Четверг, 28.11.2024, 16:39
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Інше

РЕФЕРАТ НА ТЕМУ: Галузева структура машинобудування
Важке машинобудування виробляє гірничо-шахтарне, підйомно-транспортне, металургійне обладнання, устаткування для хімічного та будівельного комплексів, шляхові машини (бульдозери, екскаватори, катки, грейдери) тощо. Воно є метало містким, тому тяжіє до металургійних баз; одночасно воно – громіздке, тому тяжіє до споживача. Продукція цієї галузі випускається невеликими партіями або навіть одиничними зразками (парові казани, турбіни, прокатні стани) і є працемісткою.
Високим рівнем розвитку важкого машинобудування характеризуються насамперед розвиненні країни, де є важка промисловість. Серед країн, що розвиваються, важке машинобудування орієнтується на добувну промисловість (видобуток нафти, газу, руди, вугілля) чи на металургійну промисловість (Індія, Бразилія, Аргентина).
Транспортне машинобудування складається з виробництва автомобілів, морських та річкових суден, локомотивів, вагонів, трамваїв, тролейбусів тощо. Воно орієнтується переважно на економічно розвиненні країни, де є значний попит на цю продукцію, а також на сировинну базу.
Автомобілебудування позначене великою капіталомісткістю, а гостра конкуренція зумовлює високий рівень монополізації. Серед регіонів лідерство тримає Північна Америка. Серед країн виділяються США, Японія та Франція.
Випуск автомобілі у Росії знизився, Україна у 1998р. Випустила 25,7 тис. легкових автомобілів.
Вантажне автомобілебудування зосереджене у таких країнах, як США, Канада, Японія, Росія, Чехія, Білорусія. Тут виробляються вантажівки великої та середньої вантажопідйомності. Найбільші центри: Москва, Набережні Челни, Нижній Новгород у Росії, Мінськ та Жодіно у Білорусії, Дирбон у США, Нагоя у Японії, Копришивниця у Чехії. Росія з Україно утворили 4 СП із складання невеликих вантажівок “Газель” в Сімферополі, Іллічівську, Кременчуці та Київській області.
Виробництво автобусів зосереджено у ФРН. Угорщині, Україні, Росії, США, Японії, Швеції, Франції.
Виробництво мотоциклів зосереджено в Японії, Франції, ФРН, США та Італії.
Локомотибудування історично склалося так, де була розвинена мережа залізниць: західній Європі, Росії, Україні, США, Японії. У більшості розвинених країнах випускають і використовують електровози, а в країнах, що розвиваються, застосовують тепловози і паротяги. Найновіші типи локомотивів запроваджує Японія. В Україні тепловози та електровози виробляються у Луганську, Харкові та Дніпропетровську, трамваї – у Луганську, тролейбуси – у Дніпропетровську.
Морське будування зосереджене у Японії; ця країна дає 38% споруджуваного тоннажу. За обсягом військового суднобудування передують США. В окремих країнах сформувалась певна спеціалізація: Японія робить судна для перевезеня наливних та насипних вантажів, Франція – зріджених газів і хімікатів, Фінляндія – криголами й пасажирські судна, США – судна-баржовози та газовозні танкери.
Нова тенденція – переміщення суднобудівних потужностей в країни, що розвиваються. Крім Республіки Кореї, в “першу десятку” увійшла Бразилія. Це пов’язано з наявністю сировинної бази та дешевих трудових ресурсів.
Верстатобудування є галуззю, яка визначає науково-технічних прогрес у світі. Воно потребує залучення висококваліфікованих трудових ресурсів, тому розміщується в основному у економічно розвинутих країнах. Не випадково на шість із них – Японію, ФНР, США, Італію, Швейцарію та Францію – припадає 75% виробництва верстатів. У експорті верстатів лідирують ті ж самі країни.
Верстатобудування в країнах світу має вузьку спеціалізацію. Так, США і ФНР перші за випуском верстатів з програмним управлінням; Японія і ФНР – металорізальних верстатів; США, Японія і ФНР – ковальсько-пресових верстатів4 Швейцарія – прецизійних верстатів.
Сільськогосподарське машинобудування включає випуск комбайнів, жаток, сіялок, косилок, устаткування для тваринництва тощо. Всі ці машини орієнтуються на споживача і виробляються у тих країнах, де в них виникає потреба. Багато країн, що розвиваються, мають цехи зі зборки сільськогосподарської техніки, а комплектуючі завозять із Західної Європи, Японії та США.
За обсягом виробництва сільськогосподарських машин лідирують США, вони ж є основними споживачами цієї техніки. Зернозбиральні комбайни випускають у Ростові-на-Дону, Таганрозі, Сизрані, Красноярську (Росія), Луганську й Кіровограді (Україна); кукурудзозбиральні – в Херсоні (Україна); льонозбиральні – Бєжецьк, Люберці (Росія); бавовнозбиральні – Ташкент (Узбекистан);картоплезбиральні – Гомель (Білорусь), Рязань, Тула (Росія). Херсонських завод кукурудзозбиральних комбайнів налагодив виробництво зернозбирального комбайну “Славута”.
Авіа- та ракетобудування характерне для економічно розвинутих країн. США виготовляє “Шатли”, Франція - “Оріони”, Росія – штучні супутники, космічні станції, модулі; Україна – ракетоносії. Найбільші виробники літаків у світі – типи літаків виготовляють Франція, Італія, Канада, Швеція та інші. Росія виробляє військові та цивільні літаки і гелікоптери. В Україні виготовляють авіадвигуни. Важливим напрямом машинобудування є виробництво зброї. У світі серед виробників зброї виділяються розвинені країни, а серед них покупців, як розвинених країн, так і ті, що розвиваються.
Приладобудування – це виробництво електро- та радіовимірювальних оптичних приладів, приладів часу, засобів зв’язку тощо. Найбільшими виробниками електричного устаткування у світі є компанія Швейцарії та Швеції, ФНР, США, Франції та Великобританії.
Ці галузі виробництва спочатку з’явилися в Європі, США та Японії, а потім були перенесені також у Нові Індустріальні Країни Східної, Південно-Східної Азії та Латинської Америки в розрахунку на дешеву робочу силу.
Категория: Інше | Добавил: DoceNt (01.06.2016)
Просмотров: 309 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: