Пятница, 07.02.2025, 01:21
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Фінанси

Реферат на тему Поняття та зміст фінансових правовідносин
Реферат на тему Поняття та зміст фінансових правовідносин.

Фінансове право — сукупність правових норм, що регулюють суспільні відносини у сфері зби­рання, розподілу та використання органами держав­ної влади та місцевого самоврядування коштів із ме­тою забезпечення виконання покладених на ці орга­ни завдань і функцій.

Фінансове право виникло на межі державного та адміністративного права. Воно регулює певну сферу державного управління, пов'язану з розподілом і пе­рерозподілом національного доходу країни. У цих відносинах проявляється організаційна роль органів державної влади й місцевого самоврядування, тому за характером вони є владно-майновими,, Це є голов­ною ознакою, яка відрізняє фінансово-правові відно­сини від інших відносин грошового характеру. На­приклад, відносини державних ощадкас і громадян, які здають грошові вклади на зберігання, мають ци­вільно-правовий характер.

Ще однією ознакою, яка відрізняє фінансове пра­во від інших галузей, є метод правового регулюван­ня. У фінансовому праві використовується владний метод впливу держави на суб'єктів фінансово-право­вих відносин. Причому, на відміну від державно-правових та адміністративно-правових відносин, суб'єкти яких мають певні рамки для вибору форми поведінки, у фінансово-правових відносинах вони мають діяти суворо в межах правових норм.

Фінансово-правові відносини будуються на принципі не­рівності сторін.

Предмет регулювання фінансового права склада­ють відносини, що виникають у процесі становлен­ня: бюджетної системи України, порядку розподілу доходів і видатків між її ланками; порядку готуван­ня, прийняття й виконання Державного бюджету України та місцевих бюджетів; визначення системи оподаткування, видів і розмірів податків, зборів та інших обов'язкових платежів до бюджету.

Предмет регулювання фінансового права станов­лять: бюджетна система України, порядок розподілу доходів і видатків між її ланками; порядок готуван­ня, прийняття й виконання Державного бюджету України та місцевих бюджетів; система оподатку­вання, види, розміри і строки сплати податків, збо­рів та інших обов'язкових платежів до бюджету; за­сади створення фінансового, грошового, кредитного та інвестиційного ринків; порядок державного фі­нансування та кредитування, утворення й погашен­ня державного внутрішнього і зовнішнього боргу; статус національної валюти, а також статус інозем­них валют на території України; порядок випуску та обігу державних цінних паперів, їх види і типи.

Фінансово-правові відносини можуть виникати між: державою в цілому та її адміністративно-тери­торіальними утвореннями (Автономною Республі­кою Крим, областями, районами, містами, районами в містах, селищами і селами); центральними та міс­цевими органами виконавчої влади й місцевого са­моврядування; державними фінансовими органами і підприємствами, установами та організаціями; дер­жавними фінансовими органами та населенням.

Правила складання і виконання бюджетів, що входять до складу бюджетної системи України, за­тверджуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Доходи й видатки бюджетів по­винні повністю в них відображатися, їх взаємозалік і компенсація забороняються, крім винятків, уста­новлених у законах України. Передача бюджетних коштів з одного бюджету до іншого того самого рів­ня забороняється.

Доходи бюджетів утворюються за рахунок надхо­джень від сплати фізичними та юридичними особа­ми податків, зборів та інших обов'язкових платежів, надходжень з інших джерел, установлених законодавством України. Доходи бюджетів України поді­ляються на доходи Державного бюджету України, республіканського бюджету Автономної Республіки Крим і місцевих бюджетів.

Кошти Державного бюджету України витрачаю­ться лише на цілі та в межах, затверджених Зако­ном України "Про Державний бюджет України". Кошти республіканського бюджету Автономної Рес­публіки Крим, місцевих бюджетів витрачаються ли­ше на цілі та в межах, затверджених відповідно Вер­ховною Радою Автономної Республіки Крим, місце­вими радами народних депутатів. До Державного бюджету України не включаються видатки, не пе­редбачені законами України.

Видатки всіх бюджетів поділяються на поточні видатки і видатки розвитку. Поточні видатки — це витрати бюджетів на фінансування мережі підпри­ємств, установ, організацій та органів, яка діє на по­чаток бюджетного року, а також на фінансування заходів щодо соціального захисту населення та ін­ших заходів, що не належать до видатків розвитку.

У складі поточних видатків вирізняються видат­ки бюджету, зумовлені зростанням мережі переліче­них вище об'єктів із зазначенням усіх чинників, що вплинули на обсяг видатків. Видатки розвитку — це витрати бюджетів на фінансування інвестиційної та інноваційної діяльності, як-от: фінансування ка­пітальних вкладень виробничого й невиробничого призначення; фінансування структурної перебудови народного господарства; субвенції та інші видатки, пов'язані з розширеним відтворенням.Податкова політика — це діяльність орга­нів державної влади та місцевого самоврядування у сфері встановлення та збирання податків і зборів (обов'язкових платежів; далі — податків), яка реалізується через визначення платників податків та інших обов'язкових платежів, об'єктів оподат­кування і ставок податків; видів податків, зборів та інших обов'язкових платежів, що справляються на території України, місцевих податків, зборів та інших обов'язкових платежів; основних принципів надання пільг та звільнення від оподаткування. По­даткова політика є основним напрямком здійснення фінансової політики держави.

Загальні засади податкової політики викладено в "Основних положеннях податкової політики в Ук­раїні", затверджених постановою Верховної Ради України від 4 грудня 1996 р. Згідно з "Основними положеннями..." система оподаткування в Україні має будуватися на засадах:

• стимулювання підприємницької виробничої ді­яльності та інвестиційної активності — введен­ня пільг щодо оподаткування прибутку (дохо­ду), спрямованого на розвиток виробництва;

• обов'язковості — впровадження норм щодо сплати податків, визначених на підставі досто­вірних даних про об'єкти оподаткування за звіт­ний період, і встановлення відповідальності платників податків за порушення податкового законодавства;

• рівнозначності й пропорційності — справляння податків з юридичних осіб у певній частці від отриманого прибутку і забезпечення сплати рів­них податків на рівні прибутки і пропорційно більших податків на більші доходи; "

• рівності, недопущення будь-яких проявів подат­кової дискримінації — забезпечення однакового підходу до суб'єктів господарювання (юридич­них і фізичних осіб, включно з нерезидентами) у визначенні обов'язків щодо сплати податків;

• соціальної справедливості — забезпечення соціа­льної підтримки малозабезпечених верств населення через запровадження економічно обгрун­тованого неоподатковуваного мінімуму доходів громадян та застосування диференційованого і « прогресивного оподаткування громадян, які от­римують високі та надвисокі доходи;

• стабільності — забезпечення незмінності подат­ків та їх ставок, а також податкових пільг про­тягом бюджетного року;

• економічної обгрунтованості — встановлення податків на підставі показників розвитку націо­нальної економіки та фінансових можливостей, І- з огляду на необхідність досягнення збалансова-; ності витрат бюджету з його доходами; рівномірності сплати — встановлення строків податків із метою забезпечення своєчасного над­ходження коштів до бюджету для фінансування видатків;

• компетенції — встановлення і скасування подат­ків, а також пільг їх платникам здійснюється відповідно до чинного законодавства про оподат­кування виключно Верховною Радою України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим і місцевими радами;

, г • єдиного підходу до розроблення податкових за-г конів з обов'язковим визначенням платника по­датку, об'єкта оподаткування, джерела сплати податку, податкового періоду, ставок податку, строків і порядку сплати податку, підстав для надання податкових пільг;

• доступності податкового законодавства для платників податків.

Стабільні, загальновідомі та єдині для всіх прин­ципи податкової політики забезпечують нормальні умови господарювання і поступовий розвиток ринко­вих відносин.

Платниками податків є юридичні-та фізич­ні особи, на яких згідно з законами України покладе­но обов'язок сплачувати податки.

Облік платників податків здійснюється держав­ними податковими адміністраціями та іншими дер­жавними органами відповідно до законодавства. Банки та інші фінансово-кредитні установи відкри­вають рахунки платникам податків лише за умови пред'явлення ними документа, що потверджує взят­тя їх на облік, і в триденний термін повідомляють про це державну податкову адміністрацію.

Платники податків поділяються за стосунком до держави на: національних платників (резидентів); іноземних платників (нерезидентів). За статусом ви­різняють такі категорії платників: юридичні особи; фізичні особи.

Об'єктами оподаткування є доходи (прибутки), додана вартість продукції (робіт, послуг), вартість продукції (робіт, послуг), у тому числі митна або її натуральні показники, спеціальне використання природних ресурсів, майно юридичних і фізичних осіб та інші об'єкти, визначені законодавчими акта­ми про оподаткування.

Ставки податків і зборів (обов'язкових платежів) встановлюються Верховною Радою України, Верхов­ною Радою Автономної Республіки Крим і місцеви­ми радами народних депутатів відповідно до зако­нодавчих актів про оподаткування і не змінюються протягом бюджетного року.

На платників податків покладаються такі обов'язки:

• вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпе­чувати її зберігання в терміни, встановлені за­конами;• подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші до­кументи й відомості, пов'язані з обчисленням і ",* сплатою податків;

• сплачувати належні суми податків у встановлені законами терміни;

• допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що викорис­товуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок із питань обчислення і сплати по­датків.
Категория: Фінанси | Добавил: Aspirant (30.04.2013)
Просмотров: 222 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: