Пятница, 10.01.2025, 06:57
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Технологія виробництва

Реферат на тему Збирання виляглих хлібів можливе
Реферат на тему: Збирання виляглих хлібів можливе.

Упродовж багатьох років в Україні, як, зрештою, і в інших країнах СНД, на момент жнив або незадовго до них як на зло проходять дощі й постає та сама виробнича проблема — вилягання хлібів. Через це в найкращому разі швидкість збирання врожаю знижується на 30–50% і збільшуються втрати, а в найгіршому — тривалий вплив вологості призводить до проростання зерна і втрати його хлібопекарських властивостей. Така ситуація — “головний біль” керівників господарства і серйозні випробування для хліборобів. Певні втрати врожаю тут неминучі, але існують все-таки дієві заходи, спрямовані на їх скорочення. За продуманого підходу зібрати зернову масу можна доволі повно і зі стебел, що вилягли. Однак ще краще вжити запобіжних заходів щодо підтримки хлібостою.
По-перше, слід подбати про вирощування стійких проти вилягання, стабільних щодо врожайності короткостеблових сортів зернових. Агропідприємства, розташовані в зонах частого випадання опадів у передзбиральний (збиральний) період, насамперед, мають дотримуватися цієї вимоги, тим більше, що за минуле десятиріччя у сфері виробництва жита, тритикале та й пшениці у цьому напрямі спостерігається значний селекційний прогрес. Певна річ, такий насіннєвий матеріал обходиться рільникам недешево, але завдяки приростові врожаю його використання, справді, виправдовує себе. Науково-дослідні селекційні станції нині пропонують до продажу й сорти ріпаку, показники стійкості проти вилягання й висипання яких вищі за середні. Консультанти з рослинництва можуть дати рекомендації щодо обгрунтованого вибору певних сортів культур, що характеризуються цими якостями. Вичерпну інформацію з цього питання надають також галузеві НДІ та регіональні селекційні й дослідні станції та, зрозуміло, зарубіжні фірми чи їхні дистрибутори, які розповсюджують такий насіннєвий матеріал.
По-друге, у рамках управління посівами існують різні можливості й засоби запобігання виляганню хлібів. Першим кроком у цьому напрямі є виважене внесення азотних добрив. Надлишок азоту в грунті призводить до вилягання хлібостою. Певне, для господарств країн СНД через недостатнє внесення останнім часом у грунт поживних елементів названа проблема і не є вирішальною, втім на високопродуктивних посівах чинник азотних добрив потребує особливої уваги.
Крім того, протистояти виляганню хлібів можна й за допомогою регуляторів росту рослин. На агрохімічному ринку країн СНД представлено велику кількість регуляторів росту, що мають різні властивості. Застосування таких препаратів дає змогу вкоротити стебла, але зробити їх більш стійкими. Однак рішення щодо можливого використання одного з препаратів має бути технологічно продуманим та економічно обгрунтованим. Слід пам’ятати також, що застосування регуляторів росту ефективно окуповується тільки у разі забезпечення всього комплексу потрібних умов і вимог, що впливають на формування врожаю. Так, цілком можливо, що обробка посівів малоцінних сортів дорогим регулятором росту за браку поживних елементів у грунті або високого ступеня забур’яненості не виправдовує себе.
Цікаво, а які методи збирання виляглого стеблостою практикують хлібороби-фермери на доглянутих землях у Західній Європі? Адже, скажімо, у тій самій Німеччині у передзбиральний період також часто йдуть дощі. Такий досвід є. Якщо, попри всі спроби, запобігти виляганню хлібостою не вдалося, то там дотримуються особливої стратегії й прагнуть до повної концентрації дій у процесі збирання врожаю.
Найважливіші правила цієї стратегії сформулювала на сторінках журналу Neue Landwirtschaft агроконсультант із міста Зондерхаузен (Німеччина) Андреа Фейффер:
1. Треба врятувати те, що ще можливо. Передусім слід обмолочувати ті ділянки посівів, де якість хлібостою ще добра, але існує велика загроза проростання зерна. Так можна скоротити втрати якості зібраного врожаю.
2. Виляглі хліба слід збирати в другій половині дня. Виляглий хлібостій підсихає повільніше, ніж прямостоячий. Тому зранку (особливо якщо немає дощу) доцільно молотити на ділянках, що не схильні до вилягання. А у другій половині дня, зазвичай, підсихають і ділянки з виляглими хлібами.
3. Потрібно спочатку оцінити обстановку, і лише потім розпочинати обмолот. Перед початком збирання врожаю агроном має провести бонітування виляглих хлібів. Комбайнам слід рухатися в одному напрямку так, щоб не порізати колосся, а якомога краще захоплювати їх. Це часто можливо за руху машин проти напрямку вилягання або перпендикулярно до нього. Для запобігання аваріям, що відбуваються через часті розвороти машин, до роботи на одній ділянці слід допускати меншу кількість комбайнів. Обов’язково треба використовувати стеблопідйомник. Жниварку слід відрегулювати так, щоб вона була нахилена і максимально опущена (ось коли стає цілком зрозуміло, що навесні з посівних площ треба збирати каміння!).
4. Мотовило має допомагати, а не заважати під час збирання врожаю.
Для роботи на довгостеблових посівах мотовило слід відрегулювати так, щоб воно захоплювало хліба якомога далі попереду й забезпечувало краще підрізування стебел. Низько виляглий стеблостій потребує такого ретельного відрегулювання мотовила, яке забезпечувало б не тільки й навіть не стільки подачу, скільки рівномірний потік маси зерна.
5. Кількість обертів барабана має перевищувати норму, слід також дещо збільшити зазор між барабаном і декою. Завдяки підвищенню кількості обертів барабана, можна забезпечити посилений обмолот, потрібний для збирання вологих виляглих зернових. А таке регулювання, як розширення зазору між декою та барабаном, зменшує передачу вологи зі стебел на зерно і сприяє виведенню вологи з соломою. При цьому слід проводити ретельний контроль обмолоту. Значні втрати зерна є показником того, що деку дуже відхилено та (або) кількість обертів молотильного барабана замала.
6. В окремих критичних випадках слід здійснювати передзбиральне підсушування. Якщо це не заборонено державними органами, то посіви можна обробляти препаратом Раундап-ультра, забезпечуючи у такий спосіб штучне просушування. При цьому на оброблених ділянках збирання виляглих хлібів здійснюється з меншими втратами, а час можливого обмолоту подовжується на дві-три години. У результаті, зазвичай, приріст урожаю компенсує додаткові затрати на агрохімічну обробку.
7. Слід подбати про змінного комбайнера. Молотьба полеглих хлібів на будь-якому комбайні є напруженою роботою, що потребує високої концентрації уваги та чудової реакції. На такій роботі водії комбайнів швидко втомлюються. Тут доцільно укомплектовувати машини змінними екіпажами й подбати про те, щоб кожні три-чотири години комбайнери змінювали один одного. Важливо, щоб люди, добре відпочивши, заступали на роботу зі свіжими силами. І, звісно, така праця має добре оплачуватися.
Усе зазначене вище дасть змогу проводити збирання виляглих хлібів ефективніше, використовувати високопродуктивну техніку раціонально і без простоїв.
Категория: Технологія виробництва | Добавил: Aspirant (12.07.2013)
Просмотров: 282 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: