Четверг, 24.07.2025, 17:17
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Менеджмент

Реферат на тему: Розрахунки по менеджменту
Реферат на тему: Розрахунки по менеджменту.

Менеджмент
Визначити місію і цілі, вибрати стратегію розвитку фірми, проаналізувати фактори зовнішнього середовища, що впливають на розвиток організації.
Розробляємо план стратегії на 3 роки і описуємо:
Вид діяльності – це яку продукцію випускає
Обсяг продажу – постійний, зменшується або збільшується
Стан ринку – також постійний, зменшується або збільшується
Зовнішні фактори приймаються студентом самостійно.
Визначаємо місію
1.місія для споживачів (кількість, доступність та ін.)
2. для робітників (з/п, цікава робота і т.д.)
3. для акціонерів (доходи на одну акцію)
Визначаємо цілі – має конкретний показник (напр.. щорічно на 30 %, або за 3 роки на 500тис.грн.).
Цілі для фірми вцілому, для функціональних служб (поставки, фінанси (оборотні кошти), збут).
Цілі виробництва – збільшення кількості продукції, що більш рентабельна, підвищ. продуктивності праці.
Стратегії – вибираються з еталонних (наприклад використаємо матрицю Томсона-Стрипленда), схематично вона виглядає так
ріст ринку швидкий
II I
конкурентна позиіця
слабка сильна
III IV
повільний

I–1. Концентрація; 2. Вертикальна інтеграція; 3. Центрована диверсифікація
II–1. горизонт. інтеграція; 2. скорочення; 3. ліквідація.
III–1.скорочення витрат; 2. диверсифікація; 3. скорочення; 4. ліквідація.
IV-1.центрована диверсифікація; 2. конгламеративна диверсифікація; 3. спільне підприємство в іншій галузі.
Дати обґрунтування обраної стратегії.
План – 1 рік–підготовка, пошук інвестицій, резервів, зниження витрат, підвищення доходів. 2 рік– впроваджування або реорганізація, оновлення основних фондів, укладання договорів по інвестиціям.
3 рік – повна реалізація стратегії
Управління персоналом
Розрахунки
Розрахунок чисельності:
1. за трудомісткістю – розрахунок основних працівників:
Чосн = ?Т / Ф* Кв.н. , де
Ф – дійсний фонд робочого часу
Кв.н. – коефіцієнт виконання норм
Чзаг = Чосн + Чдод , де
Чзаг = чисельність загальна
Чосн – чисельність основна
Чдод – чисельність додаткова
2. через продуктивність праці
Чпл = Q / П, де
Чпл - чисельність планова
Q – обсяг робіт
П – продуктивність грн../год.
? Ч = Чпл / Чобл , де
Чпл - чисельність планова
Чобл - чисельність облікова
Розрахунок продуктивності:
П = Q / Ч = Q / t, де
Q – обсяг робіт
Ч – чисельність
t – час
Розрахунок зарплати (тарифна)
Сі = С1 * kі , де
Сі – погодинна тарифна ставка і-того розряду
С1 – погодинна тарифна ставка 1-ого розряду
kі – коефіцієнт тарифної ставки
Задача
Робітник 3 розряду виготовив 20 деталей. Визначити його відрядну зарплату, якщо норма часу на виготовлення 1деталі – 2 години, годинна тарифна ставка 1 розряду – 3 грн., а тарифний коефіцієнт 3 розряду – 1,2 грн.
Розрахуємо пряму ставку.
Годинна тарифна ставка 3 розряду:
3 розряд = 3 грн. * 1,2 = 3,6 грн.
Відрядна розцінка на 1 деталь:
Рвідр = 3,6 грн. * 2 год. = 7,2 грн.
З/п відр. = 7,2 * 20 = 144 грн.
Задача
Визначити погодинно-преміальну з/п, якщо місячний оклад 600 грн. протягом місяця працівник мав відпрацювати 170 год., а фактично відпрацював 15 днів по 8 год. Наприкінці за виконану якість роботи йому нараховано премію 10% тарифного заробітку.
Годинна тарифна ставка:
Сгод = 600 / 170 = 3,52 грн.
З/п погод. = 3,52 * (15 * 8) = 422,4 грн.
Премія = 422,4 * 10% = 42,24 грн.
З/п загальна = 422,4 + 42,24 = 464,64 грн.
Задача
Визначити з/п робітника при відрядно преміальній зарплаті, якщо за місяць він виготовив 160 виробів при плані 140. норма часу на виконання операції становить 1,5 нормогодини, а тарифна погодинна ставка за розрядом 1,6 грн./год. Доплата за виконання плану 12%, а за кожний процент перевиконання – 2%.
Відрядна розцінка:
Рв = 1,6 * 1,5 = 2,4 грн. за виріб
З/п відр. = 160 * 2,4 = 384 грн.
?Плану (перевиконання) = (160-140) / 140 * 100 = 14%
Премія = (384*12% + 14%*2%) / 100% = 153,6 грн.
З/п загальна = 384 + 153,6 = 537,6 грн.
Операційний менеджмент
1.Оптимальний розмір замовлення:
Q = v(2*Д*S) / Н (одиниці), де
Д – річний попит шт..
S - витрати на замовлення одиниці
Н – витрати на зберігання одиниці
2. Кількість замовлень на рік:
К = Д / Q, де
Д – річний попит шт.
Q - оптимальний розмір замовлення
3.Час між замовленнями:
tз = 365 / К, де
К - кількість замовлень на рік
4. Денна кількість споживання:
КД = Д / Кільк.робоч.днів, (один/добу)
Д – річний попит шт.
5.Точка замовлення:
R = КД * L, де
КД - денна кількість споживання
L – час виконання замовлень
6.Оптимальна кількість зарезервованих одиниць
QR = Q * (1 – В / (В+Н)), де
Q – обсяг робіт
В – витрати на резервування
Н – витрати на зберігання одиниці
Задача
Яку кількість треба реалізувати, щоб забезпечити беззбитковість роботи
= постійні витрати / (ціна – змінні витрати)
Задача
Валова продукція в гуртових цінах – 8 000 000 грн. планова виробнича собівартість фактично випущеної продукції 5 000 грн. загально заводські витрати 500 грн. Втрати від браку – 5 000 грн. Підрахувати процент бракованих виробів, величину недоотриманої валової продукції та зростання собівартості через брак.
Підвищення собівартості = 5 / 5 * 100 = 0,1%
%браку = брак / (собіварт. – змінні загальнозаводські витрати) =
= (5 / 5 – 500 )*100 = 0,11%
Недоодержимо = 8 * 0,11 = 8 грн.
Аналіз підпр.
Основные фонды
Показатели эффективности
Фондоотдача
Фо = ОП / ОФ, где
ОП – объём производства (либо выручка)
ОФ – средние основные фонды
Фондоёмкость
Фё = ОФ / ОП, где
ОП – объём производства
ОФ – средние основные фонды
Рентабельность основных фондов
Rоф = ЧП / ОФ, где
ЧП – чистая прибыль
ОФ – средние основные фонды
Техническое состояние
Коэффициент износа
Киз.н.г. = Ин.г. / ОФн.г.
Киз.к.г. = Ик.г. / (ОФн.г. + ОФпост. – ОФвыб.), где
Киз.н.г. – коэфф. износа на начало года
Киз.к.г. – коэфф. износа на конец года
Ин.г. – износ на начало года
Ик.г. – износ на конец года
ОФн.г. – основн. фонды на начало года
ОФпост – постоянные основн.фонды
ОФвыб – выбывшие основные фонды
Коэффициент годности
Кг. = 1 – Киз, где
Киз– коэффициент износа
Движение основных фондов
Коэффициент обновления
Коб = ОФп / ОФк.г., где
ОФп – основные фонды поступившие
ОФк.г. – основн. фонды на конец года
Коэффициент выбытия
Кв = ОФв / ОФн.г., где
ОФв – основные фонды выбывшие
ОФн.г. – основн. фонды на начало года
Задача
Определить и проанализировать показатели технического состояния и движение основных фондов.
ОФ | баланс стоимости | износ
нач.года | поступ. | выбыло | н.г. | к.г.
здания | 100 | --- | 20 | 30 | 40
транспорт | 100 | 40 | 10 | 30 | 50
всего | 200 | 40 | 30 | 60 | 90
Киз.н.г. = (60 / 200) *100 = 30%
Киз.к.г. = (90 / (200+40-30))*100 = 43%
На «5» баллов рассчитать отдельно для зданий и транспорта.
всего | транпорт | здания | показатели
30% | Киз.н.г
43% | Киз.к.г
70% | Кг.н.г
57% | Кг.к.г
0,19 | Кобн.
0,15 | Квыб
Кг.н.г. = 100% - 30% = 70%
Кг.к.г. = 100% - 43% = 57%
Кобн = 40 / 210 = 0,19
Квыб = 30 / 200 = 0,15
На «5» баллов рассчитать отдельно для зданий и транспорта.
Полученные результаты заносим в таблицу
Как видим за анализируемый период
Кизн увеличился на 13%
Кгод уменьшился на 13%
Кобн превышает Квыб
На «5» баллов произвести сравнения отдельно для зданий и транспорта.
всего | трансп | здания | ОФ
200 | 100 | 100 | н.г. | Баланс стоим
40 | 40 | --- | поступило
30 | 10 | 20 | выбыло
350 | 150 | 200 | план | Объём пр-ва
370 | 150 | 220 | факт
110 | 60 | 50 | план | Чист. приб
115 | 65 | 50 | факт
Задача
Определить и проанализировать показатели эффективности использования основных фондов.
К показателям эффективности относятся:
Фондоотдача, фондоёмкость и рентабельность.
На «5» баллов рассчитать отдельно для зданий и транспорта.
Фо = ОП / ОФ
ОФ=(ОФн.г.+ОФк.г.)/2 =(200+210)/ 2 = 205грн
Фо.пл.=350/205=1,7
Фо.факт.=370/205=1,8
Фё = ОФ / ОП
Фё.пл.=205/350=0,59
Фё.факт.=205/370=0,55
Rоф = ЧП / ОФ
Rпл = (110 / 205) * 100 =54%
Rфакт = (115 / 205) * 100 =56%
Результаты сводим в таблицу
Показ-ли | Фо | Фё | R
план | 1,7 | 0,59 | 54
факт | 1,8 | 0,55 | 56
%выполн. плана | 1,8/1,7*100
=106% | 55/59
=93,22% | 56/54*100
=104%
Вывод: мы видим, что при Фо=106% и при Фё=93,22% вобщем рентабельность составила104%- это хорошо.
Задача
Дано ОФ; Виручка, Чистая Прибыль и Численость работников. Найти:
Фо; Фё; R; Фвооружённость.
Данные просто подставляем в формулы:
Фо = выручка / ОФ
Фё = ОФ / виручка
R = ЧП / ОФ
Фво = ОФ / численость
Оборотне средства
НОС = Рі * Ці * ti, где
НОС – нормативные оборотные средства
Рі – однодневный расход
Ці - цена
ti – норматив запаса дня
Эффективность оборотных средств
Коэффициент оборачиваемости
Коб = выручка / ОС, где
ОС – средние оборотные средства
Коэффициент закрепления
Кзак = ОС / выручка
ОС – средние оборотные средства
Период оборота
Тоб = 360 / Коб, где
Коб - коэффициент оборачиваемости
Высвобождение оборотных средств
?ОС = (выручка / 360) * ?Т, где
?Т - разница периода рборота
Задача
Определить на сколько изменятся доходы предприятия и период оборота, если Коб.факт. = 20; Коб.план. = 25; ОС = 100; Ткал. (календарный период) = 360
Коб = выручка / ОС
Выручкаплан = Коб.план * ОС = 20*100=2000
Выручкафакт=Коб.факт* ОС = 25*100=2500
Доходы увеличатся на 2500-2000=500
Тоб = 360 / Коб
Тоб.факт = 360 / 20 = 18
Тоб = 360 / 25 = 14,4
Период оборота уменьшится
Задача
Определить показатели оборчиваемости и сумму высвобождаемых средств, если предприятие уменьшит период оборота на 10%
Дано:
Выручка-100;
ОСн.г.-5;
ОСк.г.-15;
t-360.
Коб=Выруч / ОС = 100 / ((5+15)/2) = 10
Кзак = ОС / Выруч = 10 / 100 = 0,1
Тоб = 360 / Коб = 360 / 10 = 36
?Т= 36 – 10% = 3,6
?ОС = (выручка / 360) * ?Т=100/360 * 3,6 = 1
Задача
Определить норму запаса в днях и норматив оборотных средств, если за 30 дней (Тк) на предприятии потребляется 30 т сырья (V) по цене 100 грн. Период между поставками 8 дней, период на транспортировку 2 дня, подготовительный запас 1 день, технологический запас 2 дня, страховой 3 дня.
НОС = Рі * Ці * ti
Рі = 30 т / 30 сут = 1 т/сут
ti = 8++1+2+3 = 16 сут
НОС = 1 * 100 * 16 = 1600 грн.
Прибыль
П = Д – Р, где
Д – доход = Опр*Ц
(Опр – объём продаж
Ц – цена)
Р – расход = S * Опр
(S – себестоимость)
Ц = S+П+НДС+Акциз
Рентабельность
Рентабельность производства (балансовая)
Rпр = (П / З) * 100%, где
П - прибыль
З – затраты
Рентабельность основных фондов
Rоф = П / ОФ, где
П – прибыль
ОФ – средние основне фонды
Рентабельность фондов
R = П / (ОФ+ОС),где
П - прибыль
ОФ – основне фонды
ОС – средние основные средства
Чистая прибыль
ЧП = П – Нал.на приб.(25%) = 0,75*П
Налог на прибыль у нас равен 25%
Задача
Рассчитать рентабельность балансовую, чистую и фондов. Если дано Д (доход), З (затраты), ОФ (ср.осн.фонды), ОС (ср.осн. средства)
Rпр = (П / З) * 100% = ((Д - З) / З) * 100%
Rчист = ЧП / З = ((Д – З) * 0,75) / З
Rфонд = ЧП / (ОФ + ОС) =
= ((Д – З) * 0,75) / (ОФ + ОС)
Задача
Рассчитать розничную цену на товар, если его себестоимость = 100 грн., уровень рентабельности = 34%, акциз 21%.
Ц = S+П+НДС+Акциз
Ц = 100 + 34% + 20% + 21% = 194.6
Задача
Предприятие за квартал изготовило два вида продукции: А – 100 ед. Б – 50 ед. З/п за месяц по товару А составила 150 грн., по товару Б – 200грн. Расходы общие по обслуживанию машин за месяц составили 120 грн. Определить затраты на единицу товара по товару А и Б.
Затраты на единицу товара:
З = ?Зі / Кол-воі
Для определения затрат на каждый товар определим коэфициент затрат на обслуживание машин для товара А и Б.
КА = Кол-воА / Кол-воВего = 100 / 150 = 0,67
КБ = Кол-воБ / Кол-воВвего = 50 / 150 = 0,33
Зная коэфициент рассчитаем затраты на транспорт для каждого товара:
Зтр.А = 120 * 0,67 = 80,4 грн.
Зтр.Б = 120 * 0,33 = 39,6 грн.
Так как по условию количество выпущенного товара дано за квартал, то за месяц будет:
А = 100 ед. / 3 мес. = 33,3 ед.
Б = 50 ед. / 3 мес. = 16,7 ед.
Теперь определим затраты на единицу товара А и Б:
ЗА=?Зі / Кол-воА=(150+80,4) / 33,3=6,92 грн
ЗБ=?Зі / Кол-воБ=(200+39,6) / 16,7=14,35грн
Задача
Определить общий объём продаж.
Дано:
Себестоим.:Sа; Sб; Sв и объём:Vа; Vб;Vв.
Решение: Sа*Vа + Sб*Vб + Sв*Vв
Задача
Определить точку безубыточности производства и построить график.
Дано:
Объём произв.Vпр – 100 ед.
Выручка – 1000 грн.
Зпост. – 150 грн.
Зперем. – 600 грн.
Точка безубыточности это когда нет прибыли и нет убытка, т.е. П = 0 и Д = З
Д = ОП * Ц
ОП – объём продаж
Ц – цена
З = Зпост. + Зпер.* ОП
Зпост. – затраты постоянные
Зпер. – затраты переменные на единицу
Если Д = З, то отсюда:
ОП * Ц = Зпост. + Зпер.* ОП, следовательно
ОП = Зпост / (Ц – Зпер.)
Ц = выруч / объём = 1000 / 100 = 10
Зпер.на ед.=Зпер.общ. / объём= 600 / 100 = 6
Отсюда ОП = 150 / (10 – 6) = 37,5
А линия переменных затрат
В линия суммарных затрат
С линия затрат при выручке 1000грн
Пересечение линий С и В иобразует точку безубыточности (объём 37,5 ед.)
Задача
Подсчитать налоги и чистую прибыль
Есливыручка то реализации 1000 грн., материальные затраты – 300 грн., з/п – 100 грн., амортизация – 20 грн., начисления в фонд з/п – 36,7%.
П = Д–З = 1000 – (300+100*1,367+20) = 426
Нал.на пр. = 0,25*426 = 106,5 грн.
ЧП = 426 – 106,5 = 319,5 грн.
НДС = 0,2 * 1000 = 200
Маркетинг
Задача. Получит ли предприятие целевую прибыль при данных условиях:
Затр.пост - 4000
Затр.пер. – 4 на 1 единицу
Цена – 10 за единицу
Приб.целевая – 1000
При цене 10 грн. объём продаж 750 шт.
Решение:
Количество продукции для получения целевой прибыли:
Q = (Зпост.+Пцел.) / Ц-Зпер.
Q = 4000+10000 / 10-4 = 833,3 = 834 шт.
Так как для получения целевой прибыли 1000 грн. нужно произвести 834 шт. продукции, а при цене 10 грн. Предприятие может произвести только 750 шт., то целевую прибыль предприятие не получит.
Задача Рассчитать показатели конкуренто-пособности товара еденичный, комплексный и интегральный.
Данные в таблице
показатели | Коэф.весомости | баллы | ІТЄПі
Оцен.мод | базов
(мощ) | 0,2 | 4 | 5 | 0,8
(цена) | 0,3 | 4 | 3 | 1,33
---- | 0,1 | 4 | 4 | 1
---- | 0,2 | 5 | 4 | 1,25
----- | 0,1 | 4 | 3 | 1,33
стоим | 160 | 145
Единичный показатель ТЭП (технико-эксплуатационных показателей)
ІТЭП = ТЭПі факт / ТЭПі баз.
(в случаях когда показатели «чем меньше, тем лучше», то ІТЭП= ТЭПі баз/ ТЭПі факт)
Расчёт 4/5=0,8; 3/4=1,33; 4/4=1 и т.д.
Сводный (комплексный) показатель
ІТЭП = ? ІТЭПі * qі
qі – весомость i-того показателя
ІТЭП=0,8*0,2+1,33*0,3+1,0,1+1,25*0,2+1,33*0,1=
= 1,177
Іцена = Цфакт / Цбаз = 160/145 = 1,103
Интегральный показатель
І = ІТЭП / Іцена = 1,177 / 1,103 = 1,07
Мы видим, что сводный показатель >1(лучше), ценовой >1(хуже). В целом интегальный >1(лучше), след. данная модель конкурентноспособна.
Задача Рассчитать рейтинг товара.
показатели | данные | ІТЄПі
базов | оцен
Влажность (не болем 1,2%) | 1,15 | 1,17 | 0,98
содержание смол (не болем 0,1%) | 0,09 | 0,05 | 1,8
степень измельчения (не менее 97%) | 99 | 101 | 1,02
Применяем формулы
ІТЭП = ТЭПі факт / ТЭПі баз.
ІТЭП= ТЭПі баз/ ТЭПі факт
1,15/1,17 =0,98; 0,09/0,05=1,8; 101/99=1,02
R (рейтинг) = П ІТЄПі = 0,98*1,8*1,02 = 1,805 Затем ранжируем (базовый товар принимаем за 1)
Категория: Менеджмент | Добавил: Aspirant (06.06.2014)
Просмотров: 327 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: