Воскресенье, 01.12.2024, 12:48
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Культура

РЕФЕРАТ НА ТЕМУ: Імідж в діяльності керівника
“Імідж в діяльності керівника”
Одним із важливих аспектів загального сприйняття та оцінки керівника є враження, яке він справляє, або його імідж (образ). Незалежно від бажань керівника, його імідж є об’єктивним явищем і відіграє істотну роль в його оцінці чи оцінці явищ і процесів, що протікають в керованій організації. Поняття “імідж” походить від латинського imago, що пов’язане з латинським словом imitary, тобто “імітувати”. Відповідно до тлумачного словника Вебстера, імідж являє собою штучну імітацію або подання зовнішньої форми будь-якого об‘єкту, особливо особи. Він є мисленним уявленням про людину, товар чи інститут, що цілеспрямовано формується в масовій свідомості за допомогою реклами або пропаганди.
Причому ці уявлення завжди виявляються узагальненими, хоч іноді, спираються навіть на дрібні та часткові деталі. Людина їх інтерпретує і у неї складається думка про фірму (керівника) загалом. Тому можна з упевненістю сказати: при створенні іміджу керівника (фірми) дрібниць немає і не може бути.
Імідж складається із всієї сукупності особистісних рис: вигляду, манери поведінки, вміння спілкуватися з людьми. Відомий соціолог Е. Гоффманн, сказав, що імідж – це мистецтво “управляти враженнями”. Скільки на світі людей – стільки і іміджів. Знання того, як будуть сприймати та інтерпретувати тією чи іншою групою людей, будь-які факти, відомості, що стосуються особистості (організації), - є першорядним психологічним підгрунтям управління іміджем особистості (організації)
Таким чином, імідж - це враження, яке певна особистість чи фірма справляє на навколишніх людей і, яке фіксується в їх свідомості у вигляді більш-менш розгорнутих емоційно забарвлених думок або суджень про них. Воно виражається у репутації, авторитеті. Керівник фірми – це дзеркало, в якому сконцентровано все. Щоб виключити найменше викривлення дзеркала, тобто забезпечити якісне створення образу керівника вимагаються зусилля, терпіння, а в наших умовах – ще й небувала відважність..
Управління й керівництво - це ті функції, які складно здійснювати особисто. Завдання керівника в тому, щоб організувати, скоординувати роботу інших. Для керівника важливо точно усвідомлювати свої бажання і впроваджувати задумане, тоді йому будуть довіряти. Вмілий керівник – це людина, яка “роздає” роботу. Стиль його роботи – не лише вияв його ставлення до демократії і правопорядку, а й одна із суттєвих ознак його іміджу.
Успіх керівника прямо пов’язаний з утвердженням у свідомості людей віри в соціальну справедливість - категорію істинно морального змісту. Важливо, щоб люди на власному досвіді переконувались, що вона гарантує їм, що в їх колективі, в суспільстві все активніше закріплюються моральні норми.
Керівник на виду людей. Вони звіряють його справи з тим, що відбувається в країні. До кожного керівника пред’являються підвищені вимоги щодо дотримання єдності слова і справи, у протилежному випадку він може загубити довіру колективу.
Управлінська діяльність потребує від тих, хто нею займається, постійного аналізу стану справ, творчого застосування знань і досвіду, різностороніх спроможностей. Керівництво - постійне задоволення. Це постійне напруження, обумовлене труднощами роботи з людьми, непереходяча душевна заклопотаність тим, щоб оправдати довір’я людей.
Навіть при самих широких знаннях і досвіді життя, при наявності таких якостей, як працелюбність, добросовістність і ін., щоб бути керівником, необхідний талант, небуденне мислення і вміння бачити в кожному працівникові його індивідуальність.
Керівник повинен бути надзвичайною особистістю. Талант керівника – це і особливий сгусток навичок. Це перш за все, аналітичне мислення, розуміння людей і вміння створювати умови для розкриття їх особистісного потенціалу.
Проведене нами дослідження виявило домінуючі іміджу керівника.
Керівник, на думку опитаних, повинен бути перш за все стратегом і визначати мету підприємства, яка була б найбільш доцільною, сьогодні.
Імідж керівника – це не лише визначена мета, а й вдало підібрані організатори-менеджери, тип внутрішньої політики підприємства.
Опитування керівників однієї банківської установи м.Тернополя дало такі результати. 64% опитаних вважають, що більш продуктивною є мета, розрахована на далеку перспективу, довготривалу стабільну роботу. 27% переконані, що, дбаючи про підприємство вони будують майбутню процвітаючу державу. І лише 9% респондентів стверджують, що мета є більш продуктивною, коли розрахована на близьку перспективу, швидкий прибуток. В даний час таких підприємців-керівників називають “одноденками”. Вони живуть одним днем і не прагнуть нічого, крім збагачення.
Ефективність діяльності керівника залежить від якісного підбору ним керівників середньої ланки. Вибираючи його 38% надають перевагу лідеру самомотивованому, здатному визначати свої обов’язки який би знав всі операції і процеси на виробництві. 12% - вважають, що таким менеджер повинен бути добрий виконавець для нього знання виробництва не є обов’язким.
Такий підхід керівників корелюється наступними даними. 62% опитаних вважають, що необхідною умовою діяльності колективу є самостійність кожного підрозділу кожного підрозділу, що узагальнюється із загальною метою підприємства; 38% - політику, правила, процедури встановлює керівник фірми.
Найбільш привабливі особистісні якості керівника, що визначають імідж опитувані розташували у такій послідовності: 20% - професіоналізм; 11% - тактовність, честь; 9% - впевненість в собі; 4% - сила волі, установка на успіх; 2 % - почуття власної гідності.
Опитувані керівники демонструють конструктивну поведінку: 44% опитаних цінують самокритику і стверджують, що критика вимагає виваженого характеру, 12% - взагалі не люблять критики.
Вони не є конфліктними: 18% - активно відстоюють свою позицію, 9% - опитуваних шукають рішення, що грунтується на взаємних поступках, 27% стараються ухилитися від участі у конфлікті.
У випадку складної ситуації по-різному поводяться: 38% опитуваних шукають вихід; 30% - виявляють причини; 24% - виявляють винних і тільки 8% - беруть вину на себе.
Їх турбує власна репутація й репутація очолюваного колективу. Від репутації залежить ставлення знайомих, оточуючих, успіх. Саме репутацію опитані вважають виразником іміджу. На їх думку репутацію, а передусім ділову, визначає людяність - 21%; надійність і обов’язковість - 16%; ввічливість і точність відповідно 11% опитані керівники не пов‘язують свою репутацію з ефективністю виробництва. Лише 5% вважають, що показником ділової репутації є прибуток організації, що для іміджу фінансової установи є негативним.
Категория: Культура | Добавил: DoceNt (25.11.2015)
Просмотров: 444 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: