Воскресенье, 01.12.2024, 09:27
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Технологія виробництва

Реферат на тему Планування виробничого процесу
Реферат на тему: Планування виробничого процесу.

Результативність на виході будь-якої системи залежить від рівня організації виробничих, трудових, творчих та управлінських процесів. Тому менеджерам усіх рівнів і спеціалістам, що розробляють їх, варто дотримуватися принципу пропорційності за якістю, кіль-кістю, ресурсами і термінами. Відповідно до закону найменших па-раметрів (потужність, продуктивність тощо) якість процесу в цілому визначається його компонентом (підсистемою, ланкою, цехом, дільницею, бригадою, виконавцем і т. д.), де даний показник найгірший.
В основі кожного виробничого процесу лежить оптимальний варіант технологічного процесу. Розроблення технологічного процесу полягає в плануванні економічного методу або кількох методів виготовлення деталі або виробу. Метою розроблення технологічного процесу є забезпечення якості продукції (деталі), яка відповідає кресленням або спеціфікаціям.
Для встановлення послідовності операцій під час технологічного процесу необхідні такі дані:
обсяг виробництва (впливає на вибір виду обробки, верстатів, оснащення, спосіб транспортування, типу виробництва);
матеріал (від виду і структури матеріалу залежить вибір операцій);
допуски, що вказані в кресленнях (залежить вибір устаткування належної точності обробки та додаткових операцій);
вимоги до устаткування (технічний рівень, технологічна функціональність, кількість);
завантаження устаткування (продуктивність, потужність, по-точна завантаженість, пропускна спроможність, додаткове придбання устаткування);
креслення (ступінь деталізації, допуски на точність обробки впливають на кількість додаткових операцій);
уніфікація термінології (впливає на правильність розуміння і точність виконання всіх операцій процесу).
У разі підбору необхідних операцій кожен етап виробничого процесу підлягає ретельному осмисленню та аналізу з різних поглядів і з урахуванням усіх чинників. Для технолога-проекту-вальника виробничого процесу довідковими матеріалами є: карти виробничих операцій; маршрутні карти виробничого процесу; поопераційні карти виробничого процесу; карти завантаження устаткування; відомості про наявність устаткування; технічні паспорта устаткування; ескізи планів розташування устаткування, дільниць, цеху; нормативи часу; установлені накладні витрати по цеху; карти параметрів подач і швидкостей механічної обробки заготовок; відомості про наявність робочої сили певної кваліфікації.
У картах виробничих операцій зазвичай указуються: основні операції і послідовність їх виконання; потрібне устаткування і його розташування, пристосування, що необхідні для виконання операцій; базові поверхні, що визначаються точністю обробки; необхідні контрольно-вимірювальні інструменти. У деяких картах можуть даватися ескізи деталей у зібраному вузлі або виробі для кращого розуміння креслень та призначення деталі.
Основи розроблення технологічного процесу. Попередньо ретельно вивчаються креслення, специфікації та кожна деталь, щоб з’ясувати: що робити, яким чином, чому і де? Продумується логічна послідовність операцій, перелік яких заноситься на карту виробничих операцій. Загальний порядок розроблення та формалізації технологічного процесу такий:
1. Занести до карти всі необхідні дані: найменування деталі, номер креслення, моделі та специфікації, найменування матеріалу, розміри деталі, дату.
2. Записати в карті всі операції в наміченій послідовності, звертаючи увагу на контрольні, транспортні операції та переміщення, під час аналізу яких може виникнути можливість деякі з них усунути, змінити послідовність виконання, скоротити маршрут і обсяг перевезень.
3. Визначити устаткування, на якому будуть виконуватися операції, а також цехи або дільниці, де виконуватиметься робота.
4. Визначити перелік необхідного для виробництва деталей технологічного оснащення (включаючи нестандартне), робочих та контрольно-вимірювальних інструментів.
5. Указати дані про необхідні подачі та режими різання в процесі оброблення заготовки, деталі. Також зазначається підготовчо-завершальний час як частина часу використання устаткування.
Усі дії у виробничому процесу підрозділяють на 5 елементів, які відображаються графічно символами (табл. 3.1).

Таблиця 3.1
КЛАСИФІКАЦІЯ СИМВОЛІВ ДІЙ У ВИРОБНИЧОМУ ПРОЦЕСІ
Вид діяльності | Основний зміст і результат | Символ
Технологічна операція | Доцільна зміна фізичних або хімічних властивостей предмета; з’єднання з іншими предметами; поділ предмета на складові частини; підготовка предмета для виконання іншої операції, контролю, транспортування або зберігання; надання або приймання інформації; планування або складання калькуляцій
Транспорту-
вання | Переміщення предмета з одного місця на інше, за винятком випадків, коли переміщення є частиною самої операції або здійснюється оператором на своєму робочому місці в період здійснення операції або контролю
Контроль | Установлення відповідності предмета назві чи будь-яким його кількостям або якісним характеристикам
Перерва
(затримка) | Коли умови виробництва не потребують або не допускають негайного переходу до виконання запланованих дій. Але це не стосується тих випадків, коли перерви спеціально встановлюються для зміни фізичних або хімічних властивостей предмета
Зберігання | Здійснюється, коли предмет неможливо взяти без відповідного дозволу
Послідовність дій на поопераційних картах показується відповідним розміщенням символів на вертикальних лініях, що відображають перебіг виробничого процесу. Матеріал, як покупний, так і оброблений на даному підприємстві, відображається горизонтальними лініями, які «живлять» вертикальні лінії процесу. На вертикаль-них лініях показують послідовність тільки технологічних та контрольних операцій. Приклад поопераційної карти наведений на рис. 3.7.
На основі поопераційної карти виробничого процесу розробляється маршрутна карта, яка дає уявлення про послідовність усіх основних і допоміжних операцій даного виробничого процесу. Маршрутна карта виробничого процесу (рис. .8) характеризує просторово-часові умови реалізації поопераційної карти і містить відомості про операції транспортування, зберігання, затримки в русі матеріалу, а також додаткові дані, що необхідні для аналізу, наприклад, необхідний час та відстань.
Існують два різновиди маршрутних карт виробничого процесу: 1) карта, що характеризує виробничий процес як ряд дій, які здійснюються над матеріалом; 2) карта роботи оператора, що характеризує виробничий процес як дії, які ним виконуються.
Маршрутна карта дає змогу зіставляти спроектовані та існуючі методи роботи. Під час аналізу виробничого процесу задаються послідовно поставлені питання і розглядаються можливі заходи щодо поліпшення процесу (табл. 3.2).
Таблиця 3.2
ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ, ЩО СПРИЯЮТЬ ПОЛІПШЕННЮ ПРОЦЕСУ
Питання | Постійне наступне
питання | Можливі заходи
Що є метою роботи? | Чому? | Усунення непотрібних дій
Де вона має виконуватися? | Чому? | Суміщення або зміна місця
Коли вона має виконуватися? | Чому? | Суміщення або зміна часу виконання або послідовності
Хто її повинен виконувати? | Чому? | Суміщення операцій або заміна виконавця
Як вона має виконуватися? | Чому? | Спрощення або поліпшення методу роботи
Для спрощення аналізу і підвищення ефективності раціоналізації процесу, як показано в прикладі (рис. 3.8), ці питання записуються в карті.
Такий спосіб дає змогу одночасно ілюструвати аналіз і розробку заходів поліпшення виробничого процесу так званим методом «крапок та позначок».
У всіх випадках, коли транспортування має велике значення, на додаток до маршрутної карти виробничого процесу складається маршрутна схема виробничого процесу (рис. .9, 3.10). Вона являє собою ескізний план площ та будівель, що показує, де відбуваються всі дії, які зазначені на маршрутній карті виробничого процесу. При цьому всі дії позначаються однаково в обох картах, напрям руху вказується стрілками. Зворотні або повторні рухи в одному напрямі показуються окремими лініями. Використання схеми дає змогу поліпшити планування устаткування і виробничих площ.

ПООПЕРАЦІЙНА КАРТА ВИРОБНИЧОГО ПРОЦЕСУ
(існуючий метод)
Найменування: термостат | креслення № 82103 | вир. 4
Дата: 10.05.2000 | Кресл. Коваль І. І. | відділення малих деталей
Вставка А-176
7/16” шестигранна
холоднотягнута сталь | Регулювальний гвинт А-253
1/4” шестигранна
холоднотягнута сталь | Корпус А-116
Холоднокатана сталь
Рис. 3.7. Типова поопераційна карта виробничого процесу

МАРШРУТНА КАРТА
виробничого процесу
Робота: пропилювання, перевірка та протирання (старий метод)
Кінцеві дані
Позначення
операції
і процесів | Існуючі | Запроектовані | Різниця | Робітник або матеріал — гребні
Початок процесу: на дільниці пропилювання
Закінчення процесу: на дільниці полірування
Креслив В.Р.М. Дата _________________________
кіл | час | кіл | час | кіл | час
Технологічні | 26 | 57,8
Транспортування | 18
Контроль | 2 | 7,0
Перерви | 9 | 960
Зберігання | 2 | 7 дн.
Загальна відстань транспортування | 429 м | м | м
Аналіз | Заходи
Елементи
існуючого
методу | Умовні
позначки | Відстань, м | Кількість | Час, хв. | Чому? | Зауваження | Усунути | Суміщеність | Зміни | Поліпшення
Що? | Де? | Коли? | Хто? | Як? | Послідовність | Місце | Виконавець
1. Гребінці пропилю-ються та відклада-ються; кілька видів на кожну групу пил | 100 | 24
2. Укладення гребін-ців у великий ящик (кілька видів) | 500 | 2
3. Доставка робітни-ком-розпилюваль-ником до місця обдування | 100
4. Очікування очищення | 480
5. Переміщення гре-бінців робітником обдування з великого ящика на полицю | 500 | 1/2
6. Обдування з метою очищення від ошурок | 100 | 2 | Ошурки потрапляють на контро-
лера
7. Укладування у ве-ликий ящик робітником обдування | 500 | 1/2
8. Транспортування до місця контролю робіт-ником обдування | 8 | Перевести контролера в інше місце ?
9. Очікування контролю | 120 | Захаращення проходів
Рис. 3.8. Маршрутна карта виробничого процесу, яка ілюструє застосування методу «крапок та позначок» для перепроектування процесу

Рис. 3.9. Маршрутна карта (схема) виробничого процесу початку виготовлення виробів
по робочих місцях (операціях), які розташовані на другому поверсі будівлі
Рис. 3.10. Маршрутна карта (схема) виробничого процесу завершення виготовлення виробів по робочих місцях (операціях), які розташовані на першому поверсі будівлі

Література
Нормування праці: Підручник / За ред. В. М. Данюка і В. М. Абра-мова. — К.: 1995. — 208 с.
Стивенсон В. Дж. Управление производством: Пер. с англ. — М.: Лаборатория базовых знаний: БИНОМ, 1998. — 928 с.
Герасимчук В. Г. Розвиток підприємств: діагностика, стратегія, ефективність. — К.: Вища шк., 1995. — 265 с.
Гупалов В. К. Управление рабочим временем. — М.: Финансы и статистика, 1998. — 240 с.
Завіновська Г. Т. Економіка праці: Навч. посібник. — К.: КНЕУ, 2000. — 200 с.
Економіка підприємства: Зб. практ. задач і конкретних ситуацій: Навч. посібник / За ред. С. Ф. Покропивного. — К.: КНЕУ, 1999. — 328 с.
Економіка підприємства: Підручник / За заг. ред. С.Ф. Покропивного. — 2-ге вид., перероб. та доп. — К.: КНЕУ, 2000. — 528 с.
Казанцев А. К., Подлесных В. И., Серова Л. С. Практический менеджмент: В деловых играх, хозяйственных ситуациях, задачах и тестах: Учеб. пособие. — М.: ИНФРА-М, 1998 — 367 с.
Кожекин Г. Я., Синица А. М. Организация производства: Учеб. пособие. — Минск: Экоперспектива, 1998. — 334 с.
Курочкин А. С. Организация производства: Учеб. пособие. — К.: МАУП, 2001 — 216 с.
Категория: Технологія виробництва | Добавил: Aspirant (12.07.2013)
Просмотров: 412 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: