Пятница, 10.01.2025, 11:42
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Технічні науки

РЕФЕРАТ НА ТЕМУ: Перевірка і ремонт стартера
Перевірка і ремонт стартера

При несправності стартера його також треба знімати. Розбирати стартери простіше, ніж генератори. Але перш, ніж це робити, треба його все-таки перевірити. Ми робимо це так: беремо досить товстий дріт і сполучаємо корпус стартера з мінусом акумуляторної батареї. До плюса цієї батареї під'єднуємо інший дріт і стосуємося ним виведення стартера (цей висновок приєднаний до клеми на торці соленоїда). Стартер повинен різко почати обертатися. Та так, що його важко утримати руками.
Тепер працюємо удвох: один чіпляє плюсовий дріт на вільне виведення соленоїда (притискуємо руками), а другою подає окремим дротом «плюс» на клему соленоїда, що управляє. Стартер повинен «викинути» провідну шестерню (бендікс) і почати обертатися. При цій перевірці стартер повинен безперервно працювати близько 5 сек., що достатньо для прояву можливих дефектів: не працює утримуюча обмотка, міняється частота обертання. Частота обертання справного стартера повинна бути більше 3000 об/мин, а споживаний струм - не більше 180 А при напрузі близько 11 вольт. Взагалі-то на двигуні до стартера подається близько 10,5 вольт - інше втрачається в проводах.
Розбираючи стартер, після того, як відкрутіть соленоїд, виймайте його дуже акуратно і, вийнявши, запам'ятаєте, як коштує важіль, за який чіпляється сердечник соленоїда, оскільки при збірці його дуже легко, переплутавши, перевернути, а він несиметричний. Перед розбиранням нелішнім буде дряпнути уздовж його корпусу борозну: легше потім збирати буде. Всередині після розбирання стартера треба все добре відмити, почистити колектор, перевірити, як переміщаються щітки в щіткотримачах, оглянути обмотки, продзвонити їх між собою і на корпус.
Якщо дефект виник у втягуючому соленоїді (наприклад, він при подачі напруги не втягує сердечник або не замикає контакти включення стартера, або замикає і тут же відпускає, тобто в нім не працює утримуюча обмотка), то його треба зняти, затиснути в лещата і за допомогою спеціального заточеного тригранного напилка розвальцьовувати, тобто рівномірно відігнути корпуси, що завернули на пластмасовий торець кромки. Робота копітка, але цілком здійснима. Коли ви розвальцьовуєте корпус, то перш ніж виймати пластмасовий торець, в якому закріплені всі контакти соленоїда, треба випаяти два дроти, які зсередини проходять крізь пластмасу і зверху припаяні до контактів, інакше при витягуванні пластмасового торця ви їх обірвете, що декілька ускладнить ваші подальші дії.
Схема включення стартера. На більшості бензинових і на деяких дизельних двигунах реле стартера може бути відсутнім. Блокування стартера не дозволяє запустити двигун при включеній передачі. У втягуючому соленоїді знаходяться дві обмотки: що втягує і утримує.
Тепер, коли ви вийняли пластмасову деталь, треба всередині все почистити, в першу чергу почистити всі контакти. Чим більше рісок від наждачної шкірки ви залишите на всіх контактах, тим швидше вони знов підгорять і вийдуть з ладу. Якщо знос дуже великий, то мідні деталі можна виготовити наново. Для цього можна використовувати товсті мідні клеми від згорілих запобіжників (вставок), які можна знайти на будь-якій підстанції. Котушку, якщо вона згоріла, треба перемотати.
Згорає котушка в основному коли довго «ганяють» стартер або встановлюють на автомобіль електронну імпортну протівоугонку, у якої є сервісна «штучка» для автоматичного запуску двигуна в певний час; якщо ця «штучка» спрацьовує, а двигун з якоїсь причини не запустився, наприклад, із-за слабкого акумулятора, то вона, намагаючись запустити двигун, спалить втягуючий соленоїд.
При перемотуванні тонкої утримуючої обмотки ми зазвичай навіть витки не рахуємо, а мотаємо дротом того ж діаметру до заповнення каркаса. Втягуючу ж обмотку, в якій використовується товстий дріт (близько 1,5 мм) краще порахувати, хоч би шари. Коли всі «нутрощі» втягуючого соленоїда будуть відремонтовані, то його треба зібрати і маленьким молоточком акуратно завальцевать кромку корпусу.
З будь-яким стартером може трапитися ще одна біда. Ви повертаєте ключ запалення в положення «SТ», але після клацання соленоїда під капотом лунає «вр-р-р-у-ууу», а двигун не обертається. Частіше це трапляється при холодному двигуні, але якщо вчасно не прийняти міри, потім відбуватиметься і при гарячому. Причина - в несправності обгінної муфти провідної шестерні. В цьому випадку саму шестерню після зняття стартера можна пальцями обертати в обидві сторони, хоча вона повинна вільно обертатися тільки в одну. Якщо це трапилося, можливі два варіанти ваших дій. Можна просто нагрівати моторне масло в банці і опустити туди кінець ротора стартера так, щоб обгінна муфта була покрита шаром киплячого масла (взагалі-то масло кипіти не буде, булькає тільки вода на дні банки).
Категория: Технічні науки | Добавил: DoceNt (08.01.2015)
Просмотров: 356 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: