Понедельник, 02.12.2024, 08:26
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Право

Реферат на тему:Порядок укладення цивільно-правових договорів
Реферат на тему:Порядок укладення цивільно-правових договорів.

Зміст:
1.ПРАВОВА ПРИРОДА ДОГОВОРУ 3
2.КОНСТИТУЦІЙНІ ПРИНЦИПИ СВОБОДИ ДОГОВОРУ 5
3. ВІДМІННОСТІ МІЖ ТРУДОВИМ ТА
ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИМ ДОГОВОРОМ 6
4. ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ ДОГОВОРИ 8
ЛІТЕРАТУРА 13

ПРАВОВА ПРИРОДА ДОГОВОРУ
Договір є однією з найпоширеніших підстав для виникнення цивільно-правових зобов’язань (ч. 2 ст. 151 Цивільного кодексу УРСР від 18 липня 1963 р. (далі – ЦК). Як юридичний факт, договір належить до правомірних дій, що вчиняють з власної волі його учасники і спрямовують на виникнення, зміну чи припинення цивільних прав або обов’язків.
Проте роль договору не обмежується тільки тим, що він впливає на динаміку цивільних правовідносин (породжує, змінює або припиняє їх), а й відповідно до вимог законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості визначає зміст конкретних прав та обов’язків учасників договірного зобов’язання. У цьому розумінні договір виступає засобом регулювання поведінки сторін у цивільних правовідносинах.
Загальний порядок укладання цивільно-правових договорів визначено статтями 153-159 ЦК. Порядок укладання господарських договорів між юридичними особами і врегулювання між ними переддоговірних спорів відображено у ст. 10 Господарського процесуального кодексу України від 6 листопада 1991 р. № 1798-XII (далі – ГПК).
Свобода цивільно-правових договорів у розрізі конституційно-правового змісту передбачає виконання принципів рівності та погодження волі сторін.
Таким чином, урегульовані цивільним законодавством договірні зобов’язання та порядок розірвання договорів у сфері майнових відносин мають базуватися на рівності сторін, автономії їх волі та майнової самостійності.
Відповідно до ст. 162 ЦК, розірвання договору можливе лише за взаємною згодою сторін, одностороння відмова від виконання зобов’язання та одностороння зміна умов договору не допускаються, за винятком випадків, передбачених законодавчими актами.
У договорі може бути змінена будь-яка умова, щодо якої сторони досягли домовленості і включили її до змісту договору. Такими умовами є ті, що вимагаються законом для договорів даного виду, і ті, що включені до змісту договору з ініціативи однієї з сторін за погодженням з іншою.
Вимога щодо взаємної згоди сторін є обов’язковою для зміни умов договору (контракту). В окремих випадках договір може бути змінений незалежно від волі однієї, а інколи й обох сторін. Зокрема, якщо йдеться про господарські договори, які укладені на обов’язковому для контрагентів державному замовленні (плановому завданні).
Договір на вимогу однієї зі сторін може бути розірваний у суді, господарському суді, третейському суді. При цьому розірвання розглядається як дострокове припинення договірних зобов’язань. Оскільки одностороння відмова від виконання зобов’язання не допускається, розірвання договору може здійснюватися лише з підстав, передбачених законом або договором.
Як правило, ці підстави є наслідком невиконання або неналежного виконання однією зі сторін своїх договірних обов’язків або обставинами форс-мажорного характеру.
Певні особливості пов’язані зі зміною і розірванням господарських договорів між юридичними особами. Відповідно до ст. 11 ГПК, підприємство чи організація, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, надсилає пропозиції про це своєму контрагентові. Сторона, яка отримала таку пропозицію, має відповісти на неї не пізніше 20 днів після її отримання. Якщо сторони не досягли згоди щодо зміни чи розірвання договору, а також у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, зацікавлена сторона має право передати спір на вирішення господарського суду.
За таких умов можна вважати, що сторони договору мають обмеження щодо здійснення свободи економічної діяльності, у зв’язку з чим порушуються їхні конституційні права та свободи.

2. КОНСТИТУЦІЙНІ ПРИНЦИПИ СВОБОДИ ДОГОВОРУ
Відповідно до конституційних засад, кожен має право мати у власності майно, володіти, користуватися та розпоряджатися ним як одноособово, так і спільно з іншими особами, кожному гарантується свобода економічної діяльності; кожен має право на вільне використання свого майна для підприємницької та іншої не забороненої законом економічної діяльності.
У наведених положеннях під терміном “майно” розуміють будь-яке майно, пов’язане з реалізацією права приватної або іншої форми власності, а також майнові права, разом з отриманими від власника правами володіння, користування та розпорядження майном, якщо такі майнові права належать особі на законних підставах.
Реалізація майнових прав здійснюється на підставі загальноправових принципів недоторканості власності та свободи договорів, передбачаючи рівність сторін, автономію волі та майнову самостійність учасників цивільно-правових відносин, недопущення свавільного втручання у будь-чиї приватні справи.
Права володіння, користування та розпорядження майном і пов’язана з ними свобода договорів учасників цивільного обороту включають визначення підстав і порядку їх виникнення, зміни та припинення, а також відповідний обсяг прав на захист та застосування правомірних обмежень, урегульованих законом.
Передусім, як сама можливість обмежень, так і їх характер мають визначатися законодавцем не свавільно, а відповідно до норм Конституції України, яка встановлює, що права та свободи людини і громадянина можуть бути обмежені лише законом. Обмеження права власності, майнових прав, а також свободи договору у цивільно-правовому обороті мають відповідати вимогам справедливості, конституційним засадам захисту відповідних прав та законних інтересів та ґрунтуватися на законі.

3.Відмінності між трудовим та цивільно-правовим договором
У сучасних умовах юристами часом висловлюються думки про те, що трудовий договір як організаційно-правова модель здійснення найманої праці в умовах ринкової економіки вичерпав себе, а його місце зайняв цивільно-правовий договір про працю (див. Брагинский М.И., Витрянский В. В. Договорное право: общие положення. - М., 1997. - С. 24). У зв'язку з цим актуальним залишається питання про відмінність цих договорів.
Головна відмінність між трудовим і цивільно-правовим договорами полягає в предметі договору. За трудовим договором працівник зобов'язаний виконувати не якусь індивідуально-визначену роботу, а роботу з визначеної однієї або кількох професій, спеціальностей, посади відповідної кваліфікації, виконувати визначену трудову функцію в діяльності підприємства. Причому по закінченні виконання якого-небудь визначеного завдання трудова діяльність не припиняється; працівник зобов'язаний виконувати будь-яке завдання роботодавця, що належить до його трудової функції за професією, спеціальністю, посадою і кваліфікацією, обумовленою в трудовому договорі. Предметом трудового договору є власне праця працівника в процесі виробництва, тоді як предметом цивільно-правових відносин є результат цієї праці.
Тому цивільно-правові договори застосовуються, як правило, для виконання конкретної роботи, що спрямована на одержання результатів праці, і у разі досягнення цієї мети договір вважається виконаним і дія його припиняється. Таким чином, він застосовується для реалізації визначених, найчастіше разових робіт.
За трудовим договором працівник знаходиться із роботодавцем у тривалих відносинах і зобов'язаний виконувати будь-як роботу в межах своєї професії, спеціальності, кваліфікації і посади.
За цивільно-правовими договорами підрядник зобов`язується виконати на свій страх і ризик визначену роботу за завданням замовника з його або власних матеріалів. За трудовим договором роботу працівників має організовувати роботодавець, створюючи працівникові необхідні умови для виконання роботи, забезпечуючи його сировиною, матеріалами та необхідними інструментами. Під час виконання робіт за трудовим договором – роботодавець зобов'язаний забезпечити працівникові умови праці, передбачені чинним законодавством про працю, колективним і трудовим договорами. Працівник має право на охорону праці. У разі не гарантування безпечних умов праці робітник має право відмовитися від виконання роботи без настання для нього яких-небудь негативних наслідків.
Ці відмінності можна порівняти у таблиці:
Трудовий договір | Цивільно-правовий договір
1. Обсяг виконуваної роботи визначається у вигляді професії, спеціальності, кваліфікації чи посади, визначеної відповідно до тарифно-кваліфікаційного довідника. | 1. Обсяг виконуваної роботи визначається у вигляді конкретних фізичних величин, що підлягають вимірюванню і можуть бути відображені в акті приймання роботи.
2. Робоче місце створюється роботодавцем і він забезпечує всі умови праці, потрібні для виконання зазначених договором робіт. | 2. Підрядник виконує визначені договором роботи на власний страх і ризик. Однак договором можуть передбачатись умови надання сировини чи матеріалів для виконання цих робіт.
3. Працівник підпорядковується внутрішньому трудовому розпорядку роботодавця, конкретним його посадовим особам. Виконує роботи відповідно до графіка чи режиму роботи, встановленого роботодавцем. | 3. Договором встановлюються початковий і кінцевий терміни, в межах яких підрядник зобов’язаний виконати визначені договором роботи, відповідно до власного графіку роботи та виходячи лише з власних можливостей.
4. За виконання роботи працівникові нараховується і виплачується заробітна плата, не нижча від установленої законодавством, в терміни, визначені відповідно до законодавства колективним чи трудовим договором. | 4. Підряднику за виконання визначеної договором та зданої за актом роботи виплачується дохід у розмірі, встановленому цим договором. До цього доходу, крім заробітної плати, може включатись і вартість інших витрат, які поніс підрядник при виконанні роботи. Договором може бути передбачено виплату авансу.
Таким чином, трудовий договір відрізняється від цивільно-правових договорів тим, що працівник виконує роботу визначеного роду відповідно до його професії, спеціальності, посади і кваліфікації, здійснює визначену трудову функцію в діяльності підприємства, організації, або установи та дотримується режиму робочого часу, виконує визначену роботу і дотримується правил внутрішнього трудового розпорядку. Роботодавець зобов'язаний забезпечити працівника роботою відповідно до його трудової функції, а також забезпечити умови праці, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін, і вчасно виплачувати працівнику заробітну плату.
Розглянемо таблицю, аби більш конкретно уявити розбіжності між цивільно-правовими трудовими угодами та трудовим договором.
Крім того, слід зазначити, що відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” № 1058-IV від 9 липня 2003 р. загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають громадяни, які працюють на умовах трудового договору (контракту) або за іншими умовами, передбаченими законодавством, або виконують роботи на підприємствах, в установах, організаціях чи у фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру.
4.ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВІ ДОГОВОРИ
Розглянемо цивільно-правові договори більш докладно.
За договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу. договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з передаванням її результату замовникові (ст. 837 ЦК України).
За договором доручення одна сторона (повірений) зобов'язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії. Правочин, вчинений повіреним, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов'язки довірителя.
Договором доручення може встановлюватися виключне право повіреного на вчинення від імені та за рахунок довірителя всіх або частини юридичних дій, передбачених договором. У договорі можуть встановлюватися термін дії такого доручення та (або) територія, у межах якої є чинним виключне право повіреного (ст. 1000 ЦК).
За договором підряду на проведення проектних та пошукових робіт підрядник зобов'язується розробити за завданням замовника проектну або іншу технічну документацію та (або) виконати пошукові роботи, а замовник зобов'язується прийняти та оплатити їх (ст. 887 ЦК).
За авторським договором про передачу виключного права на використання твору автор (чи інша особа, яка має виключне авторське право) передає право використовувати твір певним способом і у встановлених межах тільки одній особі, якій ці права передаються, і надає цій особі право дозволяти або забороняти подібне використання твору іншим особам. При цьому за особою, яка передає виключне право на використання твору, залишається право на використання цього твору лише в частині прав, що не передаються.

Цивільно-правовий договір
м. ____________________ "___" ____________ 200_ р.
МПП „ВЕГАС” надалі - Замовник, в особі Директор
назва підприємства, установи, організації посада
Чернишов Сергій Сергійович, що діє на підставі статуту (довіреності),
прізвище, ім'я, по батькові
з однієї сторони, і гр. ____________________________________________________________,
прізвище, ім'я, по батькові
надалі - Виконавець, з другої сторони, уклали цей договір про таке:
1. Предмет договору
1.1. Замовник доручає, а Виконавець бере на себе зобов'язання виконати такі роботи (надати послуги) в _________________ області, ведення первинної документації бухгалтерської звітності МПП „ВЕГАС”:
Ведення касової книги
Інкасація об’єктів
Здавання виручки на розрахунковий рахунок
Проведення поточних платежів
Контроль за додержанням касової дисципліни
Підписання договорів суборенди приміщень та гральних апаратів
Подання заяв в податкові органи для отримання патентів на послуги в сфері грального бізнесу.
Подання заяв в органи самоврядування для отримання дозволів на початок робіт ,СЄС. ,пожежної безпеки
Несе відповідальність за передане майно та приміщення згідно акту
Придбання патентів після отримання ліцензії на об’єкт
в строк з ___________ до ___________ 200_ р.
Виконавець виконує роботу на свій ризик:
самостійно організовує виконання роботи,
не підлягає під дію правил внутрішнього трудового розпорядку,
не має права на одержання допомоги із соціального страхування,
не сплачує страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.
1.2. Замовник забезпечує Виконавця усім необхідним для виконання роботи, передбаченої цим договором в межах пункту 1.1.
1.3. Замовник зобов'язаний своєчасно прийняти й оплатити виконану Виконавцем роботу.
2. Розмір і порядок оплати
2.1. За виконану роботу Замовник сплачує Виконавцеві винагороду за домовленістю.
2.2. Оплата виконується з дня прийняття Замовником роботи за актом (зразок додається)
та рахунком.
3. Відповідальність сторін
3.1. Сторони несуть матеріальну та фінансову відповідальність за невиконання або неналежне виконання покладених на них зобов'язань згідно з чинним законодавством.
4. Дострокове розірвання договору
4.1. договір може бути розірвано за погодженням сторін.
4.2. У разі порушення однією із сторін зобов'язань за договором інша сторона має право розірвати договір в односторонньому порядку.


5. Інші умови
5.1. Усі суперечки з приводу цього договору розглядаються у порядку, передбаченому чинним законодавством.



6. Термін дії договору
6.1. Термін дії договору з _____________ до ______________.
6.2. За угодою сторін та відсутності взаємних претензій договір може бути продовжено на термін _______________________________.




7. Юридичні адреси і реквізити сторін

Замовник:
_____________________________________
назва підприємства, установи, організації
Р/р __________________________________
МФО ____________ Код ЗКПО __________
__________________ ___________________
посада керівника прізвище, ініціали
_____________________________ (підпис)
М. П. | Виконавець:
_____________________________________
прізвище, ім'я, по батькові
паспорт: серія ______ номер ____________
виданий _____________________________
адреса _______________________________
Іден. код N ___________________________
_____________________________ (підпис)

Література:
Красавчиков О.А.- Гражданско-правовой договор: понятие, со-держание, функции: Сб. Гражданско-правовой договор й его
функции. - Свердловск, 1980. - С. 16.
Галиця Олександр –“ Трудовий договір, відмінність від цивільно-правових договорів”.
www.refine.org.ua-Бессольніков П.В.- Трудовий чи цивільно-правовий договір .
www.refine.org.ua- Refine - Господарські зобов'язання, основні поняття.
Матюшо Павло-“Цивільно-правові угоди і трудовий договір: у чому відмінність “.
Категория: Право | Добавил: Aspirant (14.05.2014)
Просмотров: 722 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: