Пятница, 10.01.2025, 19:15
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Медицина та здоров'я

Реферат на тему: Купання новонародженого
Реферат на тему: Купання новонародженого.

Розпочинати купання можна в день вашого прибуття з пологового будинку.
Здорове маля купають щодня впродовж першого півріччя життя. Ця процедура, перш за все, підтримує чистоту шкіри, стимулює кровообіг, сприяє загартовуванню.
Час купання - це момент, коли ви можете найретельнішим чином оглянути малюка. Не забувайте про це.
Радимо, аби щоденне купання відбувалося в одні й ті самі години дня. Найзручніше купати ввечері між годуваннями (18-19 година). Пізніше цього терміну дану процедуру виконувати не бажано, бо купіль дещо збуджує маля, і тому воно буде погано засинати. Хоч іноді навпаки, після ванни
діти легко і швидко засинають. І тут знову зверніть увагу на індивідуальні особливості вашого малюка.
Серед загальних правил стосовно вибору часу, коли краще купати дитину, зважте, що не варто робити це як відразу після годування (небезпека блювання), так і перед годуванням (малюк буде знервований очікуванням годування).
Якщо пупкова ранка ще має шкірочки або ж помірні виділення, то до кип'яченої води, в якій купатимете малюка, додайте кілька кристаликів перманганату калію (марганцівки). Після купання підсушіть шкіру біля пупка стерильною серветкою.
Очищення вух.
Один раз на 3-4 дні малюку треба почистити вушка. Для цього використовуйте джгутики, скручені із стерильної вати. Трішки відтягнувши раковину вуха, джутик обертовими рухами вводять у слуховий канал. У жодному разі не застосовуйте сірників, зубочисток, пінцетів, зондів.
Догляд за очима
Здійснювати його потрібно щодня, особливо, якщо з'явилося "закисання" очей. Окремими для кожного ока ватними тампонами, змоченими або розчином фурациліну, або відваром ромашки або звичайною кип'яченою водою, проводять у напрямку від зовнішнього кута ока до внутрішнього. Таку процедуру можна здійснити після купелі. Але якщо у маляти були гнійні виділення, то промивання обов'язково виконайте до купання, аби не інфікувати інші ділянки тіла.
Догляд за порожниною носа
Здійснюють його за допомогою стерильних ватних паличок, які змочують у кип'яченій воді або фізіологічному розчині, що продається в аптеках. Якщо ж у носових ходах е шкірочки, їх можна видалити, крапнувши попередньо в кожен хід по краплі фізрозчину і згодом обробивши ватними паличками.
Догляд за нігтями
Якщо нігті на ручках малюка надто довгі, він може легко подряпати собі обличчя. Тому періодично обрізайте нігті на руках, заокруглюючи їх, а на ніжках -залишаючи під прямим кутом. Найкраще це виконувати після купелі, змастивши ручки і ніжки малюка дитячим кремом або олією, поміряти довжину тіла, обводи голови, грудей, а при потребі (наприклад, у разі підозри на розвиток якогось захворювання) проконсультувати дитину в спеціаліста (невролога, ортопеда, оториноларинголога).
Отож, ще раз акцентую: будьте завжди уважними до своєї дитини, намагайтеся максимально її зрозуміти і допомогти.
Догляд за пупком
Кукса пуповини в нормі відпадає на 5-7 день. Саме в цей час ви й повертаєтеся додому. Як правильно доглянути пупок у цей період? Часто саме неохайність у догляді призводить до інфікування пупка з виникненням омфаліту (запалення пупка) і, що часто трапляється, до поширення інфекції по всьому організму з виникненням септичних станів (генералізація інфекції з попаданням збудника в кров та інші органи). Тому пригляньтеся пильніше: чи немає кров'янистих чи будь-яких інших виділень із пупка дитини? Чи нормальна шкіра навколо пупка? В період новонародженості пупок у нормі може випинатися. Він стане втягнутим лише на 2-3 році життя, коли з'явиться підшкірно-жировий прошарок на животі.
У нормі, якщо виділення з пупка відсутні, після виписки з пологового будинку кілька днів його можна обробляти 2% розчином зеленки. Якщо ж ви помітили виділення ("мокнучий" пупок), то обов'язково повідомте про це свого лікаря. Такий пупок обробляється, як правило, 3% розчином перекису водню, а згодом або 5% розчином йоду, або ж 2% розчином зеленки. Можна накладати мазь із поліміксином або бацитрацином.
Пупкова грижа
Після того, як пупкова ранка загоюється, при промацуванні відчувається кільце, де проходили пупкові судини. Коли малюк плаче, цей простір виповнюється вмістом петель кишечника, що виштовхує пупок вперед. У нормі пупок має виступати на 0,5 см. Таке пупкове кільце закривається через 1 -2 місяці після того, як з'явиться достатньо підшкірно-жирової клітковини. Якщо ж пупкове кільце велике, пупок виступатиме на 1 см і більше. Закритися воно може через 1 або 2-3 роки.
Ніякого бинтування живота або заклеювання пупка (ще й з монетами, як це люблять радити бабусі) в жодному разі робити не рекомендується. По-перше, це може спричинити подразнення, намокання і, врешті, інфікування пупка, що є набагато небезпечнішим від пупкової грижі. По-друге, ви ще більше послабите м'язи черевної стінки і поглибите прояв грижі. Краще за все помасажувати животик дитини (за годинниковою стрілкою), практикувати раннє викладання малюка на живіт між годуваннями. Дуже рідко, але трапляється защемлення грижі при великому пупковому кільці. Проявиться це різким неспокоєм малюка. Тоді терміново викликайте лікаря.
Пліснявка порожнини рота
Це досить частий атрибут дітей першого року життя. З'являється він іноді й в періоді новонародженості. Загляньте до ротика малюка: ви бачите білі плямки на слизовій ротової порожнини, які виступають над поверхнею, наче шматочки звурдженого молока? Це пліснявка або молочниця. Виникає вона внаслідок недостатнього догляду за ротом маляти. Аби запобігти появі пліснявки, після кожного годування дайте дитині попити ковток кип'яченої води, бо гриби роду Candida, які найчастіше е збудниками молочниці, дуже добре розмножуються саме на молочному середовищі. Іншим запобіжним і лікувальним заходом при пліснявці є обробка ротової порожнини розчином питної соди. Одну чайну ложку соди розведіть у склянці води і цим розчином протирайте ротик між годуваннями, особливо якщо ви вже помітили перші прояви нашарувань. Якщо ж нашарування є масивними, поширилися на поверхню язика і турбують малюка, зверніться до лікаря, який призначить вам протигрибковий препарат (ністатин, дактарин тощо) у вигляді гелю для ротової порожнини.
Як пригоувати купіль для немовляти?
Для купелі новонародженого підготуйте собі заздалегідь таку суміш трав:
ромашки - 2 частини;
шалфею - 1 частина;
календули - 1 частина;
череди - 2 частини;
мати-й-мачухи - І частина;
подорожника — 2 частини.
На 5-6 л води візьміть 70-100 г цієї суміші трав, прокип'ятіть 10 хвилин, згодом настоюйте 1-2 години. Додайте до води, в якій купатимете малюка. Така купіль має антисептичну дію, знешкоджуючи патологічні мікроорганізми на поверхні шкіри дитини, антиалергічну дію (запобігання алергічним діатезам), загальнозміцнювальну дію. Шкіра маляти не буде лущитися, пошкоджуватися тріщинами, стане матовою, набуде красивого оксамитового відтінку. Купання має тривати 10-15 хвилин, курс - 6-8 ванн.
Якщо дитя неспокійне, використайте ванну з відваром духмяного сіна, хвої, м'яти, меліси.
Коли в маляти є прояви ексудативно-катарального діатезу, можна використати крохмальну ванну. Для цього беруть 100 г крохмалю на 10 л води. Крохмаль розводять у невеликій кількості холодної води і виливають у ванну.
У малюка закрепи!
Ось деякі поради, які допоможуть покращити випорожнення кишечника
1 Аби встановити причину закрепу, пригляньтеся, якої якості випорожнення в малюка якщо вони щільні, зелені, мають домішки слизу, неприємний запах, зверніться в свою поліклініку та обстежте кал за допомогою копрограми, бакпосіву калу, аналізу на дисбактеріоз
2 Відкоригуйте раціон харчування малюка обчисліть добовий об'єм молока, переконайтеся в правильності режиму годувань, вирахуйте питний об'єм рідини, особливо в літні місяці З'ясуйте, чи підходить малюку суміш, яку він отримує
3 Не привчайте малюка до випорожнень після стимуляції клізмою, газовідвідною трубкою або послаблювальними засобами Ви можете таким чином зарадити закрепу малюка не частіше, ніж 1-2 рази на тиждень Особливо акцентуємо не використовуйте для стимуляції ділянки ануса гострі предмети, які можуть зламатись (особливо термометри (!), що часто практикують невмілі мами)
4 Під кінець місяця за рекомендацією лікаря в харчування можна ввести соки, які пом'якшують випорожнення Найкраще для цього підійдуть морквяний та буряковий
5 Під час чергового годування дайте малюку кілька крапель рослинної олії, розведених у кількох мілілітрах молока чи суміші
6 Між годуваннями зробіть дитині масаж животика за годинниковою стрілкою, прикладіть до живота теплу грілку
7 Якщо причиною закрепів є дисбактеріоз, що підтвердилося під час лабораторного дослідження, то додатково малюку треба давати бактерійні препарати, що містять живі бактерії, яких бракує в порожнині кишечника (біфідум, лактобактерин, лінекс)
8 Якщо ви годуєте грудьми, відкоригуйте свій раціон, включіть у нього вершки, сметану, рослинне та вершкове масло, морквяне пюре, буряк, пюре з вареного чорносливу тощо може спричиняти "кольки" в малюка.
7. Ще один засіб - покладіть дитини на животик і дайте до ротика пустушку. Це також елемент масажу кишечника.
Якщо ж це все не допомогло, і немовля кричить, перебирає ніжками та крутиться від болю в животі, то йдеться про серйозне захворювання.
"Кольки" в животі
Це частий "атрибут" другого місяця життя. Ось деякі поради для розв'язання даної проблеми:
1. Намагайтеся годувати дитину повільніше, слідкуйте, щоб маля не заковтувало багато повітря. Ваш внутрішній спокій і затишок у кімнаті в цьому також допоможуть.
2. Приготуйте та давайте малюку між годуваннями відвари трав, що заспокоюють моторику кишечника, мають спазмолітичну дію. Хорошим засобом такого плану е чай "Плантекс".
3. Після годування потримайте кілька хвилин немовля у вертикальному положенні, притуливши його животиком до грудей, а голівку поклавши на своє плече. Якщо можна, то безпосередньо "шкіра до шкіри". Материнське тепло та вертикальне положення спричиняють вихід заковтуваного повітря через ротик і заспокоюють "кольки".
4. Поклавши дитину в ліжечко, погладьте її животик за годинниковою стрілкою. Від цього масажу повітряні бульбашки в животі переміщуються, спазми заспокоюються, вміст кишечника пересувається ближче до виходу.
5. Покладіть на животик дитини теплу грілку, нагріту пелюшку або компрес (намочіть у теплій воді пелюшку, трішечки збризнувши її спиртом).
6. Якщо ви годуєте грудьми, то варто пригадати про власний режим харчування. Вживання кави, міцного чаю, капусти, бобових, великої кількості фруктів або сирих овочів, послаблювальних препаратів, - все це
Що таке "гнейс"?
Частою скаргою цього періоду життя є поява на тім'яній частині шкіри голови лусочкового покриття, що має назву "гнейс". Не докоряйте собі в неретельному догляді за голівкою. Це явище фізіологічне. Причиною є незрілість обміну речовин взагалі, а також недосконалість функціонування сальних та потових залоз голови. Які заходи треба вжити? За 30-40 хвилин до купелі рясно змастіть ділянку гнейсу дитячою олійкою. Перед самим купанням ватним тампоном (не гребінцем і не пінцетом!) обережно зніміть лусочки.
Висипання на шкірі
На другому місяці життя, переважно з 6-го до 8-го тижня, з'являються червоні висипання на обличчі малюка, шиї, грудях, животику, більше в ділянках природних складок шкіри. Причинами появи цього явища є незрілість функціонування сальних і потових залоз та вплив все ще існуючих в організмі дитини материнських гормонів. Якщо висипання не надто турбують дитину, то підстав для хвилювань немає. Прослідкуйте лише за шкірою та уникайте перегрівань.

Про годування вночі
Однозначно на запитання, чи потрібно годувати маля вночі, відповісти не можна Є діти, які вже на шостому тижні поступово самі відмовляються спершу від одного нічного годування (о 3.00) або ж навіть від двох (о 24 00, 3 00). Інші "вимагають поживи" аж до однорічного віку. І все ж варто зауважити, нічого не змінюйте силоміць. Бо існує інстинкт першого півріччя, і будь-які втручання в цей процес е потужним стресовим фактором. Можете лише спробувати на останнє вечірнє годування "запропонувати" дещо більший об'єм їжі, тоді проміжок спання буде поступово
подовжуватися, і можливо, що до кінця другого місяця ви отримаєте перемогу!
Кількість молока на кожне годування дитини може бути різною Найголоднішим малюк буває на перше і друге годування Зміна апетиту впродовж дня - нормальна ознака кожної особистості. Середній об'єм молока - 120 мл на одне годування
Що таке попрілості? Як запобігти їх появі?
Пам'ятайте!
Необхідно ретельніше підмивати дитину, але без мила, в жодному разі не залишайте слідів мила на шкірі малюка.
У воду до купелі додавайте відвар із ромашки, шалфею, подорожника . Застосовуйте крем Драполен не тільки для лікування "пелюшкових" висипань, але й 'для запобігання їх появи. При пошкодженнях шкіри маляти наносьте крем для того, щоб уникнути інфікування.
Не кутайте малюка, залишайте уражені ділянки відкритими по кілька разів на , день.
Пелюшки, білизну кип'ятіть і дезинфікуйте.
Не користуйтеся пелюшками та "багаторазовими" підгузниками із синтетичної тканини.
Не залишайте надовго малюка в підгузнику, бажано змінювати його кожні 2-3 години.
Не використовуйте для догляду за малюком тальк, оскільки під час контакту із сечею він утворює шкірку, яка заважає ніжній шкірі маляти дихати Це пришвидшує появу попрілостей.
Якщо попрілості не зникають, а, навпаки, поширюються, зверніться до лікаря-педіатра чи дерматолога.
Що робити, щоб зберегти здоровими зуби, які щойно з’явилися?
Перш за все, узгодьте зі своїм лікарем раціональність харчування Малюк грудного періоду має отримувати необхідну кількість кальцію (молоко, кефір, сир), вітамінів , (фруктові, овочеві соки, пюре)
Тілько-но з'явився перший зубчик, обдумайте і передбачте майбутню проблему -появу карієсу На жаль, ця недуга дедалі частіше стає причиною псування зубів уже на першому році життя Отож, аби запобігти карієсу молочних зубів, варто дотримуватися кількох правил
- Зведіть до мінімуму вживання цукру малюком Замініть солодощі фруктами і пам'ятайте, що найбільшої шкоди завдають зубам цукерки, які довго перебувають у порожнині рота і приклеюються до зубів ("іриски", льодяники) І взагалі, перші 1-2 роки не давайте малюкові такі солодощі
- Після кожного годування запропонуєте маляті випити води Цим ви, так би мовити, "вб'єте двох зайців", бо попередите появу і пліснявки ротової порожнини, і карієсу
- Поки малюк не зможе користуватися зубною щіткою, ви повинні самі чистити йому зуби Найкраще це робити гігієнічною паличкою з нанесеною на неї дитячою зубною пастою Крім масажу ясен, ви таким чином обережно знімете із зубів наліт
У малюка пронос! Що робити?
о Неухильно дотримуйтеся в своєму помешканні правил гігієни, а саме, ідеальної чистоти при приготуванні їла, систематичного миття рук, посуду, прибирання квартири
о Будь-який новий продукт вводьте в раціон маляти поступово
о Уразі появи рідких випорожнень, тимчасово зменшіть кількість годувань або об'єм молока чи суміші на кожне годування Нестачу потрібного об'єму харчування поповніть рисовим відваром або відварами трав (звіробою, ромашки, кмину, мускатного горіху, м'яти, липи, шкірок гранату, яблук, шипшини) При тяжкому проносі (більше 10-15 разів) зробіть малюку "водно-чайну паузу" на 6-12 годин, відмовившись зовсім від годувань, даючи натомість тільки відвари та чай
о Дуже корисними для пиття при проносах є препарати регідрон, гесол тощо Це порошкоподібні засоби, що містять усі необхідні речовини, які в першу чергу втрачаються організмом при проносі Одну з mix сумішей розчиняють у 1 літрі води і дають пити дитині
о Скріплюючу дію на випорожнення має рисовий відвар Для його приготування візьміть 1 столову ложку з гіркою рису, 1,5 літри води Рис на воді варіть на повільному вогні близько години, доки рисове зерно не розвариться повністю, а води стане близько 1 літра Тоді перетріть все через сито і теплим давайте пити малюку
о Якщо дитині 5-6 місяців, то можна приготувати морквяний суп 0,5 кг почищеної та добре вимитої моркви поріжте на тонкі шматочки, залийте 1 л холодної води і кип'ятіть 2 години на малому вогні Впродовж нього часу воду постійно доливайте до вихідного рівня Розварену моркву двічі протріть через сито, розведіть відваром і 2-3 рази доведіть до кипіння.
Категория: Медицина та здоров'я | Добавил: Aspirant (01.06.2014)
Просмотров: 380 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: