Среда, 24.04.2024, 22:34
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Маркетинг

Реферат на тему Контрольні перевірки додержання правил торговельного обслуговування
Реферат на тему:Контрольні перевірки додержання правил торговельного обслуговування.

План
1. Проведення відбору зразків товарів для перевірки їхньої якості
Мета відбору зразків товарів
Зміст акта відбору зразків товарів
2. Контрольні перевірки правильності розрахунків зі споживачами
Основні вимоги до контрольної перевірки правильності розрахунку зі споживачами
Послідовність контрольної перевірки правильності розрахунку із споживачами
Особливості перевірки фактичної кількості, міри, маси й обсягу товарів
3. Перевірка суб'єктів підприємництва працівниками Держцінінспекції
Зміст посвідчення, виданого на перевірку цін
Зміст акта, складеного за результатами перевірки цін
4. Перевірка ведення Книги відгуків і пропозицій
Книга відгуків і пропозицій

Проведення відбору зразків товарів для перевірки їхньої якості
Мета відбору зразків товарів
Відбір зразків товарів провадиться з метою визначення відповідності їх якісних показників вимогам державних і галузевих стандартів, технічних умов та інших нормативних документів, що діють на території України.
Основні вимоги до відбору в суб'єктів господарювання — підприємств, установ, організацій — незалежно від форм власності, громадян-підприємців та іноземних юридичних осіб, що здійснюють підприємницьку діяльність на території України у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг, зразків товарів для перевірки їхньої якості визначені "Порядком відбору у господарюючих суб'єктів сфери торгівлі, громадського харчування і послуг зразків товарів, сировини, матеріалів, напівфабрикатів, комплектуючих виробів для перевірки їх якості". Цей Порядок затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 2.04.94 № 215.
Відбір зразків товарів для перевірки їхньої якості провадиться службовою особою Держспоживстандарту, яка має відповідне посвідчення, у присутності особи, що здійснює продаж товарів (виконує роботу, надає послуги), та, за можливості, представника суб'єкта господарювання, що перевіряється, і оформлюється актом відбору зразків (проб) товарів. Продавець (виконавець) і представник суб'єкта господарювання повинні створити належні умови для виконання робіт, пов'язаних з відбором зразків товарів.
Зміст акта відбору зразків товарів
В акті зазначається кількість відібраних зразків товарів (за масою, мірою, обсягом), для якого виду досліджень вони відібрані та за якими показниками проводитиметься їх дослідження, а також робиться запис про заборону реалізації (відвантаження) партії товарів, з якої відібрано зразки, до отримання результатів дослідження. У разі перевірки якості товарів, що швидко псуються або з терміном придатності, що минає, відбір зразків здійснюється, як правило, без заборони реалізації (відвантаження) партії товарів, з якої відібрано зразки.
Акт складається у трьох примірниках і підписується службовою особою, яка проводила відбір зразків товарів, а також продавцем (виконавцем) і представником суб'єкта господарювання у разі його присутності під час перевірки. Перший примірник залишається у службової особи, другий додається до відібраних зразків товару, третій залишається у продавця (виконавця) чи представника суб'єкта господарювання.
Продавець (виконавець), представник суб'єкта господарювання мають право під час підписання акта письмово оформити свою незгоду з результатами перевірки і дати відповідні пояснення. У разі відмови продавця (виконавця) чи представника суб'єкта господарювання підписати акт службова особа, яка проводила відбір зразків товару, робить запис в акті про те, що зазначені особи ознайомлені зі змістом акта і від його підписання відмовилися.
Кількість зразків товарів (за масою, мірою, обсягом), що відбираються для проведення дослідження, визначається відповідними нормативними документами, а щодо імпортних товарів — нормативними документами на аналогічні вітчизняні товари.
Під час перевірки якості технічно складних і великогабаритних товарів дозволяється відбір для дослідження їхніх складників без пошкодження основного виробу.
У тих випадках, коли в нормативних документах передбачено за негативних результатів дослідження таких товарів повторне проведення відбору їх зразків, дозволяється відразу відбирати зразки в подвійній кількості, про що робиться запис в акті відбору зразків (проб) товарів.
Відібрані зразки товарів упаковуються на місці, відбору в присутності продавця (виконавця), представника суб'єкта господарювання у разі його присутності під час перевірки й опломбовуються або опечатуються службовою особою, яка надсилає їх до лабораторії для дослідження.
В окремих випадках опломбовані або опечатані зразки товарів залишаються у продавця (виконавця) чи представника суб'єкта господарювання для тимчасового відповідального зберігання, про що робиться запис в акті відбору зразків (проб) товарів.
Умови зберігання і транспортування відібраних зразків товарів не повинні погіршувати їхню якість. За збереження і своєчасність доставки товарів для дослідження відповідає службова особа, що їх відбирала.
Контрольні перевірки правильності розрахунків зі споживачами
Контрольна перевірка проводиться з метою встановлення відповідності отриманої продавцем (виконавцем) плати за реалізований споживачеві товар (замовлену, надану послугу) справжній його вартості, як правило, способом негласної контрольної закупівлі товару (замовлення, одержання послуги).
Основні вимоги до контрольної перевірки правильності розрахунку зі споживачами
Основні вимоги до контрольної перевірки правильності розрахунку зі споживачами за надані послуги та реалізовані товари суб'єктами господарювання у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг незалежно від форм власності на території України визначені "Порядком проведення контрольної перевірки правильності розрахунку із споживачами за надані послуги і реалізовані товари", який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 2.04.94 № 215.
Контрольна перевірка провадиться службовою особою Держспоживстандарту, яка має відповідне посвідчення, в присутності особи, що здійснює продаж товарів (виконує роботу, надає послугу), та, за можливості, представника суб'єкта господарювання, що перевіряється, і оформлюється актом контрольної перевірки.
До участі в контрольній перевірці службова особа може залучати представників громадських організацій та споживачів, за їхньою згодою. Службова особа перевіряє фактичну кількість, міру, масу, обсяг, якісні показники, ціну і вартість цього товару (послуги), правильність підрахунку й остаточного розрахунку за реалізований товар (замовлену, надану послугу).
Контрольна перевірка може провадитися способом перевірки службовою особою справжньої вартості товару (послуги), що реалізований (замовлена, надана) споживачеві, після остаточного розрахунку продавця (виконавця) з ним за придбаний товар (замовлену, одержану послугу) за згодою споживача, а також способом перевірки підготовлених до продажу товарів, попередньо розфасованих у суб'єкта господарювання, що перевіряється.
Оголошення про контрольну перевірку провадиться службовою особою відразу після передачі (оформлення, надання) продавцем (виконавцем) товару (послуги), проведення грошового розрахунку та видачі касового (товарного) чека чи іншого документа, що засвідчує факт продажу товару (замовлення, надання послуги).
Якщо продавцем (виконавцем) не видано касового (товарного) чека чи іншого документа, що засвідчує факт продажу (замовлення, надання послуги), оголошення про контрольну перевірку проводиться після передачі (оформлення, надання) продавцем (виконавцем) товару (послуги) та грошового розрахунку.
Товари, закуплені для контрольної перевірки, повинні залишатися, як правило, на місці (прилавку, у вузлі розрахунку тощо). У разі потреби товари можуть бути перенесені для перерахування їх кількості (переважування, перемірювання) в інше місце лише в присутності продавця, що здійснив їх продаж, та, за можливості, представника господарювання суб'єкта, що перевіряється.
Перевірка фактичної кількості товару провадиться способом його перерахування, а міри, маси та обсягу — переважування (перемірювання) вимірювальними приладами та іншими засобами вимірювання згідно з вимогами відповідних нормативних документів.
Перевірка якісних показників (за сортом, компонентами, комплектністю) товару здійснюється органолептичним методом, у разі потреби відбираються в установленому порядку його зразки (проби) для перевірки їх якості, за результатом якої приймається відповідне рішення.
Перевірка цін (тарифів) на товари (послуги) провадиться способом визначення:*
відповідності цін (тарифів) прейскурантам (калькуляційній картці тощо);*
правильності обґрунтування цін (тарифів) та дотримання нормативних актів щодо ціноутворення;*
достовірності наданої споживачам інформації про ціни (тарифи) на товари (послуги), правильності застосування цін при продажу товарів.
Перевірка підрахунку й остаточного розрахунку справжньої вартості закуплених для контролю товарів (замовлених, наданих послуг) здійснюється шляхом визначення правильності грошових розрахунків і підрахунку суми фактичної вартості всіх закуплених товарів (наданих послуг).
Послідовність контрольної перевірки правильності розрахунку із споживачами
Контрольна перевірка правильності розрахунків зі споживачами провадиться в такій послідовності:
а) визначення:
- правильності заповнення касового (товарного) чека чи іншого документа, що засвідчує факт продажу товару (надання послуги), та грошового розрахунку;
- правильності реалізації товару (надання послуги) за кількістю, мірою, масою, обсягом;
- якісних показників (за сортом, компонентами, комплектністю) товару (послуги); стану дотримання та правильності застосування цін;
- суми справжньої вартості проданого товару (замовленої, отриманої послуги);
б) зіставлення справжньої вартості проданого товару (замовленої, отриманої послуги) з одержаною продавцем (виконавцем) платою;
в) складання за наслідками контрольної перевірки акта форми № 3 та форми № 4, що затверджені наказом Держспоживзахисту від 17.09.97 № 50.
У разі виявлення недоліків на будь-якому етапі контрольної перевірки службова особа складає проміжний акт, який підписується особою, що допустила порушення, та представником суб'єкта господарювання, що перевіряється (у разі його присутності під час перевірки).
Форма проміжного акта контрольної перевірки правильності розрахунків за реалізовані товари (форма № 4) затверджена наказом Держспоживзахисту від 17.09.97 №50.
За результатами перевірки додержання правил торговельного обслуговування службові особи органів Держспоживстандарту на підставі статті 5 Закону України "Про захист прав споживачів" мають право давати суб'єктам господарювання обов'язкові для виконання приписи про припинення порушень прав споживачів.
Особливості перевірки фактичної кількості, міри, маси й обсягу товарів
Перевірка фактичної кількості, міри, маси й обсягу товарів, закуплених для контролю, має деякі особливості.
Контрольною перевіркою встановлюється фактична (чиста) кількість, міра, маса, обсяг товарів, закуплених для контролю.
Продовольчі товари, що не> мають промислової упаковки, у разі переважування (перемірювання) на вимогу службової особи звільнюються продавцем від паперової обгортки і шнурованих матеріалів, зачищаються їхні забруднені поверхні та обвітрені зрізи (поверхній пожовклий шар у жирів).
Контрольне переважування (перемірювання) товарів провалиться, як правило, із застосуванням тих вимірювальних приладів (засобів вимірювання), що використовувалися продавцем, з наступною перевіркою на контрольних вимірювальних приладах, стан яких відповідає вимогам відповідних нормативних документів.
Перевірка маси квашеної капусти і солоно-маринованих грибів проводиться їх переважуванням разом із соком, розсолом, маринадом. Солоні квашені огірки, помідори і мочені яблука зважуються без рідини (розсолу). Нефасовані оселедці, інші риботовари, жива (снула) і морожена риба переважуються без тузлуку (розсолу), води, льоду.
Перевірка об'єму рідини (лікеро-горілчаних виробів, вина, пива тощо) проводиться за методом перевірки контрольної порції мірною колбою, циліндром (за нижнім краєм меніска), які відповідають вимогам нормативних документів. Мірна колба, циліндр, а також лійка, за допомогою якої проводиться переливання, повинні бути попередньо ополоснуті такою самою рідиною.
Перевірка маси заздалегідь розфасованих господарюючими суб'єктами сфери торгівлі і громадського харчування товарів проводиться шляхом переважування (з дотриманням відповідних вимог) 10 одиниць (порцій) цього товару (однієї дози, упаковки і дати розфасовки) або його залишку з наступним визначенням середньої ваги однієї одиниці (порції) товару.
Перевірка суб'єктів підприємництва працівниками Держцінінспекції
Зміст посвідчення, виданого на перевірку цін
Працівник Держцінінспекції має право провадити перевірки на суб'єктах підприємництва на підставі посвідчення, підписаного начальником Держцінінспекції або його заступником, і засвідченого печаткою. У посвідченні вказується посада, прізвище, ім'я та по батькові перевіряльника, об'єкт або тема перевірки, терміни її проведення.
Посвідченню присвоюється відповідний порядковий номер при реєстрації в спеціальному журналі відповідальним працівником відділу організаційно-методичної роботи, після чого під розписку видається працівнику, який повинен здійснювати перевірку.
Перед початком перевірки працівник крім посвідчення отримує від керівництва Держцінінспекції програму чи перелік питань для перевірки (усно або письмово), а також бланки протоколів про адміністративні правопорушення, котрі як документи суворої звітності реєструються у книзі обліку і видаються під розписку.
Зміст акта, складеного за результатами перевірки цін
Акт, складений за результатами перевірки, разом з усіма іншими матеріалами перевірки не пізніше наступного дня після його підписання здається особисто в Держцінінспекцію для реєстрації в спеціальному журналі у відповідального працівника відділу, після чого передається для розгляду керівнику відділу Держцінінспекції, яким було визначено об'єкт чи тема перевірки.
Одночасно робиться позначка у книзі обліку посвідчень про цільове використання виданого посвідчення, яке потім зберігається разом з актом перевірки.
Акт повинен містити всі необхідні відомості про перевірений суб'єкт підприємництва (повна назва, підпорядкованість, форма власності, назва податкової адміністрації за місцем реєстрації, ідентифікаційний код, розрахунковий рахунок у банківській установі, адреса, прізвище керівника), давати вичерпну відповідь на питання, визначені програмою перевірки, детально відображати факти виявлених порушень законодавчих та інших нормативних актів щодо встановлення і застосування цін, визначати суму, що підлягає вилученню в дохід бюджету. За необхідності до акта додаються копії документів, які підтверджують порушення чи дії службових осіб, що призвели до порушень.
Акт підписується перевіряльником і керівником, головним (старшим) бухгалтером перевіреного об'єкта. У разі незгоди з фактами, викладеними в акті, керівник, головний (старший) бухгалтер зобов'язані підписати акт і можуть зробити запис про свої заперечення, одночасно додати письмові пояснення і мотивуючі документи. Один примірник акта передається керівнику перевіреного суб'єкта.
За відмови керівництва перевіреного суб'єкта від підписання акта в ньому робиться запис про це. У цьому разі один примірник акта передається до канцелярії перевіреного суб'єкта за вхідним номером або висипається поштою з повідомленням про вручення.
У випадках відмови керівником чи службовими особами суб'єктів підприємництва в проведенні перевірки чи допуску працівників Держцінінспекції для обстеження виробничих, складських та інших приміщень, ненадання бухгалтерських звітів, балансів, розрахунків, декларацій та інших документів, пов'язаних з установленням застосування цін, працівником Держцінінспекції складається про це акт з зазначенням в ньому того, що керівник об'єкта, що перевіряється, обізнаний з правами Держцінінспекції, і передає акт керівництву Держцінінспекції для розгляду питання про припинення операцій по розрахунках у банківських установах.
За результатом розгляду акта керівник відділу в п'ятиденний термін складає висновок, в якому відображає факти виявлених порушень законодавчих та інших нормативних актів щодо встановлення і застосування цін і дає пропозиції щодо:
- застосування до перевіреного суб'єкта економічних санкцій;
- обов'язкових до виконання вказівок про усунення порушень дисципліни цін, причин та умов, що породжують ці порушення;
- удосконалення органами державної виконавчої влади порядку формування цін і тарифів;
- направлення матеріалів перевірок іншим державним виконавчим або правоохоронним органам та ін.
Висновок підписується керівником відділу Держцінінспекції, а за необхідності візується керівником галузевого відділу з питань ціноутворення Мінекономіки.
За наявності мотивованих зауважень, що потребують уточнення або додаткової перевірки, висновок та інші матеріали подаються у термін, узгоджений з керівництвом Держцінінспекції, але не пізніше місячного терміну.
Висновок, а також підготовлений проект рішення про застосування економічних санкцій подається керівництву Держцінінспекції. Після прийняття керівництвом Держцінінспекції рішення про застосування економічних санкцій воно підлягає реєстрації в спеціальному журналі у відповідального працівника відділу організаційно-методичної роботи та своєчасному (триденний термін) направленню для виконання суб'єктові підприємництва, податковій адміністрації, органу статистики, відповідній державній інспекції з контролю за цінами за місцем реєстрації порушника.
Після закінчення провадження за матеріалами перевірки та відповідної реєстрації один примірник рішення про застосування економічних санкцій, висновок до акта залишаються у відділі організаційно-методичної роботи для контролю за їх виконанням та зберіганням впродовж установленого законодавством терміну.
Акт і всі інші матеріали перевірки передаються до відповідного відділу Держцінінспекції для узагальнення та зберігання. Відповідальний працівник відділу оргметодичної роботи після отримання рішення робить позначки в журналі реєстрації актів перевірок.
Рішення про застосування економічних санкцій повинно бути виконано порушником протягом 10 днів з дня його прийняття; у разі невиконання у визначений термін державні податкові адміністрації за місцезнаходженням порушника провадять стягнення сум у безспірному порядку.
Держцінінспекція знімає рішення з контролю після одержання від ДПА інформації про стягнення сум економічних санкцій за належністю.
Крім акта перевірки працівник Держцінінспекції подає протокол про вчинення адміністративного правопорушення. У протоколі зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу порушника, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, пояснення порушника, інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол повинен бути підписаний особою, яка його склала, і особою, яка вчинила адміністративне правопорушення. У разі відмови особи, яка вчинила правопорушення, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка вчинила правопорушення, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання. При складенні протоколу працівником Держцінінспекції роз'яснюються порушнику його права і обов'язки, про що робиться позначка у протоколі.
Перевірка ведення Книги відгуків і пропозицій
Книга відгуків і пропозицій
Книга відгуків і пропозицій на підприємствах роздрібної торгівлі та громадського харчування призначена для записів покупців (відвідувачів) своїх скарг, пропозицій, відгуків та зауважень на якість їхньої роботи, культуру обслуговування тощо.
Наказом МЗЕЗторгу України від 24.06.96 № 349 затверджена і зареєстрована в Мін'юсті України 3.07.96 за №336/1361 Інструкція про Книгу відгуків і пропозицій на підприємствах роздрібної торгівлі та громадського харчування.
Згідно з Інструкцією всі підприємства (одиниці) роздрібної торгівлі і громадського харчування незалежно від форм власності ведуть Книгу відгуків і пропозицій установленої форми. У підприємствах і організаціях споживчої кооперації ведеться Книга відгуків і пропозицій в об'єктах роздрібної торгівлі та громадського харчування споживчої кооперації України, затверджена постановою правління Укоопспілки від 6.01.94 № 2 та зареєстрована в Мін'юсті України 19.01.94 за № 11/220.
Суб'єкт господарювання забезпечує всі підпорядковані підприємства роздрібної торгівлі (громадського харчування) Книгами відгуків і пропозицій, видає їх підприємствам пронумерованими, прошнурованими, завіреними підписом керівника та печаткою суб'єкта господарювання.
Книга відгуків і пропозицій зберігається в торговельному залі підприємства у спеціальному відкритому футлярі на видному та доступному для покупців (відвідувачів) місці. У підприємствах роздрібної торгівлі, які мають відділи, Книга відгуків і пропозицій ведеться в кожному відділі, а у великих підприємствах громадського харчування — в кожному залі обслуговування.
Кожне дрібнороздрібне підприємство (за винятком лотків, столиків тощо) повинно мати Книгу відгуків і пропозицій, яка розміщується на видному місці і надається покупцеві (відвідувачу) на першу його вимогу.
Забороняється вимагати від заявника пред'явлення будь-яких особистих документів або пояснення причин, що викликали необхідність написання скарги, пропозиції, відгуку, зауваження.
Працівник підприємства, дії якого викликали нарікання, повинен не пізніше наступного дня повідомити про це керівника підприємства або його заступника та надати письмове пояснення з приводу його виникнення.
У свою чергу керівник підприємства або його заступник зобов'язаний у тижневий термін розглянути запис, що внесений до Книги скарг і пропозицій, розібратися по суті питання та вжити необхідних заходів до усунення недоліків і порушень у роботі підприємства або до реалізації висловлених пропозицій.
За результатами розгляду заяви керівник підприємства або його заступник повинен подати в Книзі відгуків і пропозицій на зворотному боці заяви покупця (відвідувача) інформацію про заходи, яких вжито, та в тижневий термін в обов'язковому порядку надіслати письмову відповідь заявнику за вказаною ним адресою. Копії листів, якими дана відповідь покупцям (відвідувачам), зберігаються в підприємстві протягом року.
Записи інших покупців (відвідувачів), зроблені у Книзі відгуків і пропозицій з метою спростування раніше внесеної до неї заяви, підлягають перевірці та беруться до уваги керівником підприємства тільки за умови підтвердження викладених у них фактів.
Якщо для здійснення заходів з усунення зазначених покупцем (відвідувачем) недоліків або виконання його пропозицій потрібно більше семи днів, то керівник підприємства або його заступник визначає інший термін виконання, але не більше 15 днів, про що зазначається у Книзі.
У разі надходження від покупців (відвідувачів) скарг щодо порушення правил торгівлі, законодавства про захист прав споживачів, роздрібних цін керівник підприємства торгівлі, громадського харчування (структурної одиниці) повинен не пізніше наступного дня повідомити про це керівника суб'єкта господарювання.
Керівні працівники суб'єкта господарювання зобов'язані щокварталу перевіряти правильність ведення Книги відгуків і пропозицій у всіх підпорядкованих йому підприємствах торгівлі і громадського харчування (структурних одиницях), вживати заходів до усунення недоліків, що мають місце в роботі, та причин, які викликають скарги покупців (відвідувачів).
Вилучення Книги відгуків і пропозицій з підприємств для перевірок, зняття копій та інших цілей не допускається, крім випадків, передбачених законодавством.
Порушення працівниками роздрібної торгівлі та громадського харчування порядку ведення Книги та розгляду скарг і пропозицій покупців (відвідувачів) дають підстави для притягнення їх до відповідальності.
Книга відгуків і пропозицій є документом суворої звітності. Термін зберігання Книги, що повністю заповнена, — один рік. Книга відгуків і пропозицій, яка не повністю заповнена протягом календарного року, є чинною наступного року, про що робиться відповідний запис у Книзі.
Книга відгуків і пропозицій підлягає заміні на нову не пізніше п'яти днів з дати заповнення третього з кінця бланка для заяв. Книга, що повністю заповнена, разом з коротким звітом про характер скарг та заходів, що вживалися, передається до суб'єкта господарювання на зберігання.
Відсутність у підприємствах роздрібної торгівлі (громадського харчування) Книги відгуків і пропозицій, недодержання порядку її ведення вважається порушенням правил торговельного обслуговування населення, за що керівник несе відповідальність згідно з чинним законодавством.
Література
1. Бершн Б, Зване Д. Розничная торговля: стратегический подход: Пер. с англ. — М.: Изд. Дом "Вильяме", 2003. — 1184 с.
2. Бизюк В. И. Торгово-технологическое оборудование: Учебник. — М.: Экономика, 1990.— 190 с.
3. Бланк И. А. Торговый менеджмент. — К.: УФИМБ, 1997. — 408 с.
4. Бурмистров В. Г. Организация торговли непродовольственными товарами. — М. Экономика, 1988. — 304 с.
5. Виноградова С. И. Организация и технология торговли: Учебник. — Ми., Высшая школа, 1998.—224 с.
6. Даненбург В., Монкриф Р., Тейлор В. Основы оптовой торговли. Практический курс / СПб. "Нева-Ладога-Онега",1993. — 212 с.
7. Дашков Л. П., Памбухчиянц В. К. Коммерция и технология торговли: Учебник для студентов высших учебных заведений. — 4-е изд., перераб. и доп.- — М.: Издательско-торговая корпорация "Дашков и К °", 2002. — 596 с.
8. Дашков Л. П., Памбухчиянц В. К. Организация, технология и проектирование торговых предприятий: Учебник для студентов высших учебных заведений. — 5-е изд., перераб. и доп. — М.: Издательско-торговая корпорация "Дашков и К° ", 2003. — 520 с.
9. Джоунз Г. Торговый бизнес: Как организовать и управлять: Пер. с англ. — М.: ИНФРА-М, 1996. — 304 с.
10. Електронна комерція: / А. Береза, І. Козак, Ф. Левченко та ін. — К.: КНЕУ, 2002. —326 с.
11. Егоров В. Ф. Организация торговли. — СПб.: "Питер", 2004. — 352 с.
12. Киселев Ю. И. Электронная коммерция: практическое руководство. — СПб.: ООО "Диа Софт Ю.П.", 2001. — 224 с.
13. Комерційна діяльність на ринку товарів та послуг (за ред. проф. Апопія В. В., проф.. Гончарука Я. А.). — Львів, Видавництво ЛКА, 2001. — 450 с.
14. Котлер Ф.у Армстронг Г. Основы маркетинга: пер. с англ..К.; М.; СПб.: Изд. Дом "Вильяме", 1998. — 1056 с.
15. Леви М., Вейти Б. А. Основы розничной торговли: Пер. с англ. — СПб: изд-во "Питер", 1999. — 448 с.
16. Мазаракі А. А., Лігоненко Л. О., Ушакова Н. М. Економіка торговельного підприємства: Підручник (Під ред. Н. М. Ушакової). — К.: Хрещатик, 1999. — 800 с.
17. Мерчандайзинг: Управление розничными продажами.— М.: Изд-во Жигульского, 2002. —223 с.
18. Мізюк Б. М. Системне управління. — Львів, Видавництво ЛКА, 2004. — 388 с.
19. Новиков М. Л. Организация торговли непродовольственными товарами. — М. Экономика, 1989. — 239 с.
20. Организация и технология торговых процессов: Учебник / Ф. Г. Панкратов, Э. А. Арустамов, П. Ю. Балабан и др.; Рук. авт. колл. Ф. Г. Панкратов. — М.: Экономика, 1990. —304 с.
Категория: Маркетинг | Добавил: Aspirant (14.07.2013)
Просмотров: 946 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: