Вторник, 23.04.2024, 19:43
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Педагогіка

РЕФЕРАТ НА ТЕМУ:Заняття з мовленнєвого спілкування у дошкільній старшій групі з розділу “Словникова робота”, тема: “Квіти”
Заняття з мовленнєвого спілкування у дошкільній старшій групі з розділу “Словникова робота”, тема: “Квіти”

Програмовий зміст: систематизувати знання дітей про різновиди світу квіткових рослин; збагатити словник словами – назвами квітів, кольорів; розвивати зв’язне мовлення; розвивати логічне мислення.
Виховувати естетичний смак, любов і бережне ставлення до природи.
Матеріал: грамзапис “Вальс квітів” П. Чайковського, композиції з квітів, засушені квіти у полотняних торбинках, картинки із зображенням квітів.
Попередня робота: розглядання ілюстрацій, екскурсій в природу (на луг, в парк, в сад); заучування віршів, пісень про квіти; заучування загадок; малювання на тему “Квіти”, опрацьовування книжечки Б.Вовка “Квіти”.
Хід заняття
Під музику діти милуються композиціями із квітів.
Вправа “Продовжуй речення”
Коли милуємося красою квітів...
Підсумок: квіти прикрашають наше життя.
Д/г “Садівник”
Мета: правильно назвати квітку і розповісти про неї; утворити прикметники від іменників.
Підсумок: квіти ростуть у саду (садові), на луках (польові), на полянах у лісі (лісові), у воді (водяні),
Читання дітьми віршів про квіти (М.Пономаренко “Кульбабки”, М.Познанська “У квітів сьогодні свято”, К. Перелісна “Пролісок”, “Фіалка”, М.Понанська “Конвалії”, М.Лит винець “Зацвіли ромашки”) за бажанням.
Гра “Відгадай квітку за кольором”
Психогімнастика: раз – і ви уже не діти, а чудові діти-квіти!
Гра “Вибери слово”
Мета: з чотирьох поданих слів вибрати зайве, пояснити, чому воно зайве:
Слова: троянда, мак, береза, чорнобривці, бегонія, фікус, кульбаба, примула, лілія, мальва, квасоляё пролісок.
Завдання: назвати квіти які “лікують”.
Гра “Відгадай за запахом” визначити на нюх чебрець, чорнобривці, звіробій.
Правила поведінки в природі
Які квіти занесено в Червону книгу?
Гра “Кожній квіточці – її листочок”: на індивідуальних картках намальовано квіти і листочки. Завдання: з’єднати кожну квіточку з своїм листочком.
Хоровод “Віночок”
Народна мудрість говорить: “Щоб навчитися говорити, треба говорити”.
Перед собою я поставила завдання: навчати дітей активно користуватися усним мовленням як засобом спілкування, знаряддям мислення; допомогти малюкам відкрити себе, шлях до самого себе, до свого таланту, створити своє сонце. Таким сонцем для них має бути рідне слово, дух рідної материнської мови.
Творчість у мовленні, це:
словотворення
віршування
творче розповідання (за уявою, за серією картинок, перевтілення і т.п.)
Що сприяє розвитку творчої особистості:
слухання мови дорослих (літературної)
слухання фольклорних та літературних творів
дозування, повторення занять;
умови проведення (зміни пози дитини, поєднання мовленнєвої діяльності з руховою);
цікаві ігри-драматизації.
Активні методи і прийоми:
створення ігрових ситуацій;
спонукання до активних дій;
моделювання
спостереження
“авторське крісло”
конструювання слів і речень;
багаторазове чітке повторення
Творчі завдання початків поетики:
придумування одно корінних слів (ліс – лісник, лісовик, лісничка);
зрифмувати два слова: личинка –сестричка, зайчик-побігайчик, дубочок-синочок;
потім можна і треба переходити до римованих ланцюжків: серце – озерце – відерце – реберце
і двовіршів, як передвісників словотворчості: колисонька хить – хить, а дитинка спить – спить.
Для мовної творчості найближча дитині казка. Цікаві форми роботи з казкою можна знайти у книжці Г.Фесюкової “Виховуємо казкою”.
Жанр письмового спілкування: записка, телеграма, повідомлення. Короткий лист.
Нетрадиційне використання казки:
незвично сприймати зміст;
творчо перетворювати хід розповідання;
придумувати інші кінцівки;
змішувати кілька сюжетів в один;
введення замість звичного головного героя нового персонажа.
Свої завдання я реалізую як на заняттях з усіх розділів програми, так і в повсякденному житті. Особливо гарно працюється під час прогулянок у природу, спостережень.
Наш девіз: ”Зупинись! Подивись! Послухай!
А тепер розкажи про все це словом!”
Дуже зручні в роботі словесні ігри (не потребують спеціальної наочності).
Ось приклад – серія ігор на тему “Літо”.
Літо – це значить... (сонце, загар, море...)
Добре – погано. Настало літо. Добре – тепло, багато вітамінів і т.п. Погано – спека...
Чим мені подобається літо?
Літні “мандрівки”(в сад, на город, в поле, на луг, до річки).
Послухайте “літні” слова, виберіть “нелітнє”: панамка, пісочниця, бджола, шорти, лижі, пляж.
Ланцюжок (називати лише літні слова).
Хто більше почує літніх звуків?
Назви швидко 5 предметів (одяг, фрукти).
У городі і в саду всі я літери знайду.
Впізнай за описом (на дотик, на смак).
Назви “літні” квіти. Які з них можна назвати гордими, сумними, ніжними, веселими.
Літо нас годує і напуває.
Проведемо прогулянку... червону (зелену, жовту): хто більше помітить навколо предметів заданого кольору).
Категория: Педагогіка | Добавил: Aspirant (07.08.2018)
Просмотров: 473 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: