Среда, 05.02.2025, 10:15
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Менеджмент

Реферат на тему: Роль менеджменту в суспільстві
Реферат на тему: Роль менеджменту в суспільстві.

“Роль менеджменту в суспільстві”
Зворотний зв'язок між менеджментом і су-спільством полягає в тому, що управлінська діяльність підвищує продуктивність суспіль-ства в цілому. Менеджмент при цьому виконує три такі функції: економічну, соціальну й міжна-родну (зовнішньоекономічну). Звичайно, передусім менеджмент пов'язаний із пошуком і утриманням організацією своєї ринкової ніші. Крім цього, реа-лізація менеджменту виявляється у маркетинговій діяльності організації, бізнесовому чи політично-му маркетингу.
У чому полягає економічна функція менедж-менту?
По-перше, в підвищенні ефективності виробниц-тва, передусім продуктивності праці. Аналізуючи діяльність фірми, слід враховувати, що прибуток — не причина існування підприємства, а резуль-тат здійснення функцій (маркетинг, інновації, про-дуктивність) персоналом, об'єднаним завдяки ме-неджменту в єдину систему. Менеджмент забезпечує вільне продуктивне спілкування персоналу на підприємстві як по вертикалі (зверху вниз і знизу вверх), так і по горизонталі (між різними підрозді-лами і працівниками). Це спілкування виходить за межі кабінетів вищого керівництва і дає мож-ливість використати потенціал колективного інте-лекту й енергії.
По-друге, менеджмент дає змогу уникнути фінансових потрясінь в умовах ринку. Річ у тім, що в умовах ринкової конкуренції важливо не стільки одержати прибуток, скільки створити умо-ви, необхідні для подальшого успішного функціо-нування підприємств.
Та або інша операція менеджменту має прино-сити такий прибуток, який дав би можливість аку-мулювати досить коштів, що створюють реальні передумови для подолання можливих труднощів у майбутньому, успішно елімінувати вплив ризикових ситуацій.
Соціальна функція означає, що менеджмент знижує рівень соціальної напруженості на підпри-ємстві і в суспільстві. Річ у тім, що управлінська діяльність, виходячи з ідей наукового менеджмен-ту, сформульованих Ф. Тейлором ще наприкінці XIX ст. і розвинених його послідовниками, покликана всіляко пом'якшувати, а в ідеалі — усунути конфлікти між менеджерами і робітниками. І це багато в чому вдається на провідних зарубіжних фірмах завдяки поширенню акцій серед робітників, застосуванню системи "довічного найму" та ін. Конкурентоспроможність фірми, в якій немає внутрішніх конфліктів, а до того ж чітко розподі-лені функції між підрозділами, є дуже високою. Звичайно, зниження рівня конфліктності в органі-заціях, підвищення рівня доходів їхніх працівників сприяють зниженню конфліктності і в суспільстві, хоч і не можна усунути їх зовсім, оскільки існує безліч позаекономічних причин. Однак кожен, хто бував у розвинених країнах, добре знає, що при-стойні особисті законні доходи дають можливість переважній більшості населення мати відповідні за комфортом умови життя, планувати свій роз-виток, картеру, брати участь у різноманітних фор-мах ділового та політичного життя тощо.
Слід особливо наголосити, що провідні бізнес-мени та політичні лідери справляють сильний со-ціальний вплив на суспільство і як особистості. І якщо ці особистості гідні своєї держави і завдань, що стоять перед суспільством, то це прискорює його розвиток, посилює згуртованість його членів. Можна згадати роль Франсуа Міттерана на посту прези-дента Франції, Гельмута Коля на посту канцлера Німеччини. У США високо цінують громадську діяльність Лі Якокки на посту президента корпо-рації "Крайслер". Він не тільки став ініціатором піднесення конкурентоспроможності американ-ського автомобілебудування, а й створив комітет для відновлення Статуї Свободи у Нью-Йорку.
Міжнародна (зовнішньоекономічна) функція пов'язана зі зміцненням позиції організації та дер-жави у міжнародному середовищі. Річ у тім, що дедалі більша роль у завоюванні позицій на світо-вому ринку відводиться "управлінській експансії", тобто посиленню впливу на третій світ через підго-товку кадрів і розроблення проектів. Сьогодні фак-тично сформувався ринок менеджменту — ринок управлінських дій, проектів, кадрів, який активно впливає на товарний ринок, ринок капіталів, цінних паперів та ін.
Провідна роль тут належить США, де в 1964 році було створено спеціальну організацію — Кор-пус міжнародної управлінської допомоги. Це — найбільший у світі центр управлінського досвіду, ресурси якого енергійно просуваються на ринки всіх країн. У роботі Корпусу беруть участь 8,5 тис. американських спеціалістів і консультантів з управ-ління; фінансування його діяльності здійснюють 200 великих компаній США, ряд добродійних фондів і федеральний уряд. Щороку Корпус реа-лізує близько 700 проектів для більш як 60 країн, у ЗО з яких він має свої постійні представництва. В ефективній діяльності такого представництва в Асуані (Єгипет), а також у високій ефективності розробленої Корпусом структури управління Асу-анською гідроелектростанцією на Нілі одному з авторів цієї книги довелося, наприклад, переко-натися ще десять років тому під час перебування в Єгипті.
Роль міжнародної функції менеджменту на-шим підприємствам слід враховувати під час ви-ходу на світові ринки. Передусім треба зважати на ту обставину, що чимало керівників зарубіж-них фірм-конкурентів спираються на багатий досвід американського менеджменту.
Категория: Менеджмент | Добавил: Aspirant (06.06.2014)
Просмотров: 210 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: