Вторник, 11.02.2025, 03:42
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Інше

РЕФЕРАТ НА ТЕМУ: Основи застосування АСУ в контрольно-ревізійній роботі
АСУ – це людино-машинна система, яка забезпечує збір і обробку інформації, необхідної для оптимізації управління на територіальному рівні (територіальна автоматизована система управління).
Удосконалення контрольно-ревізійної роботи в народному господарстві у відповідності з вимогами ринку в відповідному ступені залежать від сумісництва АСУ різних рівнів і різного функціонального призначення.. Технічною базою її є комплекс технічних засобів, до яких відносяться: персональні, універсальні і малі ЕОМ; обладнання по збору, підготовці і обробленню інформації; пристрої теражування, комплектації і кінцевої обробки документів, автоматизованої видачі документів та їх зберігання.
Важливу роль в узгодженні функціювання АСУ з іншими автоматизованими системами обробки інформації виконує інформаційне забезпечення. Для цього необхідна єдина система кодування і класифікації техніко-економічної інформації, яка є частиною інформаційного забезпечення АСУ, і комплексом взаємопов’язаних загальнодержавних класифікаторів техніко-економічної інформації, пристосування для безпосередньої обробки обчислювальною технікою. Сумісність АСУ залежить від організаційної, технічної, програмної, математичної інформаційної та лінгвістичної сумісності.
Організаційна сумісність АСУ складається з організаційної структури АСУ різних рівнів і різного функціонального призначення (АСУ підприємства, АСУ галузі).
Технічна сумісність передбачає автоматичне функціювання комплексу технічних засобів АСУ різних рівнів, включаючи обмін інформацією і можливістю спільного рішення великомасштабних завдань (контроль виконання державних замовлень по галузям, її об’єднанням і т.п.).
Програмна сумісність полягає в можливості використання програм в автоматизованих системах управління інформацією різних рівнів і різного функціонального призначення.
Математична сумісність – це можливість використання єдиних математичних методів, моделей і алгоритмів в АСУ різних рівнів.
Інформаційна сумісність – використання однозначності науково-технічних і економічних термінів, а також мовних засобів в АСУ, правил формалізації природної мови, включаючи методи стиску і розгортання тексту.
Сумісність АСУ забезпечується розробкою їх у відповідності з галузевими керівними методичними матеріалами (ГКММ).
АСУ для управління і контролю господарської діяльності об’єднання переважно створюються на базі власного інформаційно-обчислювального центру (типовий приклад інформаційно-обчислювальний центр „Укртелекому”, який контролює надання і сплату послуг зв’язку). Там де недоцільно створювати власний ІОЦ, АСУ функціонує на базі відомчого (галузевого) кущевого інформаційно-обчислювального центру (КІОЦ) або інформаційно-обчислювальних центрів системи Держкомстату України, а також обчислювальних центрів колективного використання. Основою технічної бази АСУ є обчислювальні системи.
Обчислювальна система – це сукупність взаємопов’язаних і погоджених діючих обчислювальних машин, об’єднаних математичним забезпеченням і технічними засобами, які призначені для автоматизації процесу приймання вхідної інформації від її джерел, обробки і видачі результативної інформації користувачам.
Обчислювальна система складається з вхідного та вихідного трактів, спеціалізованої обчислювальної техніки.
Вхідний і вихідний тракти – це сукупність однотипних приладів, відповідного приймання і видачі інформації, об’єднаної в самостійні блоки.
Характерною рисою складних систем є те, що вони не мають єдиного критерію їх ефективності або декілька рівноцінних критеріїв, один з яких можна прийняти за основний, домінуючий, в залежності від призначення і характеру завдань і стану системи. Це перш за все стосується системи господарської діяльності підприємства, яка є об’єктом фінансово-господарського контролю
При організації АСУ для управління і контролю діяльності на технічній базі ЕОМ застосовуються терміни і визначення кібернетики, знання яких необхідно ревізору-контролеру для пошуку даних в АСУ, використання їх при ревізії господарської діяльності, а також автоматизованого виконання контрольно-ревізійних прийомів.
Дані – це інформація, представлена в формальному вигляді, який дає можливість передавати або обробляти її за допомогою технічних засобів (виконання плану державного замовлення, договорів на постачання і т.п.).
Інформаційна сумісність різних рівнів управління народним господарством забезпечується за допомогою класифікаторів техніко-економічної інформації, в яких об’єкти систематизуються по визначеним класифікаційним групам, їх ознаками і кодовими значеннями. Такі класифікатори використовуються в контрольно-ревізійному процесі для декодування підконтрольних об’єктів, відображених в АСУ кодовими значеннями. Структурна побудова класифікатора, яка застосовується в АСУ, залежить від завдань, які вирішуються ЕОМ.
Відповідно, в умовах функціювання АСУ на підприємствах, об’єднаннях і галузях ревізорам необхідно вивчити структуру інформації і систему її класифікації, склад і структуру класифікатору техніко-економічної інформації.
В Україні діє Єдина державна система стандартизації, яка очолюється спеціальним державним органом – Держстандартом, який організує розробку і затверджує класифікатори по єдиному методологічному принципу, забезпечуючи сумісність АСУ різних рівнів. Слід зазначити, що державні органи стандартизації розроблюють і затверджують також державні стандарти якості продукції народного господарства, які використовуються в процесі контролю. Класифікатори інформації застосовуються незалежно від цільового призначення АСУ.
В об’єднаннях і на підприємствах де функціонують АСУ використовуються чотири категорії класифікаторів – загальнодержавні, галузеві, регіональні і локальні.
При використанні загальнодержавних і галузевих класифікаторів ревізори повинні керуватися інструкціями по їх веденню, які знаходяться в окремому розділі кожного класифікатору. В процесі функціювання АСУ можливі зміни номенклатури об’єктів кодування, структури і розрядності кодових значень. В цих випадках при декодуванні інформації необхідно використовувати документ технічного проекту „Система класифікації і кодування”, приймаючи до уваги відповідні корективи класифікаторів, які вносяться в процесі функціювання АСУ.
Характеристики об’єктів класифікації визначаються за класифікаційними таблицями, в яких передбачено найменування класифікаційних групувань кожного розряду (групи розрядів) кодового визначення їх у відповідності з прийнятою системою кодування. В зв’язку з тим, що класифікатори складені в порядку збільшення кодових значень, по ним легко відшукати повне або скорочене найменування об’єкту контролю.
Використання класифікаторів техніко-економічної інформації в ревізії фінансово-господарської діяльності підприємств і об’єднань дозволяє прискорити пошук і декодування інформації, що в свою чергу сприяє скороченню строків проведення ревізії та підвищення її якості.
Інформаційне забезпечення ревізорів може бути приведено в окрему систему. При спостереженні фактографічної інформації про фінансово-господарську діяльність підприємства для забезпечення потреб в нормативно-довідкової інформації (ІДІ), до якої відносяться всі нормативні акти, положення, інструкції, необхідно використовувати бібліотечні і власні довідкові фонди.
Основою інформаційно-пошукового апарату бібліотек є каталоги, узагальнені сукупності картотек які містять бібліографічні описи літературних джерел. Основні каталоги складаються за алфавітним принципом або іншим принципам систематизації знань. Крім основних створюють допоміжні каталоги: законодавчих і відомчих актів, постанов уряду. Дані в картотеці частіше зберігаються до моменту видання бібліографічного вказівника, який включає відповідні публікації.
Повний цикл обробки даних для контролю в АСУ передбачені наступні етапи:
збір, передачу і підготовку до вводу в ЕОМ первинної документації;
ввод, накопичення і обробку інформації;
вивод і передачу результатів обробки інформації користувачу.
Накопичений досвід проектування АСУ для вирішення економічних завдань дозволяє перейти від індивідуальних проектів до типових. В основу його покладена типізація економічних завдань по важливим комплексам – плануванню, обліку і аналізу, контролю і ревізії господарської діяльності. Типове проектування застосовується при створенні функціональних підсистем АСУ „Перспективне планування”, „Поточне планування”, „Оперативне планування”, „Бухгалтерський облік і аналіз господарської діяльності”, „Контроль і ревізія” і т.п. Однак створення такої важливої підсистеми „Контроль і ревізія господарської діяльності” знаходиться на етапі вирішення локальних завдань, які не охоплюють в комплексі діяльність підприємства, що знижує дійсність контролю, його активний вплив на результати господарювання. Вказані недоліки можна уникнути шляхом складання типових проектів, які охоплювали ю завдання контролю та ревізії в управлінні підприємством.
Галузевими керівними методичними матеріалами встановлені таки стадії проектування АСУ:
перед проектна – розробка техніко-економічного обґрунтування і технічного завдання на створення АСУ;
проектна – розробка технічного і робочого проектів або техноробочого проекту АСУ; впровадження – досвідне експерементування і здача проекту в експлуатацію.
Документацію, яку розробляють на всіх стадіях проектування АСУ, в процесі контролю і ревізії використовується як джерело інформації для перевірки діяльності підприємства, а також як об’єкт контролю ефективного використання ЕОМ в управлінні і виробництві цього ж підприємства.
Особливості методики контролю та ревізії фінансово-господарської діяльності підприємства в умовах АСУ полягають в підвищення наукового рівня їх шляхом застосування економічно-математичних методів і економічного аналізу за допомогою програмних засобів обчислювальної техніки при виконанні контрольно-ревізійних процедур. В процесі ревізії функції контролю удосконалюються в напрямку економічних спостережень фінансово-господарської діяльності підприємств з цілю виявлення і використання існуючих резервів, а розрахунково-аналітичні і інші рутинні операції виконуються автоматизованим способом за допомогою обчислювальної техніки.
Категория: Інше | Добавил: DoceNt (18.05.2016)
Просмотров: 272 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: