Четверг, 09.01.2025, 21:52
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Теорія держави та права

Реферат на тему: Гарантії місцевого самоврядування
Реферат на тему: Гарантії місцевого самоврядування.

Територіальні громади, органи та посадові особи місцевого самоврядування самостійно реалізують надані їм повноваження. Органи виконавчої влади, їх посадові особи не мають права втру-чатися у законну діяльність органів та посадових осіб місцевого самоврядування, а також вирішувати питання, віднесені Консти-туцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами до повноважень органів та поса-дових осіб місцевого самоврядування, крім випадків виконання Делегованих їм радами повноважень та в інших випадках, перед-бачених законом.
У разі розгляду місцевою державною адміністрацією питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування, вона повинна повідомити про це відповідні органи та посадових осіб місцевого самоврядування. Органи та посадові особи місцевого самоврядування мають право звертатися до суду щодо визнання незаконними актів міс-цевих органів виконавчої влади, інших органів місцевого само-врядування, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальних громад, повноваження органів та посадо-вих осіб місцевого самоврядування.
Місцеві державні адміністрації є підзвітними відповідним ра-йонним, обласним радам у виконанні програм соціально-еконо-мічного і культурного розвитку, районних, обласних бюджетів, підзвітними і підконтрольними у частині повноважень, делегова-них їм відповідними районними, обласними радами, а також у виконанні рішень рад з цих питань.
Районна, обласна рада може шляхом таємного голосування висловити недовіру голові відповідної місцевої державної адмі-ністрації, на підставі чого Президент України приймає рішення і дає відповідній раді обгрунтовану відповідь.
Якщо недовіру голові районної, обласної державної адмініст-рації висловили не менш як дві третини депутатів від загального складу відповідної ради, Президент України приймає рішення про відставку голови місцевої державної адміністрації
Акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті у межах наданих, їм повноважень, є обов'язковими для виконання усіма розташованими на відповідній території органами виконав-чої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
На вимогу відповідних органів та посадових осіб місцевого самоврядування керівники розташованих або зареєстрованих на відповідній території підприємств, установ та організацій неза-лежно від форм власності зобов'язані прибути на засідання цих органів для подання інформації з питань, віднесених до відання ради та її органів, відповіді на запити депутатів.
Місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи та організації, а також громадяни несуть встановлену законом від-повідальність перед органами місцевого самоврядування за запо-діяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю, а також внаслідок невиконання рішень органів та посадо-вих осіб місцевого самоврядування, прийнятих у межах наданих їм повноважень. Органи та посадові особи місцевого самовряду-вання відповідають за свою діяльність перед територіальною гро-мадою, юридичними і фізичними особами. Підстави, види і порядок відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначаються Конституцією та законодав-ством України.
Органи та посадові особи місцевого самоврядування є під-звітними, підконтрольними і відповідальними перед територіаль-ними громадами. Вони періодично, але не менш як два рази на рік, інформують населення про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку, місцевого бюджету, з ін-ших питань місцевого значення, звітують перед територіальними громадами про свою діяльність. Територіальна громада у будь-який час може достроково припинити повноваження органів та посадових осіб місцевого самоврядування, якщо вони порушують Конституцію або закони України, обмежують права і свободи громадян, не забезпечують здійснення наданих їм законом пов-новажень. Порядок і випадки дострокового припинення повнова-жень органів та посадових осіб місцевого самоврядування тери-торіальними громадами визначаються Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Органи та посадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність у разі порушення ними Конституції або законів України.
Органи та посадові особи місцевого самоврядування з питань здійснення ними делегованих повноважень органів виконавчої влади є підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
Шкода, заподіяна юридичним і фізичним особам у результаті неправомірних рішень, дій або бездіяльності органів місцевого самоврядування, відшкодовується за рахунок коштів місцевого бюджету, а внаслідок неправомірних рішень, дій або бездіяльнос-ті посадових осіб місцевого самоврядування — за рахунок їх власних коштів у порядку, встановленому законом.
Спори про поновлення порушених прав юридичних і фізич-них осіб, що виникають внаслідок рішень, дій чи бездіяльності органів або посадових осіб місцевого самоврядування, вирішу-ються у судовому порядку.
Повноваження сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради можуть бути достроково припинені у разі:
1) якщо рада прийняла рішення з порушенням Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Украї-ні» та інших законів, прав і свобод громадян, ігноруючи при цьому вимоги компетентних органів про приведення цих рішень у відповідність із законом;
2) якщо сесії ради не проводяться без поважних причин у строки, встановлені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», або рада не вирішує питань, віднесених до п відання.
Повноваження сільської, селищної, міської, районної у місті ради за наявності зазначених підстав та в інших випадках мо-жуть бути припинені достроково за рішенням місцевого рефе-рендуму. Порядок проведення місцевого референдуму щодо до-строкового припинення повноважень ради визначається Законом України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми» від З липня 1991 р. Питання про дострокове припинення повнова-жень сільської, селищної, міської, районної у місті ради за рішен-ням місцевого референдуму може бути порушено сільським, се-лищним, міським головою, а також не менш як однією десятою частиною громадян, які проживають на відповідній території і мають право голосу.
За наявності зазначених підстав (тобто якщо рада прийняла рішення з порушенням Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законів, прав і свобод громадян, ігноруючи при цьому вимоги компетентних органів про приведення цих рішень у відповідність із законом, або якщо сесії ради не проводяться без поважних причин у стро-ки, встановлені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», або рада не вирішує питань, віднесених до п відання) рішення суду про визнання актів ради незаконними, висновків відповідного комітету Верховної Ради Верховна Рада України може призначити позачергові вибори сільської, селищної, мі-ської, районної у місті, районної, обласної ради. Питання про призначення Верховною Радою України позачергових виборів сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради може порушуватись перед Верховною Радою України сіль-ським, селищним, міським головою, головою обласної, Київської, Севастопольської міської державної адміністрації. Порядок проведення позачергових виборів рад визначається законом про ви-бори.
Сільська, селищна, міська, районна у місті рада, повноважен-ня якої достроково припинено за рішенням місцевого референду-му, а також рада, щодо якої Верховна Рада України прийняла рі-шення про проведення позачергових виборів, продовжує діяти до обрання нового складу відповідної ради.
Повноваження сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті, районної, обласної ради вважаються достроково припиненими у разі:
1) його звернення з особистою заявою до відповідної ради до складення ним повноважень голови;
2) припинення його громадянства;
3) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
4) порушення ним вимог щодо обмеження сумісності його ді-яльності з іншою роботою (діяльністю), встановлених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»;
5) визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер;
6) його смерті.
Повноваження сільського, селищного, міського голови мо-жуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Кон-ституцію або закони України, права і свободи громадян, не забез-печує здійснення наданих кому повноважень. Крім того, повно-важення сільського, селищного, міського голови за наявності ви-щезазначених підстав та в інших випадках можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму або за рішенням відповідної ради., прийнятим шляхом таємного голосу-вання не менш як двома третинами голосів депутатів від загаль-ного складу ради. Порядок проведення місцевого референдуму щодо дострокового припинення повноважень сільського, селищ-ного, міського голови визначається законом про місцеві референ-думи. Рішення про проведення місцевого референдуму щодо до-строкового припинення повноважень сільського, селищного, мі-ського голови приймає сільська, селищна, міська рада як за влас-ною ініціативою, так і на вимогу не менш як однієї десятої частини громадян, що проживають на відповідній території і мають право голосу.
За наявності рішень суду про визнання розпоряджень чи дій сільського, селищного, міського голови незаконними, висновків відповідного комітету Верховної Ради Верховна Рада України меж призначити позачергові вибори сільського, селищного, мі-ського голови. Питання про призначення Верховною Радою Ук-раїни позачергових виборів сільського, селищного, міського голо-ви може порушуватись перед Верховною Радою України відпо-відною сільською, селищною, міською радою, головою обласної, Київської, Севастопольської міської державної адміністрації. По-рядок проведення позачергових виборів сільського, селищного, міського голови визначається законом про вибори.
Повноваження сільського, селищного, міського голови при-пиняються з дня прийняття місцевим референдумом або відпо-відною радою рішення про це, а у разі призначення Верховною Радою України позачергових виборів сільського, селищного, мі-ського голови — у день обрання головою іншої особи. Повноваження органу самоорганізації-населення припиняють-ся достроково у разі:
1) невиконання рішень сільської, селищної, міської, районної у місті ради (у разі її створення), її виконавчого комітету, загаль-них зборів громадян або невиконання своїх повноважень;
2) його саморозпуску.
Рішення про дострокове припинення повноважень органу са-моорганізації населення приймається загальними зборами грома-дян, що утворили цей орган, або відповідною радою.
Таким чином, органи місцевого самоврядування представля-ють інтереси самоврядних територіальних громад у межах чинного законодавства України. Самоврядування в Україні на певній території поєднується з діяльністю державних органів на місцях. Діяльність органів місцевого самоврядування і діяльність місцевих державних органів регулюється законом. Удосконалення законів сприятиме поліпшенню організації ро-боти місцевих державних і самоврядних структур.
Категория: Теорія держави та права | Добавил: Aspirant (04.05.2014)
Просмотров: 318 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: