Меню сайта
Категории раздела
Друзья сайта
Статистика
Онлайн всего: 10
Гостей: 10
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Фізична культура |
Реферат на тему План-конспект уроку загальнофізичної підготовки
Реферат на тему План-конспект уроку загальнофізичної підготовки. Тема: Загальнофізична підготовка. Тип уроку: комбінований. Мета уроку: • удосконалення техніки лазіння (хлопці) і техніки стрибків у висоту способом «переступання» (дівчата); • розвиток сили дихальних м'язів, стрибучості, спритності, силової витривалості коловим методом; • виховання морально-вольових якостей: сили волі, цілеспрямованості, наполегливості, дисциплінованості, почуття гідності Місце проведення: спортивний зал. Обладнання та інвентар: шведська стінка, канат або гімнастична колода, гімнастичні мати, скакалки, стояки для стрибків у висоту, кулі, гімнастична палиця, нестандартне обладнання. Хід уроку: Зміст навчального матеріалу Дозу-вання Організаційно-методичні вказівки І. ПІДГОТОВЧА ЧАСТИНА (до 13 хв) 1. Шикування, привітання. 30 с Контроль за дотриманням вимог та виконанням команд 2. Ознайомлення учнів із темою і завданнями уроку (опитування: скарги на самопочуття, спеціальна медична група) 30 с Вступне слово. У виконанні завдань уроку дотримуватись козацьких традицій. У період виникнення козацтва важливу роль у вихованні української молоді відігравали парубочі та дівочі громади. 1 хв Процедура прийняття до парубочої громади називалася «коронуванням» і включала в себе випробування. Традиції наших пращурів відроджуються великими зусиллями патріотично налаштованої громади. Сьогодні ми теж зможемо відчути себе учасниками парубочої та дівочої громад. Почнемо з виправки й розминки. 3. Стройові (організуючі) вправи: повороти на місці, перешикування. До 1 хв Чіткість виконання вправ (одночасно) 4. Ходьба та її елементи (на носках, на п'ятках, на зовнішній стороні стопи, на внутрішній стороні стопи). До 1 хв Руки на поясі, спина пряма 5. Біг та його елементи (у низькому темпі, «вихилясом», схресним кроком). До 2 хв Основне призначення «вихилясанок» полягає в тому, щоб, пересуваючись, імітувати хибний напрямок власних дій Схресний крок можна виконувати з різних стійок. Насамперед слід дотримуватися пластичності й пружності 6. Ходьба (похідний крок і дихальні вправи). До 30 с Сприяти відновленню показників дихання 7. Загальнорозвивальні вправи на місці потоковим методом: 5 —6 хв Виконувати за командою чи сигналом а) колові оберти кистями; 20-30 с б) колові оберти передпліччям (до себе та від себе); 20-30 с Оберти лише в ліктьових суглобах в) колові оберти прямими руками (на 4 рахунки — вперед, на 4 — назад); 20-30 с Із нарощуванням темпу; в ліктьових суглобах руки не згинати г) в. п — права рука вгору — колові оберти прямими руками в протилежному напрямку; 20-30 с д) повороти тулуба; 30 с Зі збільшенням амплітуди рухів є) колові оберти тулубом; До 30 с Руки перед грудьми є) нахил тулуба вперед до кожної ноги; До 1 хв Долонями торкатися підлоги ж) виконання копняка «прямого»; До 30 с Вагу тіла рівномірно з) виконання копняка «бічного»; 30 с розподілити на ноги і вправу виконувати на два рахунки: 1 — махову (ударну) ногу зігнути в коліні — утримати рівновагу; 2 — випрямлення ударної ноги вперед і повернення в положення 1 к) виконання повзунця у присядці; 30 с Повзунець виконується без опори на руки, однак, використовуючи як танцювальний елемент, руки тримати вільно перед собою або в сторони л) виконання копняка в стрибку «розніжка»; 30 с Поштовхом двох ніг з положення присіду високо підстрибнувши, ривком розвести ноги в сторони. Приземлення виконується на зігнуті ноги 8. Дихальні вправи і вправи на розслаблення м'язів 30 с Сприяти відновленню показників дихання II. ОСНОВНА ЧАСТИНА(25-28 хв) 1. Слово про козаків. Випробуваннями перевіряли як фізичні якості, так і розум. Вважалося, якщо хтось із парубків чи дівчат не випробує себе, то їх цілий рік супроводжуватимуть невдачі. Випробовували міць, розум і дух. Вправне керування конем, роздмухування вогнища, переправа через рів. Найвідповідальнішим випробуванням для молоді було подолання Дніпровських порогів, і тільки тоді вони отримували звання істинного козака. Отож, відтворимо ті події і перевіримо себе! 2 хв • хлопці гуртом дають відповіді на загадки — письмово; 2,5 хв • дівчата отримують пояснення щодо виконання завдання на робочих місцях і приступають до виконання; 30 с • хлопці, давши відповіді, отримують пояснення щодо виконання завдання на робочих місцях Хлопці І робоче місце: інтелектуальний конкурс. 30 с Протягом трьох хвилин учні письмово дають відповідь на питання з історії козацького війська. 3 хв Відповіді заносять до протоколу Зміна робочих місць II робоче місце: гімнастичний кінь. 30 с Під час зміни робочих місць виконують дихальні вправи і вправи на розслаблення Учні протягом трьох хвилин по черзі виконують перелази навколо колоди гімнастичного коня без торкання ногами підлоги. Вправи виконують безперервно до команди вчителя. 3 хв Стежити за дотриманням правил техніки безпеки на робочому місці Зміна робочих місць III робоче місце: кулі. 30 сУчні надувають повітряні кулі, зав'язують їх, підписують і закріплюють на мотузці. 3 хв Протягом усіх змін за розміром надутої кулі визначаються переможці Зміна робочих місць IV робоче місце: «переправа». 30 с Протягом трьох хвилин учні виконують лазіння під колодою та горизонтально закріпленою мотузкою Колова гра 3 хв Не варто поспішати; стежити за дотриманням правил техніки безпеки на робочому місці Подолання смуги перешкод з використанням відпрацьованих елементів: лазіння під колодою — перелази під мотузкою — біг по купинах — перелази навколо колоди гімнастич-ного коня — біг по «містку» (лаві) Дівчата І робоче місце: інтелектуальний конкурс. 3 хв Виконується по черзі Стежити за дотриманням дистанції, правил техніки безпеки Протягом трьох хвилин учні письмово дають відповідь на питання з історії козацького війська. 3 хв Відповіді заносять до протоколу Зміст навчального матеріалу Зміна робочих місць Дозу-вання 30 с Організаційно-методичні вказівки II робоче місце: стрибки на скакалці. Протягом трьох хвилин учні виконують стрибки через скакалку зі зміною темпу й способу. 20 разів на лівій нозі, 20 — на правій, 20 — на обох, 20 — у парі з партнером лицем один до одного, 20 — спиною один до одного. 3 хв Відбувається за командою вчителя Зміна робочих місць III робоче місце: кулі. 30 с Учні надувають повітряні кулі, зав'язують їх, підписують і закріплюють на мотузці. 3 хв Протягом усіх змін за розміром надутої кулі визначаються учні, які мають сильніші дихальні м'язи Зміна робочих місць IV робоче місце: стрибки у висоту способом «переступання». 30 с Учні протягом трьох хвилин по черзі виконують стрибки у висоту способом «переступання». 3 хв Стежити за дотриманням правил техніки безпеки на робочому місці. Вправи виконують безперервно до команди вчителя Після виконання завдань дівчата гуртом письмово відповідають на загадки. s- 3 хв «Лови палицю» — гра для розвитку спритності. 3 хв Згідно з правилами III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА (до 5— 7х) Біг дріботливий. 30 с Вправи на розслаблення м'язів. 30 с Контроль: • розслабити м'язи • сприяти швидкому відновленню організму Обговорення відповідей, визначення кращих парубків та дівчат. 3 —4хв Шикування, підведення підсумків заняття, домашнє завдання. До 1 хв Завдання мають бути чіткими й коротко сформульованими | |
Просмотров: 479 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0 | |