Воскресенье, 19.05.2024, 16:31
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Технологія виробництва

Реферат на тему Класифікація та оцінка можливих резервів поліпшення використання виробничих потужностей свердловин в НГВУ “Долинанафтогаз”
Реферат на тему Класифікація та оцінка можливих резервів поліпшення використання виробничих потужностей свердловин в НГВУ “Долинанафтогаз”.

Класифікація та оцінка можливих резервів поліпшення використання виробничих потужностей свердловин в НГВУ “Долинанафтогаз”
Проведений аналіз використання виробничих потужностей свердловин в НГВУ “Долинанафтогваз” за 2000 –2004 роки показав, що підприємство має значні резерви щодо його покращення.
Так, розглянувши і проаналізувавши використання виробничих потужностей свердловин в часі, можна сказати , що різке збільшення числа бездіючих свердловин в 2004 році привело до погіршення показника використання як нафтового так і газового фонду свердловин. За рахунок введення цих показників в експлуатацію підприємство має резерви щодо покращення використання виробничих потужностей свердловин.
Як показав аналіз, незначний коефіцієнт свердловин з ШГН викликаний не тільки поганою якістю насосів, але і геолого – фізичною характеристикою продуктивних пластів, а саме існуванням високов’язких нафт, степенню виснаження пластів. Так, однією з перших проблем НГВУ є видобуток високов’язкої нафти.
Вирішення цієї проблеми можливе за рахунок втілення глибинно – насосних установок для видобутку високов’язкої нафти. Вивчення простоїв свердловин з організаційних причин показує їх несвоєчасне виявлення аварійних ситуацій в свердловині. Це свідчить про неоперативну роботу обслуговуючого персоналу свердловин . Тому на підприємстві слід приділяти більшу увагу підвищенню кваліфікації робітників т покращенню дисципліни. Ліквідація подібних втрат часу дозволить також покращити використання свердловин.
Протягом аналізованого періоду відмічаються втрати часу у зв’язку з відсутністю подачі насосу, така ситуація спричинена недостатньо швидким реагуванням на зміну технологічного режиму експлуатації. Ліквідація втрат часу з організаційних причин є досить значним резервом росту коефіцієнта експлуатації.
Аналіз ремонтного обслуговування свердловин показав, що простої ремонтних бригад, а відповідно і свердловин, в більшості пов’язане з несвоєчасним забезпеченням обладнанням , інструментом та матеріалами. Тому слід приділяти більше уваги покращенню організації роботи відділу збуту і постачанню.
Таким чином, заходи направлені на покращення використання виробничих потужностей свердловин можна поділити на технічні та організаційні.
Технічні заходи розраховані на вдосконалення технології виробництва і, в першу чергу вони впливають на обсяг видобутку та коефіцієнт експлуатації.
Організаційні заходи спрямовані на вдосконалення управління виробництвом. Їхньою метою є також збільшення ефективного часу роботи свердловин та отримання економічного ефекту.
Проведений кореляційно – регресійний аналіз підтвердив, що в першу чергу на коефіцієнт експлуатації впливають в’язкість нафти. Тому найдоцільніше буде впровадити заходи, направлені на зміну цих показників.
Отже, одним з технологічних заходів можна запропонувати, як вже було сказано, використання екрануючих рідин з метою зменшення кількості ремонтів свердловин. Вході аналізу було зазначено, що найбільше застосування ці обробки знайшли на Північно – Долинському родовищі. В умовах даного родовища ізоляційні роботи по обмеженню водопритоків з викориcтанням екрануючих рідин ефективні для глибини менше 2500 м. та обводненості більше 0,7. По геолого – технічних даних на Північно – Долинському родовищі в дану область ефективності ОПЗ попадає свердловина №606.
Тому на цій свердловині можна рекомендувати використання екрануючих рідин.
Пластовий тиск є природним параметром і фактично в умовах розробки родовищ НГВУ “Долинанафтогаз” його неможливо регулювати. Тому вирішення даної проблеми полягає насамперед в застосуванні штангових глибинних насосів для видобутку високов’язких нафт. Отже, в якості другого технічного заходу пропоную запровадити штангову глибинну установку для видобутку високов’язких нафт на свердловині № 361 Північно – Долинського родовища так, як ця свердловина по промисловим даним є першочерговим об’єктом для встановлення насосу даного типу.
Резерв росту коефіцієнту експлуатації можна знайти в ліквідації втрат часу роботи свердловин з причин несвоєчасного виявлення аварійних ситуацій в свердловині. Ліквідувати час простою свердловин з цієї причини можливо шляхом збільшення кількості динамометричних досліджень свердловин. Також організаційним заходом може бути ліквідація втрат часу роботи свердловини внаслідок відсутності подачі насосу.
Отже, в подальшому будуть запропоновані заходи по ефективності експлуатації свердловин на НГВУ „Долинанафтогаз”.
Категория: Технологія виробництва | Добавил: Aspirant (07.05.2013)
Просмотров: 288 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: