Воскресенье, 19.05.2024, 17:36
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Інше

РЕФЕРАТ НА ТЕМУ: Взаємодії між кольором і характером людини
Натуральних блондинок надзвичайно мало, -- натомість багато жiнок змолоду фарбують волосся. Тому варто говорити не про природний колiр, а про те, який вiдтiнок обрала жiнка i якою вона хоче бути.
Свiтле волосся -- ознака нiжностi, слабкостi, залежностi. Це м'якi люди, якi прагнуть захисту.
Можливо, комусь це образливо чути, але, за статистикою, блондини значно поступаються iнтелектом темноволосим. Люди з темним волоссям -- запальнi, надзвичайно енергiйнi. Вони мають невичерпну сексуальну енергiю.
Темноволосi люблять бути в центрi уваги i це їм вдається. Адже через високий рiвень iнтелекту цi люди є доволi цiкавими спiврозмовниками.
Люди з рудим вiд природи волоссям часто почуваються iншими й страждають вiд комплексiв. Їм важче себе полюбити, бо вогняний колiр впадає у вiчi й не усiм подобається.
Натомiсть люди, якi фарбують волосся у яскраво-червонi вiдтiнки, прагнуть привернути до себе увагу, бути постiйно на виднотi. Це дотепнi, розкомлексованi особистостi, яким, як кажуть, палець в рот не клади.
Голубi очi свiдчать про слабкiсть людини, залежнiсть вiд когось чи вiд стосункiв. Люди з такими очима часто закохуються i повнiстю вiддаються почуттю. Вони ладнi виконувати всi забаганки партнера, повнiстю йому пiдкорятись та залежати вiд нього.На роботi вони --не лiдери i не керiвники, а виконавцi, якi роблять те, що їм скажуть. Голубоокi люди не схильнi до спiвпереживання та розумiння iнших, вони енергетично слабшi i часто не розумiють оточуючих.
Люди з карими очима -- повна протилежнiсть голубооким. Це надзвичайно енергетично сильнi особистостi, якi добре знаються на людях. Вони зауважують в оточуючих найменшi змiни настрою, їх важко обманути.
Кароокi люди надзвичайно спiвчутливi, готовi прийти на допомогу i вирiшити чужi проблеми, жертвуючи власним часом, силами, здоров'ям i навiть грошима. На роботi вони -- лiдери, вмiють правильно органiзувати, заохотити працiвникiв до плiдної працi.
Зеленi очi зазвичай у творчих, самобутнiх особистостей. Це незалежнi люди, якi понад усе цiнують свободу. Але це й авантюристи, якi флiртують та закохують у себе людей, не вiдповiдаючи їм взаємнiстю. Зрада для них -- майже норма.
Власники сiрих очей, з одного боку -- люди слабкi, схильнi залежати вiд iнших. Але, знаючи про цю слабкiсть, сiроокi люди тримають iнших на дистанцiї. Вони не хочуть зав'язувати серйознi стосунки, щоб не "розчинитися" в iншiй людинi. Часто не вмiють спiвпереживати та розумiти оточуючих. На роботi малоiнiцiативнi, роблять лише те, що потрiбно. I не бiльше.
Темно-синi, майже сталевого кольору очi характернi для рацiональних людей з твердим характером. Це витривалi особистостi, яких жоднi проблеми не зламають. У них завжди є
сила, натхнення та бажання йти далi, досягаючи мети. Вони рiдко вступають у контакт з оточуючими, ладнi робити все самотужки.
Про тест Люшера чули не всі. Це коли за перевагою одного чи іншого кольору визначається психологічний стан людини. Зміст теорії Люшера в тім, що характер людини базується на чотирьох кольорах (синій, червоний, жовтий, зелений). Якщо один із кольорів домінує над іншими, виходить, у людині переважає щось одне –наприклад, потреба в змінах (жовтий) чи бажання самоутвердитися (зелений). По тому, хто перед нами – синя, зелена, жовта чи червона людина – можна здогадатися і за одягом, і навіть за інтер’єром.
Хоча “червоні” зовсім не зациклені саме на червоному, а “зелені” – на зеленому. А ось на які типи можна класифікувати житло, відштовхуючись від теорії Люшера.
“Синій тип”
Це невеликий і ледь сентиментальний будинок, у якому панує відчуття тепла і спокою. Тут обов’язково є заокруглені вікна, арки, багато невеликих приміщень, ширм, затишних закутків, не призначених для сторонніх поглядів. Почуття безпеки підсилюють товсті стіни і низькі стелі. Кольори в основному теплі: бежевий, пастельно-жовтогарячий, охристо-золотавий, переважає бічне висвітлення. З матеріалів в інтер’єрі більше всього дерева, причому теплих натуральних відтінків. У вітальні або їдальні напевно стоїть круглий стіл з скатертиною, над ним лампа з абажуром, тут багато накидок, пледів, килимів – словом, усього, що робить будинок теплішим, квіти в горщиках, витончені невеликі штучки, гарна бібліотека, багато фотографій близьких, причому для господаря якість знімків неважлива. Досить характерна наявність музичних інструментів і нот, і не важливо, уміє грати господар чи ні.
Перед нами так званий “синій” тип людини. Його основна внутрішня потреба – знайти розуміння і спокій. Найбільше він хоче мати поруч добру душу і захист. Люди цього типу чуттєві і вразливі, вірні і миролюбні. Ніколи не грублять, не виносять брудної лайки, схильні до меланхолії. Будинок для них – тихий куточок, у якому можна сховатися від тривожного світу і заспокоїтися.
“Зелений тип”
Загальне враження: престижний, ґрунтовний, консервативний будинок. Двері масивні, але красиві. Усередині впадає в око солідність і дорожнеча речей. У цьому будинку усе покликано вселити повагу до господаря. Панують прямокутні форми. Висока стеля і високі вузькі вікна, часто з ґратами. Взагалі мотив ґрат, міцності і безпеки, присутні скрізь в інтер’єрі – наприклад, ґратчасте плетиво скляних внутрішніх дверей, меблі масивні, часто антикварні. Тут використано багато твердих, міцних і престижних матеріалів, таких, як мармур і метал, шкіра, оксамит, велюр. Кольори не пастельні, а обов’язково насичені. Набір аксесуарів і прикрас такий: дорогі картини, масивні напольні вази, кришталь, антикваріат. Фамільні портрети гордо красуються в гарних рамах, і саме в цих будинках можна зустріти фотознімки господарів з відомими людьми. Дуже характерна ознака – колекції, від пивних банок до стародавньої порцеляни. Нагороди, грамоти, дипломи, мисливські трофеї – загалом, усі символи успіху виставлені для загального огляду.
Господар будинку – зелена людина. Його головна внутрішня потреба –прагнення утвердити свою значущість. Він воліє володіти ситуацією, а не підкорятися їй, цінує матеріальне благополуччя, консервативний, законослухняний, педантичний, упертий, працьовитий, заповзятливий. “Зелені” прагнуть до влади і положення в суспільстві, тому їх багато серед держчиновників і підприємців.
“Червоний тип”
Такий будинок збуджуюче цікавий і має явний еротичний підтекст, може бути прикрашений колонами і критими галереями, у ньому завжди круті сходові марші. Приміщення усередині звичайно довгі, витягнуті. Саме тут можна зустріти оригінальні авторські меблі. Особливу увагу господарі приділяють спальні, в інтер’єрі багато яскравих, хвилюючих кольорів, використане найрізноманітніше освітлення. Що стосується матеріалів, тут перевага поділяється між блискучими (метал) і пухнатими (шкіри, килими, оксамит). Неодмінно є гарна стереоустановка. Деталі створюють у такому будинку характер, причому, дорожнеча тут не відіграє особливої ролі – головне, щоб предмети хвилювали уяву, були з “перчинкою”. Чимало еротики – від картин фривольного змісту до “відвертих” фото. Не виключені натюрморти та інші “апетитні” речі, можуть зустрі-тися прикраси “застрашливого” характеру – маски, постери з монстрами і т.д. Не можна не помітити несвідому установку господаря – лібідо (рух до життя) чи мортидо (рух до смерті). Силу й активність видають нагороди за спортивні і мисливські досягнення, а також різноманітний спортивний інвентар. Тут живуть “червоні” люди, які люблять гострі відчуття, неконтрольовані, активні, живчики-оптимісти або “скажені” холерики. Вони люблять успіх, але для себе, а зовсім не напоказ, на відміну від зеленого типу.
“Жовтий тип”
Це просторий, світлий, сучасний і легкий будинок в стилі easy-living (“живи легко”). Головне в ньому - вікна, від стіни до стіни. Має значення вид з вікна – звичайно з панорамою. Дуже типові для такого житла скляні дверцята шаф, прозорі двері і взагалі мінімум стін. Улюблені матеріали прозорі, легкі і блискучі: скло, дзеркала, хром, пластик, срібло. Кольори використовуються модні, їхні сполучення інколи зухвалі. Всі аксесуари демонструють світськість і сучасність. Авангардний живопис, графіка. Домашня техніка підібрана ретельно і з любов’ю: комп’ютер останньої моделі, телефони й автовідповідач, дистанційне керування, новітні побутові прилади. Купи театральних квитків і програмок, що демонструють широту інтересів, карти країн, сувеніри, привезені з поїздок. Жовта людина прагне до волі і незалежності, цікавиться всім новим і увесь час жадає змін. Ця пристрасть може виливатися в любов до подорожей, вечірок, пошуку нових партнерів, переїздів, ремонту, нескінченної перетрубацїї в квартирі, зміни місця роботи і захоплень. Для “жовтого” дуже важливі контакти, зв’язки, мобільність. Звичайно, це легкі люди, але інколи метушливі. Серед “жовтих” жінок багато шукачок пригод. Вони не відрізняються сталістю і досить поверхневі.
Тепер ознайомтеся з тим, який настрій створює той чи інший колір, і яким чином впливає на роботу, побут і самопочуття. Символіка кольору спирається на об’єктивні особливості нашої з вами психіки, тобто на асоціації: зелений – весна, пробудження; синій – небо, чистота; червоний – вогонь, кров; жовте – сонце, життя; чорне – темрява, неясність; фіолетовий – таємничість.
ЧЕРВОНИЙ – колір енергії, вогню і життєвої сили. Він допоможе вам справитися з депресією, він спрямує вас на відповідальні дії, однак не варто захоплюватися ним занадто сильно: червоний – агресивний колір. А виходить, що ви під його впливом ризикуєте стати зайво нервовими і схвильованими. А от несприйняття червоного видає фізичне й виснаження, так що стежте за своїми перевагами.
СРІБЛЯСТИЙ – колір світу і сталості. Ми раз у раз вибираємо модні срібні аксесуари, не знаючи навіть, що це – колір очищення. Срібний гарний для тих, хто сидить на дієті. Не вірите? То скоріше перевірте!
СИНІЙ – колір правди, ясності й гармонії. Він допоможе вам переконати кого завгодно й у чому завгодно. Синій колір гарний для охолодження, відновлення і захисту. Він здатний заспокоїти, його також застосовують для лікування опіків. Однак надлишок синього може повернути вас у депресію.
ЖОВТОГАРЯЧИЙ – теж колір енергії. Використовувати його можна у медичних цілях для збільшення сексуальної потенції і для боротьби з хворобами шлунка, грудей і нирок. А ще рудий – колір позитивного настрою.
ЗЕЛЕНИЙ – колір гармонії і балансу. Він заспокоїть напружені нерви і допоможе справитися з серцевими проблемами. Саме цей колір врівноважує емоції і створює ауру спокою. Зелений - гарний загальнозміцнювальний колір, він стимулює ріст, лікування переломів. З цієї ж причини його рекомендують вагітним жінкам. Інтер’єр у зелених тонах - правильний вибір! Головне - не перебрати: перенасиченість зеленого може створити негативну енергію.
ЧОРНИЙ – на противагу білому символізує аскетизм, несприйняття і навіть повне зречення. Будьте обережні: пристрасть до чорного може означати ваш депресивний стан. І треба пам’ятати: коли ви використовуєте цей колір у сполученні з якимось іншим, чорний підсилить дію другого кольору. Уміло продумуйте сполучення і – все у ваших руках!
ЛАВАНДОВИЙ – колір рівноваги і спокою. Його енергія направляється на духовне зцілення, до того ж, він використовується як транквілізатор: лавандовий гарний для сну. Думаєте, у яких тонах оформити спальню? Здається, тепер ви знаєте.
А тепер запам’ятайте: не буває позитивних або негативних кольорів. Всі вони повинні бути присутніми у вашому помешканні. Треба лишень гармонійно їх поєднати й застосувати за призначенням і тоді ви ніколи не відчуватимете себе однобокою, обмеженою особою.

Використана література:
Енциклопедія кольорів. – М., 2000.
Коваленко Р.В. Характер і колір. – К., 2002.
Як визначити характер за кольором. – Харків, 2000.
Категория: Інше | Добавил: DoceNt (05.06.2016)
Просмотров: 349 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: