Пятница, 10.01.2025, 05:56
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 9
Гостей: 9
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Технічні науки

РЕФЕРАТ НА ТЕМУ: Динамічні якості автомобільного двигуна
Динамічні якості автомобільного двигуна

При покупці автомобіля крім його дизайну і інтер'єру салону майбутнього власника поза сумнівом цікавлять і динамічні якості транспортного засобу, що набуває. Останні багато в чому залежать від технічних характеристик двигуна, встановленого на автомобілі.
Найбільш об'єктивну оцінку динамічних якостей автомобільного двигуна можна отримати при аналізі його зовнішньої швидкісної характеристики. Зовнішня швидкісна характеристика є залежністю показників роботи двигуна (потужності, моменту, що крутить, коефіцієнта наповнення циліндрів, питомої ефективної витрати палива і ін.) від частоти обертання колінчастого валу (КВ) при незмінному положенні органу управління, що забезпечує максимальну подачу палива в циліндри.
Важливим параметром автомобільного двигуна, що дозволяє оцінити стійкість його режиму при роботі по зовнішній швидкісній характеристиці, є коефіцієнт пристосовності (k). Значення визначається відношенням максимального моменту, що крутить, до номінального моменту, що крутить, розвивається двигуном на номінальній потужності при номінальній частоті обертання Кв. Особливо помітно значущість цього параметра виявляється у разі подолання автомобілем крутих підйомів. Чим більше значення до, тим більший опір руху може подолати автомобіль без перемикання коробки передач на знижену передачу. Важливе значення при цьому має і діапазон зміни частоти обертання КВ, в якому двигун стійко працює: чим більше цей діапазон, тим кращими динамічними якостями володіє автомобіль, тим легше управління двигуном. Швидкісний діапазон стійкої роботи двигуна оцінюється швидкісним коефіцієнтом (kс), що є відношенням частоти обертання КВ при максимальному моменті, що крутить, до номінальної частоти обертання. Звідси витікає, що чим більше діапазон стійкої роботи двигуна, тим менше значення kс. Це означає, що при інших рівних параметрах порівнюваних автомобілів перевагу слід віддати автомобілю, двигун якого характеризується меншим значенням kс.
Слід назвати і ще один важливий показник, який достатньо часто застосовується для оцінки динамічних якостей легкових автомобілів, - це прийомистість. Під прийомистістю зазвичай розуміється час розгону автомобіля з місця до швидкості 100 км/ч. Цей показник багато в чому визначається значеннями до і kс, але, крім того, він залежить від співвідношення номінальної потужності двигуна і маси автомобіля. Чим менше маса автомобіля, що доводиться на одиницю номінальної потужності двигуна, тим менше часу вимагається автомобілю для досягнення вказаної швидкості. Очевидно, що прийомистість автомобіля з дизельним двигуном тієї ж потужності, що і у бензинового, буде дещо гірше, оскільки питома маса такого автомобіля більша. Відмітимо, чтс прийомистість окремих спортивних автомобілів, підданих тюнінгу, оцінюється часом менше 5 секунд.
Чверть століття назад бензинові автомобільні двигуни мали до = 1,25...1,35, тоді як для дизельних двигунів були характерні значення до = 1,05...1,15, при цьому менші значення коефіцієнта пристосовності були у двигунів з наддувом. Швидкісний коефіцієнт для бензинових двигунів складав kс = 0,45...0,55, а для дизельних двигунів - відповідно kс = 0,55...0,70, досягаючи при високому наддуві значення 0,8.
Для поліпшення названих вище параметрів автомобільних двигунів виконують як окремо, так і комбіновані наступні основні заходи:
підбір найбільш ефективних фаз газорозподілу;
використання хвилевих і інерційних явищ у впускному і випускному тракті для поліпшення очищення і наповнення циліндрів при роботі двигуна в зоні максимального моменту, що крутить;
регулювання тиску наддуву повітря або топліво-воздушной змішай на впусканні для двигунів з наддувом;
збільшення циклової подачі палива з поліпшенням наповнення циліндра при роботі дизельного двигуна по швидкісній характеристиці в зоні максимального моменту, що крутить.
Слід відмітити, що кожний з названих заходів в тому або іншому ступені ускладнює конструкцію двигуна, погіршує його массо-габаритні показники і збільшує вартість. Проте, автомобільні фірми для підвищення конкурентоспроможності своєї продукції часто йдуть на збільшення витрат і вважають їх виправданими.
Аналіз показує, що для більшості сучасних бензинових двигунів легкових автомобілів зарубіжного виробництва до = 1,028...1,333, тоді як для дизельних двигунів характерні значення до = 1,100...1,344. Спостерігається очевидна тенденція зменшення нижньої межі діапазону До для бензинових двигунів. Такий підхід можна пояснити тим, що зарубіжні легкові автомобілі призначені переважно для руху з високою швидкістю, і їх двигуни мають швидкохідне регулювання. Застосування в цих автомобілях автоматичної коробки передач робить для водія проблему своєчасного перемикання передач при зростаючому опорі руху не такої актуальної. В той же час для дизельних двигунів відбулося збільшення як нижньої, так і верхньої межі діапазону до значень, що характерних для бензинових двигунів і навіть перевершують останні. Це стало можливим завдяки корекції топлівоподачи, вдосконаленню смесеобразованія і застосуванню регульованого турбонаддува.
Значення швидкісного коефіцієнта для сучасних бензинових двигунів знаходяться в діапазоні kс = 0,345 ... 0,800, а для дизельних відповідно kс = 0,364 ... 0,620. Порівнюючи ці цифри з даними 25-річної давності, можна констатувати, що як для бензинових, так і для дизельних двигунів вдалося добитися майже однакового розширення швидкісного діапазону стійкої роботи (зменшення нижньої межі kс ). Верхня межа швидкісного коефіцієнта дизельних двигунів також знизилася, тоді як для найбільш високооборотних бензинових двигунів відмічено звуження швидкісного діапазону із зростанням значення kс до 0,8. На підставі приведених даних можна констатувати, що сучасні дизельні двигуни легкових автомобілів по своїх динамічних якостях фактично не поступаються бензиновим.
Сказане вище дозволяє зробити висновок про те, що тенденції, що намітилися, до розширення швидкісного діапазону стійкої роботи автомобільних двигунів, а також застосування на значній їх частині швидкохідного регулювання, збережеться і в найближчому майбутньому. А це означає, що автоаматорів чекають зустрічі з новими і цікавими інженерними рішеннями, направленими на подальше вдосконалення динамічних якостей автомобільних двигунів.
Категория: Технічні науки | Добавил: DoceNt (14.12.2014)
Просмотров: 337 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: