Пятница, 10.01.2025, 06:33
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Культура

РЕФЕРАТ НА ТЕМУ: Художнє кування
Художнє кування - це один із способів художньої обробки металу. Кування заліза відбувається при температурі понад 1000 °С. На перших порах руду плавили в ямах, потім їх замінили печі - домницi. Плавка йшла на деревному вуглі з подачею в сурму гарячого повітря який задували за допомогою хутра з шкiр тварин. Техніка і грати, сільськогосподарські знаряддя, зброя і збруя, інструменти ремісників і інші предмети. У той час віконні отвори закривали ковані грати, парки і сади оформлялися кованими воротами і заборами. Багато оформлені залізні двері з елементами художнього кування прикрашали палаци і храми. В XVIII ст. кування широко використовується для виконання заборів міських будинків, особняків, церковних дворів.
Якщо для литва малюнок і розробку всієї декорації робив архітектор, то кування завжди розраховувалося на творче варіювання і доробку деталей ковалем. Фантазія і майстерність, винахідливість, знання особливостей і можливостей металу дозволяють створювати високохудожні витвори мистецтва. При тому рівні техніки від коваля було потрібне багато вміння, навику і досвіду в поводженні з металом. Розрізнити, сорти сталі можна було тільки за кольором і характеру іскри або зламу, а ступінь нагріву при куванні, гарту і зварці - за кольором розжареного металу на око (в кузнях постійно булла напівтемрява).
Древнеруськi ковалі з великим мистецтвом проводили не ручного кування, пластичної обробки розжареного заліза відома з незапам'ятних часів. Також відомо ковальське устаткування: сурма, хутро, різні ковадла, молотки і кліщі, яке використовували ковалі. За допомогою цього устаткування метал розковувався, розтягувався, згинався, розтинався, зварювався, плющився. При тому рівні техніки від майстра було потрібне багато досвіду, уміння, навику в поводженні з металом. Розрізнити, сорти сталі можна було тільки за кольором і характеру іскри або зламу, а ступінь нагріву при куванні, гарту і зварці - за кольором розжареного металу на око (тому в сільських кузнях була напівтемрява). Аж до XVIII ст. слюсарні прийоми в ковалі не застосовувалися.
В IX-XII ст. на Русі при будівництві монастирів, церков та соборів в Києві, використовується робота ковалів, які кують віконні грати, ворота з витими ручками-стукалами, встановлюють на верхах куполів хрести. Особливо художнє кування по залізу розкрилися на Русі в XVII-XVIII ст. Руські майстри відмінно знали технологію кування. Створені ними забори, грати, ворота зберігали виразність в будь-якому архітектурному оточенні.
При Київській Русі ковалі кували із заліза забори та прикраси до костюмів - пряжки, персні, застібки, браслети, намиста і т.д., але і скрині, дверні замки, мечі, шоломи, кольчуги, бойові сокири, і велика кількість інших кованих виробів. Прийоми кування, відомі із стародавніх часів, збереглися і до наших днів. Ковальська зварка була в основі виготовлення холодної зброї з багатошарової сталі. Її ще називають зварювальним булатом. Великих успіхів добилися майстри з Дамаску. Дамасськой сталлю стала називатися багатошарова зварювальна сталь.

В кінці XIX ст. на Всеросійській промисловій виставці в Нижньому Новгороді був показаний унікальний експонат ковалів Юзовського заводу - сталева пальма. Вона була викована ковалем А. Мерцаловим і молотобійцем Ф. Шкариним за два тижні. Журнал «Гірничозаводський листок» писав: «Пальма зроблена з однієї рейки. Її стовбур несе на собі десять листків і вгорі закінчується віночком. Висота достовірно художнього виробу 3 м 530 мм Молот та зубило - ось єдині інструменти якими користувалися ковалі». Газети того часу писали: «Пальма вражає глядачів висотою, стрункістю, дивною витонченістю, її темне, розітнуте листя, віялом що розходяться від стовбура, було таке легке, а тонкий шорсткий стовбур такий гнучкий що спочатку було важке повірити, що ця не жива рослина, вивезена з Кавказького побережжя, а якнайтонший витвір мистецтва. Всім хотілося поторкати її руками». В 1900 р. кована пальма була виставлена на Міжнародній промисловій виставці в Парижі і отримала Гран-прі. Зараз ця пальма - експонат музею Гірського інституту в Петербурзі.

В XX ст. декоративний кований метал змінили зварні вироби і конструкції. Це пов'язано з розвитком прокатного і штампувального виробництв, художнє кування стало спрощуватися. Поступово в архітектурі все рідше став застосуватися декоративний кований метал. Його замінюють зварні конструкції, для виготовлення яких не вимагається особливої майстерності . Достатньо володіти навиками зварника, і мати поверхневе представлення про кування. Художнє кування стало спрощуватися, все менше залишилося справжніх майстрів, що володіють художнім куванням, уміючих реставрувати або полагодити старовинні грати.
В даний час популярність кованих виробів росте. Ніщо не може так підкреслити індивідуальність квартири, удома, саду, як стильні ковані вироби. В наші дні кування має величезну популярність - ковані забори, ковані грати, ворота, хвіртки, ковані меблі, ковані предмети інтер'єру і інше. Популярність цих виробів зрозуміла, оскільки саме художнє кування є одним з ремесел, які дійшли із старовини в наше століття стандартних виробів, що проводяться масовим тиражем.
Наші вироби: грати, ворота, хвіртки, забори, грати на камін, ковані карнизи, ковані ліжка, ковані козирки, ковані огорожі, сходові огорожі, балконні огорожі, віконні грати і багато що інше.
Категория: Культура | Добавил: DoceNt (30.11.2015)
Просмотров: 474 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: