Вторник, 07.05.2024, 14:59
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Туризм

Реферат на тему Декоративний догляд за нігтями і шкірою рук
Реферат на тему Декоративний догляд за нігтями і шкірою рук.

Декоративний догляд за нігтями і шкірою рик включає їх покриття декоративними лаками, виконання художнього розпису, нарощування нігтів за допомогою штучних матеріалів, а також маскувальний макіяж шкіри рук і ніг.
Естетично виглядають нігті однакової довжини. Якщо ж один ніготь коротший, то інші вкорочують або довжину коректують при-клеюванням тіпси (штучний ніготь) наприкінці манікюру. При над-риві вільного краю довгий ніготь можна зберегти за допомогою спеціальних засобів.
Нігті покривають лаком так: на ніготь наносять основу, потім лак і закріплювач лаку. Професійно лак накладають трьома маз-ками — один посередині і по одному з кожного боку. При такій технології поверхня стає рівною. При довгих нігтях усі препарати наносять на кінчик нігтя, поступово наближуючись до основи. Для прискорювання висихання лаку застосовують спеціальне по-криття.
При виборі кольору лаку враховують форму кистей і пальців, стиль і колір одягу, а також життєву ситуацію (урочиста подія, відпочинок на морі та ін.). До довгих елегантних пальців підійдуть усі відтінки лаку, включаючи яскравий червоний, червоно-коричне-вий і бургундський; до коротких — світлі й бежеві відтінки. Світлі відтінки лаку рекомендуються і для широких нігтів, які можна «звузити», не пофарбувавши тонкі смужки з обох сторін кожного нігтя.
Техніка покриття нігтів лаком при виконанні французького манікюру дещо складна, але проста у виконанні. Для цього потрібні лак білого кольору, прозоре покриття і паперові тіпси. Ніготь по-кривають базовим покриттям, дають йому висохнути, потім рівно і щільно наклеюють тіпси, залишаючи не покритими лише вільні краї нігтів, їх фарбують білим лаком, знімають тіпси, і, трохи підсу-шивши, покривають нігті основним покриттям: бежевим, світлим рожевим або прозорим.
Процедура нарощування нігтів досить складна й потребує пев-них навичок. Суть її зводиться до формування штучної нігтьової пластини із сучасних полімерних матеріалів. Існує багато способів нарощування нігтів: наклеювання типе або моделювання нігтів за допомогою двокомпонентних самоствердіваючих систем (порош-ковий, порцелянові методи з використанням клей-пудри). Нігті нарощують із застосуванням шовкової стрічки, однорідних гелів, за допомогою трикомпонентних моделюючих покриттів, на основі смол із використанням типе і різних форм.
Штучні нігті з'явилися у 20-х роках XX ст. і швидко ввійшли у моду з легкої руки Марлен Дітріх. Ці перші штучні нігті були папе-ровими. Оскільки вони були неміцними, то й носити їх можна було зовсім недовго. На зміну паперовим прийшли пластикові нігті — надійніші, зручніші та красивіші. Відтоді відбувається постійне вдосконаленням штучних нігтів.
Безпечним для натуральних нігтів, а згодом і найпопулярнішим визнано метод, презентація якого відбулася в 1985 р. у Німеччині. В основі цього методу є подовження нігтів за допомогою типсів або ж спеціального гелю. Після на поверхню нарощених нігтів наносять спеціальний еластичний шар, який застигає під дією спеціальної лампи. Цю методику фахівці запозичили в зубних техніків.
Друга дуже популярна технологія - це використання акрилово-го порошку, який також використовували стоматологи при пломбу-ванні зубів. У 1981 р. його почали використовувати для створення штучно нарощених нігтів.
Нарощений — це ніготь, штучно подовжений за допомогою спеціального матеріалу. Матеріал дозволяє моделювати будь-яку форму та розмір нігтя. Для цього використовують гелієву або акри-лову системи, які забезпечують професійне моделювання нігтів. Відрізняються системи тим, що полімеризація (процес твердіння матеріалу) відбувається різними способами. У більшості випадків гель твердіє під впливом ультрафіолетового проміння, акрил — у результаті хімічної реакції мономеру та пудри. Тому ці системи потребують різних технологій нарощування нігтів.
Моделювання акрилових френч-нігтів. В акриловій системі (як і в гелієвій) найбільшого поширення набули дві технології моделювання нігтів: за допомогою типе і на формах.
Крокова технологія моделювання френч-нігтів за допомо-гою типе передбачає такі основні кроки:
1-й крок. Дезінфекція рук клієнта і майстра, очищення нігтів І змивання лаку;
2-й крок. Підготовка нігтьової пластини: відсунути кутикулу і рухами у напрямі зростання нігтя запиляти вільний край та нігтьову пластину. При цьому необхідно слідкувати, щоб на поверхні нігтя не залишалося глянцевих і гладеньких ділянок. Нігті запилюють малоабразивною пилкою, наприклад, абразивністю у 180 грн., що запобігає глибоким порізам нігтя;
3-й крок. Обробка нігтів спеціальним пре-паратом, який виконує функцію дегідратації (підсушування) нігтя (рис. 13.19). У цьому разі потрібно використовува-ти тільки професійні речовини, бо вони роз-роблені таким чином, що діють на верхні шари нігтя.
На сучасному ринку Існує безліч систем моде-лювання нігтів і багато речовин, які виконують одну й ту саму функцію;
4-й крок. Тільки після обробки та зневоднення верхніх шарів на ніготь можна наклеїти типсу. При цьому не слід забувати, що типса виконує функцію майданчика І форми майбутнього нігтя. Отже, типси не слід розглядати як допоміжний закріплювальний матеріал у процесі нарощування нігтів.
Перед накладанням типси рекомендується скоротити її кон-тактну зону так, щоб не перекрити більшу частину нігтя. Типсу не-обхідно клеїти тільки на кінець натуральної пластини, залишаючи ніготь відкритим для подальших маніпуляцій. Накладають типсу під кутом 45°, повторюючи натуральну лінію арки нігтя. Після цього типсу необхідно підпиляти, забезпечуючи плавний пе-рехід між натуральним і штучним нігтем. Загалом ніготь має бути матовим та очищеним від пилу;
5-й крок. Якщо здійснюється акрилове нарощування, то перед нанесенням акрилу ніготь об-робляється спеціальною речо-виною, яка зчеплює акрил з на-туральним нігтем (рис. 13.22). Переважно для цього викорис-товують метакрилову кислоту як самостійний препарат або як компонент іншої речовини. Сис-теми, де метакрилова кислота є компонентом, називають безпраймеровими системами моде-лювання нігтів.
Препарат слід наносити у невеликій кількості тільки на нату-ральну пластину, не торкаючись шкіри навколо неї, оскільки це може викликати легкий опік або дискомфорт;
6-й крок. Після закінчення обробки нігтів усіма необхідними препаратами можна приступати до їх моделювання акрилом. Існує велика кількість технік і підходів до покриття нігтя кулька-ми акрилу. Різні школи моделювання прозорих нігтів пропонують різну кількість кульок — від однієї до п'яти. При моделюванні френч-нігтів використовують від трьох кульок акрилу, оскільки перші моделюють білий край нігтя, формуючи вигнуту лінію «усмішки», і декілька кульок для моделювання прозорої зони нігтя.
У процесі моделювання нігтів неважливо, скільки кульок ви-користано. Від їх кількості зазвичай залежить швидкість роботи майстра, а не якість модельованого нігтя.
При моделюванні дотримуються всіх критеріїв моделювання форми нігтя. Він повинен виглядати тонким, максимальна товщина має припадати приблизно на стресову зону і становити не більше 2 мм. У зоні кутикули та на вільному кінці нігтя товщина повинна бути мінімальною, не більше 1 мм;
7-й крок. Особливої уваги потребує підпилювання акрилового нігтя, оскільки це визначає зовнішній вигляд та якість виконаної роботи.
Техніка підпилювання у різних школах також різна. Головне за-вдання — надати штучному нігтю максимально натурального ви-гляду, дотримуючись критеріїв підпилювання правильної форми, товщини та натурального вигину. Тому необхідно дуже ретельно підпиляти весь периметр зони кутикули та бокових валиків щоб перехід від натурального до штучного нігтя був непомітним і невідчутним. Ретельне підпилювання буде запобігати швидкому відлущенню акрилу від натуральної пластини.
Вільний край нігтя має бути тон-ким (виняток — становлять кон-курсні вимоги). У процесі створення форми нігтя за допомогою підпилю-вання, як правило, використовуються грубо- й малоабразивну пилки та полірувальники для досягнення блиску та ідеально гладенької по-верхні. Коли ніготь остаточно підпилений і блищить, нарощування закінчено і він готовий до покриття лаком (рис. 13.24).
Технологія моделювання нігтів на формах. Робота на формах є складнішою у технологічному плані, тому що майстер самостійно за допомогою трафарету задає штучному нігтю необхідної форми та ви-гину нігтя. Цим робота відрізняється від техніки моделювання нігтів на типсах, де сама типса задає напрям і форму майбутнього нігтя.
Пропонується наступна технологія:
1-й крок. Продезінфікувати руки клієнта, змити лак з нігтів;
2-й крок. Відсунути кутикулу й підпиляти вільний край, закруг-ливши при цьому кути;
3-й крок. Зачистити нігтьову пластину рухами малоабразивної пилочки у напрямі росту;
4-й крок. Обробити нігтьову пластину препаратом для дегідра-тації (підсушування) нігтя;
5-й крок. Нанести на нігтьову пластину речовину, яка зчеплює натуральний ніготь із акрилом (технологію описано при моделю-ванні нігтів на типсах у кроці 5);
6-й крок. Підібрати та одягнути форми на нігті;
7-й крок. Перекрити акрилом ніготь (описано у технології моде-лювання нігтів на типсах у кроці 6);
8-й крок. Важливим пунктом є зажим бокових поверхонь нігтя (поки акрил не затвердів) для формування С-кривої нігтя ;
9-й крок. Підпиляти форму й зачне І йти по-верхню нігтя пилочками різної абразивності для надання нігтю красивого вигину.
Коли моделювання нігтя закінчено, можна обробити кутикулу спе-ціальною олією й покри-чи нігті лаком.
Дизайн нігтів. Прикрашати нігті (натуральні та штучні) можна об'ємним дизайном або розмальовуванням на нігтях.
Об'ємний дизайн, або акрилове ліплення. Роботу необхідно починати з невеликої акрилової кульки. Перфорування кульки відбувається у той момент, коли її поверхня набуває матового відтінку (перфорування досягається шляхом тиску пензля на ще не застилу кульку акрилу).
1-й крок Наносимо невелику кульку акрилу на ніготь і перфоруємо його у бажаному напрямку;
2-й крок. Перфоруємо ще декілька таких кульок, надаючи пелюсткам форми квітки.
3-й крок. Додаємо до цієї квітки ще декілька пелюсток, які перфо-руємо у тому ж напрямі, надаючи дизайну закін-ченого вигляду;
4-й крок. Середину квітки та ніготь можна прикрасити аксесуарами .
Розмальовування нігтів. Найпоширеніша процедура у салоні — манікюр — поповнилася надзвичайно популярним сьогодні Нейлартом (прикрашання та розмальовування нігтів). Сама поява фран-цузького манікюру є датою народження й царювання дизайну нігтів, який останнім часом зазнав значних змін. Зберігся тільки принцип двокольорового покриття нігтів, який у дизайні багатьох видів відіграє лише фонову роль.
Сьогодні майстри манікюру, які досконало володіють мистецтвом прикрашати нігті, набувають авторитету висококласних фахівців.
Для розмальовування нігтів необхідно заздалегідь підібрати малюнок і відповідні фарби. Для малювання на нігтях можна вико-ристати акрилові фарби:
1-й крок. Для виконання кольорового розмальовування спочат-ку пензлем наносимо фон на весь ніготь ;
2-й крок. Намічаємо кольоровою фарбою контури квітів і лис-точків;
3-й крок. На пелюстках квітів підсилюємо внутрішню частину квітки темнішою фарбою, а світлішою створюємо відсвіти на лис-точках;
4-й крок. Тоненькою лінією чорного кольору акуратно обводимо усі контури малюнка, підвищуючи тим самим його контрастність ;
5-й крок. Коли малювання закінчено, фарбу перекривають закріплювачем.
Основні критерії моделювання акрилових нігтів:
1. Довжина І форма усіх нігтів мають бути однаковими;
2. Бокові лінії мають бути строго паралельними та чітко продов-жувати натуральний ніготь;
3. С-крива (торцевий вигляд нігтя) повинна бути однакового вигину на всіх нігтях;
4. Арка має плавно переходити від зони кутикули до вільного краю нігтя. Найвища точка апекс (боковий вигляд нігтя) повинна знаходитися на перетині арки поперечною лінією, що поділяє ніготь на дві половини і мати однакову висоту на всіх нігтях;
5. Лінія усмішки повинна бути симетричною і однаковою за формою на всіх 10 нігтях;
6. Зовнішній вигляд акрилового нігтя. Поверхня нігтя має бути гладенькою, матеріал — прозорим і без пухирців.
Внутрішній акриловий дизайн, або «акварельний ефект». Для виконання дизайну такого виду необхідно володіти технікою наро-щування й технікою об'ємного акрилового ліплення. Внутрішнім акриловим дизайном, або «акваріумним ефектом» називають будь-який дизайн, перекритий акрилом чи гелем, тобто знаходиться все-редині штучного нігтя.
Розглянемо способи створення «акваріумно-го ефекту»:
1-й крок. Накладаємо тонкий шар акрилу на ніготь, створюючи акри-лову основу;
2-й крок. Тонуємо ні-готь кольоровим акрилом, надаючи фону обраного кольору .
3-й крок На одержаний фон чорною фарбою наносимо тонкі лінії .
4-й крок Поміж чорних ліній додаємо блискітки.
5-й крок Поверх цих ліній виконуємо ліплення, перфоруючи кожен елемент І створюючи декілька квітів чи бутонів (рис 13 39), 6-й крок Прикрашаємо лштення аксесуарами для нігтів, 7-й крок Перекриваємо тшлення кількома кульками прозорого акрилу.
8-й крок Коли матеріал за-твердіє, ніготь запилюють, нада-ючи йому красивого вигляду та вигину,
9-й крок Виконавши запи-лювання нігтя, покриваємо його прозорим лаком для підсилення блиску.
Після відокремлення штучних нігтів натуральну нігтьову плас-тину слід тривалий час ретельно доглядати для р регенерації
Якісне створення штучних нігтів залежить й від пензля, яким користується майстер. Кожен вид пензля призначений для роботи тільки з певним матеріалом або технологією моделювання нігтів. Одним з найбільш популярних пензлів, що використовується при моделюванні акрилових нігтів, є круглий із загостреним кінчиком пензель. Вони й були створені першими при становленні мистецтва моделювання нігтів.
Загострений кінчик пензля дозволяє викладати ідеальну лінію посмішки й досить пружну бокову частину для притискання ма-теріалу. Він також дозволяє контролювати акрил біля зони кутику-ли. Дуже важливим є вага пензля. Більш легкий пензель дозволяє більш легко контролювати техніку нанесення, притискання і розрівнювання матеріалу. Якість волосків також відіграє дуже важ-ливу роль (рис. 13.42).
Рис 13 .42 Пензель
а — кінчик пензля використовується для набирання маленьких акрилових кульок, прити-скання матеріалу та виведення лінії посмішки, б — «живіт», або центр пензля утримує ліквід, притискує матеріал, в — вал — це найтовстіша частина пензля, стійка проти впли-ву розчинника, г — стержень — металева частина, всередині якої всі волоски пензля закріплені високовіскозним клеєм, стійким проти впливу розчинників, д — ручка буває різної довжини, товщини та із різного матеріалу.
Існують певні правила роботи з пензлем:—
не підрізуйте волоски пензля. Вони підібрані таким чином, щоб пензель був міцним, еластичним і збалансованим;—
починайте роботу з маленького пензля, перш ніж відчути ма-теріал і потім працювати пензлем великого розміру;—
не притискайте матеріал «животом» пензля. Замість цього вчиться працювати кінчиком пензля, щоб запобігти приклеюванню матеріалу на нього;—
акуратно витирайте пензель. Якщо на нього нажимати занад-то сильно для видалення ліквіда із «живота» або занадто сильно ви-даляти застиглий акрил, то це може призвести до розламування во-лосків на частини;—
не торкайтеся до пензля руками, бо це може викликати алер-гічні реакції;—
не очищайте пензель в ацетоні, бо він негативно діє на волос-ки й може розчинити клей у стержні. Пензель можна очищати у чи-стому мономері або рідиною для промивання пензлів після кожної процедури нарощування. Гельові пензлі необхідно протирати сер-веткою без волокон, яка, змочена у рідині для видалення залишків липкості. Пензель тримають у сухому темному місці подалі від пи-лу та хімічних матеріалів;—
пензель краще зберігати у плоскому положенні на серветці у ящику стола чи в окремому контейнері. Пензель не можна зберіга-ти у пластиковому контейнері або у заводській упаковці, тому що акриловий мономер може розчинити будь-який пластик, а волоски пензля можуть прилипнути до нього.
Будь-який новий акриловий пензель перед роботою необхідно очистити від заводського клею:—
усунути клей із волосків пензля;—
після розділення волосків нігтями пензель занурюють у мономір, щоб він увібрав його вологу.—
рештки мономіру із пензля видаляють серветкою. При цьому у пензлі утворюється гострий кінець.

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Ветров А. Парикмахер - стилист. — Ростов-на-Дону: Феникс, 2003.
2. Вольфрам К. Идеальные ногти: Способы моделирования // Nand & nails. - 2003. - №4. - С. 32-33.
3. Гутиря Л. Г. Сучасна перукарська справа. — Харків: Фоліо, 1997.
4. Дрибноход Ю. Маникюр, педикюр.: Профессиональный курс. (Сер. «cosmetical&professional»). — СПб.: Весь, 2002. — 256 с.
5. Константинов А. В. Парикмахерское дело. — М.: Высшая школа, 1987.
6. Корпев В. Д. Мы причесываем женщин. — М.: Стройиздат, 1991.
7. Кулешкова О. Н. Технология и оборудование парикмахерских работ. — М.: Академия, 2002.
8. Куприянова И. Н. Современные прически: женские, мужские, дет-ские. — М.: Эксмапресс, 2002.
9. Луканова О. В., Федорова Л. В. Технология парикмахерских услуг. — Ростов-на-Дону: Март, 2002.
10. ЛяпичА.Д. Парикмахерское мастерство. — К.: Будівельник, 1982.
11. Маникюр. Ростов-на-Дону: Владне, 2001. — 256 с.
12. Марек Збшнев. Парикмахерское дело. — Минск: Высшая школа, 1996.
13. Моделирование причесок: Иллюстрированное методическое посо-бие. - К.: 1990.
14. Панченко О. А. Прическа. Укладка. Завивка. — СПб.: Папирус, 1999.
15. Панченко О. А. Мелирование и прическа. — СПб.: Корона-принт, 2000.
16. Пономарчук А. Ростковые зоны и рост ногтя // Ногтевая эстетика. — 2004. - №5.- С. 38-39.
17. Смирнова Л. В. Уроки парикмахерского искусства. — СПб.: Парителы, 2002.
18. Сокол Е. Дезинфекция как наука // Ногтевая эстетика. — 2004. — №1.- С. 48-50.
19. Энциклопедия парикмахерского искусства. — М.: Веге, 1999.
20. «Зеркало моды». - К.: - 1999-2004.
Категория: Туризм | Добавил: Aspirant (06.05.2013)
Просмотров: 654 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: