Понедельник, 27.01.2025, 03:22
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Технологія виробництва

Реферат на тему Сільськогосподарська техніка на Техагро 2006
Реферат на тему:Сільськогосподарська техніка на Техагро 2006.

Найкращі зразки сільськогосподарської техніки були представлені на виставці “Техагро” у чеському місті Брно. Знайомтесь з якістю - вона того варта, а ми варті її.
Вісім кращих зразків машин та обладнання на виставці відзначено гранд-призами, в тому числі: пристрій для планування внесення добрив фірми Aqrofert Holding a.s. (Чехія); зернозбиральний комбайн Lexion 600 фірми Claas (Німеччина); гусеничний трактор CHALLENGER МТ 845 В із автоматичною системою управління AUTOGUIDE фірми AGCO LIMITED BANNER LINE (Велика Британія); причіпний обприскувач HARDI New COMMANDER фірми HARDI INTERNATIONAL (Данія); трактор FENDT 936 VARIO фірми AGCO GmbH (Німеччина); трактор John Deere 8530 фірми JOHN DEERE (США); комплектну систему для оптимізації і контролю процесу аеробного зброджування COMPONENT фірми COMPOST SYSTEMS TRADE GmbH (Австрія); доїльний робот Lely Astronaut фірми LELY INDUSTRIES N.V. (Нідерланди).
Грандпризами на виставці “Сільва Реджина” відзначено систему для розрахунку об’єму і сортиментного складу стоячих дерев і на виставці “Aнімал Ветекс” — біологічний консервант BONSILAGE FORTE фірми Lactosan Starterkulturen Ges. m.b.H (Австрія).
Трактори та універсальні енергетичні засоби
На виставці у Брно конструкції сучасних тракторів, які містять типорозмірні ряди потужністю від 70 до 500 к.с., продемонстрували всі провідні виробники даної галузі, включаючи фірми JOHN DEERE, CASE IH, NEW HOLLAND, FENDT, MASSEY FERGUSON, DEUTZ-FAHR та інші. Трактори названих фірм-виробників водночас із високим технічним рівнем, естетичним сприйняттям і надійністю характеризуються широким впровадженням електронних систем для контролю основних параметрів, таких як регулювання подачі палива, ефективне використання потужності, керування трансмісією і гідросистемою, а також інформування оператора.
З огляду на перехід на нові нормативи викиду в атмосферу шкідливих газів “Євро 2” спостерігається ускладнення дизельних двигунів. Так, для задоволення цих нормативів двигуни обладнують чотириклапанними газорозподільними механізмами з єдиною магістраллю впорскування високого тиску й електронно керованими форсунками.
Із проекспонованих на виставці тракторів заслуговують на увагу гусеничний трактор Сhallenger МТ 845 В, обладнаний автоматичною системою управління Autoguide, трактори Fendt 936 VARIO і John Deere 8530.
Розкидачі мінеральних добрив
Різні фірми пропонували широку гаму розкидачів мінеральних добрив. Серед них слід відзначити начіпні RMI-070 (місткість — 800 кг) і причіпні RMI-071 (місткість — 1800 кг), розкидачі мінеральних добрив фірми ZDT (Чехія), які добре зарекомендували себе в Україні й вирізняються високою якістю виконання технологічного процесу та найприйнятнішою ціною. Ці розкидачі агрегатуються з тракторами типу МТЗ і ПМЗ.
Розкидачі твердих органічних добрив. Їх експонували фірми Agrostroj-Pelhrimov i ZDT (Чехія), Fliegl (Німеччина) та інші. Особливістю останніх моделей розкидачів органічних добрив є обладнання їх розкидаючими роторами з вертикальною віссю обертання з розміщеними в нижній частині роторів відцентровими дисками. Такі розкидачі розраховані на використання розсипчастих дрібнофракційних органічних добрив.
Агрегати для внесення рідких органічних добрив. Останнім часом під тиском “зелених”, які борються із забрудненням навколишнього середовища, на зміну розкидачам рідких органічних добрив типу наших РЖТ, які забруднювали довкілля під час розбризкування рідких органічних добрив по полю й наповнювали неприємними запахами селища, прийшли агрегати, оснащені цистернами, аплікаторами та робочими органами, що забезпечують внесення рідких органічних добрив безпосередньо в грунт. Серед них слід відзначити агрегати фірми Fliegl (Німеччина) тощо.

Грунтообробна техніка
Аналіз грунтообробної техніки, яку експонували на виставці, свідчить, що нині такі прості знаряддя, як культиватори, борони, котки замінюються комбінованими, що дає змогу зберегти грунт і знизити витрати на виробництво сільгосппродукції.
Із грунтообробної техніки живий інтерес відвідувачів виставки з України викликали універсальні грунтообробні агрегати фірми Farmet і багатокорпусні оборотні плуги фірми Sukov (Чехія). Якість виготовлення грунтообробної техніки фірм Farmet і Sukov — на рівні кращих європейських зразків, а ціна значно нижча.
Фірма Sukov виробляє плуги двох типів: KWN 2–5 типу “Квернеланд” і LMK 2–5 типу “Лемкен”. Серійно плуги виробляють від 2 до 5-ти корпусів, масою від 603 до 1096 кг; ширина захвату корпусу — від 30 до 47 см; з відстанню між корпусами від 850 до 1000 мм.
Cлід зазначити, що раніше фірма Sukov виробляла тільки 3–5-корпусні оборотні плуги, а на виставці у Брно вона експонувала вже 6–8-корпусні.
Техніка для сівби
На виставці фірми Farmet (Чехія), Lemken (Німеччина), Kongskilde (Данія) та інші широко експонували нові посівні агрегати для зернових культур, які, зазвичай, скомбіновані з грунтообробними знаряддями та пристроями для внесення стартових доз твердих або рідких добрив. У таких комбінованих машинах теж помітна тенденція до підвищення ширини захвату та робочої швидкості. Особливу увагу приділяють вдосконаленню нових зернових сівалок, що поліпшує рівномірність розподілу насіння за площею живлення та забезпечує рівномірне загортання на задану глибину. Підвішування сошників деяких сівалок здійснюється паралелограмними механізмами подібно до бурякових або кукурудзяних сівалок точного висіву. Розроблено конструкції сошників для підвищення рівномірності розподілу насіння та контролю кількості внесеного насіння за допомогою зернових лічильників.

Обприскувачі
На виставці були представлені відомі в світі виробники цієї техніки — фірми HARDI, RAU, DAMMANN. Типорозмірні ряди у цих фірм надзвичайно широкі й містять начіпні, причіпні та самохідні машини. В списку лідерів слід вирізнити фірму Hardi (Данія).
Серед обприскувачів тільки причіпний обприскувач Hardi New Commander було відзначено гранд-призом “Техагро’2006”, що свідчить про високий технічний рівень виробів цієї фірми.
Машини для заготівлі кормів
Цей тип машин на виставці доволі широко представили фірми Krone, Claas, Niemeyer, Vikon (Німеччина), Agrostroj-Pelhrimov (Чехія), Pottinger (Австрія), John Deere, New Holland (США), Ferabolli, Luclar (Італія).
Експонувався широкий спектр ротаційних косарок і граблів, прес-підбирачів, візків-підбирачів-подрібнювачів, кормозбиральних комбайнів, агрегатів для обмотування рулонів сінажу поліетиленовою плівкою, агрегатів для пакування зелених кормів у довгі поліетиленові рукави. На увагу виробників сільгосппродукції нашої країни заслуговують обмотувальники рулонів поліетиленовою плівкою та агрегати для пакування подрібнених зелених кормів і кукурудзи, які унеможливлюють втрати під час зберігання та дають змогу одержувати корм нової якості.
Зернозбиральні комбайни
На виставці сучасні зернозбиральні комбайни експонували фірми Claas (Німеччина), MF (Бельгія), John Deere (США), Sampo (Фінляндія), “Гомсільмаш” (Білорусь). Вказані фірми випускають типорозмірний ряд комбайнів потужністю двигуна від 180 до 500 к. с. У комбайнів середнього класу — до 220 к. с. — зазвичай класична схема обмолоту, що містить бильний барабан, соломотряс і повітрянорешітчасте очищення. Такі комбайни мають модель з додатковим ротаційним соломосепаратором, а також розпушувачами соломи та соломотрясом, що дає змогу поліпшити роботу машини в складних умовах збирання.
Для підвищення продуктивності комбайнерам створено комфортні умови: комбайни обладнано системами інформування про втрати зерна, про технологічні й кінематичні параметри основних робочих органів; автоматичним регулюванням обертів молотильного барабана (або ротора) і підбарабання залежно від умов збирання, а також різними системами, що запобігають пошкодженню робочих органів у разі потрапляння каменів або інших сторонніх предметів.
У надпотужних комбайнах (350–500 к. с.) застосовують роторну схему обмолоту. За день вони здатні намолочувати від 300 до 500 т зерна.
Для зниження пікових навантажень, забезпечення надійності приводів нового покоління комбайнів фірми Claas вводяться спеціальні фрикційні муфти з гідравлічним приводом. Для миттєвої зупинки жатки в разі потрапляння сторонніх предметів у конструкцію механізму вмикання введено дискові гальма.
Комбайни обладнано інформаційними системами, що забезпечують ведення точного землеробства. Одержана з їх допомогою інформація дає можливість скласти карту врожайності на полях, де збирають урожай, і прийняти відповідні агротехнологічні рішення для забезпечення підвищення врожайності, збереження родючості грунтів.
Кращим зернозбиральним комбайном “Техагро’2006” визнано зернозбиральний комбайн Lexion 600 фірми Claas (Німеччина), — єдиний із експонованих на виставці зернозбиральних комбайнів, який відзначено грандпризом.
Машини для збирання цукрових буряків
На виставці фірми Holmer, Grimme (Німеччина), Kverneland (Hoрвегія) експонували 6-рядні самохідні комбайни бункерного типу. У конструкції цих машин застосовано грунтоощадні рушії завдяки запровадженню широкопрофільних шин, спарених мостів тощо. Розроблено конструкції 8–12-рядних бункерних комбайнів. Підвищення ефективності цих машин і зменшення навантаження на оператора досягається також завдяки застосуванню електроніки та телеапаратури для візуального контролю за технологічним процесом.
Фірма Kverneland експонувала комбайн із шарнірно з’єднаною рамою, що дає можливість комбайну рухатися так, щоб кожна пара коліс котилася своєю колією, зменшуючи тим самим ущільнення грунту.
Машини для приготування кормів
Цей тип машин було представлено на виставці екструдерами та малогабаритними комбікормовими агрегатами.
Для екструдування сої може бути використаний екструдер Farmet E 500 фірми Farmet (Чехія). Потужність приводу — 55 кВт; продуктивність на сої — 500–750 кг/год. Після обладнання екструдера додатковими пристосуваннями його можна використовувати для екструзії зернофуражних, кукурудзи, кормових сумішей.
Універсальні екструдери трьох модифікацій експонувала і фірма Premetal MON (Чехія). Потужність їхнього приводу становить 30; 55 і 70 Вт, а продуктивність на екструдуванні сої, — відповідно, 200–300; 400–600 і 550–880 кг/год.
У конструкціях малогабаритних агрегатів, представлених на виставці, використовують вагове дозування й порційне змішування, що, порівняно з нашими комбікормовими агрегатами, які грунтуються на використанні застарілих технологічних принципів об’ємного дозування й змішування в потоці, дає змогу отримати якісніший комбікорм.
Машини для скотарства
На виставці вказаний тип обладнання експонували відомі в світі фірми De Laval (Швеція), Westfalia, Lely (Німеччина), Fullwood (Велика Британія), Agrostroj-Pelhrimov (Чехія), Brunthaller (Чехія) тощо.
Машини для приготування й роздавання кормів
Нині на фермах ВРХ нашої країни система приготування й роздавання кормів базується на використанні універсальних навантажувачів, стаціонарних кормоцехів і мобільних кормороздавачів. На виставці чимало західноєвропейських фірм, у тому числі Sеtko, Faresin, Marmix, Scariboldi (Італія), Lucas (Франція), Mauer (Німеччина), Tatoma (Іспанія) та інші, експонували широку гаму універсальних мобільних машин для навантаження, подрібнення, дозування, змішування, транспортування та роздавання кормів на фермах ВРХ (так звані фермські комбайни). Їх виробляють причіпними та самохідними, з горизонтальними і вертикальними шнеками, із закріпленими на них різальними елементами, із завантажувальними фрезами та грейферами або без них. Місткість бункерів таких машин — 3–40 м3. Порівняно з використовуваною на наших фермах технологією, застосування фермських комбайнів дає змогу в кілька разів зменшити витрати праці, в 1,8–2 рази зменшити енергоємність і металомісткість приготування й роздавання кормів на фермах ВРХ.
Із новинок слід відзначити доїльний робот Lely Аstronaut фірми Lely Industries N.V. (Голландія), — єдиний із обладнання для тваринництва, який відзначено гранд-призом “Техагро’2006”.
Застосування доїльних роботів дає можливість підвищити на 25% ефективність використання потенційних можливостей корів у надоях. Фірма Lely виробляє одно-, дво-, три- і чотиримісні доїльні роботи, які, відповідно, можуть обслужити стада корів чисельністю 60–80; 120–160 і 240–320 голів.
Західні фірми велику увагу приділяють створенню комфортних умов для утримання корів у боксах. Для цього виробляють спеціальні покриття боксів для відпочинку корів. Фірми Arntjen і Agrotel (Німеччина) експонували для покриття підлоги боксів спеціальні водонепроникні мати, а фірма Mauer (Німеччина) — спеціальні чухалки для корів, які можна монтувати в боксових корівниках.
Для видалення гною експонували дельта-скреперні установки, серед яких треба виокремити і установки фірми Brunthaller (Чехія), бо саме вони унеможливлюють травмування ВРХ під час прибирання гною із корівників. Якщо навіть корова лягла в гноєвому проході, в разі наближення дельта-скрепера до корови він миттєво зупиняється, а потім виконує кілька зворотно-поступальних рухів і ніби підштовхує корову, змушуючи її піднятися із гноєвого проходу.
На виставці широко було представлено хатинки для “холодного” утримання телят. Їх виставляють на майданчиках біля ферми. У хатинки телята переводять в одноденному віці. Технології “холодного” утримання телят сприяють зменшенню вибраковування молодняку під час вирощування й поліпшенню його здоров’я.
Оригінальні напувалки для ВРХ за їх безприв’язного утримання експонувала фірма Рacek (Чехія), які не замерзають за температури до -20°С.
Заслуговує на увагу пасовищна автонапувалка Aquamat: її може включити корова, натиснувши носом на важіль, після чого вода надходить у чашу. Помпа забезпечує подавання води із семиметрової глибини та забезпечує напування 15 голів ВРХ.
Обладнання для свинарства
На виставці широко експонувалось обладнання для приготування й роздавання кормів, утримання й напування свиней.
Найбільш широко на виставці експонувалось обладнання для приготування й роздавання рідких кормів свиням. Його представляли фірми:
Weda, Schauer (Австрія), AGCO Funkil (Данія), Howema (Німеччина), Асеmo (Франція). Основними елементами системи є бункер-змішувач, завантажувальні шнеки, насос, електромагнітні вентилі та система трубопроводів і годівниць.
Заслуговують на увагу також автоматичні станції для згодовування комбікормів супоросним свиноматкам. При цьому свиноматок ідентифікують ошийними транспордерами або вживленими у вуха.
Заслуговують на увагу станки фірми Brunthaller (Чехія) для утримання свиноматок, де створено комфортні умови для утримання поросят і свиноматок.
Машини для птахівництва
Цей тип обладнання на виставці було представлено мало. Із експонованого слід відмітити сучасне птахівниче обладнання фірм Lubing, Big Dutchmann (Німеччина) та STS Hostivice, Kovobel (Чехія). Заслуговує на увагу новітня технологія утримання курей-несучок Natura фірми Big Dutchmann (Німеччина), яка інтегрує переваги підлогового та кліткового способів утримання курей-несучок: велику щільність утримання птахів на 1м2 площі пташника за кліткового утримання птахів і можливість переміщення курей-несучок по всій площі пташника за підлогової системи утримання, що наближає умови утримання курей-несучок до природних.
Заслуговує на увагу також конвеєрна система подавання яєць із пташника до центрального яйцескладу (фірма Lubing, Німеччина).
Біогазові установки
На виставці доволі широко було представлено біогазові установки. Із них заслуговують на увагу установки німецькі фірми Agrotel (Австрія), яка пропонує різноманітні конструкції газгольдерів для біогазу, які повністю виготовляють із поліестру і діють вони за принципом “надувної кулі”.
Експонували й різноманітні конструкції мембранних газгольдерів, вбудованих у біореактори. Мембрани теж виготовлено з поліестру.
Чеська фірма Vitkovice розробила цілу низку установок (очисних споруд) для очищення різних видів побутових і промислових відходів, у тому числі й установку “ГІДРОБІТ БІОГАЗ”, яка дає змогу генерувати електроенергію завдяки біогазу, отриманому під час очищення стоків. Метантенк вертикального типу виготовлено з металевих циліндричних конструкцій (верхня частина), покритих емаллю, змонтованих на залізобетонному, заглибленому в грунт фундаменті (нижня частина), що всередині має форму перевернутого зрізаного конуса.
Обладнання для виробництва компостів
Низка фірм, у тому числі фірма Seko (Італія) представила обладнання для виробництва органічних відходів і насамперед відходів лісосмуг (обрізаного гілля). Комплект обладнання включає подрібнювач органічних відходів, модель GC/Т ємкістю від 9 до 30 м3, потужністю приводу від 50 до 250 кВт і продуктивністю від 25 до 100 м3 відходів за годину та аератори буртів органічної сировини модель Pahter VTC 300 потужністю приводу 258 кВт і продуктивністю 1500–3000 м3/год органічних відходів і модель SCV-VD із потужністю приводу 62–129 кВт та продуктивністю 250–1200 м2/год органічних відходів.
Елементна база
Основним недоліком вітчизняної техніки є низька технічна надійність, що зумовлена передусім низькою якістю вітчизняної елементної бази. З огляду на це, на увагу заслуговує сучасна елементна база, яку широко експонували на виставці фірми-виробники.
На виставці було представлено також карданні вали, редуктори та елементи гідравлічних систем тракторів фірми Walterscheid (Німеччина). Випробування карданних передач цієї фірми, проведені в УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, засвідчили їхню високу надійність у роботі.
Цікавими для машинобудівних заводів України, які виробляють тракторні причіпи і кормороздавачі, є осі та мости фірми A. D. R. Group (Італія). Випробування (в УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого) великотоннажних причепів (вантажопідйомність — 18–20 т фірми ZDT — Чехія), для виготовлення яких використано осі фірми A. D. R. Group, свідчать про високу надійність названої елементної бази під час роботи. A. D. R. Group розвиває свої технології, щоб досягти радикального вдосконалення завдяки впровадженню повного спектру продукцій, яка б забезпечувала міцність і надійність сільгосптехніки навіть в екстремальних умовах. Тести на унікальній для Європи прокатній станції A. D. R. Group порівнюють найсуворіші умови роботи. Це дає компанії A. D. R. Group змогу запропонувати найякісніший продукт. На виставці експонували широкий асортимент робочих органів грунтообробної техніки, пружин, різальних елементів косарок і подрібнювачів кормозбиральних комбайнів, ланцюгових передач, пасів, гідропомп, гідроциліндрів, гідророзподілювачів та іншої елементної бази.
Приміщення для утримання тварин
Будівельні фірми Pacek (Чехія), Wolf (Австрія) та інші продемонстрували легкозбірні приміщення для утримання ВРХ. Заслуговують на увагу високі (висота в центрі — 8–10 м) легкозбірні широкогабаритні приміщення для утримання ВРХ фірми Pacek (Чехія). Їх виготовляють із металевого каркаса, поздовжніх дерев’яних брусів і профільованого асбоцементного лита. Особливістю конструкції даху таких приміщень є виконання частини даху з прозорих полімерів, що забезпечують проникнення сонячних променів усередину приміщення та оздоровлення повітря. По центру корівника розміщено кормовий стіл, по обидва боки якого у боксах утримують корів.
Поставка, монтаж і здача “під ключ“ тваринницьких і птахівничих ферм
У плані відновлення тваринництва в Україні заслуговує на увагу досвід чеських фірм Bauer Agro-milk, Brunthaller щодо поставки та здачі “під ключ” легкозбірних тваринницьких приміщень з наборами технологічного обладнання для утримання свиней, корів і птиці. Такий варіант дає змогу впродовж трьох місяців зібрати й здати “під ключ” тваринницьке приміщення з набором технологічного обладнання. Такі проекти, наприклад, успішно реалізує в Росії і Білорусі фірма Bauer Agro-milk.
Категория: Технологія виробництва | Добавил: Aspirant (11.07.2013)
Просмотров: 1151 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: