Суббота, 11.01.2025, 06:11
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Медицина та здоров'я

Реферат на тему: Курортологія
Реферат на тему: Курортологія.

Курортологія — наука, що вивчає лікувальні курортні чинники. Курорт — це місцевість з набором лікувальних чинників, певних кліматичних, географічних та гігієнічних умов.

Курортні ресурси України надзвичайно багаті та Різноманітні. Сприятливий у терапевтичному відношенні клімат південних (Чорноморське узбережжя, насамперед Південний берег Криму) районів дозволив створити там приморські і гірські курорти, де широко використовується кліматотерапія як основна (або одна з основних) лікувальна методика,— Алушта, Аркадія, Великий Фонтан, Євпаторія, Старий Крим, Феодосія, Чорноморка, Ялта та ін.

Мінеральні води різного складу виявлено майже в усіх областях України. Найбільша кількість мінеральних джерел зосереджена в її західній частині. У Закарпатській області є великі ресурси вуглекислих вод, які використовуються на курортах Верховина, Гірська Тиса, Карпати, Шаян; на базі вуглекислих вод функціонує Свалявська група курортів. Сульфідні води складають курортні ресурси курорту Синяк, а хлоридно-натрієві— курортної місцевості Усть-Чорна.

Добре вивчені та широко використовуються для курортного лікування багаті джерела мінеральних вод Львівської області: сульфідні води (курорти Любень — Великий, Немирів), сульфатно-хлоридні-натрієво-магнієвокальцієві (Моршин), гідрокарбонатні та гідрокарбонатно-сульфатні, кальцієво-магнієві, сульфатно-гідрокарбонатні кальцієво-магнієві, сульфатно-натрієво-кальцієві (Трускавець). Досить поширені хлоридно-натрієві води в Луганській, Дніпропетровській (курорт Солоний Лиман), Полтавській (Миргород), Рівненській (Горинь) та інших областях України. Сульфідні води виявлено в Івано-Франківській області (курорт Черче). У Харківській області є значні запаси кремнистих гідрокарбонатних кальцієво-натрієво-магнієвих (курорт Березівські Мінеральні Води) і гідрокарбонатних натрієво-магнієво-кальцієвих (Рай-Оленівка) вод. Радонові води різного хімічного складу поширені в Житомирській, Вінницькій (курорт Хмільник), Рівненській, Хмельницькій, Київській (курорт Біла Церква), Черкаській, Кіровоградській, Дніпропетровській, Луганській (курортна місцевість Старобєльськ), Донецькій і Запорізькій областях.

Окрім використання мінеральних вод на курортах України, їх широко застосовують як лікувальні та лікувально-столові мінеральні води в позакурортних умовах (розлив у пляшки). Найвідоміші українські мінеральні води: березовська, березанська, буковинська, гоголівська, драговська, кришталева, куяльник, луганська, лужанська й мелітопольська, миргородська, одеська, поляна-квасова, поляна-купель, регіна, свалява, трускавецька, феодосійська, харківська та ін.

Особливо багата Україна на запаси лікувальних грязей, що розташовані головним чином у південних (Азовське-Чорноморське узбережжя) і північно-західних| (Прикарпаття, Житомирщина) областях. У приморській зоні переважають сульфідні мулові грязі, що добуваються із солоних озер і лиманів, зокрема зі знаменитих лиманів Одеської області (Куяльницький, Хаджибейський), грязьових озер Криму (Сакське, Майнакське, Аджиколь). На базі цих грязьових родовищ функціонують найстаріші і найвідоміші курорти — Бердянськ, Євпаторія, Куяльницький, Саки, Хаджибейський та ін. У північно-західних і деяких інших областях України зосереджені запаси головним чином торф'яних грязей, що використовуються на курортах Миргород, Моршин, Немирів, Черче та ін.

Курорти поділяються на кліматичні, бальнеологічні та грязьові. Більшість із них є змішаними — бальнеокліматичними або кліматобальнеологічними.

За кліматичними особливостями розрізняють курорти приморські, гірські, розташовані на рівнинах (у лісовій місцевості, лісостеповій, у степах) Головними лікувальними чинниками кліматичних курортів є аеротерапія, геліотерапія, морські купання (таласотерапія), купання в озерах та річках, кумисотерапія, лікування виноградом

Найважливіші кліматичні курорти містяться на Південному березі Криму. У приморській зоні розташовані курорти для нетуберкульозних хворих: Ялта, Алушта, Гурзуф, Лівадія, Місхор та ін. У Симеїзі та Алупці є санаторії для хворих на туберкульоз легенів, лімфатичних вузлів, нирок, гортані

Євпаторія — дитячий кліматичний і грязьовий курорт, який відзначається поєднанням теплого помірного вологого морського і степового клімату. Одним із лікувальних чинників цього курорту є мулова грязь і ропа Мойнакського озера. Для приморської зони характерні сухе, жарке і сонячне літо, тепла, ясна і тривала осінь, рання весна, коротка, м'яка зима. Протягом року можлива аерогеліотерапія, морські купання з травня до жовтня.Трускавець — курорт, розташований у передгір'ї Карпат. На ного території є 11 мінеральних джерел Частина з них використовується для ванн, а частина для пиття. Найвідомішими є джерела № 1 (Марія), № 2 (Софія) та унікальна вода нафтуся Нафтуся, маючи низьку мінералізацію, має виражену сечогінну властивість Показана хворим з патологією сечовивідних шляхів та порушеннями обміну речовин, з хворобами печінки. Мінеральна вода джерел № 1 і № 2 — хлоридно-сульфатно-карбонатно-натрієво-кальцієва — широко застосовується при хворобах шлунка Джерело № 4 (Барбара) — сульфатно-магнієва вода, з неї добувають сіль «Барбара» Окрім мінеральних вод, на цьому курорті застосовують озокерит.

Моршин — бальнеологічний курорт. Мінеральна вода № 1 (Боніфацій) — хлоридно-сульфатно-натрієво-магнієва, дуже високої мінералізації (приблизно 400 г/л). Застосовують для пиття, розбавляючи до різної концентрації При випарюванні отримують «гірку» сіль (так.

звана моршинська сіль). Мінеральна вода № 2 (Магдале-на)—хлоридно-натрієва (мінералізація 343 г/л)— здебільшого призначається для ванн. На курорті використовують також торф'яну грязь та озокерит

Любень Великий — бальнеологічний круглорічний курорт. Розташований у великому тінистому парку з басейном. Основний лікувальний чинник—мінеральна вода, що належить до газових сірководневих вод типу сульфатно-кальцієвих Вода придатна лише для ванн. Показана при хворобах серцево-судинної системи без вираженої декомпенсації, ураженнях суглобів різної етіології, облітеруючому ендартеріїті, атеросклерозі, флебіті, радикуліті, міозиті.
Категория: Медицина та здоров'я | Добавил: Aspirant (24.05.2014)
Просмотров: 883 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: