Воскресенье, 26.01.2025, 07:08
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Менеджмент

Реферат на тему: Готель «Князь Олег»
Реферат на тему: Готель «Князь Олег».

Зміст

Вступ……………………………………………………………………3

Розділ І. Сучасний стан розвитку готельного туризму в Україні………………………………………………………………… 5

1.1. Гостинність як основа діяльності готелів……………………… 5

1.2. Готельний бізнес в Україні: тенденції та перспективи…………7

1.3. Готельне господарство Івано-Франківської області………… 9

Розділ ІІ. Готель «Князь Олег» та його місце в ідустрії туризму……………………………………………………………… 16

2.1. Загальна характеристика готелю……………………………… 16

2.2. Правила користування готелем…………………………………19

2.3. Надання послуг готелем…………………………………………24

Розділ ІІІ. Зарубіжний досвід розвитку готельного бізнесу та удосконалення якості надання послуг готелем «Князь Олег»…….29

Висновок………………………………………………………………36

Перелік використаних джерел……………………………………….38

Додаток……………………………………………………………… 40

Вступ

Послуги готелю зв'язані з забезпеченням "гостинності" клієнтам, що проводять тривалий час під її дахом. І якість персональної взаємодії співробітників готелю з клієнтом-єдиний інструмент створення в клієнта відчуття гостинності й уваги в обраному їм готелі.

Крім персонального обслуговування, у готельному бізнесі значну роль відіграють "операційні" стандарти, пов'язані з чистотою, охайністю, комплектацією номерів, освітленням, зовнішнім і внутрішнім дизайном готелю, функціонуванням устаткування. При цьому підтримка операційної частини сервісу в ідеальному стані ніколи не компенсує байдужого і недоброзичливого відношення з боку персоналу. Клієнти не стануть повертатися навіть у самий чудовий і сучасний готель, що виблискує чистотою й оздобленням номерів, якщо персонал у ньому грубий і негостинний.

Долинський район має прекрасні природні умови для розвитку туризму. Половина території району розміщена в гірській місцевості.

На даний час на території району функціонує кілька відомчих санаторних закладів, а саме: "Джерело Прикарпаття" (ВАТ "Вигодський ЛК"), "Перлина Карпат" (Болехівський ЛК), "Пролісок" (Долинська бавовно-прядильна фабрика).

В оточенні гір і ріки Свіча розміщується оздоровча база "Бескид". Тут нічого не завадить відпочинку - ані рух транспорту, ані шум міського життя.

На межі Закарпаття і Прикарпаття розташована база відпочинку "Високий перевал", на якій у зимовий період можна покататись на лижах.

Розміщення відпочиваючих здійснюється в 2-3 місних кімнатах, окремі кімнати відводяться для керівників груп. До послуг відпочиваючих побутові, душові та туалетні кімнати з автономним безперебійним забезпеченням гарячим та холодним водопостачанням.

Дитячий туризм та оздоровлення проводиться в санаторіях "Долина", "Карпати", "Дружба" та "Бескид".

Культурно-виховна програма включає в себе захоплюючі екскурсії на легендарні Скелі Довбуша, в Гошівський монастир, урочище Шандра, на гірські річки Свіча, Прут. Здійснюються екскурсії в міста Львів, Івано-Франківськ, Галич, Яремче, Трускавець, Моршин, Чернівці, перлину Карпат - озеро Синевир. До послуг відпочиваючих - диско-зали, кафетерії, бібліотеки, кінозали, ігрові майданчики, де проводяться різноманітні розважальні програми, спортивні заходи.

Є розроблені туристичні маршрути: до Древнього Болехова, Шляхом Каменяра, на гори Магуру, Люту, озеро Синевир, урочище "Яворина".

Розвитком народної творчості, збереженням і примноженням самобутнього мистецтва Бойківщини займаються 43 клубні державні заклади, Будинок Техніки НГВУ "Долинанафтогаз", діє кінотеатр "Україна", який розрахований на 600 місць.

На Долинщині є 175 пам'яток історії та культури. Останніми роками споруджено пам'ятники Михайлу Грушевському, Тарасу Шевченку в Долині. Виготовлено 25 меморіальних плит діячам науки, культури, мистецтва. Закінчено будівництво пам'ятника "Борцям за волю України" в райцентрі.

Протягом минулих років спостерігалася тенденція активного входження малого бізнесу у сферу туризму.

На початку минулого року відкрито колибу у готельному комплексі «Князь Олег», завершено будівництво готелю в м. Долина по вул. Промислова.

Метою даної курсової роботи є характеристика та аналіз надання послуг готелем «Князь Олег» (м.Долина).

Методи дослідження – описовий, порівняльний, структурний.

Структура роботи – робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків та списку використаної літератури та додатку.

Розділ І. Сучасний стан розвитку готельного туризму в Україні

1.1. Гостинність як основа діяльності готелівГостинність – це "секретний елемент" будь-якого турботливого обслуговування, а особливо готелів. Турбота, виявлена стосовно гостя в і здатність почувати потреби клієнтів – невловимі. Напевно, найкраще почати обговорення питання про гостинність зі спогадів про ті життєві ситуації, у яких, імовірно, гостям довелося попадати в ресторанах чи в інших місцях. Чи було турботливе відношення, тобто гостинність, частиною того, з чим гостеві приходилося зіштовхуватися? Їжа, готельний номер, чи обслуговування продукту, невже можуть вони існувати без гостинності? Так. Але гостинність – це саме той елемент, що робить спогади приємнішими і враження що запам'ятовуються. Без відчуття, що про нього піклуються, людина, що переступила поріг готелю, скоріше є споживачем, аніж гостем, чи постійним покупцем, неживим предметом швидше, ніж людиною. Варто зрозуміти, що гостинність у готельній індустрії – це майже аксіома [3,с.221].

Треба сказати, що в умовах індустрії гостинності захопленість технологічними нововведеннями привела до переконання, що всі контакти між клієнтами й обслуговуючим персоналом варто було б звести до мінімуму, оскільки це раз і назавжди вирішило б і проблему ввічливості, і гостинності.

На щастя, клієнти не прийняли цю тенденцію, і в даний час є багато доказів того, що готельна індустрія переглядає свої позиції в даному питанні. Гостинність не тільки не вмерла, але, навпаки, стає новим символом. Фаталізм став змінюватися усвідомленням того, що майбутнє цілком залежить від наших дій. Людина знову зайняла належне їй в індустрії гостинності місце. Гість зайняв місце серед найбільш важливих облич, а кваліфікований обслуговуючий персонал повернув собі розуміння своєї найвищої цінності. Крім того, що відбуваються в індустрії гостинності процеси усе більше свідчать про нове відношення до машин як помічникам людини, а не його чи конкурентам замінникам.

Гостинність важко вимірити чи включити в навчальні програми. Це якість обслуговування, а не рівень підготовки чи досвід, якому учаться. Не можна сказати, однак, що навчання тут не є важливим. Належне навчання дає службовцю навички, необхідні для створення умов, при яких може проявитися гостинність.

Навчання персоналу повинно включати вивчення особливостей гостей, що користуються послугами даного підприємства. Працівник готелю напевно виявить до них більше турботи, якщо буде знати, що гості, що прибувають сьогодні ввечері, уже виїхали з будинку і знаходяться в дорозі вісім годин. І що вони до такого ступеня будуть стомлені дорогою, що їм неодмінно буде потрібно уважне і турботливе обслуговування, оскільки вони будуть просто не в змозі витримати тривале обслуговування в часі.

Можна сказати, що гостинність – це більш ніж запам'ятовування фактів і виконання кваліфікованої роботи. Подобається це чи ні, гостинність вимагає часу і має потребу в колективному співробітництві [13,с.110].

1.2. Готельний бізнес в Україні: тенденції та перспективи

Готельний бізнес – один з найперспективніших напрямів бізнесу в Україні, який успішно розвивається. Особливістю цього бізнесу є орієнтація на Європейські сервісні стандарти і стрімкий перехід до них. І як кожний бізнес – готельний бізнес прагне до збільшення доходу і шукає інструменти та ефективні шляхи для досягнення бажаного фінансового результату [16,с.23].

Популярність України для туристів зросла: за даними офіційної статистики, приріст туристів в Україну у першій половині 2005 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2004 р., склав 16%. Кількість іноземних туристів за позначений період 2005 р.склала 6,6 млн. – стільки ж, скільки за весь 2000 р.

За данними Держкомстату в Україні 1218 готельних підприємств, а загальна кількість готелів, санаторіїв, пансіонатів і т.д. - більше 3200. За станом на березень 2006 р. сертифікацію пройшли 930 готелів. Сьогодні в країні надають свої послуги 30 однозіркових, 43 двозіркових, 66 тризіркових, 22 чотиризіркових і всього два п'ятизіркових готелі. Вищого звання були удостоєні "Прем'єр-Палас" в Києві і "Донбас-Палас" в Донецьку, які входять в асоціацію "Great Hotels World". Останній готель виник завдяки інвестиціям "Систем кепітал менеджмент", який і надалі планує розширювати готельну мережу.В Києві в даний момент функціонує 117 готелів різної форми власності і відомчого підпорядкування. З них 23 - великі готелі з кількістю номерів більше 100, 60 - малі готелі (до 100 номерів) і заклади типу гуртожитків готельного типу. Всього в готелях Києва - 8,7 тис.номерів, розрахованих на 15,6 тис. місць. Це забезпечує проживання в рік близько 1 млн.чол., третина з яких – іноземні громадяни. Близько 400 нових номерів у великих і середніх готелях було введено за останні два роки, зокрема, в другій черзі готелю "Прем'єр Килим" і "Редісон САС". Ще стільки ж номерів було введено в 13 нових малих готелях різного рівня комфортності - "Верховина", "Все + разом", "Джинтама", "Жайвір", "Одісей", "Паллада-2002", "Сокіл", "Адрія Тревел". Серед них - один чотиризірковий готель, один тризірковий, шість двозіркових і п'ять ще не сертифікованих по категорії комфортності.

Вцілому в Україні кількість готельних місць на 1 тис. населення складає 2, в Києві - 6.Тоді як в Москві - 9, Парижі - 38, а в середньому по Європі 14-18. Загалом, висновок про те,що у нас не вистачає готелів, напрошується сам собою. За різними оцінками Київ має потребу ще в 12-15 тис. готельних номерів. З 8700 номерів столичних готелів тільки 3% відповідає міжнародним стандартам. При цьому вартість готельних послуг складає в Києві від $60 до $400 за добу, і вона постійно росте [16,с.332].

Представники іноземного капіталу вцілому оцінюють Український ринок готельного бізнесу, як складний, але перспективний для інвесторів і більше уваги приділяють можливості реалізації проектів в регіонах країни. В регіонах земельні ділянки можна купити значно дешевше, ніж вони коштуватимуть з часом, простіше розв'язуються питання приватизації землі і багато інших. При цьому найбільш цікаві в плані реалізації проектів великі міста - Харків, Донецьк, Дніпропетровськ, Одеса і Крим.

1.3. Готельне господарство Івано-Франківської області

Останнім часом спостерігається суттєве пожвавлення розвитку туризму та готельного господарства в Івано-Франківській області. В першу чергу це пояснюється географічним розташуванням (розміщенням з зоні рекреації – Карпатських гір). Особливо зростає готельне господарство в таких населених пунктах області як Яремча, Коломия, Косів, Шешори та ін.

Однак, на сьогоднішній день готельне господарство області ще не відповідає всім загальносвітовим вимогам, якісних номерів всього кілька десятків, інші ж бажають бути більш обладнаними технікою та більшою площею.

Даний напрямок вимагає більшого інвестування та сприяння з боку держави. Переважає приватне готельне господарство, та повний або майже повний занепад державного сектору [17,с.22].

Коротко охарактеризувати місткість існуючих готелів можна через таблицю готелів Івано-Франківської області (в даній таблиці не зазначені всі готелі Прикарпаття).

Табл.1.3.1

Готелі Івано-Франківська та області

Назва готелю Адреса, керівник, контактні телефони Кількість номерів Система обслуговування

Готель "Аускопрут" м.Ів.-Франківськ вул.Грюнвальдська,7-9; ген. директор Попадюк Анатолій Васильович т.(03422) 3-14-02 E-mail: auscoprut@ivf.ukrpack.net місць- 43 номерів - 24 з них: люкс-3 напівлюкс - 2 Ресторан, віденське кафе Бар – 35 місць І категорії; конференц-зал – 12 місць; обмін валют, послуги перекладачів (англ., нім.); стоянка автомобілів, оренда авто з водієм, відправка пошти, сувенірний ларьок, доставка квитків, послуги бізнес-центру, турагенств, кас поперед. продажу квитків; камера схову, екскурс. послуги, супутникове ТБ

Готель "Надія" м.Івано-Франківськ, вул.Незалежності,40 директор Бойко Мирослав Олексійович т.(8-0342) 53-70-77 факс 53-70-76 E-mail: nadia@utel.net.ua Сайт: www.nadia.if.ua місць - 306 номерів - 215 з них: люкс - 4 напівлюкс - 20 Ресторан – 132 місця Бар - 64 місця І клас; банкетний зал - 16 місць; конференц-зал - 60 місць; перукарня, стоянка автомобілів; автономне опалення, душ, гаряча вода; послуги банкомату; міжнар. телеф. зв’язок, організація турів по Карпатському регіону та за кордон

Вокзал станції "Івано-Франківськ" м.Івано-Франківськ вул.Привокзальна, 1 начальник вокзалу Старчевський Михайло Йосипович тел. (8-03422) 3-14-65, 21-34-52 місць - 42 номерів - 14 У всіх номерах є радіоприймачі, у двох 2-місних телевізори. Є пральня

Гуртожиток готельного типу м.Івано-Франківськ вул. Л. Українки № 4; директор Безтільний Степан Васильович тел. (8-03422) 2-41-08 адміністратор Осадець Марія Дмитрівна тел. 3-23-88 місць - 35 номерів - 16 Автостоянка-6м. Умивальник, душ на поверсі. Номери не телефонізовані. Кухня, 2 плити, холодильники, хол з телевізором. Побутова кімната.

Готель "Дністер" м.Івано-Франківськ вул. Січових Стрільців, 12; директорБачевська Оксана Василівна т.8-(03422) 2-35 місць - 67 номерів - 31 Кафе – 28 місць; банкетний зал – 16 місць. У люксах і напівлюксах ванні кімнати, умивальники –у 2-місн,; телевізори, холодильники, телефони у люксах, напівлюксах, у 5-ти 1-місн., 4-х 2місн. номерах.Готель "Дружба" м.Івано-Франківськ, в.Горбачевського, 3; директор Самуляк Дмитро Іванович тел. (8-0342) 58-11-56 місць - 164 номерів - 72 Кафе – 30 місць; конференц-зал – 30 місць; перукарня; стоянка автомобілів

Готель "Зірка" м.Івано-Франківськ вул.Січових Стрільців, 4 директор Грінченко Валентина Ярославівна тел. (8-03422) 2-79-48, 2-25-93 місць - 123 номерів - 39 з них: люкс - 1 напівлюкс - 1 Ванні кімнати у люксі і напівлюксі; телевізор і холодильник у люксі; умивальники в 5-ти 2-міс., 2-х 3-місн. кімн.

Орендне підприємство-готель "Київ" м.Івано-Франківськ вул.Незалежності, 4 директор Сметанюк Володимир Михайлович тел. (8-03422) 2-79-94 місць - 15 номерів - 5 Умивальники в кожній кімнаті; кількість туалетів загального користування – 3; кількість душових загального користування – 3.

Готель "Нафтовик" м.Івано-Франківськ вул.Млинарська, 38а директор Гайовий Мирослав Степанович тел. (8-03422) 4-02-03; 4-02-17 місць - 65 номерів - 27 з них: люкс - 2 напівлюкс - 1 В люксах і напівлюксах ванні кімнати, телевізори, холодильники. В решту номерах душові.

Готель"Нива" м.Івано-Франківськ вул. Урожайна, 5 директор Абрамчук Юрій Миколайович тел. (8-03422) 6-36-88 місць - 88 номерів - 36 з них: люкс - 3 Кафе, автостоянка. Ванні кімнати у люксах. Телевізори у люксах, 2-міс.ном., 3-х 3-міс.номерах. Холодильники у 12-ти 2-міс. і 5-ти 3-міс.ном.

Готель "Прикарпаття" Орендне підприємство м.Івано-Франківськ вул.Коновальця, 264А директор Кравець Людмила Миколаївна тел. (8-0342) 97-99-48 місць - 90 номерів - 65 з них: напівлюкс - 3 Кафе. В усіх кімнатах санвузли, душові. В напівлюксах ванні кімнати. В усіх номерах телевізори, холодильники.

Туристичний комплекс "Прикарпаття" м.Івано-Франківськ вул.Гетьмана Мазепи, 140-А; директор Победінський Роман Степанович т.8-(03422) 3-40-12; 3-02-81; 3-02-98 місць - 86 номерів - 42 з них: люкс - 2 напівлюкс - 14 Ресторан – 120 місць; бар – 30 місць; конференц-зал – 60 місць сауна – 1; корти – 2 площі

Готель "Піги" с.Татарів Яремчанської МР директор Галіпчак Ігор Тарасович т.8-(03434) 3-54-04 E-mail: Pigy@jar.if.ua місць - 26 номерів - 11 з них: люкс - 3 напівлюкс - 8 Ресторан – 40 місць; бар – 40 місць; стоянка автомобілів-15місць, прокат легкових автомобілів

Колективне підприємство "Скеля" м.Яремче вул.Свободи директор Небелюк Р.К. тел. (03434) 2-23-37 місць - 35 номерів - 15 з них: напівлюкс - 3 У напівлюксах санвузли. У 2-х 2-міс.номерах душові

Готель "Мочари" смт.Богородчани, урочище "Мочари" місць - 12 номерів - 8 Ресторан. В кімнатах радіоприймачі і телевізори.

Готель "Черемош" м.Верховина вул.Жаб’ївська, 54 директор М.Бельмега тел. (8-03432) 2-14-72 місць - 14 номерів - 8 В номерах душові.

Готель "Супутник" м.Бурштин вул.Будівельників, 1 директор Маєвська Лідія Іванівна тел. (8-03431) 43-295; 43-206 місць - 107 номерів - 47 з них: люкс - 3 Кафе. У люксах ванні кімнати, телевізори, холодильники, телефони. В 1-місн. ном. телевізори, телефони. В усіх номерах - душові, умивальники

Готель"Дністер" м.Городенка вул.Шевченка, 83директор Стойко тел. (8-03430) 2-11-69 місць - 10 номерів - 21 В 1-міс.ном. і 6-ти 2-місн. номерах телевізори, в 1-, 2-місн ном. телефонні апарати

Готель "Карпати" м.Долина вул.Заводська, 1а тел. (8-0347) 2-22-92 місць - 132 номерів - 69 з них: люкс - 1 напівлюкс - 2 В усіх кімнатах радіоприймачі, телевізори, холодильники. Душові в 1-, 2-місних ном. В люксі і напівлюксах телефонні апарати

Готель "Зірка" м.Калуш вул.Глібова, 50 тел. (8-03472) 2-49-81 місць - 145 номерів - 69 з них: люкс - 3 Люкси і 1-місн. номери обладнані санвузлами. В люксах є телевізори і холодильники

Філія готелю "Меркурій" с. Вістова Калуського р-ну директор Лабик Любов Трохимівна тел. (8-03472) 9-33-16 охорона - 9-33-72 місць - 54 7 котеджів; банкетний зал – 20 місць, автостоянка під охороною. Міжміський зв’язок цілодобово. Гарячої води немає.

Готель "Прикарпатський" м.Калуш, вул.Підвальна, 9 директор Стечак М.М. тел. (8-03477) 2-48-01 місць - 93 номерів - 57 з них: люкс - 1 напівлюкс - 2 Ресторан. Ванні кімнати, холодильники в люксі, напівлюксах, 12-ти 1-міс., 12-ти 2-міс. номерах. Умивальники у 10-ти 1-міс., 20-ти 2-міс. номерах. Всюди телевізори.

Готель "Писанка" 78200 м.Коломия пр.Відродження, 41 директор Руданець Ольга Іванівна ф.8-(03433) 2-03-56; т.8-(03433) 2-02-04 hotel@yes.ko.if.ua місць - 46 номерів - 26 з них: люкс - 4 напівлюкс - 4 Ресторан – 40 місць, послуги стоянки автомобілів, пральня. В усіх номерах ванні кімнати, телевізори, телефони. В люксах і напівлюксах міні-бари і холодильники.

Готель "Прикарпаття" м.Коломия вул.Грушевського, 82 директор Бартловський Мирослав Ярославович тел. (8-03433) 2-35-83 місць - 168 номерів - 126 з них: люкс - 10 Усі номери обладнані окремими санвузлами. 10 люксів, 40 1-місн. номерів - телевізорами. 5 люксів - холодильниками і телефонами.Сортувальна станція Коломия м. Коломия, вул. Крип’якевича директор Федорович Петро Іванович тел. (03433) 3-35-33 місць - 15 номерів - 8 з них: люкс - 1 Люкси обладнані окремим санвузлом, холодильником, телефонним апаратом.

"Прикарпаття" с-ще Яблунів Косівського р.-ну тел. (8- 03478) 3-61-02 місць - 5 номерів - 2

"Черемош-Лада" с-ще Кути вул. Косівська, 1 Косівський р. директор Возлюк М.О місць - 6 номерів - 5 В номерах душові, умивальники, телевізори.

Готель ВАТ "Нафтохімік Прикарпаття" м.Надвірна вул.Майданська, 5 директор Юрченко Наталія Андріївна тел. (8-03475) 2-48-87 місць - 10 номерів - 4 В номерах є умивальники. Є 1 холодильник

"Опілля" м. Рогатин вул. Галицька, 102 директор Задна М.І. тел. (8-03435) 22-549 місць - 16

номерів - 10 Номери обладнані санвузлами. Є радіоприймачі, 1 холодильник.

Готель "Карпати" с-ще Рожнятів вул.Рильського, 1 тел.(8-03474) 2-04-36; 2-02-97 місць - 6 номерів - 3 В номерах є умивальники. Є 1 холодильник.

Готель "Прут" м. Снятин вул. 1 грудня, 39 тел.(8-03476) 2-17-60 місць - 27 номерів -11 Номери обладнані санвузлами.

Готель "Придністров’я" с-ще Обертин вул. Снятинська, 1 Тлумацького р-ну місць - 9 номерів - 4 В номерах є умивальники.

Готель

"Князь Олег" м. Долина

вул. Обліски, 38 а

тел. +38(03477)2-77-22

(п/п Сливчук Д.Ф.)

www.hotel-oleg.dolyna.net/ місць - 28 номерів - 12

Розвиток туризму на Долинщині

Туризм в районі поступово стає джерелом поповнення бюджету. Більш інтенсивного розвитку набуває зимовий, подієвий та відпочинково-пізнавальний види туризму.

В районі діє Програма розвитку туризму на 2005 – 2010роки, затверджена рішенням Долинської районної ради від 26.04.2005 року №363 – 17/2005. Реалізація заходів, передбачених Програмою дає можливість інтенсивніше:

• розвивати сільський зелений туризм (в минулому році налічувалось лише 4 зелені садиби, станом на 1.01.2006 р. в районі діє 8 садиб); • залучати кошти інвесторів в розбудову туристичної інфраструктури (знайдено інвестора для будівництва туристичного комплексу в урочищі «Бовкоти»);

• в зв’язку із проведенням різноманітних дійств, пов»язаних з культурним та історичним надбанням району, розвивається подієвий вид туризму.

Нарощення лікувально-оздоровчих, туристичних і спортивних послуг, в т. ч. й для іноземних туристів , забезпечується завдяки існуючій базі туристично-рекреаційних закладів усіх форм власності, яка станом на 01.06.2006 року нараховувала 18 одиниць близько на 1300 місць.

Послуги у сфері сільського зеленого туризму надають 8 приватних садиб.

Незважаючи на досягнення деяких позитивних результатів у сфері сільського зеленого туризму, існує велика кількість проблем, що повязана із розвитком цього виду туризму в районі. Насамперед, це необізнаність громадськості із нормативно-правовою базою, що регулює питання зайняття сільським туризмом. Власники сільських садиб намагаються приховати свою діяльність. Тому, наприклад, в селі Вишків в тіньовому секторі працює близько п’яти садиб.

Крім того, важливим негативним фактором є невідповідність міжнародним стандартам приватних садиб.

Протягом минулих років спостерігалася тенденція активного входження малого бізнесу у сферу туризму.

На початку минулого року відкрито колибу у готельному комплексі «Князь Олег», завершено будівництво готелю в м. Долина по вул. Промислова.

На даний час ведуться роботи по спорудженні кемпінгу по вул. Обліски.

Розпочато розбудову туристичної інфраструктури в с. Мислівка – в даний час розпочато роботи по будівництву котеджу, колиби та лазні в урочищі «Юзефсталь».

Також, відповідно до пропозиції інвестиційної компанії «Укркапітал» щодо спорудження туристичного комплексу у підніжжі гори Великий Горгулят, в с. Мислівка планується створення туристичного гірськолижно-го центру. Крім того, в кінці минулого року до Станковецької сільської ради надійшло звернення приватного підприємця Сельтова Я.М. щодо будівництва в урочищі «Бовкути» туристично-рекреаційного центру. На даний час дане звернення розглянуто на сесії Долинської районної ради, якою надано згоду на попередній збір матеріалів попереднього погодження місця розташування земельної ділянки [21].

Розділ ІІ. Готель «Князь Олег» та його місце в ідустрії туризму

2.1. Загальна характеристика готелю

Готель розташований у передгір”ї Карпат на окраїні м.Долина. Гостям пропонується російський більярд з каміном і водоспадом, сауна з басейном, тренажерний зал, масажний кабінет. Взимку пропонуються засніжені крутосхили у гірському с. Вишкові, де можна покататися на лижах та санках.

Готель є сучасним комплексом в європейському стилі на 12 номерів. Кафе вищої категорії в грецькому стилі, літній майданчик [21].

Номери - 12 номерів. 1 номер "двомісний" з франц.постіллю, 1 номер "Люкс", 2 номери "напівлюкс" (двокімнатні номери). Нестандартні номери: Lux.

Відпочинок та лікування: гірські лижі, риболовля, екскурсії, піший туризм.Послуги: автостоянка, таксі, магазин, обмін валют, кафе, пральня, прасувальня, клініка/медпункт.

Безготівкова оплата - можлива передоплата банкіським переказом

Сервіс в готелі - колиба, ресторан (2 зали: загальний і банкетний + зал для танців), камінний зал, сауна, банкетний зал, бар, ресторан.

Координати - адреса: Готель “Князь Олег”

вул. Обліски, 38а, м. Долина. Івано-Франківська обл. 77504 Україна.

Тел.: 38 (066) 204-74-84

Web: http://www.hotel-oleg.dolyna.net/

Долинський район зв’язаний автобусним та залізничним сполученням з багатьма містами західної частини України та з містами зарубіжних країн. Відстань від м. Долина до: Києва – 716 км; Івано-Франківська – 66 км; Львова – 111 км; Тернополя – 180 км; Ужгорода – 225 км; Чернівців – 220 км; Братислави – 820 км; Варшави – 648 км; Будапешту – 690 км; Кишинева – 550км. Вокзали і автостанції: Залізнодорожній вокзал – м. Долина, вул. Привокзальна Автостанція – м. Долина, вул. Привокзальна; Автостанція – смт. Вигода. Автозаправки: 1. Івано-Франківськ „Нафтопродукт ОККО“ — м. Долина, вул. Обліски;

2. ТОВ „Тегош“ – м. Долина, вул. Обліски 117;

3. ПП Грицишин – м. Долина, вул. Б. Хмельницького;

4. ПП Славченко – смт. Вигода, с. Тяпче;

5. Автозаправочна станція „Тірос Петроль“ – с. Оболоня;

6. Газова заправка – м. Долина, вул. Підлівче;

7. Газова заправка – м. Долина, вул. Обліски;

8. Газова заправка — с. Новоселиця;

9. Газова заправка – с. Оболоня.

Станції технічного обслуговування:

1. СТО – м. Долина, вул. Б. Хмельницького,25 (ремонт автотрансоптру)

2. Майстерня шиномонтаж, м. Долина, вул. Б. Хмельницького 63 (ремонт автотранспорту).

3. СТО ПП Паращій – м.Долина, вул.Обліски 117 (ремонт автотранспорту).

4. ВАТ „Долинське АТП 12627“ – м. Долина, вул. Обліски,117 (технічне обслуговування автомобілів).

5. ВАТ „Долинська автобаза“ – м. Долина, вул. Б. Хмельницького,49 (розбір легкових автомобілів).

6. ВАТ „Долинська автобаза“ – м. Долина, вул. Б. Хмельницького, 49 (механічне миття автомобілів).

7. Майстерня по ремонту автомобілів – с. Княжолука (ремонт автомобілів).

8. Майстерня СТО – с. Яворів. вул. Зелена,5 (ремонт автомобілів)

Готель «Князь Олег» дотримується вимог Законів України: “Про туризм”; “Про ліцензування певних видів господарської діяльності”; “Про підприємництво”; “Про підприємство в Україні”; “Про господарські товариства”; “Про захист прав споживачів”; “Про страхування”; “Про рекламу”; “Про зовнішньоекономічну діяльність”; “Про аварійно-рятувальні служби” та інших нормативно-правових актів зазначених в Ліцензійних умовах [21].

Інформаційно-туристична агенція в основному займається внутрішнім та іноземним туризмом. За формою організації туристичні подорожі по Карпатському регіону пропонуються як індивідуальні, так і групові.

2.2. Правила користування готелем

1. Загальні положення

1.1. Правила користування готелями та надання готельних послуг в Україні (далі - Правила) розроблено на основі чинного законодавства і регулюють відносини між споживачами (громадянами, що проживають в готелі або мають намір скористатися готельними послугами) та виконавцями готельних послуг (готелями, готельними об'єднаннями, мотелями, кемпінгами, туристичними базами та туристичними комплексами, пансіонатами тощо, незалежно від форм власності - далі готелі).

1.2. Готель призначений для тимчасового проживання громадян терміном до 45 діб, незалежно від місця постійного проживання і прописки. Проживання понад вказаний термін здійснюється тільки з дозволу адміністрації готелю.

1.3. Підприємницька діяльність готелів регулюється чинним законодавством України та цими Правилами.

1.4. Готелі поділяються на категорії відповідно до вимог нормативних актів.

1.5. Готелі, що здійснюють туристичну діяльність, передбачену їх статутами чи положеннями, повинні отримати спеціальний дозвіл (ліцензію) на право надання туристичних послуг.

1.6. Режим роботи готелю - цілодобовий.

1.7. Підприємства, установи та організації, які мають у своєму віданні готелі, можуть затверджувати Правила користування готелями, що не суперечать цим Правилам.

2. Порядок оформлення проживання у готелі

2.1. Номер (місце) в готелі надається громадянам при наявності паспорта чи документа, що його замінює, та заповненої анкети встановленої форми.

2.2. Поселення іноземних громадян і осіб без громадянства (далі - іноземці) у готелях України проводиться на загальних підставах при пред'явленні національних паспортів іноземців або документів, що засвідчують їх особу. Порядок реєстрації національних паспортів іноземців визначається Міністерством внутрішніх справ України.

2.3. При наявності вільних місць та за бажанням громадянина йому може надаватись номер на два і більше місць з повною оплатою вартості номера.2.4. Після оформлення документів на проживання у готелі громадянину видається документ про оплату номера (місця) і візитна картка готелю. Ключ від номера видається після пред'явлення візитної картки; у готелях, де такі картки не видаються - документа про оплату проживання.

2.5. Забороняється вилучення паспортів під заставу у громадян, що поселяються у готель.

3. Порядок бронювання номерів (місць) у готелі та оплата проживання

3.1. Адміністрація готелю має право укладати договір на бронювання номерів (місць). При наявності вільних місць адміністрація готелю приймає заявки на бронювання від юридичних та фізичних осіб (далі - замовники) у письмовій або усній формі.

3.2. Плата за бронювання при поселенні у готелі стягується в розмірі 50 відсотків вартості номера (місця) за добу, незалежно від того за договорами, індивідуальними чи груповими заявками проводиться бронювання. При поселенні на додаткове місце плата за бронювання не стягується.

3.3. Заявки на бронювання номерів (місць) у готелях для розміщення учасників масових заходів подаються замовниками у термін, визначений адміністрацією готелю, згідно з укладеним договором (контракту).

3.4. При запізненні груп або окремих громадян крім плати за бронювання, стягується плата за фактичний час невикористання номера (місця), але не більше, ніж за добу. У разі запізнення понад добу броня анулюється.

Якщо заброньовані номери (місця) не були підготовлені вчасно та якісно до заселення, плата за їх бронювання не стягується.

3.5. Плата за проживання і послуги в готелях здійснюється за цінами і тарифами, що встановлюються готелями самостійно, або на договірній основі. Ціни встановлюються адміністрацією готелю у відповідності з присвоєною готелю категорією та рівнем обслуговування.

Термін і форма оплати за проживання і послуги встановлюються адміністрацією готелю.

У готелях, підпорядкованих підприємствам, установам та організаціям, ціни і тарифи за проживання і послуги, термін і форму їх оплати встановлює власник.

3.6. Плата за проживання справляється у відповідності з єдиною розрахунковою годиною - 12 годин поточної доби за місцевим часом.

При проживанні в готелі менше доби плата стягується за повну добу, незалежно від розрахункової години.

При розміщенні до розрахункової години (з 0 до 12 годин) плата за проживання не стягується.

При виїзді протягом 12 годин після розрахункової години плата стягується за півдоби, а при виїзді понад 12 годин після розрахункової години - за повну добу.

3.7. За проживання дітей віком до 12 років без надання місця плата не стягується.

При розміщенні і оплаті проживання у готелі дітей віком від 2-х до 12 років, плата справляється у розмірі 50 відсотків від вартості одного місця у двомісному номері.

Діти віком до 2-х років розміщуються у готелі безкоштовно.

4. Права і обов'язки адміністрації готелю

4.1. Рівень обслуговування громадян, які проживають у готелі, має відповідати вимогам присвоєної категорії.

4.2. Адміністрація готелю при оформленні проживання у готелі зобов'язана інформувати громадян про надання основних і додаткових послуг, форми і порядок їх оплати.

4.3. Інформація повинна знаходитись у доступному для огляду місці і повинна містити:

найменування нормативних документів, вимогам яких повинні відповідати готельні послуги;

Правила користування готелями та надання готельних послуг в Україні;

свідоцтво про присвоєння готелю відповідної категорії;

вартість номерів (місця в номері);

дані про режим роботи розміщених у готелі підприємств громадського харчування, зв'язку, побутового та інших видів обслуговування;

перелік і вартість додаткових послуг;

ліцензію на право надання даної послуги (при її наявності);

дані про виконавця, його юридичну адресу та номер телефона;

дані про органи, що здійснюють захист прав споживачів.

4.4. Адміністрація готелю повинна забезпечити громадянам надання таких безплатних послуг:

виклик невідкладної допомоги;

користування медичною аптечкою;

доставку у номер кореспонденції при її отриманні;

надання необхідного інвентаря в залежності від категорії

готелю.

4.5. Адміністрація готелю має право надавати громадянам за їх бажанням додаткові послуги за плату.

4.6. Заміна постільної білизни, рушників та туалетних речей проводиться у відповідності з категорією готелю, але не рідше двох разів на тиждень.

4.7. У номерах, в яких наявність телевізора, холодильника та інших побутових приладів не передбачена, ці прилади можуть надаватись за додаткову плату.

4.8. Адміністрація готелю несе відповідальність за комплектність і справність обладнання в номерах, а також за якість підготовки номерів до заселення.

Якість підготовки номерів перед заселенням перевіряється (контролюється) працівниками служби прийому та обслуговування згідно з затвердженою технологією.4.9. Адміністрація готелю забезпечує громадянам зберігання особистих речей, що знаходяться в номерах, або зданих на зберігання, і згідно з чинним законодавством несе відповідальність за їх втрату і пошкодження, крім випадків, коли зберігання майна не забезпечене з вини громадян.

4.10. Адміністрація готелю зобов'язана на прохання громадян та за додаткову оплату приймати від них на тимчасове зберігання особисті речі, гроші та інші цінності та нести відповідальність за їх зберігання згідно з чинним законодавством.

При прийманні на зберігання цінних речей в описі потрібно вказувати тільки їх зовнішні ознаки без якісних характеристик. За нездані на зберігання гроші і цінності адміністрація готелю відповідальності не несе, про що громадяни мають бути попереджені при поселенні.

4.11. Відшкодування матеріальних збитків, що були заподіяні громадянами у зв'язку з втратою або пошкодженням майна готелю,здійснюється ними на основі оформлення актів згідно з чинним

законодавством України.

4.12. Всі працівники, які безпосередньо пов'язані з обслуговуванням громадян, проходять медичне обстеження в установленому порядку, результати якого відображаються в їх особистих медичних книжках. Ці книжки пред'являються на вимогу представників контролюючих органів.

4.13. У готелях мають бути книги відгуків та пропозицій.

2.3. Надання послуг готелем

Готель «Князь Олег» - розташований в зручному місці для подорожуючих – недалеко від центра міста Долина (недалеко від с. Вишків). Поряд з готелем дві автомобільні стоянки, бензинова та газова заправки, СТО, вулканізація.

На вибір відпочиваючих пропонується двомісний номір зі всіма зручностями, півлюкс чи дворівневий люкс.

До послуг клієнтів кафе на 30 місць, бенкетний зал на 12 чоловік, барна стійка, закрита терраса з прозорим дахом. На сніданок, обід та вечерю запропонують смачні блюда, а хорошого настрою додадуть долинські музиканти.

Потрапити в атмосферу бойківського життя, послухати скрипку Ви зможете в дерев’яній колибі, яка знаходиться поряд з готелем.

Для ділових зустрічей в готелі є конференц-зал.

Ресторанне господарство готелю «Князь Олег» представлене рестораном, кафе та баром.

Відвідувачами ресторану, кафе та бару є мешканці готелю, яким пропонують комплексні сніданки, обіди, вільний вибір страв по меню; туристи-індивідуали та туристичні групи, які обслуговуються по меню денного раціону; мешканці та гості міста для яких пропонують постійне меню з вільним вибором страв, а також банкетне меню.

Рестроранне господарство готелю «Князь Олег» - це бездоганний сервіс та смачна їжа. Веселе та цікаве дозвілля: шоу-програма, вар'єте по п'ятницях. Сімейні обіди по неділях: 20% знижка для всієї родини.

Щоденні сніданки та експрес-обіди на вибір з 7 до 15 год. Весільні програми з оригінальними сценаріями. Дитячі дні народження за спеціальним програмами з казковими героями. Затишні зали для проведення ювілеїв, банкетів, туристів.

Спеціалізується ресторанне господарство на приготуванні фірмових страв, страв української та європейської кухонь. В меню включені різноманітні страви з продукції власного виробництва фірми. Мають місце страви гуцульської кухні, приготовлені за давніми рецептами.

Прибори - з нержавіючої сталі, мельхіору (для обслуговування бенкетів). Столова білизна: скатертини, обідні і серветки виготовлені з льону.

Заміна столової білизни проводиться підприємством по мірі забруднення.

За рівнем комфорту, об'ємом послуг, асортиментом продукції і якістю обслуговування ресторан готелю «Князь Олег» відповідає своїй категорії.

За формою організації виробництва в залежності від виду вихідної сировини, яка використовується для виробництва готових страв і виробів ресторан готелю «Князь Олег» можна віднести до підприємств з повним технологічним процесом [21].

Кулінарну продукцію на сучасному підприємстві масового харчування виробляють у певній послідовності, починаючи з забезпечення сировиною.

Організація харчування в готелях здійснюється відповідно до: категорії готелю; класу обслуговування ;

В готелі «Князь Олег» пропонуються різні класи обслуговування туристів.

Відповідно організація харчування для них:

• по класу VIP (особлива увага, харчування на умовах, вільний вибір страв у меню), повний пансіон в ресторанах категорії "люкс та вища";

• по класу "люкс-апартамент": сніданок, напівпансіон або повний пансіон;

• по класу "люкс";

• по першому класу: повний пансіон або напівпансіон ; харчування у ресторані або кафе вищої категорії;

• по туристичному класу: пансіон, напівпансіон, харчування у ресторані чи кафе першої категорії;

• по шкільному класу (здешевлене): харчування у кафе першої або другої категорії або у їдальні.

Існують такі спеціальні форми організації харчування:

• за типом швецького столу, широкий асортимент, різноманітність страв;

• організація обслуговування учасників з'їздів, конгресів і рад;

• обслуговування офіційних та неофіційних прийомів;• банкети з повним та частковим обслуговуванням офіціантів.

Опис маршрутів, турів, інших турпродуктів, що пропонуються клієнтам готелю «Князь Олег» в Долинському районі [21]:

Ø з смт. Вигода бере початок вузькоколійний маршрут «Карпатський трамвай»;

Ø з с. Новий Мізунь пролягає туристичний маршрут через болото «Ширковець» і Мізунський водоспад на гору Яворина;

Ø з села Лужки проходить маршрут на гору Магуру через «Мертве озеро», а також інший маршрут веде на скелі Довбуша;

Ø з с. Липа двома маршрутами можна дістатися до гори Буковець та Яворини;

Ø з с. Мислівки маршрут пролягає через гору великий Пустошак і болото Лисак до озера Синевір;

Ø з с. Сенечів пролягає маршрут до гірськолижного курорту в Славське;

Ø з с. Вишків можна дістатися на Вишківський і Торунський Перевали, гору Менчул, урочище Сіда та Вишківський Горган.

Найдавніший туристичний маршрут «Карпатськими стежками» проходить з Закарпаття через Торунський перевал, Вишківський Горган, весь південний кордон Долинського району, а з Яйко-Ілемського Горгану повертає на Осмолоду в Рожнятівський район.

Чекають на туристів і паломників Святопреображенський монастир о. Василіян на Ясній горі і жіночий монастир сестер Пресвятої Родини у с. Гошів. Туристичний маршрут „Ясна гора“ незабаром буде включений до Всеукраїнських туристичних маршрутів.

Туристичний маршрут «Франковими стежками»

Туристичний маршрут «Франковими стежками» розпочинається в м. Долина і веде до села Лолин. Село Лолин Долинського району знаходиться за 19 км від районного центру. Через село протікає струмок Лолинець. На віддалі 4 км від села проходить автомагістраль Долина – Хуст. Населення – 1040 чол. Перша згадка про село є в документах першої половини ХVII століття. Його населення брало участь у селянському повстанні за часів Богдана Хмельницького.

Село з’явилося на карті району на початку сімнадцятого століття (1601р.). У часи інтенсивного заселення підгірської і гірської смуги Північно-Західного Прикарпаття. Тоді лише на Долинщині було зареєстровано нових 14 населених пунктів. Ущільнення територій сіл зумовлювалося нестачею земель, посилення експлуатація селян з боку шляхти і магнатів, постійною небезпекою набігів татар… Усе це й гнало бідняків у гори, заставляло обробляти невжитки. Засновником поселення, про яке йдеться, був якийсь Лоліанум, або Лола чи Лоліан- з’ясувати нині дуже важко. А що собою являв Лолин у пізніші часи, довідуємось з записів Івана Франка. «Лолин – це невеличке гірське село, що налічує біля 80 халуп, розташоване поблизу річки Свіча в дуже убогій лісовій околиці. Місцевий народ, відмежований від решти світу і пригноблений убозтвом, не має жодних заробітків, не знає жодного промислу… Хати лолинські є неописанно нужденні і занедбані… Ліжко, складене з окремих дощок, має тільки солому і пару брудних подушок, що і є всією постіллю, велика скриня служить замість стола, голі стіни до третьої частини своєї висоти з гори закопчені димом, бо величезна глиняна піч без комина і дим виходив невеличким отвором у стелі… На скрині лежали половинки твердого, чорного, черствого мов цегла хліба з виступаючими стеблами соломи і ячмінними остюками… Поживою є переважно вівсяний або ячмінний хліб, картопля». У селі часто перебував І.Франко, де написав оповідання «Вугляр», «Лесишина челядь», «Два приятелі», окремі розділи повісті «Петрії Довбущуки», вірш «Галаган». На основі місцевого варіанту легенди «Пісня про шандаря» створив згодом драму «Украдене щастя». Тут народилася подруга І. Франка Ольга Рошкевич (1858 – 1935),яка стала його першим коханням. Вона переклала повість Еміля Золя „Довбня“, зібрала фольклорні матеріали про весільні обряди, які видав Іван Франко у 1886 році. Поет присвятив їй кілька віршів. В Лолині бував і М. Павлик, який разом з Іваном Франком вивчав життя місцевих селян.

У 1956 році в селі встановлено пам’ятник великому Каменяреві, а при школі створено літературно-меморіальну музейну кімнату (1981рік), в 2004 році в будинку культури села Лолин відкрито музей Івана Яковича Франка.

В даному музеї туристи матимуть можливість ознайомитися із старо-винними бойківськими традиціями та звичаями, що були актуальними за часів перебування Івана Франка на теренах Долинщини (1874 – 1876 роки); прослідкувати за життям та творчістю Ольги Рошкевич та Івана Франка.

В селі розташовано також пам’ятник Івану Франку.

В селі Максимівка Лолинської сільської ради споруджено памятник Тарасу Григоровичу Шевченку, якому немає аналогів ані в Україні,ані в світі. Постать розташована на березі річки Свіча. Місцеве населення нази-ває місце знаходження пам»ятника «Мала Канівська гора».

27 серпня 2006 року у селі Лолин відбулося святкування 150-річчя з дня народження Івана Яковича Франка.

Туристичний маршрут – Гошівський монастир.Небагато є місць на Землі, освячених Богом. Та ми маємо таку святиню на території нашого району. Чудовою окрасою с. Гошева на Долинщині є Ясна Гора, яка височить майже на 500 м над рівнем моря. Поруч на південь – річка Лужанка, трохи далі на північ – швидкоплинна Свіча. Неабияке враження на туриста справить стрімка скеля (стінка); внизу як на долоні – „Чорний гостинець“.

Розділ ІІІ. Зарубіжний досвід розвитку готельного бізнесу та удосконалення якості надання послуг готелем «Князь Олег»

Послуги готелю, мабуть, мають найбільш складну і багатопланову структуру серед усіх сервісних галузей. Величезна кількість візуальних і операційних аспектів сервісу, різні категорії обслуговуючого персоналу, з якими зіштовхується клієнт (портьє, покоївки, адміністратори), час, який він проводить в готелі, додаткові сервіси (ресторан, конференц-зал) - усе це виділяє послуги готелю в особливий, складний клас у керуванні якістю обслуговування.

Сьогодні в Україні дуже мало компаній, які керують мережею готелів, і єдиних мережних брендів. Більшість операторів керують одним готелем - на відміну від країн Заходу, де функціонують величезні готельні мережі (напр., Маріотт, Ритц, Редіссон, мережа мотелів Вінгейт Інн), що включають сотні готелів по усьому світі. Однак мережний принцип розвитку готельного бізнесу все-таки буде застосований в Україні, як вітчизняним інвестором, так і власне іноземними мережами, що незабаром прийдуть в Україну.

У забезпеченні сервісу в мережі готелів, так само як в одиничному готелі, незалежно від його "зірковості", важлива ретельна стандартизація послуг, контроль виконання стандартів, мотивація персоналу до якісного обслуговування клієнтів, система навчання персоналу і комунікацій з персоналом у контексті якості сервісу - усе, що позначається як "система сервіс-менеджменту". І, як у будь-якій великій сервісній структурі, моніторинг виконання стандартів сервісу - Mystery Shopping - є ключовою частиною цієї системи.

На нашу думку, на шляху поліпшення якості послуг, програма Mystery Shopping стане найважливішим інструментом поліпшення сервісу для операторів готельного бізнесу в Україні.

В своєму становленні готельний ринок України зіткнувся з низкою проблем. Однією з них є слабкість внутрішньої конкуренції (що пояснюється відсутністю вільних засобів і високими податковими ставками, через що складно забезпечити економічну стабільність, максимізувати прибутки, підвищити конкурентоспроможність підприємств індустрії гостинності на ринку готельних послуг) і відсутність могутніх міжнародних готельних мереж. Показник низької конкурентоспроможності готельних послуг формується рівнем ціни і якістю послуг. Через високі податкові ставки (готельний збір) готелі вимушені встановлювати високі ціни. Ставки готельного збору для готелів різних категорій в Україні відрізняються. Ціни визначаються умовами конкуренції, станом і співвідношенням попиту і пропозиції.

В Польщі після приватизації готелів і проведення ринкових реформ кількість готельних номерів збільшилася на 50% в результаті появи нових підприємств, особливо у складі мереж. Розширення останніх збільшує продуктивність завдяки поліпшенню структури галузі і зміцненню конкурентних позицій на ринку. Зваживши польський досвід, можна припустити, що продуктивність праці в українському секторі готельних послуг протягом 10 років могла б досягти 60 - 65%, якщо змінити структуру галузі (повинні з'явитися готелі високої категорії у складі мереж і малі готелі сімейного типу). А те, що зростаючі потоки іноземців, віддадуть перевагу відомим їм брендам, а не місцевим готелям, теж не викликає сумніву.

Український готельний ринок має великі перспективи і є одним з найперспективніших в Східній Європі, але при всьому потенціалі розвитку готельного бізнесу в Україні кількість наявних готелів недостатня для країни з високою інвестиційною привабливістю, багатим історичним минулим і широкими туристичними можливостями. Готельний бізнес в Україні перспективний як мінімум з чотирьох причин:

Ø По-перше, в країні, спостерігається підвищення ділової активності, що, як правило, неминуче викликає збільшення об'ємів так званого “ділового туризму”, причому не тільки внутрішнього, але і в'їздного.

Ø По-друге, як показує світова практика, підвищення доходів населення (а воно в Україні вже відбувається) призводить до того, що люди все більше подорожують, а значить, зупиняються в готелях.

Ø По-третє, Україна, що заявила про свою інтеграцію до європейських структур, поступово стає для європейців (в даному випадку - європейських туристів) привабливішою.

Ø Нарешті, по-четверте, очікується зниження і уніфікація готельного збору, обов'язкові платежі для готелів повинні зменшитись.

Концепція розробки уніфікованих технологій готельних послуг передбачає створення спеціальних технологічних стандартів, спрямованих на розробку єдиної "готельної марки".Аналіз сучасного стану засобів розміщення в Україні виявив неузгодженість як термінологічну, типологічну, статистичну, так і за формами управління, володіння і рівнями комфорту.

Структурні зміни в готельному господарстві України вимагають упровадження уніфікованих технологій для створення нової політики “готельної марки”: підвищення якості послуг і комфортності підприємств, використання нових технологій та комплексної автоматизації технологічних процесів.

Зростання доходів при загальному зниженні інших показників пов’язане з інфляційними процесами і ринковими умовами ціноутворення. На рівень цін впливає кілька чинників: розмір собівартості й нормативного прибутку, рівень конкуруючих цін, співвідношення попиту і пропозиції [16,с.211].

В своїх рішеннях готель «Князь Олег» використовує продукцію і технології компанії Siemens – одного із світових лідерів в галузі систем управління готелями [21].

Siemens HOTEL SOLUTION - це нова система управління готелем, що замінила систему HOTELGYR NT. Система управління HOTELGYR була представлена на ринку з 1997 року і краще всього довела свою ефективність в сегменті чотирьох - і п’яти - зіркових готелів.

Нова система Siemens HOTEL SOLUTION відповідає сучасним вимогам готельного ринку і пропонує значно краще співвідношення ціни і якості.

Система управління номерами та іншими приміщеннями готелю складається з центральної станції управління на робочому місті реєстрації, звідки проводиться моніторинг та управління всіма номерами готелю, а також з підключених до центральної станції кімнатних контролерів і їх периферійного обладнання (датчики, сервоприводи і т.п.) в кожному номері чи іншому функціональному приміщенні готелю. Всі контролери через комунікаційну шину типу Konnex, що прокладено в будинку, підключені до центральної станції системи управління, на якій можна відслідковувати стан обладнання номеру і присутність в ньому клієнта в будь-який момент часу.

Повідомлення і сигнали тривоги типу: "Прохання не турбувати", "Виклик персоналу", "Потрібна допомога", "Крадіжка" і т.д. негайно з’являються у вікні сигналів тривоги для того аби персонал міг зразу відреагувати і відповісти на виклик.

Менеджер готелю «Князь Олег» має можливість в залежності від сезону управляти створенням різних комбінацій однокімнатних номерів і апартаментів.

Кімнатний контролер з інтегрованими функціями (контроль доступу, регулювання і підтримка необхідної температури в приміщенні, управління енергоспоживанням, освітленням, жалюзі).

Через комунікаційну шину в номері контролер зв’язаний з підключеним до нього периферійним обладнанням, таким як пристрій зчитування картки, тримач картки, пульт управління температурою в номері. Всі основні параметри номеру при вводі в експлуатацію та конфігуруванні системи управління запам’ятовуються безпосередньо в кімнатному контролері з тим, щоб всі необхідні функції могли виконуватися в номері повністю автономно без меревого з’єднання з центральною станцією.

Контроль доступу може здійснюватися магнітними картками чи за допомогою безконтактних карток. Перевага в використанні надається безконтактним карткам через:

Ø можливість оплати цими ж картками інших послуг;

Ø диференційованого контролю доступу в різні приміщення та зони готелю.

Пристрій для зчитування карток обладнано з зовнішньої сторони вхідних дверей номеру РКІ-дисплеєм для повідомлень "Прохання не турбувати", "Виклик персоналу", "Потрібна допомога", який подає відповідний сигнал обслуговуючому персоналу.

В умовах ринкових відносин туризм є однією з динамічних галузей економіки, що розвивається швидкими темпами. Особливе місце в галузі туризму займає, як ми знаємо, готельний бізнес. Досвід країн з розвиненою економікою переконливо доводить, що готельний бізнес є одним з рентабельних видів підприємницької діяльності. Сучасне готельне підприємство – готель «Князь Олег» надає споживачам не тільки послуги проживання й харчування, але й широкий спектр послуг транспорту, зв'язку, розваг, екскурсійне обслуговування, медичні, спортивні послуги, послуги салонів краси тощо. Фактично готельні підприємства в структурі індустрії туризму виконують ключові функції, так як формують і пропонують споживачам комплексний готельний продукт, у формуванні й просуванні якого беруть участь всі сектори й елементи індустрії туризму.В останні роки ринок готельного бізнесу України характеризується зростанням пропозиції при одночасному скороченні попиту на послуги розміщення. Такий стан речей посилює конкуренцію. Тому одним з найважливіших напрямків в умовах суворої досконалої конкуренції на ринку готельних послуг є формування стратегічних конкурентних переваг та надання послугам більш високої якості. Ключовим фактором тут є надання таких послуг, які задовольняли б і навіть перевершували очікування цільових клієнтів. Очікування клієнтів формуються на основі вже наявного в них досвіду, а також інформації, одержуваної по різним каналам маркетингових комунікацій (реклами, каталогів, прямих контактів). Виходячи із цього, критерій оцінки якості – це ступінь задоволення клієнта, тобто відповідність отримуваного та очікуваного. Критерій ступеня задоволення клієнта – це бажання повернутися ще раз і порадити це зробити своїм друзям і знайомим.

Споживач завжди прагне до певної відповідності ціни послуги та її якості. Оптимальне співвідношення критерію «ціна/якість» готельних послуг є визначальним у забезпеченні високого іміджу і підвищенні конкурентного статусу на ринку. Незадоволеність послугами призводить до більших витрат у частці ринку. Саме тому виробник послуг повинен як можна точніше виявляти потреби й очікування цільових клієнтів [21].

Постійне підвищення якості - це не витрата, а довготерміновий вклад, заснований на забезпеченні вірності клієнтури шляхом задоволення її потреб. Це твердження засноване на дослідженні, проведеному західними науковцями [2,с.82], яке показало, що витрати на залучення нового клієнта в п'ять разів більші від витрат на те, щоб утримати постійного клієнта за допомогою пропозиції якісного обслуговування.

В умовах ринкової економіки підприємство готельного бізнесу – готель «Князь Олег» не може більше опиратися на традиційні неефективні консервативні форми управління, які часто є джерелом недоліків, а не успіхів готельних підприємств. Пошук кращих управлінських рішень, удосконалення управління якістю змушує керівників готельних підприємств звертатися до проблеми аналізу якості, забезпечувати високий рівень комфорту, щоб задовольняти найрізноманітніші побутові, господарські й культурні запити гостей. При чому з кожним роком запити й вимоги до якості послуг підвищуються. І чим вища культура і якість обслуговування гостей, - тим вищий імідж готелю, тим привабливішим є готельне підприємство для клієнтів, а це, в свою чергу, забезпечує готелю конкурентні переваги, позитивно відбиваючись на результатах фінансово-господарської діяльності й збільшенню показників прибутковості на вкладений капітал [21].

Величезну роль відіграє рекламно-інформаційна робота, що є однією з найважливіших частин сучасного маркетингу.
Категория: Менеджмент | Добавил: Aspirant (07.06.2014)
Просмотров: 407 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: