Пятница, 10.01.2025, 23:14
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Технічні науки

РЕФЕРАТ НА ТЕМУ:Основні пристрої і механізми зварювальних напівавтоматів
Основні пристрої і механізми зварювальних напівавтоматів

При механізованому зварюванні звичайно механізується подача електродного дроту; пересування зварювального пальника, як правило, виробляється вручну. У напівавтоматах сполучаються переваги автоматичного зварювання з універсальністю і маневреністю ручної. Це досягається застосуванням тонкого електродного дроту 0,8-2,5 мм, подаваної в зону зварювання по зварювальному порожньому кабелі, називаному також гнучким шланговим проводом (тому устаткування для такого зварювання називають шланговими напівавтоматами).
Більшість шлангових напівавтоматів загального призначення мають загальні механізми, пристрої, вузли і деталі. Деякі з них взаємозамінні і можуть бути використані в різних типах напівавтоматів.
Механізми подачі електродного дроту звичайно складаються з електродвигуна, редуктора і системи що подають і притискних роликів. Електродвигун з редуктором забезпечують обертання ролика, що подає, що проштовхує електродний дріт по гнучкому порожньому кабелі в зону зварювання. Вони також дозволяють набудовувати швидкість подачі дроту і підтримувати її постійної в процесі роботи. Як привод у цих механізмах можуть використовуватися електродвигуни як перемінного, так і постійного струму. Швидкості подачі електродного дроту можуть змінюватися східчасто за допомогою змінних чи шестірень змінних роликів, що подають, а також плавним регулюванням числа оборотів електродвигуна постійного струму. Для подачі електродних дротів різних типів (суцільного перетину, порошкової) і діаметрів застосовують механізми подачі з однієї чи двома парами роликів, що подають.
Для механізованого зварювання в захисних газах застосовують в основному три типи механізмів подачі електродного дроту: закритий (мал. 1,а) з касетою на 5 кг сталевого дроту (для напівавтоматів ПДГ-305, ПДГ-306 і ін.); відкритий (мал. 1,б) з касетою на 12 чи 20 кг сталевого дроту (для напівавтоматів ПДГ-502, ПДГ-504 і ін.); відкритий на візку (мал. 1,в) з касетним пристроєм для бухти до 50 кг сталевого дроту (для напівавтоматів ПДГ-505, ПДГ-601 і ін.).
Усі три типи механізмів, що подають, мають той самий редукторний привод, установлений на однакових підставах.
Рис. 1. Механізми подачі електродного дроту
Механізми, що подають, постачені швидкодіючими розніманнями, що не вимагають спеціального інструмента при підключенні до них зварювального пальника і зовнішніх з'єднань. Підключення проводів і шлангів зовнішніх з'єднань виробляється в середній частині механізмів, що подають, що зменшує їхні розміри й охороняє місця підключень від можливих зламів.
Гнучкий шланг призначений для подачі електродного дроту, зварювального струму, захисного газу, а іноді й охолодної води до пальника. Випускають пальника на зварювальні струми 150, 315, 500 і 630 А разом із гнучкими шлангами в основному двох типів. У шлангах типу А-547 струмоведуча частина набрана з декількох мідних плетінок, натягнутих на сталеву спіраль, усередині якої поміщена змінна спіраль для подачі електродного дроту. Струмоведуча частина, проводи керування від пускової кнопки, а також газова трубка для захисного газу поміщені в загальний гумовий рукав. Складений шланг складається з каналу типу К.Н для подачі електродного дроту, струмоведучої частини, виготовленої зі зварювального кабелю типу ПРГ, проводів керування від пускової кнопки і газової трубки (іноді застосовують сполучені струмогазопідводи). Усі ці елементи з'єднані гнучкими хомутами-стяжками, розташованими друг від друга на відстані 200 мм по довжині. Такі складені шланги в порівнянні з монолітними більш гнучкі і полегшують роботу з напівавтоматом. При роботі на великих зварювальних струмах застосовують водяне охолодження пальника (у цьому випадку в складений шланг входять і шланги для води).
Ролики, що подають, призначені для проштовхування електродного дроту усередину шлангового проводу. Їх виготовляють з легованої сталі і гартують. Для кращого зчеплення з дротом на поверхні ролика, що подає, роблять чи канавку тупу дрібну насічку (із кроком 0,8 мм); поверхня притискного ролика гладка. Для порошкових дротів механізм подачі містить дві пари роликів з канавками (усі ролики ведучі).
Зварювальні пальники призначені для підведення до місця зварювання електродного дроту, зварювального струму і захисного газу. Звичайно пальника з водяним охолодженням застосовують тільки при зварюванні на великих струмах (500 А и більш). Змінними скорозношуючими частинами пальників є струмовідними наконечник і газове сопло, виготовлені з міді. Найбільше застосування одержали зварювальні пальники типу ГДПГ (див. § 3 дані глави).
Зварювальні напівавтомати ПДГ-305 і ПДГ-502
Зварювальні напівавтомати ПДГ-305 УЗ і ПДГ-502 УХЛ4 (мал. 2) призначені для одержання дуговим зварюванням сталевим електродом, що плавиться, у захисному середовищі вуглекислого газу сталевих конструкцій, шви яких розташовані в різних просторових положеннях і важкодоступних місцях. Напівавтомати складаються зі зварювального пальника, механізму подачі електродного дроту, переносного пульта керування, джерела харчування з убудованим блоком керування напівавтоматом, газового редуктора з витратоміром і підігрівником газу, сполучних шлангів і проводів. Вуглекислий газ подається від чи балона цехової магістралі. Основні вузли напівавтоматів типу ПДГ перераховані нижче.
ПДГ-305 ПДГ-502
Механізм подачі електродного Закритий Відкритий
дроту
Зварювальний пальник ГДПГ-101-10, ГДПГ-301-8,
ГДПГ-301-8 ГДПГ-501-4
Джерело харчування ВДГ-302 ВДУ-504-1
У напівавтоматах автоматизований процес подачі в зону зварювання електродного дроту і захисного газу. Електродний дріт за допомогою струморушільного привода механізму подачі надходить з касети по гнучкому направляючому каналу в зону зварювання в міру її плавлення. Одночасно по шлангу струмогазопідводу в зону зварювання вводяться вуглекислий газ з чи балона цехової магістралі і зварювальний струм від випрямляча. Переміщення зварювального пальника виробляється вручну.
1-зварювальний пальник, 2 — джерело живлення,
3 — механізм подачі електродного дроту,
4 - переносний пульт керування
Механізм подачі електродного дроту відкритого типу (мал. 3) містить у собі електрорушійний привод 9, касету 4 с. електродним дротом, знімний пульт керування і блок рознімань, що служать для підключення сполучних проводів і шлангів. Електрорушійний привод складається з циліндричного редуктора й електродвигуна постійного струму. На вихідному валу редуктора укріплене зубчасте колесо з ведучим роликом. Друге зубчасте колесо з притискним роликом знаходиться на важелі притискного пристрою 1; при повороті важеля воно може бути відведене для заправлення електродним дротом. Завдяки наявності зубцюватого зачеплення обидва ролики є ведучими. Зусилля тиску притискного ролика регулюється гвинтом 8, що впливає на важіль 2 через плоску пружину 7. Касета з електродним дротом установлюється на гальмовому пристрої 5, що не допускає саморозкручування дроту при роботі. Усі вузли механізму подачі змонтовані на підставі 6, у нижній частині якого розташовані отвори для кріплення планки, що фіксує сполучні проводи і шланги. До підстави кріпляться чотири колеса. Для перенесення механізму подачі мається ручка 3. Кожухом закривається тільки електрорушійний привод (у механізмі подачі закритого типу для напівавтомата ПДГ-305 кожух-закриті як електрорушійний привод, так і касета з електродним дротом) .
Зварювальний пальник ГДПГ-501-4 (мал. 4) для зварювання електродним дротом діаметром до 2 мм при силі струму до 500 А складається з корпуса 7 з вигнутою направляючою трубкою, спирали 6, електродотримача 5, наконечника 4, сопла 1, що направляє потік захисного газу, пружинного кільця 2, що утримує змінне сопло 3, що направляє каналу 9 для електродного дроту, струмогазопідводу 10, вмикача 8, проводів керування і шлангів 12 для охолодної води. Знизу рукоятки мається екран 13, що захищає руку зварника від теплових випромінювань. Електродний дріт подається в пальник через наконечник 14. Для запобігання перегріву пальника сопло 1 прохолоджується проточною водою. Пальника ГДПГ-301-8 і ГДПГ-101-10 виконані аналогічно, але не мають водяного охолодження.

Рис. 5. Схема з'єднань напівавтомата ПДГ-502:
1 — виріб, 2 — переносний пульт керування, 3 — зварювальний пальник, 4 — механізм подачі електродного дроту, 5— балон із захисним газом, 6 — підігрівник газу, 7 — газовий редуктор, 8 — зварювальний випрямляч, 9 — блок керування, 10, 11 — вхід і вихід води
На переносному пульті керування змонтований тумблер для перевірки газу і подачі електродного дроту, тумблер для реверсування обертання двигуна механізму, що подає, а також потенціометри швидкості подачі електродного дроту і регулювання напруги дуги.
Порядок роботи на напівавтоматах наступний: при натисканні вимикача на пальнику відбувається включення газового клапана, а через 1 із включаються джерело харчування і привод подачі електродного дроту; при замиканні електрода на виріб запалюється дуга, відбувається процес зварювання; при розмиканні вимикача зупиняється двигун подачі електродного дроту, відбувається розтяжка й обривши дуги; через 2—4.с виключаються джерело харчування і газовий клапан (при цьому знімається напруга зі зварювального пальника і припиняється подача захисного газу — схема приходить у вихідний стан).
Схема з'єднань напівавтомата ПДГ-502 приведена на мал. 100.
Зварювальний напівавтомат ПДГ-601
Зварювальний напівавтомат ПДГ-601 У4 призначений для дугової зварки у вуглекислому газі електродом, що плавиться, здійснюваної на постійному струмі.
Рис. 6. Зварювальний напівавтомат ПДГ-601
Напівавтомат (мал. 6) складається зі зварювального пальника 3, механізму подачі 4 електродні дроти, зварювального випрямляча 2 з убудованим блоком 1 керування напівавтоматом, пульта керування 5 і блоку апаратури з гідрореле. У комплект напівавтомата входять два пальники: ГДПГ-301-8 У4, призначена для зварювання електродним дротом 0 1,2 і 1,4 мм струмом до 315 А (охолодження пальника — природне, повітряне), і ГДПГ-603 (мал. 7), призначена для зварювання електродним дротом 01,6 і 2,5 мм струмом до 630 А (водяне охолодження пальника забезпечує її тривалу роботу без перегріву окремих вузлів).
Рис. 7. Зварювальний пальник ГДПГ-603:
1 — змінне сопло, 2 — наконечник, 3 — направляючий канал, 4, 5 — шланги для води, 6 — проводу керування, 7 — шланг для подачі захисного газу, 8 — вимикач напівавтомата, 9 — захисний щиток
Механізм подачі електродного дроту змонтований на литій підставці, нижня частина якого використовується як відсік для підключення токових, газових і водяних комунікацій. Приєднання ланцюгів як з боку живлення, так і з боку зварювального пальника здійснюється швидкодіючими розніманнями. Механізм подачі разом з підставою розміщається на рамі, постаченої колісьми для внутріцехових переміщень. У залежності від умов чи експлуатації на механізмі подачі встановлюється барабан ємністю до 12 кг, чи на рамі розташовується касетний пристрій, що дозволяє розміщати мотки дроту масою до 80 кг без перемотування її на барабан. Для запобігання мимовільного розмотування дроту барабан і касетний пристрій постачені гальмом.
Напівавтомат комплектують зварювальним випрямлячем ВДГ-601 із твердою зовнішньою характеристикою, що дозволяє заздалегідь установлювати напруга для двох режимів зварювання (малих і великих струмів). Переключення режимів виробляється з дистанційного пульта керування (мал. 8). На лицьовій панелі выпрямителя знаходяться: контрольно-вимірювальні прилади; перемикачі виду регулювання (місцеве чи дистанційне) і режиму зварювання (І чи ІІ); потенціометри для регулювання на І і II режимах; перемикач місцевого включення зварювального струму. У верхній лівій частині передньої панелі випрямляча розташована панель блоку керування напівавтоматом, що підключається до випрямляча через розташований усередині ніші рознімання. У нижній частині - лицьової панелі на дошці затисків установлені рознімання для підключення зварювального кабелю, ланцюгів керування і підігрівника газу. На задній стінці випрямляча встановлений: автомат захисту, мережні затиски, що заземлює болт із написом «Земля», а також гідрореле, що підтримує витрата охолодної води на рівні 2 л/хв.

Рис. 8. Дистанційний пульт керування напівавтоматом ПДГ-601:
1 — регулятор швидкості подачі електродного дроту, 2 — регулятор напруги зварювальної дуги, 3 — перемикач індуктивності, 4 — кнопка перевірки подачі захисного газу, 5 — перемикач режимів зварювання, 6 — кнопка настановних переміщень, 7 — перемикач напрямку подачі електродного дроту.
Категория: Технічні науки | Добавил: DoceNt (20.12.2014)
Просмотров: 415 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: