Понедельник, 03.02.2025, 11:35
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Логістика, товарознавство

Реферат на тему Регулювання реклами лікарських засобів
Реферат на тему Регулювання реклами лікарських засобів.

Певне обмеження реклами лікарських засобів, ви-значення її змісту для окремих категорій споживачів мають місце практично в усіх країнах.
ВООЗ у 1985 р. було переглянуто стратегію щодо лі-карських засобів, яка включала поряд з іншими аспек-тами встановлення етичних критеріїв просування лі-карських засобів на ринок. Останні були ухвалені в 1988 р. Сорок першою сесією Всесвітньої асамблеї охо-рони здоров'я.
Головною метою етичних критеріїв просування лікар-ських засобів на ринок є здійснення підтримки та спри-яння поліпшенню медико-санітарної допомоги шляхом раціонального використання ліків. Етичні критерії про-сування лікарських засобів на ринок покликані заклас-ти підвалини правильного підходу до рекламування ме-дикаментів, який будується на принципах чесності і до-бросовісності. Вони стосуються ліків, які відпускаються за рецептом і без рецепта лікаря; можуть бути застосо-вані до засобів народної медицини, використовуватись фармацевтичною промисловістю (фірмами-виробника-ми та оптовими фірмами), інформаційно-рекламними установами, працівниками охорони здоров'я, пов'язани-ми з призначенням, відпуском, поставкою і розподілом лікарських засобів, навчальними закладами, професій-ними асоціаціями, групами пацієнтів і споживачів, засо-бами спеціальної і загальної інформації.
Відповідно до етичних критеріїв просування лікар-ських засобів визначення та ілюстрації в рекламі, при-значеній для працівників охорони здоров'я, повинні пов-ністю відповідати науковим даним про медико-біологічні властивості конкретних ліків. Рекламні матеріали, поряд з іншими даними, мають містити таку інформацію:
¦ назва активного компонента (компонентів) з вико-ристанням міжнародних непатентованих назв або ухваленої загальноприйнятої назви лікарського засобу, фірмова назва;
¦ вміст активного компонента (компонентів) у дозі або порядок прийому;
¦ назва інших компонентів, про які відомо, що вони можуть викликати несприятливу побічну дію;
¦ затверджені терапевтичні показання;
¦ дозування або порядок прийому;
¦ побічні ефекти та основна несприятлива дія ліків;
¦ засоби застереження, протипоказання та попередження;
¦ найважливіші взаємодії між лікарськими засо-бами;
¦ назва та адреса виробника або підприємства оптової торгівлі;
¦ посилання на наукову літературу про даний пре-парат.
Коли рекламний матеріал не має на меті просування ліків на ринок (у випадку реклами-нагадування), він повинен містити, як мінімум, фірмову назву, міжнарод-ну непатентовану назву або затверджене загально-прийняте найменування, назву кожного активного ком-понента, а також назву та адресу фірми-виробника або оптової фірми з метою отримання додаткової інформації.
Реклама для широких верств населення повинна до-помагати людям приймати розумні рішення стосовно ви-користання лікарських засобів, які є в продажу без ре-цепта лікаря. Не можна рекламувати препарати, що від-пускаються за рецептом лікаря або застосовуються про-ти тих тяжких станів, які може лікувати тільки кваліфі-кований лікар. У деяких країнах затверджені переліки таких хвороб і станів. З метою боротьби з наркоманією і медикаментозною залежністю не слід широко рекламу-вати наркотичні та психотропні лікарські засоби.
Рекламні повідомлення для населення повинні міс-тити таку інформацію:
¦ назва (назви) активного компонента (компонен-тів) з використанням міжнародних непатентованих найменувань або ухваленої загальноприйня-тої назви лікарського засобу;
¦ фірмове найменування;
¦ основні показання до використання;
¦ основні засоби застереження, протипоказання та попередження;
¦ назва та адреса виробника або підприємства оп-тової торгівлі.
Споживачам необхідно давати точну і правдиву інформацію про ціну.
Згідно з етичними критеріями ВООЗ просування лі-карських засобів на ринок медичні представники по-винні мати необхідну медичну освіту і бути певним чи-ном підготовленими. Вони повинні володіти достатніми медичними та технічними знаннями та відзначатись добросовісністю при наданні інформації про продукцію, а також точно і відповідально виконувати рекламну ді-яльність. Наймачі несуть відповідальність за основну професійну підготовку та підвищення кваліфікації своїх представників.
Медичні представники повинні надавати особам, що призначають лікарські засоби, та фармацевтам повну і об'єктивну інформацію щодо кожного засобу. Медичні представники не повинні спонукати осіб, які признача-ють ліки, та провізорів (фармацевтів). У свою чергу останні не повинні намагатися отримувати заохочу-вальні стимули. Щоб запобігти надмірній рекламі, основ-на частина винагороди медичних представників не по-винна бути безпосередньо пов'язана з обсягом продажу ліків, якому вони сприяли.
У різних країнах існує різна практика розповсюд-ження серед населення безкоштовних зразків ліків, що відпускаються без рецепта. У деяких країнах така прак-тика дозволена, в інших — ні. У будь-якій країні, де існує подібна практика, вона повинна бути максималь-но обмеженою.
Продовження вивчення лікарських засобів після їх виходу на ринок має велике значення для забезпечен-ня їх раціонального використання. Пропонується, щоб відповідні органи охорони здоров'я завжди були ін-формовані про будь-які клінічні дослідження затверд-жених лікарських засобів і щоб відповідні комітети з наукових та етичних питань підтверджували обгрунто-ваність наукових досліджень. Корисним може бути міжнаціональне та регіональне співробітництво в таких дослідженнях.
Вивчення та контроль лікарських засобів після їх збуту не повинні перетворюватись на завуальовану фор-му їх рекламування.
Обгрунтована інформація про ризик, пов'язаний з лікарськими засобами, повинна повідомлятись відповід-ним національним органам охорони здоров'я як пріоритетна і в найкоротші строки розповсюджуватись на між-народному рівні
Оскільки точна інформація забезпечує раціональне використання ліків, упаковки та етикетки повинні містити інформацію, що відповідає даним, які затверд-жені органом контролю за лікарськими засобами певної країни Кожне формулювання та ілюстрація на упаков-ці та етикетці мають відповідати принципам етичних критеріїв
У тому випадку, коли вимагається, щоб лікарський засіб супроводжувався листівкою-вкладишем або ін-струкцією щодо використання, фірми-виробники або підприємства оптової торгівлі повинні забезпечити ві-дображення тільки тієї інформації, яка була ухвалена органом контролю за лікарськими засобами певної країни Якщо листівки-вкладиші або інструкції щодо застосування використовуються в рекламних цілях, во-ни повинні відповідати етичним критеріям
В Україні реклама лікарських засобів регламенту-ється законами України "Про лікарські засоби" та "Про рекламу", окремими підзаконними актами та По-ложеннями Міністерства охорони здоров'я України
Інформаційний зміст реклами для медичних закла-дів і лікарів, незалежно від її форми, повинен базува-тися на науково обгрунтованих матеріалах Реклама повинна містити повну, чітку та зрозумілу професійну інформацію, що відповідає властивостям лікарського засобу, викладеним у його стислій характеристиці в ін-струкції з медичного застосування, але не перевищува-ти їх обсяги Реклама повинна бути спрямована на за-охочення раціонального використання лікарського засо-бу, представляти його об'єктивно та без перебільшення позитивних властивостей Не допускається обмеження інформації щодо лікарських засобів для медичних та фармацевтичних працівників, крім випадків, передба-чених чинним законодавством
Реклама лікарських засобів, яка призначена для ме-дичних закладів і лікарів, здійснюється тільки через спеціалізовані друковані засоби інформації, розраховані на медичних і фармацевтичних фахівців МОЗ забезпе-чує інформування медичних закладів і лікарів про зареєстровані лікарські засоби і такі, що вилучені з Дер-жавного реєстру лікарських засобів України.
МОЗ встановлено порядок експертизи реклами лі-карських засобів, згідно з яким рекламуванню підляга-ють тільки зареєстровані в Україні лікарські засоби на підставі дозволу МОЗ після попередньої експертизи та погодження рекламної інформації фахівцями Фармако-логічного комітету. Для експертизи реклами лікарських засобів, які реєструються в Україні вперше або у зв'язку із закінченням терміну попередньої реєстрації, рекламодавець одночасно із Заявкою на реєстрацію по-дає клопотання про узгодження рекламних матеріалів, їх зразки у друкованому або файловому вигляді, копію платіжного доручення про внесення оплати за прове-дення експертизи рекламних матеріалів.
На підставі позитивного експертного висновку Фар-макологічного комітету МОЗ приймає рішення щодо погодження інформації, яка може міститися в рекламі лікарського засобу, та видає рекламодавцеві дозвіл на його рекламування. На різні модифікації реклами од-ного лікарського засобу видається окремий дозвіл на підставі окремої експертизи матеріалів.
МОЗ встановлено загальні обмеження щодо реклами лікарських засобів, відповідно до яких забороняється реклама:
¦ лікарських засобів, які не зареєстровані в Україні або виключені з Державного реєстру лікарських засобів України;
¦ наркотичних, психотропних, отруйних та радіо-активних лікарських засобів (перелік А).
Реклама лікарських засобів, які реалізуються гро-мадянам за рецептами лікарів (перелік Б), дозволяєть-ся лише через спеціалізовані друковані органи, що роз-раховані на медичних та фармацевтичних фахівців.
Забороняється розміщувати в рекламі лікарських засобів відомості, які можуть:
¦ мотивувати винятковість будь-якого препарату під кутом зору гарантованості лікувального ефек-ту та безальтернативності його застосування сто-совно інших існуючих лікарських засобів;
¦ уводити в оману щодо властивостей лікарського засобу;
¦ справляти враження, що за умови застосування препарату медична консультація не потрібна, а відмова від його приймання спричинить шкоду для здоров'я;
¦ містити посилання на персональні рекомендації науковців, медичних працівників та інших кате-горій осіб, які у зв'язку із своїм посадовим і про-фесійним статусом можуть вплинути на громад-ське вживання препарату.
Реклама не повинна містити відомості про те, що:
¦ лікарський засіб є продуктом харчування, косме-тичним чи іншим продуктом для вживання;
¦ косметичні засоби, харчові продукти, вітамінні чи інші харчові домішки мають лікувальні властиво-сті, якщо наявність таких властивостей не дове-дена в установленому порядку.
Рекламування лікарських засобів для дітей і підліт-ків також здійснюється на підставі дозволу МОЗ після попередньої експертизи і погодження рекламної інфор-мації з фахівцями Фармакологічного комітету.
Недобросовісна реклама лікарських засобів забороне-на. Недобросовісною рекламою лікарських засобів вва-жається реклама, яка внаслідок неточності, двозначності, перебільшування, замовчування інформації вводить або може ввести в оману споживачів реклами, що несе за-грозу їхньому здоров'ю.
Як недобросовісна розглядається також реклама, зміст якої не узгоджувався взагалі, заявник сповістив про відмову від реклами (подав лист-відмову) або було встановлено відхилення від змісту вже погоджених рек-ламних матеріалів, які стосуються застережень, визна-чених МОЗ.
Процедура визнання факту недобросовісної реклами лікарських засобів здійснюється в таких випадках:
¦ якщо до МОЗ надійшла заява від споживача рек-лами лікарських засобів про факт завдання нею шкоди для здоров'я;
¦ якщо в процесі проведення нагляду за рекламою лікарських засобів виявлені факти порушення вимог МОЗ щодо змісту інформації, яка може мі-ститись у рекламі ліків.
Рішення щодо визнання факту недобросовісної рек-лами лікарських засобів приймає МОЗ на підставі відповідного експертного висновку Фармакологічного комі-тету. МОЗ може відкликати дозвіл на рекламу лікар-ських засобів, якщо вона не відповідає законодавчим вимогам чи визнана недобросовісною. За умови повтор-них випадків недобросовісної реклами МОЗ має право ставити питання про скасування реєстрації відповідно-го лікарського засобу.
Список використаної літератури
1. Громовик Е.П. Особливості, проблеми та перспективи вітчизняного фармацевтичного підприємництва // Фар-мац. журн.- 1997.-№4.~С.З-П.
2. Дяченко С. ВІФЦ : інформація на вітчизняному фарма-цевтичному ринку //Ліки України.-1998.-№ 4.-С.32.
3. Каракай І.О. Зарубіжний досвід маркетингу у фармації // Фармац. журн.-1993.-М5.-С.25-27.
4. Каракай І.О., Каракай Ю.В. Деякі аспекти аналізу світо-вого фармацевтичного ринку // Фармац. журн.-1996.-№2.-С.47-53.
5. Маркетинг: Учебник / А.Н.Романов, Ю.Ю.Корлюгов, С.А.Красильников и др.; Под ред. А.Н.Романова.-М.: Банки и биржи, ЮНИТИ, 1996.-560с.
6. Мнушко З.М., Ткаченко О.М., Страшний В.В. Методичні рекомендації по прогнозуванню збуту фармацевтичної про-дукції- X.: УкрФА, 1997.-20с.
7. Створення фармацевтичної маркетингової системи / З.М.Мнушко, В.П. Польщикова, І.А.Шевченко та ін. // Вісник фармації. -1996. -№1-2. - С. 96-101.
Категория: Логістика, товарознавство | Добавил: Aspirant (07.05.2013)
Просмотров: 456 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: