Четверг, 25.04.2024, 08:06
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Туризм

Реферат на тему Історія питних закладів
Реферат на тему Історія питних закладів.

В перекладі з англійської бар - невеликий ресторан, де відвідувачів обслуговують біля стійки, а також саме така стійка, а бармен - власник бару, буфетник, робітник бару, який стоїть біля стійки.
Бар - це складний світ, він повинен бути місцем спілкування і відпочинку для гостей і в цей же час джерелом прибутку для своїх власників.
СТАРОДАВНЯ ГРЕЦІЯ
Перший питний заклад виник в стародавній Греції в V-VI ст. до н. е. і називається капнелієм. Як правило вони, знаходяться в портових містах. Вже в цей час там подавали різноманітну їжу, а кращі капнелії мали музичний супровід і рекомендували послуги дівчат за викликом.
Пройшло століття і Афіни внесли в цей заклад свій аромат: капнелії перейменували в симпозії (відси симпозіуми) і надали їм більш культурного вигляду. Застілля справлялися аристократами - культурними афінянами і носили характер заказних обідів. Такі вечори проводилися часто в давнину, а любимими стравами являлася вся зелень, каша, мясо і риба. Споживання проходило за допомогою ножів.
Симпозія починалася з моменту подачі вина, розбавленого 50/50, а також фруктів (маслин, оливок) і супроводжувалися дискусіями на різні теми, а також музичними і театральними дійствами. Урочисті обіди продовжувались зазвичай, до визначених мір випитого вина, що було немаловажним.
СТАРОДАВНІЙ РИМ
Історія зберегла декілька назв давньоримських питних закладів. Попіно - від латинського слова «піно» - пити, які знаходились при постоялих дворах, так званих тавернах. Таверни поділялися на дві категорії: нища - для гладіаторів, матросів, крадіїв тощо.
Там сиділи за великими столами, що рахувалось незручністю. Основними відвідувачами були туристи. В тавернах подавали гарячу їжу, вино, пиво, квас. Вищі таверни мали спеціальні ложі, де знаходилися дівчата, які доповнювали розваги. Дуже популярними були спеціальні сцени в час еротичних танців, які служили своєрідним наочним посібником. Можна сказати, таверни були мікро клубами по інтересах.
Відомо , що в давньоримських будинках гарячу їжу не готували ( бо вона не передбачалась), тому всі ходили їсти в таверну.
СЕРЕДНЬОВІЧНИЙ ПЕРІОД
При постоялих дворах Німеччини виник цілий спектр питних закладів. Передовсім це були херберкіпитні заклади, які появилися в VIII-IX ст.; кругі - поверхневі заклади, подібні до корчми, келери- пивні, винні погреби. Як правило, там пили пиво, а з XV ст. - вино. До напоїв подавали ковбаси, сосиски, всі можливі випічки. Заклади відвідували різні люди.
Вищі категорії питних закладів були радшпедьєри, які відвідували лише багаті люди. Характерно, що німці відрізнялися великою кількістю випитого, особливо випивали студенти.
В Англії появу питних закладів відносять ще до початку правління Римської імперії. Вони називалися гаштхаузами. Великий поштовх розвитку таких закладів надало XVI ст. Гатшхаузи тоді мали до 300 посадкових містить, де виділялися місця і для вершників. В XVII ст. гаштхауз був в кожному селі і обов’язково мав відповідну сервіровку і чистоту.
ФРАНЦУЗЬКІ ПИТНІ ЗАКЛАДИ
Перші пивні точки появилися ще в час галлів. А кабаре утримували поважні багаті жінки середніх років. Заклади відрізнялися зручністю і мали постійних відвідувачів. З часом кабаре витіснули кафе, де з початку стали подавати каву і кондитерські вироби. В кінці XVII ст. в Франції появляються лікери, а на початку XVIII ст. - коняки. Вино ввійшло в моду після Французької революції. Всі напої подавали лише до їди.
США
Термін «бар» походить від «бар'єр», а друге його значення - «плита». Перші бари появилися в Америці на території Харлема, де в той час було більш всього голландських іміґрантів.
КИТАЙ
Вже в глибокій давнині країна мала питні заклади в багатьох містах і селах, їх називали дзю діань, і подавали там закуски, фруктове вино з персиків, абрикосів, слив. Цих сортів вин було дуже багато, так як бродінню практично піддавалися любі фрукти. Однак, в китайських питних закладах не було музики.
РУСЬ І УКРАЇНА
Як відомо, до VI ст. в слов'ян були їстивні і питні заклади, які називалися корчмою, які являлися громадським закладом. До XI ст. корчма служила місцем збору, суду, загальних міроприємств. Вмістимість корчми - до 300 посадкових місць, але центр був вільний, а по боках стояли столи і лавки.
В веселий заклад корчма перетворювалися у вечірній час. В Польщі корчма знаходилася на кожній площі. Довше всього вони протримались в Болгарії - до початку XX ст., в Україні і Білорусії-до середини XIX ст.
В корчмі подавали медовуху, мед, 18-20 градусне привізне виноградне вино, темне пиво 7-8 градусне ( "пиво" походить від слова "пити"), брагу із фруктів, яка виготовлялася шляхом бродіння, квас за міцністю до 4 градусів. Особливою популярністю квас користувався у Скандинавії.
Алкогольні напої слов'яни вживали лише по святах і, як правило, побутового п'янства не спостерігалось. Новомосковська Русь відказалася, від корчми раніше всіх. В XIV ст. за цей бізнес вже притягували до відповідальності і навіть відокремлювали від церкви. Першим боротьбу з алкоголізмом почав цар Іван III.
РЕКЛАМА РЕСТОРАНУ
Реклама ресторану - це картка інформації, де в яскравій, виразній і дохідній формі повідомляється клієнту про розпорядок роботи, проведення яких небуть одночасних акцій, скидок, пільг. Ціль реклами ресторану - всесвітня допомога підтримки і захоплення постійного потоку відвідувачів в даний заклад, який відрізняється неповторним колоритом, розумними цінами, смачною кухнею і гарним обслуговуванням. Через рекламу ресторану, в більш широкому плані, формуються громадські потреби в ресторанах. Реклама ресторану існувала, існує і буде існувати, інакше, як потенційні гості взнають про ваш ресторан.
В якості засобів реклами ресторану використовують засоби масової інформації (газети, журнали, радіо, телебачення), а також спеціальну друкарську (буклети, листівки, календарі, сувеніри, брелки, шарикові ручки) продукцію. Із засобів зовнішньої реклами широко використовують світову рекламу і наявну зовнішню, які розміщені на зовнішньому фасаді будівлі ресторану-вітрині.
Супроводжуюча реклама ресторану повинна пов'язуватися з раніше розробленою спільною концепцією фірмового стилю даного закладу. Добре налагоджена реклама ресторану дає явні конкурентні переваги над другими підприємствами громадського харчування, присутніми на ринку. Тут потрібно особливо підкреслити, що реклама - це сплановані дії, напрямлені на покращення продажі і одержання прибутку. Ціль реклами полягає в тому, щоб якомога найбільше число потенційних відвідувачів дізналося взнало про ресторан в запланований відрізок часу.
Приступаючи до реклами ресторану, потрібно надати наступні питання:
Для чого потрібна реклама ресторану?
Кому адресована реклама?
Які результати можна чекати від реклами ресторану?
Інформаційний привід для реклами ресторану може систематизувати наступні вимоги:
- представлені свідчення про режим роботи ресторану, його місце розміщення, зручні підходи, наявність автостоянок для автомобілів;
- спеціальні акції ресторану, наприклад, дні якої небуть кухні, представлення тимчасових скидок пред'явникам рекламних об'яв;
- відкриття діючої кредитної лінії або клубної карти ресторану для постійних клієнтів;
- можливість весілля, влаштованого в ресторані;
- початок проведення сніданків в ресторані, коли кожному відвідувачу, котрий зробив заказ в ранкові години, безплатно пропонується нормована або ненормована кількість чаю-кави;
- проведення лотереї серед відвідувачів ресторану, чиї розрахунки за вечерю перевищили раніше зафіксовану суму рахунку за одну персону. Розіграш лотерейних призів (наприклад, вина, сувенірів, коробки шоколадних цукерок і т. д.) може проходити на спеціальнім фуршеті, який організовує адміністрація ресторану для гостей;
- різноманітні акції за рахунок ресторану запрошення відомих людей, письменників, акторів, виконавців авторської пісні і т. д.
Рекламні щити і вивіски дуже серйозно помагають ресторанам збільшувати кількість нових відвідувачів. Заказуючи нову рекламу, потрібно перевірити це місце, де буде поставлений щит. Тут дієть ряд факторів: що це? Перехресток? З якої точки краще видно щит , з якою швидкістю проїжджають машини біля нього? Чи утворюються на цьому місці автомобільні затори? Рекламне звернення на рекламному щиті - це не тільки слова, но і відповідний зоровий образ, який відкладається у свідомості людини. Текст, а, особливо, торгова марка (назва ресторану) мають добре розглядатися на відстані. Композицію можуть складати три елементи, але не більше. Шрифт - великого розміру (дуже добре), а фарби мають бути чистими і яскравими.
Зроблений макет вивіски "притягує" до об'єкту -до ресторану. Головне тут, щоб добре читалася вивіска, гармонійність і контрастність букв і фону, на якому вони розміщені, не тільки в день, але і в темноті. Місце встановлення реклами узгоджується з міською владою.
Самий простий і нескладний варіант зовнішньої реклами ресторану - рамка з зовнішньою підсвіткою галогенними прожекторами на виносних кронштейнах. Назва ресторану тут наноситься з допомогою самоклеючої плівки (матової, глянцевої, світловідбивної, під золото або срібло і ін.). Окремі слова, букви і знаки рекламного повідомлення можна винести за межі лицьової панелі щита на кронштейнах, зробити їх більш об'ємними. Є можливість конструкції рекламної вивіски ресторану з внутрішньою підсвіткою. Підсвітку тут забезпечують люмінесцентні лампи. Вимога до якості - м'ягке розсіювання світла без видимих контурів ламп. Освітлюватися можуть як окремі частини рекламної рамки, наприклад, буква або фон, так вся рекламна рамка.
Дорого і стильно вночі і вдень будуть дивитися об'ємні букви, які світяться на вивісці або рекламному щиті ресторану. Таким чином можна оформити любе слово або елемент реклами.
Одним із самих дорогих, яскравих і престижних видів ресторанної реклами є неон. Неонові трубки, використовуються на вивісках, бувають з люмінофорним покриттям (білі) і з кольорового скла, які утворюють більш насичену палітру художнього ряду. Ефективність світлової реклами багато разово підвищується, коли експлуатують її в динамічному (мигаючому) режимі. Можливе таке використання комбінації неону із звичайними лампочками накалювання ("біжучих" в швидкому темпі). Над входом із зовнішніми вітринами по фасаду будівлі ресторану в рекламних цілях можна розташувати козирки, маркізи і онинги з тканини або пластику. Функціонально вони виділяють ресторан на фоні сірого зовнішнього фасаду будівлі.
Дерево з розкішною кроною поряд з рестораном в вечірній час буде гарно дивитися з гірляндою (кліплайтом), яку просто закріплюють на гілках і підключають до електромережі ресторану. Гірлянда не піддається дії атмосферних опадів і приваблює до себе увагу потенційних відвідувачів ресторану яскравим світлом великої кількості білих міні-ламп. В вітрині, при вході до ресторану, можна поставити світлове меню. По контуру будівлі або вивіски можна поставити гнучкий шнур з великою кількістю лампочок - дюралайт, на який звертають увагу перехожі.
Застосовуючи рекламу в ресторані, в ніякому разі не треба забувати про усну рекламу. Тут ідеться про рівень уваги, щирості і гостинності, які приділяють робітники ресторану кожному відвідувачу. Потрібно приділяти багато уваги кожному відвідувачу, який вже зайшов до ресторану. Задоволений відвідувач ресторану об'язково розкаже про це своїм колегам, знакомим, товаришам, домашнім, а ті в свою чергу безпосередньо скористаються рекомендаціями, які були сказані з уст людини, якій вони довіряють.
В рекламній публікації завжди має бути присутня новизна ідей і оригінальність. В багатьох випадках, в рекламі ресторану відсутня будь-яка логіка. Ресторан засобами реклами може заохочувати клієнтів смаком і оригінальністю блюд, добрим обслуговуванням, інтер'єром і атмосферою, яку він робить.

Подача солодких страв. Інструктивна карта.
Перед подачею солодких страв прибрати весь використаний посуд і прибори:
- змести крихти зі столу. Засервірувати стіл десертними тарілками і приборами, подати бокали для шампанського або чашки для десертного вина;
- отримати на роздатковій компоти, киселі, морозиво, желе;
компоти і киселі подати холодними у високих склянках;
морозиво і желе подати холодними в склянках креманках;
- поставити креманку на пиріжкову тарілку, покриту серветкою, поряд чайна ложка або десертна ложка;
- винести в зал на підносі до обіднього столу на лівій руці;
- поставити страву перед відвідувачем з правого боку правою рукою;
- отримати гарячі солодкі страви (суфле, пудинги);
- покласти порційну сковорідку, в якій готувалось суфле на підставну тарілку;
- окремо в соуснику отримати соус і також поставити на підставну тарілку поряд - чайну лежку (ручка соусника вліво - ручка ложки - вправо);
- поставити страву на піднос покритий серветкою, винести в зал; - окремо в молочнику додати молоко або вершки;
пудинг подати в металевих баранчиках;
винести на підносі до підсобного столика:
- страви поставити перед відвідувачем правою рукою з правого боку;
- соус до них поставити лівою рукою з лівого боку від тарілки;
- тістечка виносити в зал на великому блюді і подати способом «в стіл»;
- торти викласти на велике блюдо;
- винести в зал , піднести з лівого боку на лівій руці і показати відвідувачу;
- поставити на приставний столик по центру блюдо з тортом;
- з лівого боку поставити десертні тарілки;
- з правого боку від торта покласти закусочну тарілку з лопаткою і ножем;
- розрізати торт на порції;
- подача проводиться двома офіціантами: один порціонує, другий подає страви відвідувачам, рухаючись вздовж столу за годинниковою стрілкою, приміняючи перенесення тарілок (три в одній руці).

Подача фруктів. Інструктивна карта.
При обслуговуванні груп відвідувачів фрукти подають в порцелянових і кришталевих вазах на високих ніжках. Стіл сервірують десертними приборами і десертними тарілками:
- вазу застелити полотняною серветкою;
- викласти гіркою фрукти різних видів;
- поставити вазу в центрі столу;
- з вази відвідувач бере фрукти сам і перекладає на індивідуальну тарілку;
фрукти беруть руками із загальної тарілки ;
при індивідуальній подачі фрукти накласти з правого боку на десертній тарілці;
- з правого боку від десертної тарілки подати пиріжкову тарілку - для кісточок і полоскальницю для рук;
- десертні прибори можна розмістити, як столові прибори, або спереду за десертною тарілкою;
- банани подати попередньо трішки підрізаними біля плодоніжки;
- відвідувач очищає їх сам, кладе на десертну тарілку і користуючись приборами їсть;
- шкірку від банана кладуть на додаткову пиріжкову тарілку з правого боку;
- диню, порізану часточками, подати з правого боку на десертній тарілці;
- їдять за допомогою десертного ножа і виделки;
- виноград подають у вазах, або креманках невеликими нарізаними галузками;
- відвідувач бере галузку лівою рукою, перекладає на свою тарілку і обриває ягоди по одній, з'їдає;
- зерна кладе в чайну ложку, тримаючи її в правій руці, а потім перекладає їх на тарілку;
- вишню подають в креманці на пиріжковій тарілці з плодоніжками і
кладуть перед відвідувачем;
- з правого боку кладуть пиріжкову тарілку для кісточок;
- відвідувач бере вишню за плодоніжку рукою, кісточку кладе на чайну ложку, а потім на додаткову тарілку;
- полуницю подають в креманках на пиріжковій тарілці з десертною ложкою;
- правіше ставлять вершківник з вершками;
- цитрусові подають цілими або нарізаними на кружальця;
- з цілих плодів відрізають ножем шкірку, чистять і розділяють на часточки;
- поряд з правого боку кладуть полоскальницю для рук;
- кавун подають як диню, кісточки не вичищають.

Подача гарячих напоїв Інструктивна карта
Подача чаю:
- на роздаткові отримати чай
- на піднос покласти блюдце
- на блюдце - чашку з гарячим чаєм і покласти ложечку - ручкою вправо - окремо в цукерниці або скляній кремінці кладуть цукор
- в розетці подають нарізаний лимон У — джем, мед і варення подають в креманках або вазочках
- креманку ставлять на пиріжкову тарілку з десертною ложечкою
- піднос віднести до підсобного столика, а потім - відвідувачам Чай з тортом або тістечком подається так:
- десертну тарілку з тістечком поставити перед відвідувачем з правого боку правою рукою, чашку з чаєм з блюдцем - з правого боку від тарілки правою ручкою, ручка чашки вліво, чайна ложка перед чашкою ручкою вправо; цукор в цукорниці ставлять за десертною тарілкою з правого боку; варення і мед і лимон з лівого боку від десертної тарілки. При обслуговуванні відвідувачів чаєм «парами»:
- отримати на роздатковій заварний чайник з чаєм, великий чайник з кип'ятком;
- винести на підсобний столик;
- попередньо розкласти порожні чашки з блюдцями перед відвідувачами;
- винести на лівій руці на підставній тарілці великий чайник з кип'ятком і поставити з правого боку від відвідувача, ближче до центру стола;
- потім на лівій руці винести заварний чайник на підставній тарілці, а в правій-цукорницю;
- поставити цукорницю правою рукою з правого боку за блюдцем з чашкою;
- взяти правою рукою заварний чайник з тарілкою і поставити поряд із цукорницею;
- налити правою рукою з правого боку заварку в горнятко потім долити кип'яток;
- цукор відвідувач бере сам;
- всі додатки до чаю виставити з лівого боку як в першому випадку; Подача кави по-східному:
- отримати турочку з готовою кавою і склянку холодної води;
- винести в зал до підсобного столика на підносі турочку з кавою на підставній тарілці, кавове горнятко з блюдцем і холодною водою;
- якщо кава заварена на декілька порцій, то спочатку розкласти пінку чайною ложечкою по горнятках;
- взяти турочку правою рукою і розлити каву по горнятках;
- горнятка з блюдцем винести кожному відвідувачу і поставити з правого боку;
- окремо з правого боку подати склянку холодної води.
Категория: Туризм | Добавил: Aspirant (06.05.2013)
Просмотров: 637 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: