Пятница, 10.01.2025, 23:01
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 12
Гостей: 12
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Теорія держави та права

Реферат на тему: Державна судова адміністрація
Реферат на тему: Державна судова адміністрація.

Перспективний план роботи
Загальні положення сектора кадрової та правової роботи.
Загальна характеристика організаційного забезпечення діяльності кваліфікаційних комісій.
Основні завдання сектору кадрової та правової роботи.
Права сектору.
Структура сектору.

Державна судова адміністрація у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, актами Президентка України та Кабінету міністрів України, рішеннями вищих органів суддівського самоврядування. У свою чергу Державна судова адміністрація узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до її компетенції, розробляє пропозиції щодо вдосконалення цього законодавства та вносить їх у встановленому порядку на розгляд Президентові України і Кабінету Міністрів України.
Основними завданнями Державної судової адміністрації є:
організаційне забезпечення діяльності судів загальної юрисдикції, забезпечення діяльності Академії суддів України, роботи з’їздів суддів України, діяльності Ради суддів України, конференції суддів, рад суддів;
участь у межах своїх повноважень у формуванні судів загальної юрисдикції;
розроблення пропозицій щодо вдосконалення організаційного забезпечення діяльності судів в загальній юрисдикції;
здійснення матеріального і соціального забезпечення суддів та працівників апаратів судів.
Оскільки Державна судова адміністрація має свої завдання, які покладаються на неї, то відповідно має певні права.
Отже, Державна судова адміністрація України має право:
представляти Кабінет Міністрів України за його дорученням у міжнародних організаціях та під час укладання міжнародних договорів України;
одержувати від голів судів та інших посадових осіб необхідну інформацію з кадрових питань, а також дані про навантаження суддів у судах всіх рівнів;
скликати наради з питань, що належать до компетенції Державної судової адміністрації України;
створювати в установленому порядку підприємства, установи та організації для виконання покладених на неї завдань;
скасовувати в межах своєї компетенції рішення територіальних управлінь державної судової адміністрації України в разі їх невідповідності актам законодавства.
Не менш важливим відділом є відділ кадрів. Щодо відділу кадрів затверджено Наказ Державної судової адміністрації України від 28.10.2004р. №191/04 Методичні рекомендації “Щодо ведення обліку кадрів та кадрового діловодства в місцевих та апеляційних судах загальною юрисдикції”.
Робота з кадрами в апараті місцевих та апеляційних судів загальною юрисдикції проводиться відповідно до чинного законодавства та затвердження головного суду планів цього суду. Розділ плану роботи суду щодо роботи з кадрами обов’язково повинен містити такі заходи:
проведення засідань конкурсної комісії (періодично, в разі потреби);
організація декларування доходів державними службовцями (лютий-квітень);
щодо дотримання вимог Закону України “Про боротьбу з корупцією”;
проведення атестації державних службовців (у рік проведення атестації);
щодо роботи з кадровим резервом (постійно);
формування кадрового резерву на наступний рік (до грудня поточного року);
звітування про виконання особистих річних планів осіб, зарахованих до кадрового резерву;
складання кадрової звітності.
Кадрова документація зберігається в окремих справах відповідно до затвердження головою суду номенклатури та має статус документів для службового користування.
Номенклатура справ, наявність якої передбачена Правилами роботи архівних підрозділів органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, затвердження наказом Державного комітету архівів України від 16.03.01 №16, та Переліком типових документів, що створюються в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств, із зазначенням термінів зберігання документів, затвердженим наказом Головного архівного управління при Кабінеті Міністрів України від 20.07.98 №41, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.09.98 за №576/3016, розробляється працівником апарату суду, на якого покладено такий обов’язок, та затверджується головою суду. За необхідності до номенклатури справ вносяться зміни та доповнення.
Формування та ведення особових справ, ведення трудових книжок, виконання іншої кадрової роботи здійснюється працівниками апарату суду, на якого наказом голови суду або посадовою інструкцією покладено обов’язок з ведення кадрового діловодства.
Ведення та облік трудових книжок суддів та працівників апарату місцевих та апеляційних судів проводиться відповідно до вимог Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 №58.
Ведення особових справ у місцевих та апеляційних судах загальної юрисдикції ведуться відповідно до вимоги Порядку ведення особових справ державних службовців в органах виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.99р. №731, а також Методичних рекомендацій щодо застосування Порядку ведення особових справ державних службовців в органах виконавчої влади та зразків оформлення документів особових справ, затверджених наказом Головного управління державної служби при Кабінеті Міністрів України від 05.07.98 №24.
До затвердження відповідного нормативно-правового документа про порядок формування та ведення особових справ суддів рекомендується користуватися Порядком ведення особових справ державних службовців за виключенням положень, які врегульовані Законом України “Про Вищу раду юстиції”, Положення про порядок розгляду питань та підготовки матеріалів щодо призначення на посаду професійного судді вперше, затвердженого Наказом Президента України від 30.06.04 №697/2004, та відповідними Методичними рекомендаціями щодо порядку призначення, обрання, переведення та звільнення суддів місцевих та апеляційних судів загальної юрисдикції.
Оформлення проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців у суді, рішення про проведення конкурсу приймається головою суду за наявності вакантної посади державного службовця апарату суду. Дані про вакансії посад державних службовців підлягають публікації та поширенню через засоби масової інформації не пізніш як за один місяць до проведення конкурсу.
На виконання наказу Головного управління державної служби України від 10 травня 2002 року №30/84 “Про затвердження Загального порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців” наказом повинен бути затверджений порядок проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців апарату відповідного суду та перелік питань на перевірку знань законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень працівників апарату суду.
Оформлення обчислення стажу державної служби: на кожного державного службовця апарату суду працівником, відповідальним за ведення кадрового діловодства, готується розрахунок стажу державної служби, який підписується керівником апарату суду, працівником, відповідальним за ведення кадрового діловодства, та скріплюється печаткою канцелярії суду.
Під час обчислення стажу державної служби слід керуватись постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.94 №213 “Про порядок обчислення стажу державної служби” зі змінами та доповненнями, роз’ясненнями Головного управління державної служби України та Державної судової адміністрації України.
Оформлення службових відряджень в місцевих та апеляційних судах оформлюються відповідно до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.98 №59.
Порядок підготовки та видачі довідок: довідки з місця роботи видаються працівникам апарату суду та суддями за підписом голови суду, який скріплюється гербовою печаткою суду.
Складання графіка надання відпусток: з метою визначення черговості подання щорічних відпусток суддям та працівникам апарату місцевих та апеляційних судів складаються графіки надання відпусток. Проекти графіків надання відпусток готуються працівником апарату суду, відповідальним за ведення кадрового діловодства, підписуються керівником апарату суду та затверджуються головою суду з урахуванням вимог статті 79 КЗпП України.
Оформлення клопотання про продовження терміну перебування на державній службі: вимоги до оформлення державними органами, в яких працюють державні службовці, подання Начальнику Головного управління державної служби України для розгляду та прийняття відповідного рішення встановлені Порядком погодження продовження терміну перебування на державній службі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 грудня 2003 року №2020.
Присвоєння рангів державних службовців: ранги державним службовцям апарату суду присвоюються відповідно до Положення про ранги державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.96 №658.
Підготовка проектів наказів: усі накази кадрового характеру видаються головою відповідного суду.
Відповідно до Переліку типових документів, що створюються в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств, із зазначенням термінів зберігання документів, затвердженого наказом Головного архівного управління при Кабінеті Міністрів України від 20.07.98 №41, номенклатурні справи наказів формуються за термінами зберігання та напрямками діяльності. Усі накази суду реєструються у відповідних журналах залежно від тематики наказів та строків зберігання.
З вище сказаного можна зробити висновок про те, що відділ кадрів є основним відділом роботи в Державній судовій адміністрації, на якій покладено багато обов’язків.
Не менш важливим є інструкція з діловодства в місцевому загальному суді.
Інструкція з діловодства в місцевому загальному суді була затверджена Наказом Державної судової адміністрації України 27 червня 2006р. Інструкція має важливе значення – вона встановлює загальні правила ведення судового діловодства в районних, районних у містах, міськрайонних судах, військових судах гарнізонів, а також регламентує в судах порядок роботи з документами.
У порівнянні з Тимчасовою інструкцією ведення діловодства нова, затверджена інструкція більш ефективно визначає порядок документообігу в судах та розподіл посадових обов’язків працівників апарату суду.
Також положення Інструкції поширюються і на організацію роботи з документами, що створюються і опрацьовуються засобами обчислювальної комп’ютерної та електронної техніки.
При проходженні практики приділяла увагу вивченню та ознайомленню порядку розгляду питань та підготовки матеріалів щодо призначення чи обрання на посаду професійного судді, переведення судді до іншого суду, звільнення з посади судді.
Перше призначення на посаду професійного судді, строком на п’ять років здійснюється Президентом України на підставі рекомендації відповідної класифікаційної комісії суддів за поданням Вищої ради юстиції і відповідно до частини першої статті 61 Закону України “Про судоустрій України”, частини першої статті 29 Закону України “Про Вищу раду юстиції” та пункту 14 Положення про порядок розгляду питань та підготовки матеріалів щодо призначення на посаду професійного судді вперше, затвердженого Указом Президента України від 30.06.04 №697.
Суддям спеціалізованих судів, крім осіб, зазначених у частині третій статті 127 Конституції України, частині другій статті 59 Закону України “Про судоустрій України”, можуть бути також особи, які мають фахову підготовку з питань юрисдикції цих судів. У цьому разі на посаду судді спеціалізованого суду може бути рекомендований відповідною кваліфікаційною комісією суддів громадян України, не молодший тридцяти років, який проживає в Україні не менше десять років, володіє державною мовою, має вищу освіту в галузі знань, що охоплюється межами юрисдикції відповідного спеціалізованого суду, та стаж роботи за спеціальністю не менше п’яти років. Ці судді здійснюють правосуддя лише у складі колегій суддів.
Не можуть бути рекомендовані на посаду професійного судді громадяни:
визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків судді;
щодо яких проводиться дізнання, досудове слідство чи судовий розгляд кримінальної справи або які мають не зняту чи непогашену судимість.
Підготовка матеріалів щодо призначення на посаду професійного судді здійснюється Державною судовою адміністрацією України та її територіальними управліннями (ст. 86 Закону України “Про судоустрій України”). В даній статті зазначено те, що організаційне забезпечення діяльності кваліфікаційних комісій суддів і Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та їх фінансування здійснює державна судова адміністрація.
Для організаційного забезпечення діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та кваліфікаційних комісій спеціалізованих судів може створюватися секретаріат відповідної комісії. Організаційне забезпечення діяльності інших кваліфікаційних комісій суддів здійснюють відповідні територіальні управління державної судової адміністрації. Виконання фундаментальних для судово-правової реформи завдань формування та поновлення корпусу професійних суддів, періодичного підвищення їх фахового рівня, вирішення питань щодо відповідальності суддів за порушення професійних обов’язків, а також відповідності їх займаним посадам покладено на кваліфікаційні комісії суддів, які є постійно діючими органами в системі судоустрою України. Завданням кваліфікаційних комісій суддів України є забезпечення формування корпусу професійних суддів, здатних кваліфіковано, сумлінно і неупереджено здійснювати правосуддя, шляхом відбору і рекомендування осіб для зайняття посади професійного судді та визначення рівня фахової підготовки професійних суддів, розгляд питань про дисциплінарну відповідальність суддів, а також подання висновків про звільнення суддів з посади.
Категория: Теорія держави та права | Добавил: Aspirant (05.05.2014)
Просмотров: 643 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: