Суббота, 11.01.2025, 18:58
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Медицина та здоров'я

Реферат на тему: Гепатит В
Реферат на тему: Гепатит В.

Гепатит В – інфекційна хвороба, що спричиняється вірусом гепатиту В, з парантеральним механізмом зараження, гострим або хронічним перебігом. Характеризується початковим періодом з астено-вегетативними диспетичними проявами, симптомами ураження печінки з порушенням обміну речовин.
Хвороба може протікати у виді гострої чи хронічної інфекції. Хронічна форма інфекції - це найбільш розповсюджений варіант протікання гепатиту В. Гострий гепатит В часто - у 85% - 90% випадків - завершується видужанням. У 10% захворілих гострим гепатитом В інфекція приймає характер хронічної.
Цю досить важку і розповсюджену форму гепатиту називають ще сироватковим гепатитом. Така назва обумовлена тим, що зараження вірусом гепатиту В може відбутися через кров, причому через надзвичайно малу дозу. Вірус гепатиту В може передаватися статевим шляхом, при ін'єкціях нестерильними шприцами в наркоманів, від матері плоду.
Етіологія. Віріони гепатиту В (частинки Дейна) – мають зовнішню оболонку і внутрішню герільну серцевину: середовище серцевина вірусу містить фермент ДНК – полімерозу. Репродукція вірусу відбувається за одним з двох можливих варіантів – продуктивним або інтегративним. У разі продуктивної репродукції утворюються повноцінні віріони, інтегративної – проходить інтеграція ДНК з клітинним геном. Вірус не вдається культивувати в лабораторних умовах, є лише кілька видів культури первинного року печінки. Вірус стійкий до високих температур, його активність зберігається при нагріванні до температури 600С протягом 21 год. Добре зберігається при низьких температурах – до 6м, 15-20р.
Епідеміологія. Джерелом інфекції є хворі і вірусоносії. Вірус у великій концентрації міститься в крові, може виділятися з сечею, потом, слиною. Вірус поширюється двома шляхами: природнім і штучним. До штучного належить парантеральне зараження під час медичних маніпуляцій. Особливо небезпечним є переливання крові та її препаратів.
Захворювання на гепатит часто реєструють серед хворих а туберкульоз і цукровий діабет, в хірургічних відділеннях.
До природного поширення інфекції належать статевий шлях інфікування та зараження дітей під час пологів, може бути транспаценторне зараження плода.
Сезонність не характерна. Хворіють люди не залежно від віку. Імунітет стійкий, довічний.
Патогенез. У патогенезі гепатиту В мають місце три основних синдроми зараження печінки: цитолізу, холестазу і мезенхільно-запальний. Основною особливістю є те, що ураження печінки пов‘язане не з проникненням вірусу в гепатити, а з розпізнавання мантигенів вірусу імунокомпетентними клітинами.
Синдром цитолізу відіграє головну роль у патогенезі гепатиту В. Ступінь його вираженості значною мірою зумовлює тяжкість перебігу захворюваності.
Синдром холестозу характеризується порушенням відтоку жовчі. Розгляди секреторної функції гепотацитів – гепотацивний холестоз, ураження жовчних капілярів.
Мезинхімно-запальний синдром характеризується інфільтративними процесами і гіпергамма – глобулінемією.
Лікування. Госпіталізація обов‘язкова. Для покращення відтоку жовчі призначають усередину холікінетики – 5-10% розчин магнію сульфату по 1 столовій ложці2-3 р/д або сорбіт. Призначають постільний режим і дієта, стіл №5. При перших ознаках печінкової енцефолапотіт проводять інтенсивне лікування, відновлення гемостазу, боротьбу з гіпоксією. Додатково призначають преднізолон до 5мг/кг на добу, гідрокортизон, манітол, фуросемід.
Виписують хворих за клінічними показниками, коли немає скарг, жовтяниці, при зменшенні печінки, нормалізація рівня білірубіну в крові. Перший огляд хворого проводиться лікуючим лікарем не пізніше ніж через місяць після виписки. У разі відсутності результатів, проведеного з інтервалом 10 днів, реконваленсцента можна зняти з обліку.
Профілактика. Медичний погляд за осередком здійснюється протягом 45 днів після госпіталізації. До донорства забороняється допускати осіб, що перехворіли на гепатит, які мають захворювання печінки чи протягом останніх шести місяців одержували препарати крові або спілкувалися з хворими на гепатит.
Специфічна профілактика. Вакцина проти гепатиту В щойно в нашій країні готується до випуску. Вакцинації підлягають насамперед новонароджені, матері яких хворіли на гепатит В після 6-го місяця вагітності.
Вакцини проти вірусу гепатиту B
Для профілактики інфікування вірусом гепатиту В застосовують вакцини від гепатиту В (Енджерікс У, Комбіотех, Еувакс і ін.).
Вакцини являють собою розчин, який містить основний імуногенний білок вірусу гепатиту В, Hвs Ag. Антитіла до цього білка (тобто, до вірусу гепатиту Б) починають вироблятися через двох тижнів після введення вакцини. Після трьох запланованих введень вакцини імунітет виробляється в 99% випадків.
Схема введення вакцини така: після першої вакцинації, через 1 місяць роблять друге щеплення, а через 5 місяців після другої – третю. 1 міл вакцини уводиться внутрім’язево в дельтоподібний м'яз плеча.
Сучасні вакцини не викликають серйозних побічних реакцій. Можлива хворобливість у місці введення, легке підвищення температури, дуже рідко - алергійні реакції. Ці явища швидко проходять самі. Загальна частота яких-небудь побічних явищ складає 2-5%.
У цілому, медичне співтовариство оцінює зареєстровані вакцини від гепатиту В як ефективні і безпечні в дітей і дорослих.
При масових стандартних вакцинаціях дітей і дорослих спеціальне обстеження не виконується. Однак воно необхідно, принаймні, у наступних випадках (відповідно до рекомендацій CDC):
- з ослабленим імунітетом, у тому числі – пацієнтам на гемодіалізі
- отримувавшим вакцинацію шляхом ін'єкції в сідницю
- дітям, які народилися від інфікованих матерів (з позитивним тестом на HBs антиген)
- медичному персоналу, що працює з кров'ю
- особам , що мають статеві контакти з хворими хронічним гепатитом В
Обстеження включає визначення титру антитіл через 1-2 місяців після введення 3 дози вакцини.
Результат обстеження, що підтвердить надійний захист – це титр антитіл до HBS Ag не менш 10 мЕ/мол.
Вакцина надійно захищає від зараження гепатитом Б. Триразове уведення вакцини за зазначеною схемою приводить до утворення специфічних антитіл, що запобігають розвиток захворювання гепатитом В у 98% щеплених.
Імунітет зберігається мінімум протягом 8-10 років, але найчастіше залишається на все життя.
Щеплення потрібно зробити усім.
Вакцинація від гепатиту У введена в календар щеплень дітей (грудного віку) у більшості країн світу. Її можуть зробити прямо в родильному будинку.
Відповідно до нормативних документів МОЗ України,
першу вакцинацію немовлята одержують протягом перших 12 годин життя
другу вакцинацію виконують у віці одного місяця
третю вакцинацію виконують у віці шести місяців
Особлива схема передбачена для дітей, що народилися від що мають HBsAg чи хворіють гепатитом У матерів.
Раніше не щеплені діти проходять вакцинацію у віці 13 років.
Але також важливо вакцинувати дорослих пацієнтів, інфікованих іншими гепатотропними вірусами (наприклад, HCV), членів родин хворих хронічним гепатитом У, медичних працівників і студентів медичних вузів, усіх працюючих із препаратами крові і виробляючими їх, хворих, що знаходяться на гемодіалізі (апарат "штучна нирка"), людей, що вживають наркотики і представників інших груп ризику.
Комітет з охорони здоров'я починає різні кроки в пошуках рішення такої важливої проблеми, як вакцинопрофілактика гепатиту В, насамперед усіх медичних працівників і підлітків. Для цього розробляється спеціальна Програма, що буде представлена на узгодження законодавчій і виконавчій владі для того, щоб одержати необхідне фінансування.
Використана література:
Воробьев А. А. Микробиология и иммунология. М., 1999.
Герхардт Ф. Методы общей бактериологии. Т. 1,2,3. М., 1983.
Зенгбуш П. Молекулярная и клеточная биология. Т. 1, 2, 3. М., 1982.
Лурия С. Общая вирусология. М., 1970. Кочемасова 3. Н. Микробиология. М., 1984.
ЛабинскаяА. С. Микробиология с техникой микробиологических исследований. М., 1972.
Мельников И. К. Лабораторная диагностика дифтерийной инфекции. Методические указания, М., 1998.
Покровский В. И. Медицинская микробиология. М., 1999.
Категория: Медицина та здоров'я | Добавил: Aspirant (26.05.2014)
Просмотров: 547 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: