Четверг, 09.01.2025, 21:21
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 16
Гостей: 16
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Технічні науки

РЕФЕРАТ НА ТЕМУ: Характеристика доліт та їх використання
Характеристика доліт та їх використання

Вступ
До найактуальніших проблем сьогодення, що торкається кожного життя, кожної планети й від яких залежить майбутнє людства, слід віднести проблеми екології. Викликані недалекоглядним, нерозумним, необгрунтованим ставленням людини до природи, вони виникли не сьогодні й не вчора, як свідчать стародавні літописи. Ще близько 4 тис. років тому вавілонський цар Хаммурапі, а пізніше китайський та монгольський імператори та європейські монархи вже дбали про збереження природи й видавши накази про охорону лісів, степів та водних джерел.
В епоху науково-технічного процесу антропогенні діяння оточує середовище стає все більш інтенсивним і масштабним.
Серйозною небезпекою є посилене забруднення природніх середовищ - атмосфера, гідросфера, біосфера. В зв’язку з цим найбільшу важливість набувають проблеми контроля якості й регулювання, стану оточуючого середовища, в рішені яких спеціалісти-екологи зобов’язані безпосередньо брати участь.
Головна задача - це охорона оточуючого середовища полягає в тому, щоб сприяти розробці у студентів екологічного світогляду в основі якого повинно бути представлення об’єдності й взаємозв’язку всіх природніх процесів, їх зміни під впливом антропогенних факторів.
В переплетенні соц-економічних політичних суперечностей наших умів особливу увагу займають суперечності глобального масштабу. Тут досить гострі такі проблеми, як забруднення оточуючого середовища, також океанів та виснаження природніх ресурсів.
Екологічна проблема (як сукупність питань з охорони оточуючого середовища й використання природніх ресурсів), в будуще проблема торкається глобальних інтересів всього населення нашої планети, інтереси всіх без винятку сучасних держав і нарешті інтереси кожної людини, яка живе на землі.
Таким чином, вже сьогодні, а тим більше в майбутньому будь-яке політичне рішення, яке порушує науково обгрунтовані медицинські, екологічні та інші вимоги до оточуючого середовища, є в принципі неприпустимі.
Відступити від цього - це означає принести долю суспільства, життя не тільки сучасного, але й слідуючих поколінь в жертву сучасних егоїстичних інтересам тих, хто живе тепер.
В останні 15-20 років екологічна проблема викликає не тільки серйозний інтерес, але й глибоку занепокоєність багатьох спеціалістів, вчених, політичних діячів, світового суспільства. Уявне?? давно постановка проблеми “охорони природи” ,”охорона оточуючого середовища” стоїть перед людьми.
В епоху науково-технічної еволюції виникла пародоксальна ситуація: з одного боку, знання й технічні можливості людини стали основою створення потужніх виробних сил підкоряє оточуюче середовище інтересам суспільства, а з другої саме нестача знань, особливо в питаннях оточуючого середовища обмежує здатність повністю й правильно оцінити ступінь впливу виробничих сил суспільства на природу.
Економіка (господарський комплекс) й екологія (природній комплекс) зв’язані між собою так само міцно, як людина зв’язана з природою. Разом природні ресурси й природнє середовище складають еколого-економічну систему, включаючи в себе природу і виробництво. Серед всіх видів порушеної рівноваги, в результаті господарської діяльності найбільше забруднення природнього середовища.
Воно безпосередньо пов’язано з відходами, тобто з продуктами, які в умовах даного виробництва корисно не використовують, а викидається в оточуюче середовище.
Основою розвитку сучасної цивілізації є енергетика або паливно-енергетичний комплекс. Від стану енергетики залежить темп науково-технічного прогресу, інтенсифікації виробництва й життєвий рівень людей. Україна -одна з держав яка може повністю забезпечувати паливом і енергією за рахунок власних енергоресурсів й поставлений ще й на експорт.
Основним методом одержання енергії на сьогодні є вугілля, нафта, природній газ, горючих сланців та інших видів мінералів палива невелика кількість енергії надходить також за рахунок спалювання дров. Приблизно 70% енергії виробляється тепловими електростанціями. В результаті спалювання великої кількості мінерального палива мають місце значні зміни навколишнього середовища.

Долота і їх характеристика
Долото призначене для руйнування гірської породи при бурінні свердловини циліндричної форми. Існує велика кількість доліт різних типів, вибір яких визначається механічними і абразивними властивостями руйнуючих порід.
1. Долота ріжучо-сколюючого типа руйнують породу лопастями нахилених в сторону обертання долота. Призначені розбурівання м’ягких порід.
2. Долота дроблячого-сколюючого типу руйнують породу кленовидними зубцями або штирями склиповидного або сферичного порофрузівною поверхнею розміщеними на конічних або циліндричних шаромнах, які обертаються навколо своєї осі і навколо осі долота.
Призначені вони для розбурівання необразивних, абразивних і абразивних середньої твердості, твердих, кріпких і дуже кріпких порід.
3. Долота ріжучі - стираючого типу руйнують породу алмазними зернами або твердосплавними штирями, розміщені торцевій машині долота або кромках вертикально розміщених по-відношенню до вибою свердловини лопастей долота, і твердосплавними штирями розміщеними на сферичній ??? одношаро??шечного долота. Долота з алмазними зернами і твердосплавними штирями торцевій частині приміняються для буріння неабразивних порід середньої твердості і твердих. Долота з вертикально розміщеними лопастяи - для вертикального розбурівання переміщувальних по твердості абразивних і неабразивних порід.
Одно??? долота - для розбурівання неабразивних порід середньої твредості, залягаючих на великих глибинах по назначення всі бурові долота класифікуються за трьома групами - для суцільного буріння руйнуючого породу в одній площині або ступінчато для колонкового буріння руйнуючи породу по переферії вибою - спеціального призначення.
Долота для суцільного- і колонкового буріння призначені для заглиблення свердловини випускаються вони різних типів, що позволяє вибирати нужні долота для розбурівання гірської породи по одному із перечислених вище принципів.
Долота спеціально призначені для роботи пробурених свердловинах (розпилювання вирівнювання переробка інших свердловин).
В залежності розмірами обсадних труб передбачаються випуск бурових доліт діаметри, яких повинні відповідати приведеним: 46,59, 76, 9, 97, 112, 114,133, 135, 146, 145, 151, 161, 172, 190, 214, 243, 269, 295, 320, 346, 334, 394, 4454, 490 мм.
Лопастні долота
В теперішній час вирускаюь двох-лопастні 2 л і трьох-лопастні 3 л долота, верхня частина ??? муфту різьби призначена з’єднанню ??? різьби приурочена чи вібійними двигунами, “нижня - дві і три лопасти розміщені по відношенню друг до друга під кутом відповідно 1800 і 120 0. При бурінні лопастовими долотами можна отрмиати значне збільшення швидкості проходки, приміняючи долота промиваючими долотами забезпечуючими вихід рідини з них V6v-125 м/с такі долота називається гідромакіторними, приміняють середини 40 років і теперішній час вони дуже розповсюджені.
Шаромкові долота.
За більшу чим 60-річну історію розвиток конструкцій шаромкових доліт в практиці буріння приміняли долота з одною двома-трьома-чотирьма-шістьма марошками. Всерівно розповсюдженнями на протяжності всіх років були і ??? трьох-шаромкові долота залежавши від конструкцій шарошок форми і розміщння породоруйнівних елементів на них схеми розміщення осей шарошок по відношенню до осі долота, конструкцій і розміщення проливних отворів зроблено дуже багато доліт ефективно руйнуючих гірські породи самих різних механічних властивостей із шаро??? доліт других типів теперішній час приміняють шаромкові і сутошарошкові і закордоном чотирішаромкові долота.
Алмазні долота.
Створені в експлуатації алмазних долот для буріння нафтових і газових свердловин в останні роки оприділяють велику увагу поскільки вони забезпечують ефективне руйнування неабразивних і абразивних порід різної твердості, особливо на великих глубинах.
Алмазні долота складаються з фасовної алмазонесучої головки (матриці), виконаного з порошкоподібного твердосплавного матеріалу і сталевого корпусу приднаною замковою різьбою.
Твердосплавні долота.
Успішне примінення алмазних долот привело до створеня ряду конструкцій твердосплавних доліт, забезпечуючи аналогічний принцип руйнування гірської породи.
Особливу увагу заслужили долота типу УСМ при використанні їх в ряді районів, отримані хороші результати. Ці долота мають шість радіально розміщених коротких лопастей контактні поверхні які укріплені штирями, виконанями з твердого сплаву славутич із зернистим твердим сплавом.
Колонкові долота
- це інструмент, в який входить крім бурільної головки входять інші елементи, тобто грунтоноска, ??? і т.д.
1. Бурільна головка.
2. Корпус.
3. Керно-приймальна труба (грунтоноска).
4. Керковача, керноутворимувача.

Показники роботи доліт ( PI)
1. Проходка на долота, hg
2. Час роботи, t
3. Швидкість буріння (середня механічна), Vm
, м/год (хв)
4. Рейсова швидкість буріння
= [м/год] =
tб - час буріння одним долотом
Т доп - час на додаткові роботи
5. Собівартість (вартість) довбання
С = [крб/м]
де: C- вартість долота
Ce- вартість експлуатації БУ
hg - проходка 1 долота
hp- рейсовка V за 1 год

Варіант 4
Тема: визначення раціонального часу роботи долота при бурінні свердловини за критерієм мінімальної собівартості.
Визначте раціональний час роботи долота t при бурінні свердловин за критерієм мінімальної собівартості С min, якщо відомо:
1. С = - собівартість буріння в умовах одиниці
2. h = - проходка м;
3. Vp= - рейсова швидкість буріння, м/год;
4. T- час на допоміжні роботи, год.
Варіанти по часу буріння t, год
N n/n 4 варіант
t min = 1
t max = 25
t = 2
N = INT () + 1
Варіанти по коефіціенту інтенсивності падіння V:
z = 0.15
Варіанти по поч. очаткова швидкість V буріння
Vo, м/год:
Vo = 4.8
Варіанти по вартості роботи буровій установки Q (умовн. одиниці /год) та вартості породоруйнівного інструменту. В умовах одиниці
Q = 100
В = 320
Створити таблицю розрахункових значень з побудовою відповідного графіка і передбачити в програмі вибір мінімальної собівартості буріння свердловин та часу заміни долота.

№ | Символи | Позначення
1 | h | H(s)
2 | Vo | Vo
3 | Z | Z
4 | e -z t | EXP (-Z*I)
5 | Vp | Vr/S
6 | T | I
7 | T доп | Td(S)
8 | C | C(S)
9 | Q | Q
10 | B | B
Оператори.
PRINT - це о.призначений для виведення ??? на екран.
PRINT USING - це о для виведення на екран символьних або числових даних за певним форматом.
IF (умова ) THEN (серія 1)
якщо тоді
DIM - це о, який визначає мах розмір масивів і резервує для них пам’ять машини
END - це о, який показує кінець програми
NEXT - це о, який показує кінець циклу
CLS - очистка екрану
LOCATE - ??? виводи, курсора указаного позицію екрану

Заключення
В даній роботі висвітлюється характеристика доліт і важливість іх примінення. Знаючи основні параметри роботи доліт і їх визначення, воно є трудоємним і довготривалим. Для полегшення цього процесу ми складаєм програму для розрахунку, собівартості, часу роботи, рейсової швидкості, щоб полегшити цей процес. Також ми в цій роботі показуємо можливості бейсику і як можна з допомогою програмування, скоротити час роботи і кількість працівників і що це є економічно. Це потрібно для розвитку кадрової промисловості.

Література:
1. Н.Т. Середа, Є.М.Соловьев “Бурение нефтяних и газових скважин”.
2. Білявський “Вступ до загальної ???”.
3. Конспект лекцій по техніці. В.Р. Процюк
Категория: Технічні науки | Добавил: DoceNt (12.12.2014)
Просмотров: 562 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: