волоссям, забезпечують насиченість кольору та рівномірність покриття барвником. Останнім часом щодо барвників волосся застосовуються терміни «перманентні» та «напівперманентні».
Перманентні барвники можуть надавати волоссю необмеженої кількості відтінків і повністю зафарбовувати сивину. Для цих барвни-ків характерне застосування окисників 3, 6, 9 та 12% концентрації залежно від стану волосся та бажаного результату процесу фарбування.
Напівперманентні барвники надають волоссю природного відтінку, але мають нетривалу дію, швидко вимиваються. Напівпер-манентні барвники:—
затоновують сивину;—
сприяють посиленню кольору волосся;—
надають волоссю блиску та сяяння.
Барвники змішують з окисником 1- та 3% концентрації.
3. Барвники третьої групи
Барвники третьої групи — фізичні барвники без окисника, по-верхнево діють на волосся або проникають крізь кутикулу й огорта-ють зовнішній шар кортексу, не взаємодіючи з пігментом волосся. Ці засоби дають змогу тимчасово змінити колір, досягти фарбуван-ням ефекту «тон у тон» або темнішого тону, а також посилити відтінок світлого волосся. Барвником третьої групи освітлити во-лосся не можна. Стійкість цих фарб залежить від структури волосся. У здорове волосся фізичні фарби не проникають глибоко і змива-ються на 6-8 миття. Пористе й ушкоджене волосся тримає колір довше. Волосся, фарбоване відтінковим барвником, втрачає яскра-вість повільно, тому не виникає різкого контрасту з відрослими коренями. Фізичні барвники доцільно застосовувати:—
коли потрібно додати насиченості кольору волосся, але неба-жане використання фарби з окисником;—
щоб затонувати початкову сивину, небажану жовтизну;—
щоб надати волоссю відтінку після освітлення та мелірування. До барвників цієї групи належать тонуючі шампуні, бальзами,
пінки, ополіскувачі для волосся.
Відтінкові шампуні мають подвійну дію: ними миють волосся та неглибоко фарбують його. Такий шампунь наносять, як прави-ло, на вологе волосся. Застосування тонуючих шампунів на темно-му волоссі не дає помітного ефекту. Сивому волоссю надається тільки відтінок, насиченість якого залежить від часу витримки препарату.
Відтінковими бувають пінки для укладання волосся, їх нано-сять на чисте вологе волосся за допомогою гребінця або щітки, рівномірно розподіляють уздовж пасом і вкладають. Дія барвника минає при черговому митті волосся.
4. Барвники четвертої групи
Натуральні барвники рослинного походження діють аналогічно відтінювальним барвникам, тобто вони проникають тільки у зов-нішній шар волосся, однак утримуються міцніше, особливо при си-стематичному застосуванні. Вони не можуть радикально змінити колір, але посилюють відтінок, поліпшують стан волосся, лікують шкіру голови. Для фарбування і догляду за волоссям використо-вують різні рослини та їх частини — корені, стебла, листя, квіти, плоди, кору.
Кориця, хміль надають волоссю золотистого відтінку; липа, шавлія, зелені волоські горіхи — рудувато-коричневого; лушпиння цибулі — яскраво-золотистого або коричневого; ромашка м'яко освіт-лює волосся; ревінь може надати світлому волоссю русого або мідного відтінку; чай, какао, кава змінюють колір волосся на червоно-коричневий, каштановий.
Особливо відомі та широко застосовуються серед рослинних барвників хна і басма.
Хна — порошок жовто-зеленого кольору, готовий до викорис-тання. Бажаний результат фарбування залежить від часу витримки фарбувальної суміші та натурального кольору волосся. Отримують різноманітні відтінки — золотисті, руді, світло-каштанові.
Порошок басми має сірувато-зелений колір. Фарбує у темні кольори — зелений, зелено-синій, тому самостійно у чистому вигляді не використовується. У поєднанні з хною басма застосо-вується ширше, дає різні відтінки від світло-каштанового до синьо-чорного.
5. Металеві барвники
Першими хімічними препаратами для фарбування були мета-леві барвники. Вони прості у застосуванні, але далекі від доскона-лості, роблять волосся менш еластичним, надають перенасиченого неприродного кольору.
Характерною для цих фарб є непередбачуваність дії металів, які можуть дати специфічний відтінок: свинець — пурпуровий, мідь — червоний, срібло — зелений. А головне — ці барвники шкідливі для здоров'я людини. Тому використовують їх рідко у складі недорогих засобів для фарбування і препаратів для відновлення кольору волосся типу «Антиседин». Металеві барвники можуть бути одно-складними на основі срібла; двоскладними на основі сірки або сірчаних солей, срібла, міді, кобальту, заліза, свинцю, нашатирного спирту.
6. Використання барвників та засобів догляду за фарбованим волоссям
Для максимального збереження волосся фірми-виробники пе-рукарських хімічних препаратів упроваджують нові лінії засобів, які поєднують властивості барвників різних груп, лікувальні, оздо-ровчі процедури для волосся, мають захисні функції. Ці препарати пропонуються для використання комплексно або самостійно. Окрему серію становлять нові хімічно-фізичні барвники, або барв-ники легкої дії, у складі яких мінімальна кількість хімічних речовин (аміаку — 0-2%, перекису водню — 1-2%). Наявність у препараті натуральних компонентів — протеїну рослинного походження, бджолиного воску, вітамінів С, Е забезпечує відновлення волосся, повертає йому природну красу. Ці барвники активно використову-ються для поновлення природного відтінку волосся після виго-рання, хімічної завивки, для відновлення ушкодженої структури волосся.
Нові розробки пропонують:—
захисні добавки до барвників, що посилюють колір, захища-ють шкіру, створюючи на її поверхні бар'єрний шар, який зменшує подразнення, а також підвищують еластичність волосся;—
двофазні засоби декапірування, які м'яко діють на фарбоване волосся;—
відновлювальні вітамінні препарати, які додаються під час фарбування, поліпшують кондиціювання волосся, запобігають по-яві посічених кінчиків волосся;—
системи догляду за волоссям після фарбування, які відновлю-ють природний об'єм і життєву силу волосся, сприяють закриттю лусок волосся;—
шампуні з вітамінами на рослинних протеїнах та ін.
7. Чинники, що впливають на вибір барвника
Асортимент засобів для фарбування сьогодні надзвичайно ши-рокий. Для достовірності інформації та з метою власного про-фесійного зростання перукареві потрібно постійно знайомитися з новинками, аналізувати анотації препаратів, класифікувати їх, ціка-витися досвідом колег щодо використання барвників. Підхід до ви-бору кольору барвника у кожному випадку має бути індивідуаль-ним. Для того, щоб вдало вибрати барвник, слід враховувати такі фактори:
1) природний колір волосся;
2) відсоток сивини;
3) довжину відрослих коренів після попереднього фарбу-вання;
4) рівень тону по довжині та на кінчиках волосся;
5) необхідний рівень освітлення;
6) сумісність відтінків;
7) колір шкіри обличчя клієнта;
8) чутливість волосся до барвника;
9) побажання клієнта, стан його здоров'я.

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Ветров А. Парикмахер - стилист. — Ростов-на-Дону: Феникс, 2003.
2. Вольфрам К. Идеальные ногти: Способы моделирования // Nand & nails. - 2003. - №4. - С. 32-33.
3. Гутиря Л. Г. Сучасна перукарська справа. — Харків: Фоліо, 1997.
4. Дрибноход Ю. Маникюр, педикюр.: Профессиональный курс. (Сер. «cosmetical&professional»). — СПб.: Весь, 2002. — 256 с.
5. Константинов А. В. Парикмахерское дело. — М.: Высшая школа, 1987.
6. Корпев В. Д. Мы причесываем женщин. — М.: Стройиздат, 1991.
7. Кулешкова О. Н. Технология и оборудование парикмахерских работ. — М.: Академия, 2002.
8. Куприянова И. Н. Современные прически: женские, мужские, дет-ские. — М.: Эксмапресс, 2002.
9. Луканова О. В., Федорова Л. В. Технология парикмахерских услуг. — Ростов-на-Дону: Март, 2002.
10. ЛяпичА.Д. Парикмахерское мастерство. — К.: Будівельник, 1982.
11. Маникюр. Ростов-на-Дону: Владне, 2001. — 256 с.
12. Марек Збшнев. Парикмахерское дело. — Минск: Высшая школа, 1996.
13. Моделирование причесок: Иллюстрированное методическое посо-бие. - К.: 1990.
14. Панченко О. А. Прическа. Укладка. Завивка. — СПб.: Папирус, 1999.
15. Панченко О. А. Мелирование и прическа. — СПб.: Корона-принт, 2000.
16. Пономарчук А. Ростковые зоны и рост ногтя // Ногтевая эстетика. — 2004. - №5.- С. 38-39.
17. Смирнова Л. В. Уроки парикмахерского искусства. — СПб.: Парителы, 2002.
18. Сокол Е. Дезинфекция как наука // Ногтевая эстетика. — 2004. — №1.- С. 48-50.
19. Энциклопедия парикмахерского искусства. — М.: Веге, 1999.
20. «Зеркало моды». - К.: - 1999-2004.
Категория: Туризм | Добавил: Aspirant (06.05.2013)
Просмотров: 1432 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: