Суббота, 11.01.2025, 03:51
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Медицина та здоров'я

Реферат на тему: Чарльз Дарвін
Реферат на тему: Чарльз Дарвін.

Чарльз Дарвін жив в епоху бурхливого суспільного розвитку, коли природознавство було на підйомі, і в науці здійснювалися важливі відкриття. Він народився 12 лютого 1809 в Шрусбері (Великобританія). Чарльз не мав систематичної біологічної освіти (два роки навчався на медичному факультеті в Едінбурзі, а потім впродовж трьох років - у Кембріджському університеті, де в 1831 р. закінчив богословський факультет), але дуже захоплювався природничими науками, цілеспрямовано вивчав спеціальну літературу, займався колекціонуванням, полюванням, брав участь в експедиціях по дослідженню геології, фауни і флори окремих районів Англії, спостерігав, записував бачене і прагнув дати йому раціональне пояснення. Він зблизився з такими відомими ученими, як зоолог Р.Грант, ботанік Дж.Генсло, геолог А.Седжвік. І тому не дивно що, коли виникла необхідність рекомендувати досвідченого натураліста до складу науководослідницької експедиції, Генсло назвав саме Чарльза Дарвіна, який мав достатні природничонаукові знання і навики польового дослідника.
Наприкінці 1831 року по закінченні університету почалася п'ятирічна кругосвітня подорож Дарвіна на експедиційному судні королівського флоту "Бігл". Ця подорож була важливою подією в житті Чарльза, справжньою школою для нього. Інтенсивно працюючи як геолог, палеонтолог, зоолог і ботанік, він зібрав величезний і дуже цінний науковий матеріал, який зіграв виняткову роль в розвитку еволюційної ідеї.
За час подорожі Дарвін побував на острові Тенеріф, островах Зеленого Мису, побережжя Бразилії, в Аргентині, Уругваї, на Вогняній Землі, в Тасманії, на Кокосових островах і зробив велику кількість спостережень. Йому належить низка цікавих палеонтологічних знахідок. Проаналізувавши численні факти, Дарвін прийшов до висновку, що вимерлі і нинішні тварини мають спільне походження, але останні істотно змінилися. Причиною цього могли бути зміни, які відбувалися з часом на земній поверхні. Вони ж могли бути і причиною вимирання видів, останки яких знаходять в земних пластах.
Особливо цінний матеріал Чарльз Дарвін зібрав на островах Галапагосського архіпелагу, які знаходяться в екваторіальній зоні Тихого океану на відстані 800-900 км на захід від берегів Південної Америки. Дарвіна особливо вразила своєрідність фауни і флори Галапагосів. На архіпелазі зустрічається порівняно небагато видів, але для більшості з них характерна велика кількість особин.
Дарвін зібрав 26 видів наземних птахів, причому всі вони за винятком одного, зовсім унікальні і більше ніде не зустрічаються! Він описав 13 видів в'юрків - птахів-ендеміків, тобто поширених тільки в цьому районі. Окрім інших ознак, види в'юрків відрізняються формою і розміром дзьоба - від масивного як у дубоноса, до невеликого і тонкого, як у зяблика або вільшанки. Дарвін довів, що особливості будови дзьоба залежать від характеру їжі цих птахів (насіння рослин, комахи і т.п.). Цікаво що на різних островах зустрічаються різні форми в'юрків, і Дарвін відзначає, що можна припустити, що був узятий один вид і модифікований в різних кінцях архіпелагу. Цих птахів зоологи називають дарвіновими в'юрками.
Перебування Чарльза Дарвіна на Вогняній Землі і зустріч з тубільцями навели його на сміливу думку про тваринне походження людини.
Вивчення структури коралових рифів було основою для розробки Дарвіном теорії утворення коралових островів.
Після повернення з подорожі 2 жовтня 1836 року Дарвін детально обробляє і публікує зібрані геологічні, зоологічні і інші матеріали і працює над розробкою ідеї історичного розвитку органічного світу яка зародилася ще під час подорожі. Понад 20 років настирливо розвиває і обгрунтовує він цю ідею, продовжує збирати і узагальнювати факти, особливо з практики рослинництва і тваринництва.
У 1838-1841 роках Дарвін був секретарем Лондонського геологічного товариства. У 1839 року він одружився, а в 1842 подружжя переїхало з Лондона в Даун (графство Кент), де Дарвіни стали жити постійно. Тут Дарвін вів усамітнене і розмірене життя ученого і письменника.
У 1837 році Дарвін почав вести щоденник, в який заносив дані про породи домашніх тварин і сорти рослин, а також свої міркування про природний відбір. У 1842 році написав перший нарис про походження видів. Починаючи з 1855 року він переписувався з американським ботаніком А.Грєєм і в 1857-му висловив йому свої ідеї. Під впливом англійського геолога і природодослідника Ч.Лайеля Дарвін в 1856 році почав готувати третій, розширений варіант книги. У червні 1958 р. коли робота була виконана наполовину, отримав лист від англійського натураліста А.Уоллеса з рукописом статті останнього. В цій статті Дарвін знайшов скорочений виклад своєї власної теорії природного відбору. Два натуралісти незалежно і одночасно розробили ідентичні теорії. На обох вплинула робота Мальтуса про народонаселення; обом були відомі погляди Лайеля, обидва вивчали фауну флору і геологічні формації острівних груп і знайшли значні відмінності між видами, що їх населяли. Дарвін відіслав Лайелю рукопис Уоллеса разом зі своїм власним нарисом, а також нарисами його другого варіанту (1844) і копією свого листа до А.Грею (1857). Лайель звернувся за порадою до англійського ботаніка Дж.Гукеру, і 1 липня 1859 року вони разом представили Ліннєєвському товариству в Лондоні обидві роботи.
В 1859 році Дарвін опублікував працю "Походження видів шляхом природного відбору, або Збереження порід в боротьбі за життя", де показав мінливість видів рослин і тварин, їх природне походження від більш ранніх видів.
У 1868 році Дарвін опублікував свою другу працю - "Мінливість домашніх тваринних і культурних рослин", до якої увійшло безліч прикладів еволюції організмів. У 1871 році з'явилася ще одна важлива праця Дарвіна - "Походження людини", де Дарвін привів аргументи на користь тваринного походження людини. Епохальна праця Ч.Дарвіна сім разів перевидавалася за життя автора, він швидко став відомий ученим інших країн і був перекладений на більшість європейських мов.
Як цілісне матеріалістичне вчення Дарвінізм здійснив переворот в біології, підірвав позиції креаціонізму і віталізму, здійснив величезний вплив на природничі і суспільні науки, культуру в цілому. Проте ще за життя Дарвіна, разом з широким визнанням його теорії, в біології виникли різні течії антидарвінізму, що заперечували або різко обмежували роль природного відбору в еволюції і висували як головні сили, що приводять до видоутворення, інші чинники. Полеміка щодо основних проблем еволюційного вчення продовжується і в сучасній науці.
Серед інших відомих робіт Дарвіна - "Вусоногі раки" (1851-1854); "Запилення у орхідних" (1862); "Вираження емоцій у людини і тварин" (1872); "Дія перехресного запилення і самозапилення в рослинному світі" (1876).
Дарвін був удостоєний безліч нагород від наукових товариств Великобританії і інших європейських країн.
Помер Дарвін в Дауні 19 квітня 1882 року.
Категория: Медицина та здоров'я | Добавил: Aspirant (24.05.2014)
Просмотров: 1165 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: