Вторник, 04.02.2025, 22:17
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Технічні науки

РЕФЕРАТ НА ТЕМУ: Електрокавоварка
Електрокавоварка

Електрокавоварки
На підприємствах громадського харчування для приготування чорної кави та одержання високоякісного напою із кави використову-ються експрес-кавоварки угорського виробництва "Касино", "Лайта", "Клуб", "Будапешт", "Мопресс" та інші й кавоварки типу КВЕ-7 вітчиз-няного виробництва. Вони забезпечують індивідуальне приготування кожної порції кави безпосередньо перед споживанням.
За принципом роботи експрес-кавоварки аналогічні, а за кон-струкцією блок-кранів відрізняються між собою. В одних блок-кранах порція води під тиском пари підштовхується через шар меле-ної кави і, екстрагуючи екстрактивні речовини, зливається в кухоль. У інших блок-кранах вода, нагріта до температури 110 °С подаєть-ся на мелену каву і внаслідок зусиль, які прикладені із середини, зливається в кухоль.
Електрокавоварка КВЕ-7 призначена для приготування чор-ної кави на підприємствах громадського харчування. Вона може бути використана в якості термостата для зберігання в гарячому стані різноманітних напоїв.
Електрокавоварка складається із постаменту, корпуса, допо-міжного стола, циркуляційного пристрою, фільтра, зливного кра-на, перемикача та терморегулятора.
На постаменті кавоварки розташовані корпус та допоміжний стіл. Корпус складається з алюмінієвої посудини ємністю 9,5 л, поміщеної у стальний кожух. Повітряний зазор, який має місце між посудиною та кожухом, виконує функцію теплоізоляції. Допоміж-ний стіл призначений для розміщення кухлів та стаканів.
Усередині корпуса встановлений циркуляційний пристрій, який складається з ковпака та циркуляційної трубки. На трубці вста-новлена алюмінієва чаша із перфорованим дном (фільтр) та відоб-ражувачем. Пакетний перемикач розташований на торцевій стороні допоміжного стола.
За допомогою перемикача здійснюється вмикання двох або однієї спіралі, які розміщені в спіральних канавках нагрівача й за-пресовані в шамотну масу. Перемикач обладнаний табличкою з над-писами "Підігрів", "Кип'ятіння" та "Вимк".
Терморегулятор типу ЕТЕ-2 забезпечує автоматичну підтримку температури приготованого у кавоварці напою.
Для підключення до електромережі кавоварка обладнана дво-полюсною вилкою із контактом заземлення. Для контролю за підключенням кавоварки до електромережі передбачена сигналь-на лампа.
Правила експлуатації КВЕ-7
Кавоварку встановлюють на прилавку або роздавальній стійці й підключають за допомогою штепсельного роз'єму до електроме-режі. Потім знімають з корпуса кришку й заливають у варильну посудину близько 7 л води. Для економії часу та електроенергії в кавоварку пропонується заливати гарячу воду. Далі пакетний ви-микач встановлюють в положення "Кип'ятіння^, при цьому вмика-ють дві спіралі нагрівача. Забороняється вмикати нагрівач, зазда-легідь не заповнивши посудину водою. За декілька хвилин до закипання води знімають кришку, засипають рівномірно у фільтр подрібнену каву й знову закривають кришкою.
Після закипання води пар разом із кип'ячою водою проходить вверх циркуляційною трубкою. Кип'яча вода у верхній частині цир-куляційного пристрою потрапляє у відображувач, із нього - у фільтр. Там вона проходить через порошок кави, повертається в посудину, потрапляє під ковпак й знову циркуляційною трубкою подається вверх. Таким чином, циркулюючий в посудині кип'яток буде пос-тійно насичуватись компонентами кави.
Процес приготування напою триває 5-7 хв., після чого пакет-ний перемикач встановлюється в положення "Підігрів" й відклю-чає одну із спіралей. Далі терморегулятор буде автоматично підтримувати температуру напою в межах 60-80 "С, перемінно вми-каючи або вимикаючи спіраль.
Перед приготуванням наступної порції кави пакетний пере-микач встановлюється в положення "Вимк.", після чого виймають із посудини та промивають циркуляційний пристрій і фільтр із відоб-ражувачем.
Для приготування напою не рекомендується заливати в посу-дину менше 4 л води.
Технічна характеристика КВЕ-7
Номінальна потужність нагрівача, кВт - 1,3
Габаритні розміри, мм:
довжина - 655
ширина - 382
висота - 470
Вага, кг - 15,5
Екепрес-кавоварка "Мопрес" (рис. 4.26) складається зі знімального кожуха із декоративним покриттям, всередині якого на зварній рамі розташовані нагрівальний котел з автоматикою та необхідною арматурою та чотири блок-крани. Кавоварка комплек-тується кавомолольною машиною.
Котел, в якому знаходяться нагрівальні елементи (тени), слу-жить для приготування гарячої води й пари. Вода подається в котел із водопроводу, тиск в якому повинен бути не нижчим 180 КПа. Рівень води у котлі регулюється поплавковим пристроєм. Котел мас регулюючу та запобіжну арматуру: манометр, запобіжний клапан, водопоказник (водомірне скло). Із котла вода, нагріта до 1! 0 °С, під тиском подається в блок-кран, де здійснюється відмірювання її на порції й приготування напою.
Блок-кран приводиться в рух за рахунок енергії водопровід-ної води (гідравлічний спосіб). Складається блок-кран із двох циліндрів, які знаходяться один над другим. У верхньому циліндрі, який має поршень та рукоятку керування, вода підводиться через гумовий шланг з тиском не меншим 180 КПа.
В нижньому циліндрі відбувається відмірювання порцій води й приготування напою. Складається він з робочої камери із порш-нем (поршні верхнього та нижнього циліндрів сполучені одним валом) та чаші-тримача, в яку вставляється сітка-фільтр із меле-ною кавою. Чаша-тримач має два зливні крани, через які напій за-ливається в кухлі.
В блок-крані під дією водопровідної води, яка поступає у верхній циліндр, здійснюється піднімання двох поршнів. В резуль-таті із нижнього циліндра, де встановлена сітка-фільтр із меленою кавою, починає поступати гаряча вода із водогрівального бачка. Як тільки із зливного крана чаші-тримача з'являються перші краплі напою, водопровідний кран закривають. Тиск у верхньому циліндрі падає, а поршень під дією пружини опуститься вниз й проштовхне
гарячу воду через шар меленої кави у кухоль.
Рис. 4.26. Експрсс-кавоварка "Мопресс":
а, б - загальний вигляд, в -- кавоварка; 1 - вентиль подачі води, 2 - вентиль
зливання води із котла, 3 - нижня полиця, 4 - чаша із рукояткою, 5 – вимикач освітлення апаратів, 6 - вимикач тенів, 7 - сигнальна лампа, 8 – пускова рукоятка, 9 - вентиль відбору гарячої води, 10 - блок-кран, 11 - манометр, 12 - верхня полиця, 13 - установча кнопка, 14 - водопоказник.
Правила експлуатації експрес-кавоварки "Мопресс"
Перед початком роботи перевіряють санітарний стан та надійність заземлення кавоварки. Потім, відкривши паровий вен-тиль для випускання повітря в атмосферу, заповнюють котел во-дою. Рівень води в котлі визначають за водомірним склом (він по-винен знаходитись на 2 см вище від нижньої відмітки). Як тільки через паровий вентиль пройде пара, вентиль закривають. Через 25-30 хв. тиск пари в котлі досягне робочого рівня - 120 КПа за мано-метром (сигнальна лампочка гасне).
В процесі роботи періодично перевіряють рівень води, пока-зання манометра й температуру води.
В чашу опускають сітку-фільтр, насипають свіжомелену каву й ущільнюють її товкачиком. При цьому слідкують за тим, щоб кава не залишалась на краях тримача. Після цього закріп-люють чашу в блок-крані, відводять вниз пускову рукоятку й за-ливають каву в кухоль.
Після закінчення роботи вимикають тени, відключають пода-чу води в котел й відкривають вентилі для випускання пари й зли-вання води. Після закінчення зливання води вентилі закривають. Нижню частину блок-кранів зачищують від залишків кави. Чашу-тримач та сітку-фільтр ретельно промивають гарячою водою із ви-користанням миючих засобів й кладуть в холодну воду до наступ-ного використання. Зовнішню поверхню кавоварки протирають м'якою тканиною.
При припиненні подавання води із водопровідної магістралі кавоварку негайно відмикають від електромережі.
В процесі роботи слід бути обережним, щоб запобігти опіків гарячою водою або парою.
Технічна характеристика
Кількість порцій кави, яка готується в одному
блок-крані (1 порція=6 г кави + 50 см3 води),
порцій/год. - 60
Споживча потужність, кВт - 4,5
Габаритні розміри, мм:
довжина - 1050
ширина - 600
висота - 550
Вага, кг - 121

Та б л и ц я 1
Основні несправності кавоварок
Несправності | Причини | Способи усунення
Рівень води пите контрольної відмітки водопоказника, через запобіжний клапан тече вола | Несправний поплавковий клапан котла (не три мас полу) | Вимкнути апарат. Перекрити поступання води в котел та відремонтувати поплавковий клапан
Рівень води в котлі нижче контрольної відмітки водопоказника | Несправний поплавковий клапан когла (не пропускає воду).Знизився тиск води у водопроводі | Вимкнути тени апарата, прочистити або відремонтувати поплавковий клапан
Через блок-кранн тече вода | Зношене ущільнення чаші або поршня. Забруднене ущільнення чаші | Замінити
ущільнювальну гуму чаші або поршня. Прочистити ч ущільнення чаші та її кромку
Тиск в котлі за манометром вище 0,12 МПа, а тени не відмикаються, запобіжний клапан ви пускає пару | Несправний мембрановий регулятор тиску | Відремонтувати
мембрановий
регулятор
Запобіжний клапан випускає пару при робочому тиску а котлі 0,08-0.1 2 МПа | Забруднений запобіжний клапан | Вимкггути апарат, зняти верхній піддон. Прочистити сідло клапана й відшліфувати його золотник.
Категория: Технічні науки | Добавил: DoceNt (05.01.2015)
Просмотров: 1280 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: