Четверг, 28.11.2024, 16:35
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Інше

РЕФЕРАТ НА ТЕМУ: Історія виникнення паперу
“Історія виникнення паперу”

Винахідниками паперу були китайці. І це не випадково. По-перше, Китай уже у сиву
давнину славився книжковою премудрістю і складною системою бюрократичного управління, котра вимагала від чиновників постійної звітності. Тому тут завжди відчувалася потреба в недорогому і компактному матеріалі для письма.
До винаходу паперу в Китаї писали або на бамбукових дощечках, або на шовку. Але шовк був завжди дуже дорогим, а бамбук - дуже громіздким і важким. (На одній дощечці поміщалося в середньому 30 ієрогліфів. Легко уявити, скільки місця повинна була займати така бамбукова "книга". Не випадково пишуть, що для перевезення деяких творів потрібен був цілий віз.) По-друге, одні тільки китайці довгий час знали секрет виробництва шовку, а паперова справа саме і розвивалася з однієї технічної операції обробки шовкових коконів. Ця операція полягала в такому.
Жінки, які займалися шовківництвом, варили кокони шовкопряда, потім, розклавши їх на рогожу, опускали у воду і перетирали до утворення однорідної маси. Коли масу виймали і відціджували воду, виходила шовкова вата. Однак після такої механічної і теплової обробки на рогожах залишався тонкий волокнистий шар, що перетворювався після просушування на лист дуже тонкого паперу, придатного для письма. Пізніше робітниці почали використовувати браковані кокони шовкопряда для цілеспрямованого виготовлення паперу. При цьому вони
повторювали вже знайомий їм процес: варили кокони, промивали і подрібнювали до отримання паперової маси, нарешті, висушували листи, що вийшли. Такий папір називався "ватяним" і коштував досить дорого, оскільки дорогою була сама сировина. Природно, що врешті-решт постало питання: чи можна папір робити тільки з шовку або для приготування паперової маси може підійти будь-яка волокниста сировина, у тому числі й рослинного походження?
У 105 р. такий собі Цай Лунь, важливий чиновник при дворі ханьського імператора, приготував новий сорт паперу із старих риболовних сітей. За якістю він не поступався шовковому, але був значно дешевшим. Це важливе відкриття мало величезні наслідки не тільки для Китаю, але і для всього світу - вперше в історії люди одержали першокласний і доступний матеріал для письма, рівноцінної заміни якому немає і до сьогодні. Тому ім'я Цай Луня по праву входить до
числа імен найбільших винахідників в історії людства.
У подальші століття до процесу виготовлення паперу було внесено декілька важливих удосконалень, завдяки чому він почав швидко розвиватися. У IV столітті папір абсолютно витіснив з ужитку бамбукові дощечки. Нові досліди показали, що папір можна робити з дешевої рослинної сировини: деревної кори, очерету і бамбука. Останнє було особливе важливо, оскільки бамбук росте в Китаї у величезній кількості.
Бамбук розщеплювали на тонку лучину, замочували з вапном, а одержану масу виварювали потім протягом декількох діб. Відціджену гущину витримували в спеціальних ямах, ретельно розмелювали спеціальними билами і розбавляли водою до утворення клейкої кашкоподібної маси. Цю масу зачерпували за допомогою спеціальної форми - бамбукового сита, закріпленого на підрамнику. Тонкий шар маси разом з формою клали під прес. Потім форма витягувалася і під пресом залишався тільки паперовий лист. Спресовані листи знімали з сита, складали в кіпу, сушили, розгладжували і різали за форматом.
З часом китайці досягли високого мистецтва у виготовленні паперу. Впродовж декількох століть вони, за своїм звичаєм, ретельно зберігали секрети паперового виробництва. Але в 751 році під час зіткнення з арабами в передгір'ях Тянь-Шаню декілька китайських майстрів потрапили в полон. Від них араби навчилися самі робити папір і протягом п'яти століть дуже вигідно збували її до Європи.
Європейці були останніми з цивілізованих народів, які навчилися самі виготовляти папір. Першими це мистецтво перейняли від арабів іспанці. У 1154 році паперове виробництво було налагоджено і в Італії, в 1228-му - в Німеччині, в 1309-му - в Англії. У подальші століття у всьому світі папір дуже поширився, поступово завойовуючи все нові і нові сфери застосування. Значення його в нашому житті настільки велике, що, на думку відомого французького бібліографа А. Сіма, нашу епоху можна з повним правом назвати "паперовою ерою".
Категория: Інше | Добавил: DoceNt (19.03.2016)
Просмотров: 589 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: