Воскресенье, 01.12.2024, 07:30
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Технічні науки

РЕФЕРАТ НА ТЕМУ: Повсякденна та святкова сервіровка столу
Повсякденна та святкова сервіровка столу

Повсякденна сервіровка столу
Існує помилкова думка, що красиво накривати на стіл випливає тільки для гостей. Спрощені умови прийому їжі припустимі під час пікніків, подорожей і походів, але їх не потрібно практикувати в домашніх умовах.
Для повсякденних обідів найкраще підійдуть скатертини пастельних тонів з льону чи бавовни. Можна використовувати також скатертини з пластику і різні серветки, досить зручні в звертанні. У комплект основних обідніх приладів на одну людину входять: дрібна і глибока тарілки, десертна чи тарілка креманка, ложка, вилка, ніж і чайна ложка.
До обіду стіл сервірується в такий спосіб: розставляються дрібні тарілки, на них ставляться десертні чи тарілки креманки і розкладаються столові прилади. Якщо Ви будете користатися тільки ложкою і вилкою, вони кладуться з правої сторони тарілки.
Якщо Вам буде потрібно ножик, тоді качана кладеться з лівої сторони, а ніж і ложка – із правої. Ніж кладеться вістрям убік тарілки, а не убік сусіда по столі. Чайну чи ложку десертну вилку кладуть над дрібною тарілкою. Суп подають або в глибокій тарілці, або в спеціальному суповому горщику. Суп завжди подають із правої сторони.
Якщо на вечерю подається салат і гаряче блюдо, то спочатку ставляться дрібні тарілки, а на них – десертні. Якщо для гарячого блюда потрібний ніж, то ложка кладеться з лівої сторони, а ніж – із правої.
Якщо ж потрібна тільки вилка, а ніж необхідний тільки для змазування хліба олією, то обидва прилади кладуть із правої сторони. Якщо Ви подаєте на десерт компот, у якому є фрукти з кісточками, то креманка ставиться на блюдце. Чайну чи ложку десертну вилку кладуть над тарілкою.
Паперову серветку складають по діагоналі і поміщають з лівої сторони тарілки поруч з вилкою. Якщо чи кава чай подається в кавнику, чашки з блюдцями розставляються заздалегідь. Якщо ж чай або кава розливаються в чашки, то вони подаються на підносі, разом зі стопкою блюдець. Тоді при подачі, на кожне блюдце кладеться чайна ложка. Цукор на стіл подають у цукорниці з чайною чи ложкою спеціальними щипчиками. У молочарі можна подати чи молоко вершки.
Святкова сервіровка столу
Сервіровка святкового чи обіду вечері.
Якщо Ви мають намір подати тільки гаряче блюдо і закуски, то на дрібну тарілку варто поставити десертну. Якщо Ви збираєтеся подати оселедець, то для неї на десертні тарілки ставляться маленькі тарілочки, що убираються зі столу в першу чергу. Якщо Ви запланували кілька змін блюд, то ставиться подставочная тарілка, на яку в процесі вечері блюда будуть ставитися по черзі.
Щоб не Ви, не Ваші гості не розгубилися, побачивши величезну кількість столових приладів, потрібно пам'ятати наступне правило: спочатку використовують прилади, що лежать далі усього від тарілки, потім наступні і так далі, наближаючи до тарілки. Прилади, призначені для головного блюда, завжди розташовуються безпосередньо поруч з тарілкою. Качана кладеться з лівої сторони, а ніж – із правої, причому, якщо вони гравіровані, то гравіруванням наверх.
Якщо Ви подаєте головне блюдо, суп і десерт, то столова ложка розташовується з правої сторони від тарілки, поруч з ножем для гарячого блюда. З лівої сторони кладеться вилка для гарячого блюда, ставиться тарілочка для хліба, на яку кладеться хлібний ніж. Десертні прилади розкладаються над тарілкою.
Якщо після супу подається рибне, а потім м'ясне блюдо, то праворуч біля тарілки кладеться м'ясний ніж, рибний ніж і ложка, а ліворуч – м'ясна і рибна вилки.
Якщо обід починається з закуски, а суп є другим блюдом, прилади розташовуються в такий спосіб: із правої сторони кладеться закусочний ніж, столова ложка і ніж для гарячого блюда. А з лівої сторони закусочна і їдальня качани.
Якщо перед супом подається два види закуски, наприклад, чи устриці равлики і м'ясна чи закуска салат, то праворуч кладуться: вилочка для устриць, закусочний ніж, столова ложка і ножик для гарячого блюда. У цьому випадку ліворуч повинні лежати закусочна і їдальня качани.
Якщо на закуску подається м'ясне блюдо, а як головне блюдо – рибне, порядок сервіровки знову міняється: із правої сторони розміщається закусочний ніж, ложка і рибний ніж, а з лівої сторони – вилки у відповідній послідовності.
Помнете, що суп подається тільки з правої сторони. Праворуч подаються також усі напої (кава, чай, соки, вино); десерти (креманки з кремом, чи желе мороженим); блюда, запечені в кокотницах. Великого ж блюда, наприклад, м'ясне чи рибне асорті, завжди подають з лівої сторони, і знизу під ними покладається тримати серветку. Для зручності блюдо можна опустити до рівня краю столу. Використані посуд і столові прилади збирають із правої сторони гостюючи.
Прилади для десерту
Прилади для десерту розташовуються над тарілкою. Якщо на десерт подається суфле, чи крем морожене, то зверху кладеться десертна ложечка. Якщо на десерт подається парфе чи галушки з фруктовим компотом, то поруч з десертною ложкою кладеться маленька десертна вилочка. Якщо перед десертом подається сирне асорті, то над тарілкою кладуться маленькі вилка і ніж. Якщо в паузі між блюдами подається шербет, прилад для шербету кладеться в нижнього краю тарілки. Різні приправи (сіль, перець, рослинна олія, оцет і т.д.) краще подавати на спеціальному підношенні. Хлібом можна обнести гостей на початку чи застілля разом із закускою, а потім, розмістити його на допоміжному столику.
Правильне розміщення келихів
Фужери, чи келихи чарки ставлять із правої сторони в тій черговості, у якій передбачається подача напоїв: келих для першого напою ставиться безпосередньо поруч з тарілкою, а інші викладають за ним по довжині. Припустимо, першим кладеться фужер для шампанського, за ним – келих для води, потім келих для білого вина, далі – келих для червоного вина. Але якщо хочете, можете поставити келихи трикутником – це припустимо.
Категория: Технічні науки | Добавил: DoceNt (15.01.2015)
Просмотров: 695 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: