Воскресенье, 01.12.2024, 07:41
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Технічні науки

РЕФЕРАТ НА ТЕМУ: Шатунно-поршнева група особливості пристрою
Шатунно-поршнева група особливості пристрою

ЗБІРКА. Перед збіркою підберіть палець до поршня. Для правильного сполучення необхідно, щоб поршневий палець, змазаний моторним маслом, входив в отвір поршня від простого натиснення великого пальця руки (мал. 2-41) і не випадав з нього, якщо тримати поршень як показано на мал. 2-42.
Випадаючий палець заміните іншим, наступної категорії. Якщо в поршень вставлявся палець третьої категорії, то заміните поршень з пальцем.
Оскільки палець вставляється у верхню головку шатуна з натягом, необхідно нагрівати шатун для розширення його головки. Тому помістите шатуни на 15 хв в електропіч, нагріту до 240' С. Для кращого прогрівання покладете шатуни верхніми головками всередину печі.
Для правильного з'єднання пальця з шатуном, запресовуйте палець якнайскоріше, оскільки шатун швидко охолоджується і після охолоджування не можна буде змінити положення пальця.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
Якщо на нижній головці шатуна є отвір для виходу масла, то поршень з шатуном повинен з'єднуватися так, щоб стрілка на днищі поршня була направлена у бік отвору для виходу масла на нижній головці шатуна (див. мал. 2-39).
Вилучений із печі шатун швидко затисніть в лещатах. Надягаючи поршень на шатун, стежте, щоб отвір під палець співпадав з отвором верхньої головки шатуна. Закріплений на пристосуванні поршневий палець проштовхніть в отвір поршня і у верхню головку шатуна (мал. 2-44) до кінця заплечика пристосування в поршень.
Під час цієї операції поршень повинен притискатися бобишкою до верхньої головки шатуна у напрямі запресовки пальця (показано стрілкою на мал. 2-44). Тоді палець займе правильне положення.
Після охолодження шатуна змажте палець моторним маслом через отвори в бобишках поршня.
Змажте моторним маслом канавки на поршні і поршневі кільця і встановіть кільця на поршень. Орієнтуйте поршневі кільця так, щоб замок верхнього компресійного кільця розташовувався під кутом 30-45' С до осі поршневого пальця, замок нижнього компресійного кільця - під кутом приблизно 180' С до осі замка верхнього компресійного кільця, а замок маслознімального кільця - під кутом 30-45' С до осі поршневого пальця між замками компресійних кілець.
Нижнє компресійне кільце встановлюйте виточкою вниз (див. мал. 2-38). Якщо на кільці нанесена помітка «Верх» або «ТОР», то кільце встановлюйте поміткою вгору (до днища поршня).
Перед установкою маслознімального кільця перевірте, щоб стик пружинного розширювача розташовувався зі сторони, протилежній замку кільця.
ПЕРЕВІРКА ТЕХНІЧНОГО СТАНУ
Очистіть поршень від нагару і видаліть всі відкладення із змащувальних каналів поршня і шатуна.
Ретельно огляньте деталі. Тріщини будь-якого характеру на поршні, поршневих кільцях, пальці, на шатуні і його кришці не допустимі. Якщо на робочій поверхні вкладишів є глибокі ризики, то замініть вкладиші новими.
Проміжок між поршневими кільцями і канавками перевіряйте набором щупів, як показано на мал. 2-45, вставляючи кільце у відповідну канавку. Номінальний (розрахунковий) проміжок для верхнього компресійного кільця складає 0.04-0.075 мм, для нижнього - 0.03-0,065 мм і для маслознімального - 0.02-0.055 мм. Гранично допустимі проміжки при зношенні - 0.15 мм.
Блок циліндрів відлитий із спеціального низьколегованого чавуна. Діаметри циліндрів розбиті на п'ять класів через 0,01 мм, позначених буквами А, В, С, D, Е. Клас циліндра таврується на нижній площині блоку циліндрів (мал. 2-35).
Передбачена можливість розточування циліндрів під ремонтні поршні, збільшені по діаметру на 0,4 і 0,8 мм.
Кришки корінних підшипників обробляються в збірці з блоком циліндрів. Тому вони невзаємозамінні і для відмінності мають ризики на зовнішній поверхні (див. мал. 2-22).
ПЕРЕВІРКА ТЕХНІЧНОГО СТАНУ Й РЕМОНТ
Перевірка. Ретельно вимийте блок циліндрів і очистіть масляні канали. Продувши і просушивши стислим повітрям, огляньте блок циліндрів. Тріщини в опорах або інших місцях блоку циліндрів не допустимі.
Якщо існує підозра на потрапляння охолоджуючої рідини в картер, то на спеціальному стенді перевірте герметичність блоку циліндрів. Для цього, заглушивши отвори охолоджуючої сорочки блоку циліндрів, нагнітайте в неї воду кімнатної температури під тиском 0,3 МПа (3 кгс/см2). Протягом двох хвилин не повинне спостерігатися витоки води з блоку циліндрів.
Якщо спостерігається попадання масла в охолоджуючу рідину, то без повного розбирання двигуна перевірте чи немає тріщин в блоку циліндрів в зонах масляних каналів. Для цього злийте охолоджуючу рідину з системи охолодження, зніміть головку циліндрів, заповніть сорочку охолодження блоку циліндрів водою і подайте стисле повітря у вертикальний масляний канал блоку циліндрів. У разі появи пухирців повітря у воді, що заповнює сорочку охолодження, замініть блок циліндрів.
Перевірте площину роз'єму блоку циліндрів з головкою за допомогою лінійки і набору щупів. Лінійка встановлюється по діагоналях площини і в середині в подовжньому напрямі і упоперек. Допуск площинної складає 0,1 мм.
Ремонт циліндрів. Перевірте, чи не перевищує зношення циліндрів максимально допустимий -0,15 мм.
Діаметр циліндра вимірюється нутроміром (мал. 2-36) в чотирьох поясах, як в подовжньому, так і в поперечному напрямку двигуна (мал. 2-37). Для установки нутроміра на нуль застосовується калібр А.96137.
В зоні пояса 1 циліндри практично не зношуються. Тому по різниці вимірів в першому і інших поясах можна судити про величину зношення циліндрів.
Якщо максимальна величина зношення більше 0,15 мм - розточіть циліндри до найближчого ремонтного розміру, залишивши припуск 0,03 мм на діаметр під хонінгування. Потім відхонінгуйте циліндри, витримуючи такий діаметр, щоб при установці вибраного ремонтного поршня розрахунковий проміжок між ним і циліндром був 0,025-0,045 мм.
ШАТУННО-ПОРШНЕВА ГРУПА
ОСОБЛИВОСТІ ПРИСТРОЮ
Основні розміри шатунно-поршневої групи подані на мал. 2-38.
Поршень - алюмінієвий литий. По зовнішньому діаметру поршні розбиті на п'ять класів (А, В, С. D. Е) через 0,01 мм. Зовнішня поверхня поршня має складну форму. Тому виміряти діаметр поршня необхідно тільки в площині, перпендикулярній поршневому пальцю, на відстані 51,5 мм від днища поршня.
По діаметру отвору під поршневий палець поршні підрозділяються на три класи (1, 2, 3) через 0.004 мм. Класи діаметрів поршня і отвору під поршневий палець тавруються на днищі поршня (мал. 2-39).
По масі поршні сортуються на три групи: нормальну, збільшену на 5 г і зменшену на 5 г. Цим групам відповідає маркування на днищі поршня: «Г», «+» і «-». На двигуні всі поршні повинні бути однієї групи по масі.
Поршні ремонтних розмірів виготовляються із збільшеним на 0,4 і 0.8 мм зовнішнім діаметром. Збільшенню на 0,4 мм відповідає маркування у вигляді трикутника, а збільшенню на 0,8 мм - у вигляді квадрата.
Стрілка на днищі поршня показує як правильно орієнтувати поршень при його установці в циліндр. Вона повинна бути направлена у бік приводу розподільного валу.
Поршневий палець - сталевий трубчастого перетину, запресований у верхню головку шатуна і вільно обертається в бобишках поршня. По зовнішньому діаметру пальці підрозділяються на три класи через 0,004 мм. Клас маркується фарбою на торці пальця: синя помітка - перший, зелена - другий, а червона - третій клас.
Поршневі кільця виготовлені з чавуна. Верхнє компресійне кільце - з хромованою бочкоподібною зовнішньою поверхнею. Нижнє компресійне кільце скребкового типу. Маслознімальне кільце - з хромованими робочими кромками і з розтискною витою пружиною.
На кільцях ремонтних розмірів ставиться цифрове маркування «40» або «80», що відповідає збільшенню зовнішнього діаметра на 0,4 або 0,8 мм.
Шатун - сталевий, кований. Шатун обробляється разом з кришкою і тому вони окремо невзаємозамінні. Щоб при збірці не переплутати кришки і шатуни, на них таврується номер циліндра, в який вони встановлюються (див. мал. 2-39).
ПІДБІР ПОРШНЯ ДО ЦИЛІНДРА
Розрахунковий проміжок між поршнем і циліндром (для нових деталей) рівний 0,025-0,045 мм. Він визначається проміром деталей і забезпечується установкою поршнів того ж класу, що і циліндри. Максимально допустимий проміжок (при зношенні деталей) - 0,15 мм.
Якщо в двигуна, бувшого в експлуатації, проміжок перевищує 0,15 мм, то необхідно підібрати нові поршні до циліндрів, щоб проміжок був якнайближче до розрахункового.
В запасні частини постачаються поршні класів А, С, Е. Цих класів достатньо для підбору поршня до будь-якого циліндра при ремонті двигуна, оскільки поршні і циліндри розбиті на класи з невеликим перекриттям розмірів. Наприклад, до циліндрів класів В і D може підійти поршень класу С. Також і до зношених циліндрів класів А і В може підійти поршень класу С.
РОЗБИРАННЯ І ЗБІРКА
Розбирання. Зніміть поршневі кільця. Укладіть поршень в опору з циліндровою виїмкою і за допомогою облямовування А.60308 випресуйте палець (мал. 2-40).
Якщо деякі деталі шатунно-поршневої групи не пошкоджені і мало зношені, то вони можуть бути знову використані. Тому при розбиранні помітьте їх, щоб надалі зібрати групу з тими ж деталями і встановити в колишній циліндр двигуна.
Проміжок в замку поршневих кілець перевіряйте набором щупів, вставляючи кільця в калібр (мал. 2-46), що має діаметр отвору, рівний номінальному діаметру кільця з допуском ±0.003 мм. Для кілець нормального розміру діаметром 76 мм можна застосовувати калібр А.96137.
Проміжок повинен бути в межах 0.25-0,45 мм для всіх нових кілець. Гранично допустимий проміжок при зношенні 1 мм.
КОЛІНЧАСТИЙ ВАЛ І МАХОВИК
ОСОБЛИВОСТІ ПРИСТРОЮ
Основні розміри колінчастого валу подані на мал. 2-47.
Колінчастий вал - литий, чавунний, п'ятиопорний. Передбачена можливість перешліфовування шийок колінчастого валу при ремонті із зменшенням діаметра на 0,25; 0,5; 0,75; і 1 мм.
Осьове переміщення колінчастого вала обмежено двома кінцевими півкільцями. Вони вставляються в гнізда блоку циліндрів по обидві сторони середнього корінного підшипника, причому із задньої сторони ставиться металокерамічне півкільце (жовте), а з передньої сторони - сталевоалюмінієве. Півкільця виготовляються двох розмірів - нормального і збільшеного по товщині на 0,127 мм.
Вкладиші підшипників колінчастого валу - тонкостінні, сталевоалюмінієві. Верхні вкладиші 1, 2, 4 і 5 опор колінчастого валу з канавкою на внутрішній поверхні, а нижні вкладиші - без канавки. Шатунні вкладиші (верхні і нижні) також без канавки.
Ремонтні вкладиші виготовляються збільшеної товщини під шийки колінчастого валу, зменшені на 0.25; 0,5; 0,75 і 1 мм.
Маховик – чавунний, литий, з напресованим сталевим зубчастим ободком для пуску двигуна стартером. Центрується маховик циліндровим виступом на фланці колінчастого валу.
На задній площині маховика біля зубчастого ободка є настановна мітка у вигляді конусної лунки. Вона повинна знаходитися навпроти шатунной шийки четвертого циліндра.
ПЕРЕВІРКА ТЕХНІЧНОГО СТАНУ Й РЕМОНТ
Колінчастий вал. Огляньте колінчастий вал. Тріщини в будь-якому місці колінчастого валу не допускають. На поверхнях, що сполучаються з робочими кромками сальників, не допускають подряпин, забої і ризики.
Встановіть колінчастий вал крайніми корінними шийками на дві призми (мал. 2-48) і перевірте індикатором биття:
- корінних шийок і посадкової поверхні під ведучу шестерню масляного насоса (не більше 0,03 мм);
- посадкової поверхні під маховик (не більше 0,04 мм);
- посадкової поверхні під шківи і поверхні, що сполучаються з сальниками (не більше 0.05 мм).
Виміряйте діаметри корінних і шатунних шийок. Шийки слід шліфувати якщо їх зношення більше 0,03 мм або овальність шийок більше 0,03 мм. а також якщо на шийках є задирки і ризики.
Шліфуйте шийки із зменшенням діаметра до найближчого ремонтного розміру (див. мал. 2-47).
При шліфуванні витримуйте розміри галтелів шийок, аналогічні вказаним на мал. 2-47 для нормальних розмірів колінчастого валу. Овальність і конусність корінних і шатунних шийок після.
Категория: Технічні науки | Добавил: DoceNt (15.01.2015)
Просмотров: 777 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: