Понедельник, 27.01.2025, 16:05
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Технічні науки

РЕФЕРАТ НА ТЕМУ: Особливості тороїдальних пружин
Особливості тороїдальних пружин

Тороїдальні пружини в процесі виготовлення мають циліндрову або конічну форму. При стисненні повітряної порожнини зовнішні стінки «натягаються» на той, що має циліндрову, конусну або іншу спеціально спрофільовану форму поршень. До місцеположення тороїдальна пневматична пружина зазвичай має діаметр dh, більший, ніж діаметр поршня dk. Конічні пружини розраховуються так, щоб навіть при низькому тиску їх стінки не стосувалися поршнів.
У міру зростання внутрішнього тиску зовнішній діаметр пружини збільшується до максимального, такого, що досягається при максимальному робочому тиску Pi max. Це означає, що при різному робочому тиску пружина може мати різний зовнішній діаметр (мал. 1) .В технічної документації і розрахунках зазвичай указуються тільки максимальні величини.
При установці пневмоподушки на автомобіль (причіп) слід звертати увагу на те, щоб на поршень надягала її конусна частина. Із-за внутрішнього тиску пружина приймає проміжну форму між запасною частиною і що знаходиться в експлуатації. Тому знята стара деталь зазвичай коротше і товще новою. На експлуатаційні властивості пружини даний факт не впливає.
При роботі пружини її стінки підвертаються, змінюючи свій діаметр від зовнішнього (dpi max - dpi max) до діаметру поршня (dk). В результаті постійного змінюється кут між нитками корду (? - на поршні і g - на зовнішній стінці). Завдяки внутрішньому тиску Pi шари стінки залишаються в стислому стані. Стінки підвертаються плавно, без складок і інших видів деформації.
Для тороїдальних пружин особливо важливо, щоб тиск в них не падав нижче певного значення Pi min. Як указувалося вище, зовнішній діаметр пневмоподушки залежить від внутрішнього тиску Pi. Отже, при мінімальному тиску і зовнішній діаметр дуже малий. Тому мінімальний зазор між зовнішньою і внутрішньою (насуненою на поршень) стінками.
Для осей з прямолінійним переміщенням пневмопружіни і при малій поперечній неспіввісності відстань між стінками при мінімальному тиску Pi min зазвичай достатньо велике, щоб уникнути тертя стінок один об одного або об інші деталі підвіски, яке приводить до передчасного зносу і руйнування пневмопружіни.
В конструкціях з криволінійним рухом пневмопружін необхідно або підвищити внутрішній тиск Pi min, або використовувати пневмоподушки іншої конструкції. У таких випадках необхідно проконсультуватися у фахівців-розробників.
Значення максимального допустимого відхилення пружини при стисненні і розтягуванні, що приводяться в технічній документації, визначаються по осі симетрії як точка відліку (за умови, що криволінійний рух виникає не унаслідок особливостей геометрії підвіски).
Якщо конструкція припускає криволінійність руху пружини, особлива увага при розрахунках слід приділяти загорнутій частині стінки.
Тороїдальні пневмопружіни з конічними поверхнями ущільнювачів і конічною формою у вільному стані зазвичай мають кільце ущільнювача, що працює аналогічно шкарпетці борту беськамерной шини, що контактує з хампом обода. Цей кільцевий прилив перешкоджає відриву поверхні ущільнювача від конуса у разі, коли транспортний засіб рухається при дуже низькому внутрішньому тиску пружин (наприклад, тягач без напівпричепа) і/або украй великій віддачі підвіски.
У тороїдальних пружин з конічними поверхнями ущільнювачів, але циліндровою формою у вільному стані (зазвичай вживаних в автобусах) такий низький статичний внутрішній тиск при малому навантаженні маловірогідно. У таких випадках в кільцевому приливі ущільнювача немає необхідності. Варіації виконання для особливих умов експлуатації визначаються виробниками транспортних засобів за наслідками випробувань.
Пневмопружіни з подвійною гофрою виготовляються з габаритами, які вони матимуть і в умовах експлуатації. Правда, при максимальному внутрішньому тиску корд декілька розтягується, що приводить до зростання зовнішнього діаметру. Збільшення габариту залежить від розмірів пневмопружіни. При максимальному статичному внутрішньому тиску в підвісці рухомого ТС (близько 7 бар) збільшення діаметру може доходити до 5%.
При роботі пружини її гофри стають більше або менше, тобто змінюється радіус їх закруглення. Ця особливість робить гофровану пневмопружіну дуже гнучкою. Стиснення і розтягування подушки викликають дуже незначні зміни її зовнішнього діаметру і кута перехрещення ниток корду.
Мінімальний робочий тиск Pi min гофрованих пружин указується в технічній документації. Його необхідно враховувати, щоб уникнути негативних значень (розрядки) при віддачі.
Для обох типів пружин указується максимальне допустиме відхилення, що відноситься до тих частин кільцевих бортів, які мають найбільше відхилення при роботі підвіски.
Категория: Технічні науки | Добавил: DoceNt (25.12.2014)
Просмотров: 190 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: