Четверг, 28.11.2024, 21:35
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Право

Реферат на тему: Задачі з правознавства
Реферат на тему: Задачі з правознавства.

1. Місцевим судом Зарічного району м. Суми Лобанів був засуджений за ч. 3 ст.286 КК України до 9 років позбавлення волі. Комісією з питань виконання покарань Лобанову для відбування покарання визначена виправна колонія середнього рівня безпеки.
Чи правильно визначена установа відбування покарання?
Комісією з питань виконання покарань правильно визначена установа відбування покарань, так як згідно з п.2 ст. 18 Кримінально-виконавчого кодексу України „Виправні колонії” чоловіки, вперше засуджені до позбавлення волі за тяжкі та особливо тяжкі злочини відбувають покарання у виправних колоніях середнього рівня безпеки. Згідно ст. 12 Кримінального кодексу України „Класифікація злочинів” тяжкими злочинами є злочини за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше 5 років. Лобанов був засуджений за ч. 3 ст.286 Кримінального кодексу України до 9 років позбавлення волі, за злочин що є тяжким.
2. Місцевим судом Ковпаківського району м. Суми 15 жовтня Ніколаєв був засуджений до позбавлення волі за ч.2 ст.286 КК України до 5 років, за ч. 1 ст.135 КК України до 2 років, а за сукупністю злочинів на підставі ст. 70 КК України до 7років. Комісією управління з питань виконань покарань Ніколаєву визначена виправна колонія мінімального рівня безпеки з загальними умовами тримання. Раніше Ніколаєв відбував покарання у вигляді позбавлення волі за вироком суду від 10 жовтня 1995р. за ч.2 ст.215 КК України, за яким він був засуджений до одного року позбавлення волі.
Чи правильно визначена виправна колонія цій особі?
Місцевий суд Ковпаківського району неправильно визначив виправну колонію. Ніколаєв повинен відбувати покарання у виправній колонії середнього рівня безпеки, так як він вже відбував покарання за ч. 2 ст. 215 Кримінального кодексу України у вигляді позбавлення волі 1 рік, що передбачено ч. 2 ст. 18 Кримінально-виконавчого кодексу України. В разі якщо б він раніше не відбував покарання у вигляді позбавлення волі, то йому було б правильно визначена виправна колонія.
3. Кравченка було засуджено до 5 років позбавлення волі за хуліганство за ст. 206 КК України і направлений до колонії середнього рівня безпеки. На момент винесення вироку йому виповнилося 60 років. Через тиждень після прибуття до колонії виявилося, що Кравченко раніше 20 років тому відбував покарання за такий самий злочин, крім того коли він був неповнолітнім, притягався до кримінальної відповідальності за ч.2 ст. 140 КК України (1960 р) до одного року позбавлення волі у колонії.
Як слід діяти у цьому випадку? У якій колонії Кравченко повинен відбувати покарання?
Злочин за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більше 5 років є злочином середньої тяжкості. Чоловіки, засуджені за злочини середньої тяжкості відбувають покарання у колоніях середнього рівня безпеки. З умов задачі нам відомо, що Кравченко був двічі засуджений до позбавлення волі. А до осіб, які раніше відбували покарання у вигляді позбавлення волі належать особи, які за вчинений у минулому злочин були засуджені до покарання у вигляді позбавлення волі і відбули це покарання у виправних або виховних колоніях незалежно від зняття або погашення судимості на момент проголошення вироку за знову вчинений злочин. Це визначено п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду СРСР від 19.10.79 року № 8 „Про практику призначення судами видів виправно-трудових установ особам, засудженим до позбавлення волі”. Виходячи з цього Кравченко вважається особою, яка раніше була засуджена. Відповідно до п. 2 ст. 18 Кримінально-виконавчого кодексу України йому правильно визначений вид виправної колонії.
4.Ракова було засуджено за ч.2 ст.206 КК України і за ч.1 ст.122 КК України остаточно до 4-х років позбавлення волі з відбуванням покарання у ВТК середнього рівня безпеки. Раніше, 12 грудня 1998р. Раков притягався до кримінальної відповідальності за ст.194 КК України до 1-го року виправних робіт без позбавлення волі. За ухвалою районного суду від 20 вересня 1999р. згідно ст. 30 КК України (1960р.) він був направлений до ВТК загального режиму на невідбутний строк покарання у зв'язку з тим,
що злісно порушував вимоги режиму під час відбування виправних робіт .
Чи правильно визначено Ракову вид колонії?
Ракова було засуджено до 4 років позбавлення волі, що є злочином середньої тяжкості. За злочини середньої тяжкості чоловіки, засуджені вперше відбувають покарання у виправній колонії мінімального рівня безпеки. З умов задачі відомо, що Раков перебував у ВТК загального режиму невідбутий строк покарання, який був йому визначений ухвалою районного суду від 20.09.99 року згідно ст. 30 Кримінального кодексу України (1960 р.). В зв’язку з цим Риков вважається особою, що раніше відбувала покарання у виді позбавлення волі. Згідно до п. 2 ст. 18 Кримінально-виконавчого кодексу України він повинен відбувати покарання у виправній колонії середнього рівня безпеки. Ракову правильно визначено вид колонії.
5.Перевіряючи стан дотримання законності у ВТК середнього рівня безпеки прокурор встановив що у цій колонії тримається засуджена Мірошникова, яка раніше відбувала покарання у виді позбавлення волі за ст.81 та 140 КК України (1960) і знову була засуджена за ч.2 ст. 185 КК України до 3 років позбавлення волі.
Чи на законній підставі Мірошникова відбувала покарання у цій колонії?
Яке рішення повинен прийняти прокурор?
Мірошникова скоїла злочин передбачений ч. 2 ст. 185 Кримінального кодексу України і була засуджена до 3 років позбавлення волі. Строк покарання в три роки класифікується як злочин середнього ступеня тяжкості. Жінки засуджені за злочини середнього ступеня тяжкості відбувають покарання у виправній колонії мінімального рівня безпеки. Відповідно Мірошниченко відбуває покарання не на законних підставах.
Відповідно до ст. 44 Закону України „Про прокуратуру” предметом нагляду за додержанням законів при виконанні покарання є законність знаходження осіб у виправних колоніях. В даному випадку прокурор повинен винести обґрунтований протест про усунення порушення законності тримання Мірошникової у колонії середнього рівня безпеки. Протест прокурора підлягає обов’язковому розгляду не пізніше ніж у десятиденний строк. При цьому про результати розгляду протесту протягом такого ж терміну повідомляється прокурор у письмовій формі. Додатково гарантією оперативного усунення незаконних дій є те, що згідно зі ст. 81 Закону України „Про прокуратуру” протест прокурора зупиняє дію опротестованого акта.
6. У колонію мінімального рівня безпеки прибув для відбування покарання засуджений за ст. 17 і ч.2 ст.152 КК України до 5 років позбавлення волі Вдовиченко. Раніше він двічі був засуджений до позбавлення волі, покарання відбув. Судимість за ці злочини була погашена.
Як повинна діяти адміністрація при прийнятті засудженого?
На підставі ст. 12 Кримінального кодексу України злочин за який передбачено покарання до 5 років позбавлення волі є злочином середньої тяжкості. Вдовиченко був засуджений за ч. 2 ст. 152 Кримінального кодексу України до 5 років позбавлення волі. Цей злочин класифікується як злочин середньої тяжкості. Також раніше, за скоєні злочини, він був двічі засуджений до позбавлення волі, і судимість за ці злочини погашена. Проте незалежно від зняття або погашення судимості на момент винесення вироку за знову вчинений злочин він вважається особою, яка раніше відбувала покарання у вигляді позбавлення волі.
Враховуючи те, що він раніше відбував покарання у вигляді позбавлення волі, йому повинна бути визначена колонія середнього рівня безпеки. Згідно Інструкції „Про порядок розподілу, направлення та переведення для відбування покарання осіб, засуджених до позбавлення волі” адміністрація виправної колонії повинна повідомити Регіональну комісію Департаменту про перегляд справи засудженого для направлення останнього до відповідної колонії.
7.Марченко був засуджений за ч. 3 ст.296 КК України до 3 років позбавлення волі і направлений для відбування покарання у ВК мінімального рівня безпеки. Через 3 місяці адміністрація ВК встановила, що Марченко неодноразово був засуджений до позбавлення волі, відбував покарання у місцях позбавлення волі, але всі судимості були погашені. Адміністрація колонії повідомила про це прокурора.
Яких заходів має вжити прокурор? Чи є Марченко особою, яка раніше відбувала покарання у виді позбавлення волі?
Марченко був засуджений до 3 років позбавлення волі за злочин, що згідно ст. 12 Кримінального кодексу України є злочином середнього ступеня тяжкості. За злочин вчинений вперше визначається колонія мінімального рівня безпеки. Але враховуючи те, що Марченко неодноразово засуджувався до позбавлення волі на підставі ч.2 ст. 18 йому необхідно визначити колонію середнього рівня безпеки. Марченко є особою, яка раніше відбувала покарання у вигляді позбавлення волі незалежно від погашення або зняття судимості. У цьому випадку прокурор повинен винести протест про переведення Марченко до колонії відповідного рівня безпеки на підставі п. 2 ст. 18 Кримінально-виконавчого кодексу України.
8. Тарасов, який раніше відбував покарання в місцях позбавлення волі був засуджений до 15 років позбавлення волі і направлений для відбування покарання у колонію максимального рівня безпеки. Прокурор вніс протест в комісію по розподілу засуджених у місця позбавлення волі про зміну виду колонії, зазначивши, що Тарасов повинен відбувати покарання у колонії середнього рівня безпеки.
Чи обґрунтовані висновки прокурора? У якій УВП повинен відбувати покарання Тарасов?
Тарасов був засуджений до 15 років позбавлення волі. Злочин за який передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк понад 10 років є особливо тяжким злочином. На підставі ч. 2 ст.18 Кримінально-виконавчого кодексу України чоловіки, засудженим за вчинення умисного особливо тяжкого злочину визначається виправна колонія максимального рівня безпеки. В цьому випадку висновки прокурора є необґрунтованими.
9.У 1999 році вирок суду, за яким Калюжний був засуджений до позбавлення волі у касаційному порядку, був змінений: строк покарання було зменшено до строку протягом якого він тримався під вартою. У 2000 році Калюжний за вбивство був засуджений до 12 років позбавлення волі.
У якій УВП повинен відбувати покарання Калюжний?
Скоєний Калюжним злочин класифікується за ст. 12 Кримінального кодексу України як особливо тяжкий злочин. Чоловікам, які засуджені за особливо тяжкі злочини, згідно ч. 2 ст. 18 Кримінально-виконавчого кодексу України визначається виправна колонія максимального рівня безпеки.
10. Басов був засуджений до 2 років позбавлення волі умовно (ст. 75 КК України) з випробуванням до 3 років. Через 2 роки він вчинив крадіжку чужого майна, за що був засуджений до 2 років позбавлення волі. До цього покарання суд приєднав ще один рік позбавлення волі, який був визначений за першим вироком умовно. Зважаючи на те, що це є другим засудженням Басова до позбавлення волі комісія визначила йому відбування покарання у колонії середнього рівня безпеки.
Чи правильно визначений вид УВП?
Басову неправильно визначено установу виконання покарань, так як останній був засуджений за злочин невеликої тяжкості, (за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше 2 років) як в першому так і в другому випадку. В цьому випадку він повинен бути направлений до колонії мінімального рівня безпеки. До виправної колонії середнього рівня безпеки його треба було направити у випадку коли за перший злочин він відбував би реальне покарання у виді позбавлення волі.
Використана література:
Кримінально-виконавчий кодекс України;
Кримінальний кодекс України;
Наказ Державного департамента України з питань виконання покарань від 16.12.2003 № 261 „Інструкція про порядок розподілу, направлення та переведення для відбування покарань осіб, засуджених до позбавлення волі”;
В.М.Трубников Кримінально-виконавче право, „Право”, -Х: 2001;
А.Х.Степанюк Кримінально-виконавче право, „Право”, -Х: 2005;
О.М.Джужа Кримінально-виконавче право, „Юрінком-Інтер”, -Х: 2001.
Категория: Право | Добавил: Aspirant (13.05.2014)
Просмотров: 394 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: