Понедельник, 10.02.2025, 15:54
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Менеджмент

Реферат на тему: Контрольна зі стратегічного маркетингу
Реферат на тему: Контрольна зі стратегічного маркетингу.

1. Коротка характеристика фірми.
ВАТ «Роганський м’ясопереробний завод» складає бізнес-план по розвитку акціонерного товариства на рік, з розбивкою по кварталах.
Бізнес-план складається з наступних розділів: висновки (резюме) довідкова інформація про підприємство; оцінка ринку збуту і конкуренція; стратегія маркетингу, реклама; план виробництва, організаційний план, фінансовий план, юридичний план, охорона навколишнього середовища, оцінка ризику.
За 1998 рік підприємство не вийшло по обсягах виробництва на планований рівень.
Зниження обсягів проти плану склало 1852 тис грн. чи 17 %.
Основною причиною зниження обсягів виробництва є недолік сировини й утруднення в збуті продукції, викликані низькою купівельною спроможністю населення.
Запланований рівень рентабельності досягнуть.
Нормування - це метод розробки і встановлення граничних величин запасу і витрати виробничих і інших ресурсів, необхідних для забезпечення процесу виробництва і збуту продукції.
Нормування праці - визначення максимальне припустимої кількості часу для виконанні конкретної чи роботи операції в умовах даного виробництва.
На даному підприємстві застосовуються 223 норми. Усі норми технічно обґрунтовані.
ВАТ «Роганський м’ясопереробний завод» випускає понад 100 найменувань ковбасних виробів: варені сосиски, сардельки, напівкопчені, сировялені, копченості, інші.
У % співвідношенні:
випуск ковбасних виробів - 96, 6 %;
випуск харчових топлених жирів - 0,3 %;
випуск сухих тваринних кормів- 0,5 %;
випуск напівфабрикатів - 0,6 %.
Щодня в торгову мережу надходить більш 20-25 видів ковбасних виробів.
Продукція заводу відрізняється від аналогічної продукції інших підприємств по наступним параметрах: високий контроль дотримання технологій, Дст і інших санітарних вимог; експертиза сировини і готової продукції; кращим проробленням фаршу, кращими смаковими якостями, використанням нових коллагенових оболонок, маркіруванням ковбасних виробів, продукцією по розробках заводу, різноманітним асортиментом.
Основними постачальниками на завод сировини є:
«Утковський откормсовхоз»-20 % від загальних закупівель.
«Слобожанський откормсовхоз», Чугуевський район Харківської області – 10 % від загальних закупівель.
«Ніжинський м'ясокомбінат», Чернігівська область – 10 % від загальних закупівель.
«Сватовський м'ясокомбінат», Луганська область – 5 % від загальних закупівель.
Видом контракту є договір.
Завод реалізує свою продукцію в основному в м. Харкові й області, не великий відсоток в інших областях України (Луганської, Дніпропетровської, Донецької, м. Київ).
До 50 % продукції реалізується через фірмову торгову мережу заводу, що складається з 22 фірмових кіосків і магазинів, розташованих у різних районах м. Харкова й області.
Частина продукції, що залишилася, реалізується в торговій мережі міста, основними одержувачами є: 14 універсам, 16 універсам, фірма «Перли», об'єднання сільського харчування, фірма «Семенюта» і інші.
У 1998 році обсяг продажу в грошовому вираженні досяг 9,5 млн. грн., що на 30 % менше, ніж у 1997 році.
Обсяг продажів у тоннах зменшився на 80 % з 1991 року, ця тенденція продовжувалася в 1998 році, коли кількість проданої продукції зменшилося з 12638000 до 7664000.
Підприємство реалізує свою продукцію за вільно-відпускними цінами.
Вільно-відпускні ціни формуються на підставі «Положення про порядок формування і зміни вільних (ринкових) цін і тарифів на продукцію, товари і послуги № 15 від 27.12.1991 р.»
Ціни формуються на підставі закупівельних цін на сировину, вартість переробки з рівнем рентабельності по варених ковбасах, сосискам, сарделькам до 5 %, на копчені вироби до 10 %, копченостям до 25 %.
Вільно-відпускні ціни узгоджуються з основними одержувачами продукції і підписується протокол узгодження вільно-відпускних цін..
У фірмовій торгівлі, у зв'язку з низькою купівельною спроможністю населення, розмір торгової надбавки мінімальний: на варені, сосиски, сардельки без торгової надбавки, на напівкопчені, твердокопчоні ковбасні вироби 5 %, на копченості 10 %.
На підприємстві розроблене і діє положення про оплату праці працівників фірмової торгівлі, що введено з метою поліпшення організації фірмової торгівлі, збільшення товарообігу, одержання прибутку і матеріальної зацікавленості працівників. При виконанні плану товарообігу виробляються виплати заробітної плати від окладу за фактично відпрацьований час. При перевиконанні плата товарообігу за кожен відсоток перевищення нараховується премія 1 % від окладу. Розмір премії знижується за наступні недогляди в роботі: відсутність цінників, обваження, відлік, недотримання режиму роботи магазина (кіоску), незадовільний санітарний стан. Відсоток зниження премії визначається на підставі актів перевірок працівниками чи заводу сторонніми організаціями й оформляється наказом по заводу.
Продукція, що випускається заводом, конкурентноздатна на ринку ковбасних виробів. Постійно ведеться робота з підвищення конкурентноздатності. Це пошук нових видів продукції, використання нових технологій, нових видів оболонки.

2. Ситуаційний аналіз.
Конкурентне середовище.
Конкурентами підприємства є: Полтавський, Сумський, Лисичанський, Мелітопольский, Богодуховский м'ясокомбінати, ковбасні цехи кооперативів і фірм.
Перевага конкурентів – це наявність у їхнього асортименту продукції, випуска не м’ясопереробним заводом (сирокопчених ковбасних виробів, консервів).
При розробці нових видів продукції враховується попит та пропозиції покупців, що вивчається відділом маркетингу і через фірмову торгівлю підприємства. Відділ збуту і маркетингу беруть участь при плануванні обсягу виробництва, асортименту і ціноутворенні.
Для виявлення фінансового результату діяльності підприємства використовують такі основні показники: обсяг виробництва продукції, обсяг продажу продукції, чисельність працівників, продуктивність праці на один працівника, витрати виробництва, собівартість продукції, прибуток.
Прибуток – основне джерело фінансових ресурсів, зв'язаний з одержанням валового доходу.
Валовий доход підприємства – виторг від реалізації продукції за винятком матеріальних витрат, тобто, що включає в себе оплату праці і прибуток. Кінцевий фінансовий результат (прибуток або збиток) складається з фінансового результату від реалізації продукції, основних фондів і іншого майна підприємства і доходів від позареалізаційних операцій, зменшених на суму витрат по цих операціях.
Прибуток від реалізації продукції визначається як різниця між виторгом від реалізації і діючих цінах без ПДВ і акцизів і витратам на виробництво і реалізацію продукції.
Усі фактори визначальні успіх ВАТ «Роганського МПЗ» мають оцінку «погано» чи «посередньо». Це випливає з низького рівня виробничого потенціалу (слабка виробничо-технічна база, зношеність устаткування). При підвищенні усіх факторів у першу чергу увага необхідно направити на підвищення виробничого потенціалу: зробити дослідження розвитку і впровадження нових більш прогресивних холодильників і устаткування.
У випадку недостачі власних засобів (фінансовий потенціал-4) залучити позикові засоби за рахунок кредитів банку. Потенціал клієнтури дозволяє захопити додаткову частку ринку за рахунок підвищення якості продукції, а отже і доходів.
З метою підвищення фактора «місце розташування ВАТ «Роганський МПЗ», пропоную відкрити нові торгові крапки, це дасть можливість купувати продукцію від ВАТ «Роганський МПЗ», а не в конкурентів.
З метою підвищення продуктивності праці необхідно використовувати заходу, методи матеріального і морального стимулювання, підвищувати кваліфікацію працівників.
Для підвищення фактора «комунікаційна політика» необхідно стимулювати клієнтів за рахунок надання знижок і пільг, більш ефективно використовувати рекламу в засобах масової інформації.

3. Розробка маркетингової стратегії.
Стратегія маркетингу - це раціональне положення, за допомогою якого ВАТ «Роганський м’ясопереробний завод» вирішує поставлені задачі.
Для проведення маркетингу підприємство повинне провести наступні заходи:
сегментування ринку;
вибір цільових сегментів ринку;
позиціонування товару на ринку.
Сегментація ринку - це розбивка ринку на групи клієнтів по різних параметрах. Кожен параметр може бути основою для сегментування ринку.
Сегментування ринку виробляється з метою більш повного задоволення потреб клієнта і на основі забезпечення стійкості і прибутковості підприємства. Як параметри сегментування можуть використовуватися: географічний, демографічний, економічний, соціальний і культурний, психографічний, статус клієнтури, вагомість замовника, вигоди клієнтів, галузевий по функціональному призначенню.
При сегментуванні ринку, приведеного в завданні, і перерахованих вище факторів (параметрів) можуть використовуватися наступні:
Економічний параметр (рівень доходів, рівень платоспроможності).
Статус клієнта (постійні клієнти, клієнти-новачки, потенційні клієнти, що були клієнти).
Вагомість замовника (дрібні, середні, великі замовники).
вигода клієнтів (економія засобів, економія часу, можливість погрузочно-разгрузочних робіт, забезпечення схоронності вантажу).
Галузевий параметр.
Найчастіше сегментація виробляється одночасно по декількох параметрах. Після вибору параметрів збирають графіки сегментів, тобто збирають інформацію про сегмент (обсяг попиту на продукцію, темпи росту попиту, прибутковість, інтенсивність конкуренції).
ВАТ «Роганський м’ясопереробний завод» складає неведучу позицію на ринку, його частка складає 25 %, у порівнянні з конкурентами (відповідно 30 % і 40 %), акціонерне товариство прагне підвищити свою частку ринку 35 % : 5 %.
В даний час в Україні найбільш перспективним сегментом є середні підприємства, тому що великі підприємства в основному не працюють.
При розгляді параметра по статусі клієнта перспективними параметрами є постійні клієнти, за рахунок яких буде відбуватися перерозподіл частки ринку.
Існує чотири стратегії маркетингу:
стратегія розширення границь ринку;
стратегія більш глибокого проникнення на ринок;
стратегія диверсифікованості;
стратегія розширення сфери послуг.
Для даного ВАТ «Роганського м’ясопереробного заводу» більш прийнятна стратегія більш глибокого проникнення на ринок, тому що акціонерне товариство діє на колишньому ринку з тими ж виробами, але перед ним коштує задачі завоювати додаткову частку ринку до 60 %.
Для досягнення цієї мети можна піти двома шляхами:
підвищення якості продукції;
зниження ціни на виріб.
Розрахунок ціни на виріб здійснюється по формулі:
Т=Sпр.+R+ПДВ+ПРО,
де Sпр - собівартість продукції, грн.;
R - рентабельність продукції, грн. (0,3 Sпр);
ПДВ - податок на додаткову вартість, грн., (Sпр+R)*0,2;
О - різні відрахування, грн (Sпр+R)*0,02.
Правильна політика ціноутворення, послідовність її реалізації складають умова успішної діяльності підприємства.
Типовими стратегіями є:
Скорочення стабільного положення на ринку при помірній рентабельності і досить задовільних інших показниках.
Збільшення частки ринку.
Максимізація прибутку.
Підтримка і забезпечення платоспроможності.
Завоювання лідерства на ринку.
При розрахунку вартості продукції необхідно провести аналіз вартості продукції конкурентів.
Якщо при розрахунку виходить, що вартість продукції даного підприємства вище, ніж у конкурентів, то керівництву ВАТ «Роганського МПЗ» необхідно розробити заходу, спрямовані на зниження собівартості продукції.
Для успішного функціонування підприємства необхідно правильно вибрати канали поширення продукції.
Як канали поширення товарів для даного акціонерного товариства пропоную використовувати комерційних агентів.
У заходах маркетингу особливе місце відведене рекламі.
Реклама - це наявна форма комунікації, що здійснюється за посередництвом засобів поширення інформації з чіткою вказівкою джерелом фінансування.
ВАТ «Роганський м’ясопереробний завод» використовують інформаційну рекламу (інформує клієнтів про надані послуги, зміну цін і так далі); рекламу (формує пропозиція до даного ВАТ «МПЗ» і робляться їм послугами); що нагадує (підтримує поінформованість про ВАТ «МПЗ» і його послуги».

Список використаної літератури.
Маркетинг: принципи і функції: Навч. посібник для вищих навч. закладів. – Київ: НВФ “Студцентр”, 2001. – 320 с.
Котлер Ф. Основи маркетингу. – М.: прогрес, 1990.
Маркетинг/ Упоряд., вступ. Ст. А.І. Кредисова. – К.: Україна, 1994. – 399 с.
Маркетинг/ Под ред. Е.А. Уткіна. – М.: Ассоциация авторов и издателей «Тандем». Изд-во ЭКМОС, 1998.
Голубков Е.П. Маркетинговые исследования: Теория, практика и методология. – М.: Финпресс, 1990.
Герасимчук В.Г. Маркетинг: теорія і практика. Навч. посіб. – К.: Вища шк., 1994. – 327 с.
Категория: Менеджмент | Добавил: Aspirant (06.06.2014)
Просмотров: 238 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: