Вторник, 04.02.2025, 19:51
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Інше

РЕФЕРАТ НА ТЕМУ:Особливості викладання хімії студентам-іноземцям підготовчого факультету
ОСОБЛИВОСТІ ВИКЛАДАННЯ ХІМІЇ СТУДЕНТАМ-ІНОЗЕМЦЯМ ПІДГОТОВЧОГО ФАКУЛЬТЕТУ
Хімія – фундаментальна природнича наука, яка вивчає навколишній світ, тобто матерію і рух в їх неподільній єдності, і має багатогранні перспективи на всіх напрямках розвитку науково-технічного прогресу. Найважливіші технічні досягнення (космічна техніка, ядерна енергетика, мікроелектроніка, комп'ютерна техніка і ін.) неможливі без використання нових матеріалів з особливими властивостями, які створює хімія. Знання хімії потрібні для професійної діяльності сучасного фахівця в багатьох галузях, а особливо в медицині і фармації.
Основною метою викладання дисципліни «Хімія» на підготовчому факультеті для іноземних громадян є підготовка зарубіжних слухачів до навчання у вищих навчальних закладах Україні. Особливо важливою є систематизація знань, якими вже володіють студенти, що зумовлено розходженням в національних і українських загальноосвітніх програмах з хімії.
Матеріали та методи. Більша частина студентів-іноземців погано володіють українською чи російською мовами. У зв’язку з цим постає проблема у сприйнятті та розумінні ними навчального матеріалу. Основним завданням викладача є навчити студентів вільно орієнтуватися в навчальній літературі, читати і розуміти тексти підручників по хімії, вміти висловлювати свої думки щодо поставлених питань. Тобто, ефективна роботи викладача хімії неможлива без інтеграції навчальної діяльності з викладачами-філологами. Зокрема, студентам пропонуються невеликі тексти хімічного змісту для читання на заняттях з мови, з подальшим записом хімічних термінів у словник.
Однією важливою проблемою є забезпечення слухачів навчальними посібниками. Сьогодні підручники з хімії для абітурієнтів вражають своїм різномаїттям, простотою і зрозумілістю викладення матеріалу. Такі підручники зручні для українських абітурієнтів. Натомість, для студентів з інших країн такий виклад не є повністю відповідним і вимагає певної специфіки, а саме простий у розумінні, короткий та чіткий виклад матеріалу.
Результати та обговорення. Важливим напрямом у роботі викладача, який працює зі слухачами-іноземцями, є активізація навчальної діяльності. Велика роль приділяється поданню матеріалу, наприклад у вигляді опорного конспекту чи блок-схеми для кращої систематизації вивчених знань.
Також проблемним є оптимальне поєднання стислості викладеного матеріалу з ефективно підібраними питаннями, що висвітлюються на лекціях і винесені на практичні заняття. Недостатнє знання мови заважає слухачам-іноземцям записувати лекції з хімії у повному обсязі, та повністю зрозуміти викладений матеріал. Тому, практичне заняття вимагає постійного повторення одержаних знань, обговорення великої кількості прикладів та задач для засвоєння теми.
Викладачами кафедри біологічної та медичної хімії розроблено методичні вказівки до занять з хімії згідно з програми для підготовчого відділення. Вказівки містять приклади тестів, задач, контрольні питання та питання для самостійної роботи студентів. Для полегшення сприйняття матеріалу, підготовлено короткі теоретичні відомості по темах. Велика увага приділяється схематичному викладу теоретичних матеріалів, основних хімічних термінів тощо. Широко використовуються малюнки та фотографії для полегшення сприйняття слухачами підготовчого відділення певних понять та явищ тощо.
В методичній вказівці чітко формулюється актуальність теми, що вивчається, та наведені основні навчальні цілі заняття. Також, передбачено домашні завдання для позааудиторної самостійної роботи студентів і контроль за їх виконанням. Вони служать питаннями вихідного рівня знань, які студенти мають змогу опрацювати вдома, використовуючи лекцію або підручник. Контрольні питання дають можливість викладачу оцінити знання слухача підготовчого відділення та його підготовку до заняття. Для пояснення матеріалу пропонується перелік завдань, які студенти-іноземці вирішують біля дошки з допомогою викладача або самостійно. Перевірка розуміння і засвоєння матеріалу проходить у формі діалогу. Студенти, які краще володіють українською чи російською мовами та мають високий рівень знань по хімії, допомагають викладачу у поясненні матеріалу колегам. Закріплення вивченого матеріалу відбувається у вигляді тестів, або розв’язування задач. Важливим етапом контролю вихідного, поточного або кінцевого рівня знань є тестові завдання. Щоправда, на початкових етапах навчання вони потребують багато часу і їх варто замінити усним опитуванням.
На ваш розсуд представлено приклад методичної вказівки з хімії для слухачів підготовчого відділення.
ЗАНЯТТЯ №37
Тема: Поняття про органічні сполуки. Теорія хімічної будови органічних сполук О. М. Бутлерова. Електронна природа зв'язків. Класифікація і номенклатура органічних речовин.
Актуальність: Органічна хімія – великий і самостійний розділ хімії, предметом якого є хімія сполук Карбону: їх будова, властивості, методи одержання, можливості практичного використання. На сьогоднішній день існує понад 10 млн органічних речовин. Багато з них відіграють важливу роль в будові та життєдіяльності рослинних і тваринних організмів. Також синтезовано багато органічних сполук, яких немає в природі, для полегшення життя людини: штучні та синтетичні волокна, синтетичний каучук, антибіотики, ліки тощо.
Навчальні цілі:
Знати: відмінності органічних речовин від неорганічних, теорію будови органічних речовин О.М. Бутлерова, види ізомерії, класифікацію, номенклатуру та основні класи органічних речовин, види гібридизації, гомологічний ряд алканів, класифікацію реакцій органічних речовин.
Вміти: розрізняти класи органічних речовин, давати назву органічним сполукам, складати структурні формули речовин за назвами, складати ізомери і називати їх за сучасною номенклатурою, визначати гібридизацію сполук, складати рівняння хімічних реакції.
Самостійна позаавдиторна робота студентів.
1. Предмет вивчення органічної хімії.
2. Теорія будови органічних речовин О.М. Бутлерова.
3. Ізомерія органічних речовин.
4. Класифікація органічних речовин.
5. Основні класи органічних сполук.
6. Гомологічні ряди. Гомологічний ряд алканів.
7. Види гібридизації хімічного звязку. у- та р-зв’язки.
8. Правила номенклатури органічних сполук.
9. Класифікая органічних реакцій.
Контрольні питання
1. Що вивчає органічна хімія?
2. Чим відрізняються органічні речовини від неорганічних?
3. Які основні положення теорії будови органічних сполук О.М. Бутлерова?
4. Що таке ізомери?
5. Які види ізомерії ви знаєте?
6. Що таке гомологи? Назвіть гомологи класу алканів.
7. Як класифікують усі органічні речовини?
8. Які сполуки є насиченими, ненасиченими? Навести приклади.
9. Як утворюються у- та р-зв’язки в органічних сполуках?
10. Що таке функціональна група?
11. Назвіть правила номенклатури органічних речовин?
12. Які реакції органічних сполук ви знаєте?
Самостійна робота на занятті
1. Серед поданих речовин вибрати органічні: СО2, СН3Сl, HCl, HCOH, CH4, C6H12O6, H2CO3, HCOONa, Na2CO3, C2H4, СаС2, НСООН.
2. Заповнити таблицю, вибравши серед вказаних сполук тільки органічні (вуглеводні, спирти та карбонові кислоти): СН3СООН, СН4, H2CO3, СО2, С8Н17ОН, NaOH, C4H8, C15H31COOH, РН3, C2H2, C2H5OH, HNO2:
вуглеводні | спирти | карбонові кислоти
3. Написати ізомери для сполук складу: С6Н14 та С4Н9ОН. Дати назву утвореним ізомерам.
4. Серед поданих речовин вибрати ненасичені сполуки з sp2-гібридизацією: HCOH, C2H6, СН3Сl, CH3-O-CH3, C4H8, C2H2, C2H5OH, СН3СООН, C2H4.
5. Дати назви органічним речовинам:
А) Cl
¦
С2Н5 – СН – СН2 – СН3 | Б) СН3 – СН2 – СН2 –СОН | В) СН3 –СН2 –СН2 – ОН
Г) С6Н5 – NO2 | Д) СН3 – СН2 – С ? СН | Е) СН3 – СН2 –СООН
6. Знайти масову частку елементу Оксигену (щО) в сполуці складу С12Н22О11.
7. Яка маса карбону необхідна для одержання 10 л метану (н.у.)?
Підготовлені нами методичні вказівки пройшли апробацію протягом двох останніх років на підготовчому відділенні факультету іноземних громадян Івано-Франківського національного медичного університету. Студенти, що продовжують навчатися в нашому університеті значно легше сприймають матеріал з медичної хімії на першому курсі і показують високий рівень знань. Зумовлено це спеціально підібраним переліком тем та питань у методичних вказівках, що сприяють інтеграції з 1-м курсом медичного вузу. Слід відмітити, що студенти з інших підготовчих відділень з більшими зусиллями включаються в навчальний процес і мають довший адаптаційний період.
Для полегшення засвоєння студентами навчального матеріалу викладачами нашої кафедри готується термінологічний словник з хімії. Він включає в себе найбільш затребувані в даний час для нашого вузу мови українську, російську, англійську, та арабську. У його створенні, під пильним наглядом викладачів-філологів, допомагають кращі студенти підготовчого факультету та студенти 1-го і 2-го курсів нашого університету.
Висновки
Навчання студенів-іноземців на підготовчому факультеті дає можливість оволодіти знаннями з хімії на українській чи російській мовах. Це дасть змогу успішно скласти усний чи письмовий іспит та продовжувати навчання у вищих навчальних закладах України. Основним завданням викладача підготовчого факультету є підготовка слухача-іноземця до навчання на першому курсі вузу. Розроблені нами методичні вказівки допомагають ефективному навчанню студентів та полегшують роботу викладача. Готуючи цей навчальний посібник, автори намагалися врахувати як власний багаторічний досвід викладання хімічних дисциплін, так і найновіші напрацювання вітчизняних та зарубіжних вчених.
Література
1. Зинченко Т.А., Семирозова Н.Ф. Задачи и упражнения по химии (для студентов-иностранцев подготовительного факультета). – Одесса: ОГПУ, 1990. – 38 с.
2. Капустян А.И., Табенская Т.В. Химия: Для студентов-иностранцев подфаков вузов. – М.: Высш.шк., 1990. – 395 с.
3. Литвиненко В.А., Клибус Г.Х. Учебные задания по химии для самостоятельной работы иностранных студентов подфаков вузов. – К.: Укрвузполиграф, 1994. – 62 с.
4. Литвиненко В.А., Клибус Г.Х., Капустян А.И. Химия: Для иностранных студентов подфаков вузов / Под ред. В.А.Литвиненко. – К.: Вища шк., 1995. – Ч.1. – 100 с.
5. Никитина В.Н.. Химия. Пособие по общей химии. Ч 1. – Симферополь. КГМУ. – 2006.
6. Програма дисципліни «Хімія» для студентів-іноземців підготовчих факультетів вищих навчальних закладів України. – Київ. – 2004р.
Категория: Інше | Добавил: DoceNt (19.05.2016)
Просмотров: 320 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: