Воскресенье, 01.12.2024, 04:20
Главная Регистрация RSS
Приветствую Вас, Гость
Меню сайта
Категории раздела
Архітектура [235]
Астрономія, авіація, космонавтика [257]
Аудит [344]
Банківська справа [462]
БЖД [955]
Біографії, автобіографії, особистості [497]
Біологія [548]
Бухгалтерській облік [548]
Військова кафедра [371]
Географія [210]
Геологія [676]
Гроші і кредит [455]
Державне регулювання [154]
Дисертації та автореферати [0]
Діловодство [434]
Екологія [1309]
Економіка підприємств [733]
Економічна теорія, Політекономіка [762]
Економічні теми [1190]
Журналістика [185]
Іноземні мови [0]
Інформатика, програмування [0]
Інше [1350]
Історія [142]
Історія всесвітня [1014]
Історія економічна [278]
Історія України [56]
Краєзнавство [438]
Кулінарія [40]
Культура [2275]
Література [1585]
Література українська [0]
Логіка [187]
Макроекономіка [747]
Маркетинг [404]
Математика [0]
Медицина та здоров'я [992]
Менеджмент [695]
Міжнародна економіка [306]
Мікроекономіка [883]
Мовознавство [0]
Музика [0]
Наукознавство [103]
Педагогіка [145]
Підприємництво [0]
Політологія [299]
Право [990]
Психологія [381]
Реклама [90]
Релігієзнавство [0]
Риторика [124]
Розміщення продуктивних сил [287]
Образотворче мистецтво [0]
Сільське господарство [0]
Соціологія [1151]
Статистика [0]
Страхування [0]
Сценарії виховних заходів, свят, уроків [0]
Теорія держави та права [606]
Технічні науки [358]
Технологія виробництва [1045]
Логістика, товарознавство [660]
Туризм [387]
Українознавство [164]
Фізика [332]
Фізична культура [461]
Філософія [913]
Фінанси [1453]
Хімія [515]
Цінні папери [192]
Твори [272]
Статистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Реферати » Фінанси

Реферат на тему Фінансовий ендаунмєнт як засіб розвитку некомерційних підприємств
Реферат на тему Фінансовий ендаунмєнт як засіб розвитку некомерційних підприємств.
Реферат на тему:
Фінансовий ендаунмєнт як засіб розвитку некомерційних підприємств

Становлення економіки України і її розвиток в умовах ринкових відносин сприятливо впливає на функціонування комерційних організацій і підприємств, що не можна сказати про некомерційні підприємства. Відсутність і недостатність фінансування з боку держави і незначна підтримка приватними підприємствами і компаніями освіти, науки, охорони здоров'я, культури, мистецтва й інших соціальних сфер вимагає нових підходів до рішення проблем, що виникають у цих сферах. І таким новим підходом, що покликаний нехай не цілком, але частково вирішити наявні проблеми в некомерційних організаціях, є фінансовий ендаунмєнт.
Фінансовий ендаунмєнт - різновид інвестиційного фонду, прибуток якого йде винятково на благодійні цілі і не обкладається податком [1]. Подібна схема розвитку некомерційних організацій і підприємств широко застосовується в усьому світі. По суті засоби фонду працюють усередині організації, щоб не було можливості їхнього нецільового використання, при цьому існує незнижуваний залишок цих грошей, а за рахунок відсотків з цих засобів фінансуються ті чи інші програми розвитку.
Поняття „фінансовий ендаунмєнт" мало поширене в економічній літературі сучасних українських авторів, а в законодавчих актах України і зовсім не зустрічається. Для того щоб більш ефективно використовувати на практиці дану схему розвитку некомерційних організацій можна використовувати досвід Російської Федерації, державна Дума якої у грудні 2006 року прийняла пакет законопроектів про порядок формування і використання цільового капіталу некомерційних організацій. Прийнятий законопроект припускає, що частина майна некомерційної організації може передаватися керуючої компанії для одержання доходу, що надалі піде на фінансування статутної діяльності самої організації, а також передбачається можливість створення ендаунмєнт-фонду.
Зараз для значної частини громадських організацій первісним капіталом є пожертвування. Після вступу в силу нового закону, некомерційні організації при бажанні зможуть пустити одержувані у виді пожертвувань гроші в оборот і збільшити їх.
Прийнятий у Россі закон припускає, що у випадку якщо некомерційна організація зможе зібрати за рік 3 млн. рублів (мінімальний розмір цільового капіталу), вона має право створити так називаний ендаунмєнт-фонд, тобто інвестувати гроші добродійників і підтримувати свої соціальні проекти за рахунок відсотків від інвестованих засобів [2]. При цьому законом буде визначено, у які саме цінні папери, акції і депозити можна буде інвестувати засоби. Одним з нюансів фонду є те, що цільовий капітал, який формується не може поповнюватися засобами державної підтримки. Так само державна організація не може стати і керуючою компанією для роботи з капіталом некомерційних організацій, для цього потрібно буде укладати договір з якою-небудь комерційною організацією.
Великий і середній бізнес, що найчастіше виступає сьогодні донором некомерційних організацій і підприємств, таким чином, може бути урятований від необхідності постійних вкладень. Добродійникам буде досить одноразово виділити велику суму на створення ендаунмєнт-фонду, а потім лише стежити, щоб одержувач витрачав прибуток по призначенню.
Виконавчий директор Московської школи менеджменту некомерційних організацій при Вищій школі економіки Наталя Савичева вважає, що головна перевага ендаунмєнт-фонду - це фінансова самостійність, що одержать некомерційні організації. Однак далеко не всі некомерційні організації готові до цього нововведення. „Некомерційні організації завжди мріяли про самооплатність, але це було нереально, - заявила пані Савичева [3]. Тепер у них з'явиться така можливість, але не в усіх. Адже цими можливостями потрібно вміти користатися. Навіть знайти стартовий капітал - дуже непроста задача, але навіть якщо вдасться створити ендаунмєнт-фонд, прийдеться піднімати свою інфраструктуру відповідно до нових задач, готувати фахівців. А це під силу, тільки самим великим некомерційним організаціям."
Спираючись на досвід Росії, в Україні фінансовий ендаунмєнт доцільно використовувати для розвитку великих освітніх і лікарняних установ, пріоритетних наукових центрів, а так само для підприємств культури. Для підприємств культури передбачається можливість об'єднання зусиль у вигляді спілок по створенню ендаунмєнт-фондів і підписання договору про розподіл отриманих фондами засобів.
Реалізувати дані перспективи допоможе відповідний законопроект, що, на жаль, поки не існує в Україні. При створенні законопроекту і виділенні в ньому державних пріоритетів, варто пам'ятати, що критерієм ефективності роботи некомерційних організацій у першу чергу є суспільна значимість.
Категория: Фінанси | Добавил: Aspirant (27.04.2013)
Просмотров: 336 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *: