Пятница, 10.01.2025, 12:01
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 23
Гостей: 23
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Інше

РЕФЕРАТ НА ТЕМУ: Сувенір
План
Вступ
1.Класифікація і споживчі властивості сувенірів
2.Характеристика основних матеріалів,що використовуються для виготовлення сувенірів
3.Вимоги до якості сувенірних товарів
Висновок
Література

Вступ
Подарунки та сувеніри несуть у собі двоякий характер. По-перше, встановлюються дружні стосунки між сторонами, які обмінюються подарунками та сувенірами, по-друге, якісні сувеніри та подарунки стають своєрідним рекламним кроком, який дозволяє сподіватися на подальшу співпрацю та вплив на широке коло людей.
На сьогоднішній день є дуже популярним вид рекламної сувенірної продукції, яку використовують саме в ділових подарунках та сувенірах.
Що стосується точки етики, то тут є декілька моментів, на які потрібно звернути увагу.
По-перше, ділові подарунки та сувеніри не мають бути надто дорогими, оскільки це так чи інакше починає зобов’язувати того, хто отримує цей подарунок. Відбувається “купівля” тієї чи іншої людини.
По-друге, ділові подарунки та сувеніри мають даруватися таким чином, що обидві сторони, взаємо обмінювалися ними, тоді все відбувається на рівні “я тобі, ти – мені, ніхто нікому нічого не винен”.
Самі подарунки мають говорити про те, що людина (фірма) яка дарує їх, робить це від щирого серця, а не з корисливих міркувань. Самі подарунки, мають нести дух фірми (корпорації), бути її своєрідним талісманом, товарним знаком.
Дарування таких подарунків має відбуватися привселюдно, інакше такий вид дарування можна трактувати як “хабар” чи його різновид.
На жаль, в Україні погано розроблена методика дарування ділових подарунків та сувенірів. Але у зв’язку з розвиток маркетингових служб, можна сподіватися, що не пройде багато часу, коли для України це набуде більш культурної форми.
1.Класифікація і споживчі властивості сувенірів
Властиве людині прагнення до краси втілилося в сувенірному мистецтві, на традиціях якого засноване виробництво сувенірних товарів. У виробництві сувенірних товарів поєднуються висока техніка виконання, творча фантазія, сучасні форми і нетрадиційні для сувенірної справи матеріали.
Сувенірні товари - це високохудожні вироби тонкої роботи, які виготовляються найчастіше із дорогоцінних металів, ювелірно го каміння чи інших довговічних матеріалів (емаль, кераміка, рогпі, що виконують роль різних прикрас, предметів побуту, а також ті користовуються для декоративних цілей.
За призначенням сувеніри поділяють на групи та підгрупи: особисті прикраси (при-краси для голови, шиї, для рук, гарнітури); аксесуари (жіночі, чо-ловічі); інтер'ерні прилади (керамічні вироби, художні вироби з деревини, з металу, каменерізні, янтарні та кісткорізні художні ви-роби); предмети для сервірування столу (окремі предмети для сер-вірування столу, сервізи та прибори); письмове приладдя (приладдя для письма та читання, предмети для зберігання письмового при-ладдя, письмові прибори); приладдя для годинників (приладдя для наручних і кишенькових годинників); предмети для ку-ріння (предмети для зберігання тютюну та тютюнових виробів, предме-ти для тримання тютюнових виробів, для висікання вогню тощо); сувеніри (пам'ятні медалі, нагрудні знаки, герби, ключі, брелоки, сувеніри-символи, сувенірні скульптури малих форм, сувенірні ви-роби народних художніх промислів, інші сувенірні вироби), цер-ковно-культові вироби (ікони, хрести та ін.).
Споживними на-зивають властивості сувенірних товарів, які виявляються безпосе-редньо при їх використанні. Це стосується особистих прикрас (брас-летів, каблучок, брошок та ін.) та інших виробів (пре сервірування, куріння, аксесуарів і т. д.). Вони повинні задовольня-ти визначені потреби (найчастіше естетичні) людини у процесі їх експлуатації. Споживні властивості охоплюють соціальні, функціо-нальні, ергономічні та естетичні властивості, безпечність та надійність споживання.
Соціальна властивість товару - це його відповідність потре-бам населення, що обумовлюють доцільність виробництва, збуту та споживання.
Функціональні властивості обумовлюють відповідність това-ру його цільовому призначенню як предмета споживання. Це сто-сується як форми, так і конструкції виробу, які повинні дметів відповідати його призначенню (підстаканник має утримувати стакан, портси-гар - папіроси, пудрениця - пудру і т. д.).
Ергономічні властивості товару забезпечують зручність та комфорт його викорисї ання споживачем. Це стосується предметів сервірування столу (підстаканники, виделки, ложки, ножі і т. ін.), аксесуарів (пудрениці, зажими та ін.), особистих прикрас (сережки, брошки, персні тощо) та інших груп ювелірних виробів, конструк-ція і форма яких повинна забезпечувати зручність користування.
Гігієнічні властивості обумовлюють сприятливі умови для організ-му і працездатності людини при взаємодії з товаром. Так, гачки в сережках повинні бути виготовлені з дорогоцінних металів або по-золоченими, щоб не викликали захворювання. Матеріали, які зас-тосовують для виготовлення сувенірних товарів, мають відповіда-ти номенклатурі матеріалів, дозволених Міністерством охорони здоров'я України.
Естетична властивість товару характеризує його здатність виражати у чуттєво-сприйнятливих ознаках форми свою суспіль-ну цінність і соціально-культурну значущість. Ця властивість виробу охоплює його раціональну красу, новизну і лаконізм форми, розумність розміру чи мініатюризації!, відповідність плас-тики і фактури властивостям матеріалів і технології виробництва, високу якість обробки поверхні.
Однак найважливішою вимогою естетики виробів є відповідність змісту і форми, корисності і краси. Сувеніри можуть вважатися красивими лише тоді, коли їх гармонічна форма відповідає конкретній функції, а не є випадковим додатком, фанта-зійним зовнішнім оформленням. Багато сувенірів за ко-лоритом і формою відрізняються непідробною красою народного мистецтва. Товари мають особливі естетичні властивості, оскільки вони належать до витворів прикладного мистецтва. Це високохудожні вироби тонкої роботи, які виховують і підвищують у споживача естетичний смак.
Надійність споживання товарів - це споживна властивість, що обумовлює зберігання основних параметрів його фунціонуван-ня в часі і межах, які відповідають заданим умовам споживання. Особливо це стосується конструкції замків, ланок ланцюжків, зак-ріпок каменів в особистих прикрасах і предметах для куріння, шар-нірних з'єднань пудрениць, медальйонів, сигаретниць та інших ви-робів, які
складаються з двох створок.
Безпечність споживання забезпечує захист людини від небезпеч-них та шкідливих впливів, які. виникають при користуванні товаром. Усі сувеніри не повинні мати ріжучих кромок, виступів та інших деталей, які в процесі користування могли б травмувати людину.
Головною для споживних властивостей сувенірів є ес-тетична. Краса виробів - основний критерій при їх оцінюванні спо-живачем.

2.Характеристика основних матеріалів,що використовуються для виготовлення сувенірів
Одним із факторів, які впливають на формування споживних властивостей і якості сувенірних товарів, є матеріали, що застосо-вуються для їх виготовлення. У виробництві сувенірів використовують дорогоцінні метали та їх сплави, чорні метали, ювелірне каміння, кераміку, скло, емаль, слонову кістку, пап'є-маше, тканини, шкіру та її замінники, пластмаси та інші матеріали. Якість кожного з цих матеріалів визначає показники властивостей май-бутніх сувенірів.
Метали та їх сплави, що використовуються для виробницт-ва сувенірних товарів. Для виготовлення недорогих сувенірів використовують сплави кольорових металів (латунь, том-пак, мельхіор, нейзильбер, бронзу), а також нержавіючу сталь і ли-варний чавун. Широко застосовують дорогоцінні метали та їх спла-ви. До дорогоцінних металів відносять золото, срібло і метали платинової групи - платину, паладій, родій, рутеній, іридій і осмій. Завдяки комплексу природних властивостей (красивий зовнішній вигляд, високі пластичність і хімічну стійкість, здатність сплавля-лися з іншими металами), які зустрічаються зрідка, їх називають благородними.
Золото - метал жовтого кольору з сильним блиском, важкий і пластичний. У хімічному відношенні золото інертне, але розчиняється в міцних отрутах і суміші азотної і соляної кислот, а також у ртуті. Воно має найвищу ковкість і тягучість. З нього можна виковувати листи у вигляді фольги до 0,0001 мм. Водночас твердість чистого золота невисока - за шкалою Мооса становить 2,5. Золотий дріт товщиною 1 мм розривається при наватаженні в 27 кг.
Золото використовують для виготовлення усіх без винятку осо-бистих прикрас та інших ювелірних виробів. Широко застосову ють його для декоративного покриття (золотіння) і як компонент золотих припоїв.
Срібло - метал білого кольору, ковкий і пластичний.
Металеві сувеніри- цетовари, які виготовлені із чорних металів (вуглецевої та легованої сталі) і кольорових металів (міді, алюмінію та їх сплавів, олова, хрому, нікелю).
Застосування металу у виробництві сувенірів дає змогу підсили-ти їх функціональні властивості і підвищити надійність.
Дерев'яні сувеніри виготовляють із деревини листяних і хвой-них порід (липи, вільхи, берези, сосни, а також із листової фанери, шпону), яка є гарним, теплим матеріалом. Сувеніри з деревини мають високі ергономічні й естетичні властивості, вони безпечні і надійні.
Гумові сувеніри -товари, які виготовляють з натурального і штучного каучуків. Залежно від методу виготовлення їх поділяють на формовані, надувні, монолітні, мочані. Гумові сувенірі, на відміну від,сувенірів виготовлених з металу, дерева та інших матеріалів, м'які, еластичні, легкі, добре зберігають форму, стійкі до дії води. Асор-тимент гумових сувенірів обмежується фігурками людей і тварин, а також надувними м'ячами, човнами, кругами тощо.
М'яконабивні сувеніри- це іграшки, які виготовляють зі штуч-ного і натурального хутра, різноманітних тканин. Основними ви-дами тканин є фланель, байка, вільвет, оксамит, плюш та інші. Для набивки використовують вату, віскозу, поролон, пінопласт. Носи-ки, очі ляльок, інші деталі іграшок виготовляють з полістиролу, а голови та кінцівки - з полівінілхлориду і поліетилену.
Керамічні сувеніри - цетовари, виготовлені з глини різних кольорів. Залежно від складу керамічної маси їх розрізняють на фарфорові, фаянсові і майолікові І'.они можуть бути формованими або литими (в гіпсовій формі). Цс дебільшого фігурки людей, тва-рин, птахів. Керамічні сувеніри крихкі, від ударів руйну-ються, мають значну вагу і низькі ігрові можливості. Тому за ба-гатьма споживними властивостями вони поступаються сувенірам з пластичних мас та інших матеріалів. Перевагою керамічних сувенірів є високі естетичні властивості.
3.Вимоги до якості сувенірних товарів
Усі сувенірні товари повинні відповідати за надійністю і які-стю нормативно-технічним документам, а також затвердженим зразкам-еталонам.
Стандарти і технічні умови на, сувеніри визначають вимоги до технічних, функціональних, есте-тичних та експлуатаційних характеристик і параметрів даних товарів. Ці вимоги є єдиними для сувенірних товарів незалежно від їх оформлення.
Основними параметрами, якіперевіряються у торгівлі, є зовнішній виглядсувенірів.Методи пере-вірки можуть бути візуальними й інструментальними.
За-хисно-декоративні покриття золотом, сріблом хромом, нікелем, анодуванням, лаками, фарбами, емалями та іншими матеріалами мають бути нанесені рівним шаром відповідної товщини.
Художнє оформлення сувенірів повинне відповідати моді та затвердженим зразкам. Малюнки, знаки, цифри мають бути чітки-ми.
Основні вимоги до якості ювелірних товарів визначено у відпо-відних нормативних документах.
У технічних описах деталізують вимоги до якості кожного виду і підвиду виробів, тобто вказують їх форму та розмір, матеріали, які застосовуються для їх виготовлення, пробу дорогоцінних металів, масу (вагу) та кількість ювелірних вставок, тип огранювання каме-ня та вид закріплення, товщину захисних та захисно-декоративних покриттів, характер обробки.
Модель та конструкція виробів мають відповідати затвердже-ному зразку, технічним умовам або технічним описам, кресленням і технічній документації за малюнком, формою та призначенням.
Вироби з дорогоцінних металів не повинні мати тріщин, вм'я-тин, заусенець, шорсткуватості, гострих країв, слідів роботи, под-ряпин на лицьовому боці.
Емалеві покриття на виробах з дорогоцінних металів мають бути рівномірними, надійними, без помітних неозброєним оком про-пусків, просвічуваних місць, подряпин та плям.
Усі деталі повинні бути міцнозмонтовані. Декоративне і захис-но-декоративне покриття - рівномірне по всій поверхні, без про-пусків, підтікань, тріщин, пористості, відшарування, плям, подря-пин, пухирців та сторонніх включень. Місця спаювання у виробах ретел заправлені; сліди паяння не повинні бути помітними не-озброєним оком.
Художня обробка і форма сувенірів має відповіда-ти їх призначенню, сучасним естетичним вимогам, забезпечувати зручність користування.
Форма перснів повинна бути правильною, краї гладкозаправ-лені, касти припаяні без перекосів та чітко відповідати розміру ка-меня, крапани гладенько заправлені і не повинні дряпати руку. Зам-ки в сережках мають бути однакового розміру, щільноприпасовані, вільно відкриватися та закриватися. У брошок булавки повинні бути пружними, їх кінці - загострени конусом, без слідів запилювання, а також виключати можливість самовідкривання і не виступати за межі габаритів виробу.
Кришки медальйонів повинні щільно прилягати одна до одної без перекошувань, шарнірне з'єднання - забезпечувати рухливість кришок при відкриванні медальйона, а замок - щільне з'єднання його кришок.
У ланцюжків усі деталі мають бути міцно з'єднані між собою, ланки ланцюжка - рухливі, ланцюжок повинен мати максималь-ною гнучкістю. Замок ланцюжка при натисканні мусить вільно відкриватися і закриватися.

Висновок
Сувенірні товари - це високохудожні вироби тонкої роботи, які виготовляються найчастіше із дорогоцінних металів, ювелірно го каміння чи інших довговічних матеріалів (емаль, кераміка, рогпі, що виконують роль різних прикрас, предметів побуту, а також ті користовуються для декоративних цілей. Подарунки та сувеніри несуть у собі двоякий характер. По-перше, встановлюються дружні стосунки між сторонами, які обмінюються подарунками та сувенірами, по-друге, якісні сувеніри та подарунки стають своєрідним рекламним кроком, який дозволяє сподіватися на подальшу співпрацю та вплив на широке коло людей.
Одним із факторів, які впливають на формування споживних властивостей і якості сувенірних товарів, є матеріали, що застосо-вуються для їх виготовлення. У виробництві сувенірів використовують дорогоцінні метали та їх сплави, чорні метали, ювелірне каміння, кераміку, скло, емаль, слонову кістку, пап'є-маше, тканини, шкіру та її замінники, пластмаси та інші матеріали. Якість кожного з цих матеріалів визначає показники властивостей май-бутніх сувенірів. Головною для споживних властивостей сувенірів є ес-тетична. Краса виробів - основний критерій при їх оцінюванні спо-живачем.

Література
Антонович Є. А. та ін. Декоративно-прикладне мистецтво. — Львів, 2002
Жуковская Р. И. Сувенир и его значение. — М., 2001
Лиштван 3. В. Игры и занятия со строительным материалом в детском саду. — М., 1999.
Михайленко Н. Я., Короткова Н. А. Как играть с ребенком. — М., 2000 .
Найден О. С.Український народний сувенір: Історія. Семантика. Образна своєрідність. Функціональні особливості. — К., 2000
Категория: Інше | Добавил: DoceNt (31.05.2016)
Просмотров: 1025 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: