Понедельник, 10.02.2025, 15:33
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Менеджмент

Реферат на тему: Адаптивні плани роботи фірми
Реферат на тему: Адаптивні плани роботи фірми.

Вихідна позиція, як уже говорилося раніше, полягає в тому, що виробничі організації — відкриті системи, що розвиваються, ефек-тивність функціонування яких тісно пов'язана з можливістю адап-тації до умов внутрішнього і мінливого зовнішнього середовища. Ця позиція повинна забезпечуватися можливістю проектування ди-намічних структур і процесів керування.
Успіх менеджменту проблемних ситуацій визначається ступе-нем готовності фірми до потенційних загроз і криз в їхньому прояві, наявністю резервів, рівнем підготовки менеджерів і ступенем профілактичних заходів, ефективністю застосовуваних методів керу-вання.
Витрати часу і засобів на завчасне створення резервних систем керування, підготовку ситуаційних заходів, створення необхідних ре-зервів стають часто більш вигідними, ніж малоефективні поспішні дії менеджерів з подолання кризи на основі попереднього досвіду, інтуїції й ентузіазму.
Відповідно до викладеного підсистема ситуаційного менедж-менту повинна включати:*
Постійний моніторинг за зовнішньою і внутрішньою обстанов-кою. Причому зовнішні загрози з боку держави, конкурентів, зло-чинних елементів є найбільш небезпечними і можуть призвести до повного руйнування підприємств, фірм, організацій. Цей фактор повинен бути пріоритетним в оцінці зовнішньої обстановки.*
Розробку заходів для зниження зовнішньої вразливості фірми. Сю-ди можна віднести створення дублюючих організаційних форм ке-рування. Завчасне створення дублюючих організаційних форм ке-рування дозволяє підприємству оперативно перекинути вільні фінансові засоби і перевести туди працюючих.*
Підвищення гнучкості всередині фірми. Наприклад структурної, за рахунок забезпечення всередині підприємства дивізіональної структури з досвіду США, дочірніх підприємств, а також малих підприємств шляхом виділення їх з великих.*
Розробку підготовчих планів при виникненні проблемних ситуацій і проблем, здійснення попередніх заходів для їхнього забезпечен-ня. До таких заходів, насамперед, варто віднести створення стра-хових фондів, стратегічних резервів фінансових і технічних за-собів, комплектування групи ситуаційного керування з кращих ме-неджерів, у разі потреби розв'язання проблемних ситуацій.* Впровадження планів практичних заходів при виникненні кризо-вої ситуації. У цих умовах менеджер повинен володіти:
- умінням оперативно налагоджувати роботу окремих груп і фахівців для виконання поставлених завдань;
- приймати ризикові і нестандартні рішення у випадку відхилення розвитку ситуацій від допустимого ходу подій;
- координувати дії всіх учасників і постійно контролювати хід вико-нання заходів і їхні результати.
Необхідність створення підсистеми менеджменту для кожної конкретної організації може бути обгрунтована за допомогою спеціальної матриці (рис. 4.6).
Як видно з рисунка, по горизонталі розглядається стан стабіль-ності зовнішнього середовища, точніше, його крайні стани — стабільне і нестабільне, а по вертикалі — стан внутрішнього середо-вища, в залежності від сполучення яких стає очевидним застосуван-ня ситуаційної підсистеми менеджменту (квадранти №3, №4), а, ви-ходить, і розробки відповідних адаптивних планів.
Особливої необхідності глибоко розглядати дану проблему не-має, варто обмежитися лише основними поняттями.
Очевидно, буде доречним зробити деякі уточнення, що стосу-ються понять «ситуаційний менеджмент», «адаптивні» і «Антикри-зові плани».
Насамперед відзначимо, що функціональні методи керування базуються на звичайних планах діяльності підприємства.
Ситуаційні методи керування спираються на адаптивні плани, що враховують можливість появи проблемних ситуацій, передбачен-ня їх, заходи для їхнього запобігання і керування виробництвом з по-явою кризових і надзвичайних обставин.
Антикризові плани й антикризове керування по них вироб-ляється безпосередньо з появою кризових чи надзвичайних обста-вин. Інакше кажучи, останнє здійснюється в період початку, розгор-тання, настання проблемних ситуацій і пов'язане з їхньою ліквідацією чи переходом у новий стан. Однак при цьому адаптивні плани розробляються в обов'язковому порядку, можливі ситуації не-гативного характеру обов'язково прогнозуються, а наслідки — аналізуються.
Таким чином, складання адаптивних планів стає доцільною і не-обхідною справою, що знаходиться в компетенції керівника.
Загальна система планування і місце в ній адаптивних планів в ув'язуванні зі стратегічним і поточним планами подано на рис. 4.7.
Адаптивні плани (їх ще іноді називають альтернативними [33]) повинні відбивати спрогнозовані варіанти розвитку подій у якісному і кількісному вираженні і являють собою альтернативи дій (систем-них методів) з досягнення поставлених цілей.
Особливістю адаптивних планів роботи фірми є та обставина, що вони повинні у своєму складі містити наступні варіанти розвитку ситуацій:*
варіанти, коли можна ввійти в запланований графік шляхом ефек-тивних дій керуючого за рахунок визначеного росту витрат; варіант плану, на основі якого антикризове керування приводить до прийнятних позитивних результатів;*
варіант прийняття альтернативи, що відрізняється від основної і спрямованої на досягнення нової мети, що задовольняє фірму при настанні тих чи інших кризових ситуацій.
Як видно з наведеної схеми (рис. 4.7), проблемні ситуації в прин-ципі можуть виникнути на будь-якому рівні й етапі керування. Процес розробки адаптивних планів містить такі етапи:*
аналіз діяльності фірми і зовнішнього середовища організації;*
виявлення проблем фірми на основі аналізу роботи підприємства за звітний період;*
виділення головної проблеми і постановка цілей;*
прогнозування (коротко- і довгострокове);*
вибір методів і можливих альтернатив досягнення цілей підпри-ємства;*
визначення можливих ТЕП для кожного варіанта дій (2-3 найбільш імовірних);*
визначення можливих затрат (витрат) на розробку того чи іншого плану (варіанта);*
розробка альтернативних (адаптивних) планів і їхнє забезпечення;*
ситуаційний менеджмент на базі складених варіантів адаптивних планів і шляхів їхньої реалізації.
Крім викладеного необхідно мати на увазі можливість та імо-вірність складання і реалізації одноразових планів, прийнятих в період існування проблемної ситуації.
В адаптивних планах особливе місце повинно приділятися серй-озній увазі до соціально-психологічних факторів, питанням моти-вації, інформаційному забезпеченню і системі його проходження (ко-мунікаціям). Тільки комплексне розв'язання поставлених завдань дозволить підприємствам ефективно функціонувати в умовах стра-тегічних і тактичних несподіванок.
Категория: Менеджмент | Добавил: Aspirant (06.06.2014)
Просмотров: 258 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: